ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki, tajemnice
Autor Wiadomość
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 6 Marzec 13, 19:34   Ciekawostki, tajemnice

Witam wszystkich ;-)

Temat ten piszę zainspirowany screenami sprzed premiery ( potrzebny link: http://strongholdnet.gry-...p?p=43716#43716 ). Zapewne większość z Was nie wie jakie jest przesłanie tematu. Już wyjaśniam.

Niedawno grzebiąc w plikach Krzyżowca za pomocą Stronghold Image Toolbox znalazłem ikonkę Rockstar Games. Postanowiłem szukać dalej, nie tylko w plikach Krzyżowca, ale także w plikach Jedynki i dema obu gier. To, co znalazłem jest dla mnie dosyć ciekawe, dlatego też postanowiłem się tym z Wami podzielić.

Najpierw trochę rzeczy, które znajdują się w demie, a które nie występują w grze:

Tak wygląda ikonka dema i pełnej wersji. Możliwe że Twierdza miała mieć właśnie taką ikonkę jak demo?


To, natomiast jest ekran ładowania z dema. Oprócz innego obrazka, występuje wtedy także inna muzyka.


Taki ekranik wita nas tuż po włączeniu gry z okrzykiem "Welcome Sir! Your Stronghold awaits you." W pełnej wersji występuje sam okrzyk.


Po prawej stronie głównego menu, zamiast klucza dzięki któremu można wczytać wcześniej zachowaną grę, znajduje się przycisk, na którym widnieje znak zapytania. Po wejściu w owy znak, ukazuje nam się to czego doświadczymy w pełnej wersji gry, a czego na próżno nam szukać w demie. Cóż, podczas prezentacji przeciwników, z którymi będziemy mogli walczyć w kampanii, pojawia się gęba Wieprza. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ten Wieprz ma na sobie kaptur z kolczugi.


Taka animacja Szczura występuje w pełnej wersji gry. Ale...


...normalnie przyłbica opada Szczurowi na twarz, i animacja się kończy. Natomiast tutaj przyłbica opada Szczurowi na twarz, lecz ten odwraca się do gracza plecami, i dopiero animacja się kończy.


Widać tutaj ogromny wilczy dół. Takowy został wprowadzony dopiero w SH2!. Nie bez powodu zaznaczyłem także zbrojnego na wieży. Co on u licha robi?


Inne madejowe łoże.


Tak wygląda most zwodzony w pełnej wersji...


...tak natomiast wygląda on na screenach sprzed premiery. Co ciekawe taki most występuje w pełnej wersji! Niestety tylko kiedy go wybierzemy, i wycelujemy przy bramie. Po postawieniu kamienie robią się takie, jak na poprzednim screenie...


Co ciekawe, taki most jak powyżej występuje w demie!


Tak wygląda menu w demie. Czcionka jest większa, a kafelki poustawiane trochę inaczej, niż normalnie.


Tak wyglądają suwaki w opcjach, w demie. Są lekko zaokrąglone.


Tak natomiast wyglądają suwaki i czcionka w normalnej wersji gry.


Następnym razem pokaże Wam screeny prosto ze Stronghold Image Toolbox.

*kliknij interesujący cię screen, aby go powiększyć ;-)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Marzec 13, 20:34   

Ciekawa analiza, też interesowały mnie zawsze te reklamy z dema, kiedy nie miałem jeszcze dostępu do pełnej wersji.

Nawiasem mówiąc: przyłbica to rodzaj hełmu, a nie sama zasłona. Może ona upaść co najwyżej na ziemię. Szczurowi przyłbica się zamyka ;) .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 7 Marzec 13, 06:47   

@Siwy: Zawsze sądziłem że przyłbica to sama zasłona, a nie cały hełm :P . Szczegóły.

Jeszcze mniej więcej dzisiaj dam screeny z SIT-a ( mam dużo czasu - gorączka :/ )

[ Dodano: 7 Marzec 13, 13:16 ]
Zgodnie z obietnicą, screeny z SIT-a:


Najpierw pliki GM1. Anim_55x55 występuje tylko w demie. Przedstawia od pracę drwala i łuczarza. Najpierw zajmijmy się drwalem. Ma tylko 16 klatek...


...Teraz popatrzcie na właściwy plik drwala z pełnej wersji. Ma on klatek 19, czyli o trzy więcej niż drwal z pliku anim_55x55.


Łuczarz z anim_55x55. Nie widać przy nim animacji tworzenia kusz.


Tak wygląda animacja łuczarza z pełnej wersji.


Co ciekawe oprócz tych niekompletnych animacji z pliku anim_55x55, w demie znajdują się też normalne animacje, takie, jak w pełnej wersji ( dublowanie animacji? po co to komu? a może to pozostałość z bety? ).


Patrz wyżej.


Szczerze pisząc, nie wiem co to takiego. ten plik występuje i w demie, i w pełnej wersji, ale jeszcze nigdy nie widziałem jego zastosowania w obu z tych gier.


Namiot ma trzy rodzaje. Ten plik występuje w obu wersjach.


Wiele nieużytych ikonek. Występuje w obu wersjach.


Takie dłonie występują w jednym z plików w demie, aczkolwiek jeszcze nigdy nie widziałem ich zastosowania w grze. Taki sam plik występuje w pełnej wersji, ale te dłonie w pancerzu są zamienione na zwykłe...


...czyli takie jak na tym screenie.


Tak wyglądają ikonki inżyniera i drabiniarza w demie,...


...a tak w pełnej wersji.


Po raz kolejny dziwne ikonki. Ten plik występuje w obu wersjach.


Cała masa dziwnych ikonek z dema...


...występuje także w pełnej wersji, z odrobinę większą zawartością.


Tak wygląda plik mini_cursors w demie...


...a tak w pełnej wersji ( znacząca różnica wielkości poszczególnych ikonek )


A to co? Występuje w obu wersjach.


Plik z tymi obrazkami występuje w obu wersjach. Ciekawi mnie wieża i brama. Nawet fajnie wyglądałaby rysunkowa Twierdza :P .


Nigdy nie udało mi się doprowadzić drewnianej wieżyczki do takiego stanu. Plik występuje w obu wersjach, lecz po włączeniu tej z dema, SIT wywala z błędem :(


Co to za znaki i drzewko? Występuje w obu wersjach.


Przechodzimy do plików TGX. W pliku army2 występują takie ikonki. Występuje w obu wersjach.


Wszystkie pliki z przedrostkiem candle to taki właśnie obrazek. Prawdę napisawszy, nie do końca wiem co to jest. Występuje tylko w pełnej wersji.


Chartest to właśnie taki ludzik z nożykiem, narysowany w paintcie. Tylko w pełnej wersji.


Chłop, którego można zaobserwować na screenach sprzed premiery jest w grze. Ma tylko jedną klatkę. Występuje w obu wersjach.


Rockstar miało być wydawcą Twierdzy? Ta ikonka występuje w obu wersjach.


Nie bardzo wiem co to jest...


Głowy na palu miały mieć swój własny obrazek. Występuje tylko w pełnej wersji.


Tak wygląda plik jester.tgx z dema...


...a tak z pełnej wersji xD.


Jakaś moneta/stempel. Występuje w obu wersjach.


Ikonka ślubu? Wygląda jak z painta. Występuje w obu wersjach.


Postój dla wołów z bety. Skoro z przodu jest woda, gdzie był składowany kamień? Występuje w obu wersjach.


Ikonka broni. Występuje w pełnej wersji.


No i to by było na tyle :mrgreen: .
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz