ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Brak map w maps i save w saves.
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 10 Luty 13, 16:10   Brak map w maps i save w saves.

Mam problem i myślę, że przeinstalowanie strongholda rozwiązałoby go, ale przeinstalowanie, oznacza utratę już bardzo fajnie zrobionej przeze mnie mapy. A dlaczego? Mapa normalnie jest w edytorze map i grze, ale nie ma jej w folderze maps w strongholdzie (save też nie ma w folderze saves :/ ) i nie mogę jej nigdzie wrzucić. Wyszukuje w windows nazwę tej mapy i nic nie chce się pokazać. Co ciekawe kiedy przerzuciłem cały folder z grą na inny dysk, moja mapa nie istniała już nawet w grze, a kiedy ponownie przeniosłem folder do pierwszego dysku, mapa znów pojawiła się w grze.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Luty 13, 16:13   

Więc tak, przeinstalowanie nic by nie dało, chyba, że zmieniłbyś od razu system ;) . Masz Windows 7, prawda? Otóż jest on na tyle... wkurzający, że na dysku, gdzie zainstalowany jest system (domyślnie C) nie można przeprowadzać pewnych zmian bez uprawnień do tego, czyli de facto bez bycia administratorem, a nawet gdy się jest zalogowanym jako administrator wiele rzeczy trzeba potwierdzać, a mimo to nie wszystko można robić (np. pobierać coś bezpośrednio do C:/Program Files/Firefly Studios/Twierdza/maps ;]).

Aby rozwiązać swój problem musisz zmienić uprawnienia, czyli wejdź w folder maps, kliknij PPM w wolne pole, daj Właściwości i wejdź w zakładkę Zabezpieczenia. Teraz kliknij na Edytuj..., zaznacz Użytkownicy i nadaj im takie uprawnienia, by mogli usuwać, modyfikować etc. elementy z tego folderu. Powinno śmigać. Analogicznie zastosuj to do saves, jeśli tamten folder też jest w podobny sposób "zbugowany".
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 10 Luty 13, 17:55   

Oj Siwy, jeśli Kupiec nie ma W7 to się mylisz ;) . Otóż wszelkie mapy, savy i postępy z kampanii znajdują się nie w folderze z grą ( zazwyczaj C:/Program Files/[...]/Stronghold ), lecz w Moje dokumenty/Stronghold. I prawdę powiedziawszy obecnie te foldery w katalogu z grą są niepotrzebne. Wyodrębniłem obecnie, ponieważ w owych folderach zapisy i mapy znajdowały się w starszych wersjach gry.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Luty 13, 18:13   

Oj Maćku, ja u siebie jakoś nic w Moich dokumentach nie widzę. A poza tym Kupiec ma Windows 7 :P .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 10 Luty 13, 18:45   

A może Kupiec ma v1.3 i ma te foldery w Moich dokumentach? Nie pomyślałeś? :p
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Luty 13, 20:02   

Nie ma ich tam ! Kupiec nie jest głupi i pewnie tam sprawdzał ;p. Zresztą też miałem ten sam problem z brakiem map w folderze, chociaż w grze były zapisywane, i też mam Windows 7 ;) . Poza tym napisał, że przy przenosinach na inny dysk map nie było nawet w grze. Gdyby były w Jego dokumentach to możliwe, że w grze także byłyby wtedy widoczne, wszak ich lokalizacja sie nie zmieniła, więc nie powinno to stanowic problemu.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 10 Luty 13, 21:41   

Wszystko już działa, dzięki. Tak myślałem, że problem na czymś takim polega, bo wcześniej przed formatem miałem sh1 na dysku D i wszystko śmigało elegancko.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 13, 07:19   

Kupiec zainstaluj sobie Windows 8 o wiele lepszy :)
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Luty 13, 18:15   

O ile mi wiadomo Ósemka jest na razie w wersji beta, więc nie polecam korzystać tylko z tego systemu. Poza tym jest znacznie gorszy ;].
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 13, 18:18   

Też tak słyszałem, tak więc zostanę przy win7.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 13, 19:24   

Mam ósemkę i chodzi o wiele lepiej od 7.
Kolejną jest sprawą to, że win8 ma ulepszony system zabezpieczeń więc takich błędów nie ma. A źle słyszałeś 8 już od 3 miesięcy nie jest betą.

http://www.komputerswiat....,2.aspx#content
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Luty 13, 19:48   

Ok, możliwe, nie interesuję się takimi rzeczami ;p. Tymczasem koniec off-topu ;].
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz