ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem z misją] pechowa piętnastka
Autor Wiadomość
Daniell 
Wędrowiec


Gra w: twierdza deluxe i crusader
Wiek: 26
Posty: 22
Skąd: plebanka
Medale: Brak

Wysłany: 2 Czerwiec 10, 13:22   [problem z misją] pechowa piętnastka

Mam wielki problem , bowiem nie mogę przejść piętnastej misji ( wytyczając nowy szlak ).Próbowałem podchodzić zamek z wielu stron i te wszystkie próby kończyły się klęską.Proszę o podpowiedzi.
 
 
Kuros_666 
Wędrowiec

Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 5 Czerwiec 10, 21:19   

Podam Ci mój sposób na tą misję na poziom bardzo trudny, bez ponoszenia strat. Do jej przejścia użyłem praktycznie tylko łuczników i kuszników (tylko szturm na siedzibę i jedną z baszt przeprowadziłem pałkarzami gdyż inaczej zabrakłoby mi czasu). Podstawowa zasada - jest to misja na czas więc musisz ważyć każdą sekundę. Polecam Ci grać na najniższej prędkości.

Zasada pierwsza - nie szturmuj zamku. Bo to bez sensu. Stracisz wiele wojsk zanim zdołasz zasypać fosę i dostaniesz się pod mury.

Krok pierwszy - oczyścimy kusznikami pierwszą linię obrony. Ustawiamy ich w miejscu pokazanym na screenie (gram na wersji z wydania Warchest - tutaj witać przewagę wysokości. Więc wystarczy podejść o jedno pole za blisko a zostaniesz wykoszony przez jednostki wroga).



Dzięki temu ustawieniu będziemy w stanie ostrzelać pierwszą linię murów i baszty. O tyle o ile w jednostki na wieżach Twoi ludzie będą strzelać bez problemu o tyle na murach i bramie nie. W tym przypadku możesz użyć samego ataku obszarowego lub zastosować sztuczkę: wybierasz atak obszarowy, klikasz w jakieś miejsce a następnie, zanim Twoi kusznicy oddadzą strzał klikasz na wybraną jednostkę. Dzięki temu możesz pozbyć się wrogów których teoretycznie nie mogą trafić ;) Sztuczkę tę wykorzystywać powinieneś jak najczęściej. W przypadku gdy Twoi ludzie nie mogą trafić np. w człowieka na wieży gdyż tam oddalony, wyślij łucznika żeby przyciągnął ich bliżej. Wtedy bez problemu ich zestrzelisz. Jeśli zostanie Ci do zdjęcia wieża na samym dole wykorzystaj swoich łuczników do tego celu. Podejdź w miejsce pokazane na screenie 2:



Gdy już zabijesz wrogów podejdź do fosy i zacznij ostrzał murów wewnętrznych. Po zlikwidowaniu większości możesz podesłać kilku pałkarzy żeby zaczęli zasypywać fosę przy bramie.



Przestaw łuczników w okolice fosy górnej baszty i zacznij taranem niszczyć bramę. W międzyczasie podeślij tutaj trochę pałkarzy żeby pomogli jednostkom strzelającym wybić pikinierów. Następnie aby zabić bez problemu łuczników znajdujących na wieżach wewnętrznych możesz skierować swoich łuczników/kuszników na mury zewnętrzne jak na rysunku:



Jeśli nie lubisz się bawić to możesz ograniczyć się do wystrzelania pierwszej linii obrony i dalej przypuścić atak frontalny resztą jednostek ;) Wszystko zależy od tego czy chcesz się bawić czy wolisz szybko skończyć misję. Dalej już będzie z górki.

Powodzenia ;)

 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 10, 21:19   

Próbuję przejść tym sposobem, ale już na pierwszym rysunku mam porażkę. Tzn. kusznicy w ogóle nie zadają żadnych obrażeń przeciwnikowi. Strzelają w wieżę, ale strzały odbijają się od murów nie rażąc wroga.
 
 
milton 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Nowy Targ
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 10, 21:41   

Na pewno trafiają . Często się odbijają się od murów , ale niektóre dochodzą do celu . Jak żadna strzała nie trafia , to musiałeś coś źle ustawić swoich kuszników ;)
 
 
 
Kuros_666 
Wędrowiec

Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 29 Czerwiec 10, 10:14   

szemrany napisał/a:
Próbuję przejść tym sposobem, ale już na pierwszym rysunku mam porażkę. Tzn. kusznicy w ogóle nie zadają żadnych obrażeń przeciwnikowi. Strzelają w wieżę, ale strzały odbijają się od murów nie rażąc wroga.


Zobacz u mnie na video:
http://www.youtube.com/watch?v=M7LGh6si98M część 1
http://www.youtube.com/watch?v=bYk7rWkjfCs część 2
http://www.youtube.com/watch?v=D6Sj30BK-Wo część 3

jest to trochę inny, prostszy sposób na tą misję :)
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 8 Listopad 10, 12:53   

znalazłem na YouTubie taki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=QhlE6bY4iKM
:shock:
bug pozwalający przejść tę misję bezproblemowo


edit: sprawdziłem. na wersji 1.2 ten bug nie działa
 
 
krzysiu1505 
Wędrowiec

Gra w: stronghold v1.2 z exalibur pack, Crusader 1.2
Posty: 22
Skąd: z Odległej Galaktyki
Medale: Brak

Wysłany: 13 Listopad 10, 10:29   

jest prosty sposob, dla nie lubiacych sie wisilac- stworzyc inwazje w edytorze, skopiowac mape
mission15.map zmienic nazwe kopii na nazwe inwazji ktora wczesniej stworzyles, dodaj sobie
troche armii i gotowe(dziala tak tez z innymi misjami w stronghold, ale w crusader, sh2 i innych to juz niemozliwe).
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 13 Listopad 10, 16:19   

szemrany napisał/a:
znalazłem na YouTubie taki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=QhlE6bY4iKM
:shock:
bug pozwalający przejść tę misję bezproblemowo


edit: sprawdziłem. na wersji 1.2 ten bug nie działa


Ja mam wersję 1.2 i mi działa. Może robisz coś nie tak? U mnie jest wszystko normalnie. Taran jeździ nawet bez inżynierów i rzeczywiście misja staje się o wiele prostsza.
 
 
 
adi142 
Wolny chłop


Wiek: 25
Posty: 69
Skąd: z nikąd
Medale: Brak

Wysłany: 8 Styczeń 11, 16:20   

Hmmm.....Chłopie ja się z tą misją męczyłem PÓŁ ROKU.W końcu przeszedłem.Wszystkie jednostki pod bramę,pałkarze i włócznicy-fosa.Potem rajd na baszty i koniec.To jest najprostsza wersja na łatwym.Przeszedłem na trudnym tym sposobem co Kuros,na bardzo trudnym nie dam rady.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
P.S-Sorry za off top może komuś się to przyda.
_________________
\m/
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 8 Styczeń 11, 16:34   

'ostatni post' napisał/a:
13 Listopad 10, 16:19 [/quote:a263f9eb07]
Nie odgrzebuj, stary temat.
_________________

 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 18:57   

Mi z tym sposobem wyszło.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 18 Lipiec 11, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 15 Lipiec 12, 17:29   

cheaty :) poszukaj w necie
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 15 Lipiec 12, 18:52   

TwierdzaBoss napisał/a:
cheaty :) poszukaj w necie

Cóż. Skoro uważasz, że to cheaty to naprawdę musisz być kiepskim graczem skoro przejście tego jest niemożliwe i potrzebne są tylko cheaty.
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 16 Lipiec 12, 10:16   

mroczny38 napisał/a:
TwierdzaBoss napisał/a:
cheaty :) poszukaj w necie

Cóż. Skoro uważasz, że to cheaty to naprawdę musisz być kiepskim graczem skoro przejście tego jest niemożliwe i potrzebne są tylko cheaty.


ja wypełniłem tą misję na czysto a mówię o cheatach mówię tylko dlatego że jak ktoś nie może przejść tej misji to rozwiąże problem cheatem...

[ Dodano: 16 Lipiec 12, 10:19 ]
Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Lol, człowieku ogarnij się. Wszystkie Twoje posty są bezsensowne i nic nie wnoszą, nie mówiąc o odświeżaniu starych tematów, spójrz na daty czasami! Może później mojego posta moderator usunąć...


nie widziałem w tym temacie nic o cheatach...jak ktoś będzie buszował po forum w poszukiwaniu czegoś do misji 15 to...być może zajrzy tutaj i znajdzie pomysł o cheatach...
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
Ostatnio zmieniony przez Kacper 16 Lipiec 12, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz