ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyścig po relikwię (Misja ekonomiczna nr5)
Autor Wiadomość
Divas 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 4 Marzec 12, 15:37   Wyścig po relikwię (Misja ekonomiczna nr5)

Początkowo miałem sam problemy z tą misją więc postanowiłem poszukać w internecie porad graczy, którym udało się ukonczyc to zadanie. Jednak i to nie zdawało egzaminu w moim przypadku, wszystko co przeczytałem dotyczyło wydobycia, żelaza, kamienia, smoły, produkcji ubrań itp. w celu sprzedaży oraz produkcji świec i piwa z czym wiąże się otwarcie Kościoła i karczmy a wszystko to aby zwiększyć zadowolenie ludu i wyciągnąć z ich sakiewek najwięcej jak się da, jednym słowem dla mnie porady tego typu są szalone. Dlaczego? Otóż czas goni a Ty musisz ogarnąć cały ten bajzel a trochę tego jest. Ogólnie pomysły tego typu działają na zasadzie, rób wszystko ale nic perfekcyjnie. Dlatego ja postanowiłem skupić się tylko i wyłącznie na wydobyciu jednego surowca. Jakiego? Hmm... smoła! Najdroższy surowiec za którego dostajemy 25 złotych monet za 5szt. I tak oto zostałem potentatem smolnym. I przechodzimy do rzeczy, budujemy magazyn, bardzo blisko bagien aby zmniejszyć czas transportu smoły. Spichlerz budujemy niedaleko mostu(wokół niego[w miarę upływu czasu] 10 serowni, rozstawienie tak budynków maksymalnie ograniczy drogę transportu pożywienia do naszej spiżarni. Na początek zmniejszmy porcje na 1/2racji, później wrócimy do normalnych racji, dwie chaty drwala budujemy wokół magazynu również aby transport drewna był szybszy. Jedną aptekę budujemy gdziekolwiek, ja postawiłem ją w pobliżu bagien. Domy budujemy tak aby uzyskać w sumie 42 kwatery. Najważniejsze czyli 31 smolarni budujemy oczywiście na bagnach, możliwiej najgęściej i najbliżej magazynu. Oczywiście serownie i smolarnie budujcie stopniowo nie skupiajcie się tylko na jednym, gdy macie już 31 smolarni i 10 serowni, zamykacie chaty drwali gdyż drewno stanie się zbędne, wówczas bezrobotni drwale zatrudnią się przy wydobyciu smoły, gdy będziecie mieli ok. 200 sera w spiżarni wróćcie do normalnych porcji. Ważne jest umiejętne zarządzanie podatkami, wiadomo gdy lud jest za bardzo wesoły to dajemy im po kieszeni :) Musicie uzbierać 2000 złota z samych podatków( w tym jest 500 na początku czyli musimy dozbierać 1500 tak naprawdę) Jest to dosyć proste, aby zdobyć resztę złota wystarczy zebrać tylko 600szt. smoły :] Co również wydaje się tylko takie straszne na początku a w praktyce bardzo proste. I tyle, banalnie proste. Nie czekajcie ze sprzedażą wszystkiej smoły na ostatnią chwile bo możecie nie zdarzyć sprzedać wszystkiego, sprzedawajcie stopniowo. Raz jakoś na początku zaatakuje waszych zbieraczy smoły gorączka bagienna ale to nic, i tak zdąża zebrać 600szt smoły. Studni w tej misji nie potrzebujecie bo nic się nie zapali.

Jeśli komuś pomogłem, to się cieszę :oops:

 
 
 
Trndjava 
Wolny chłop


Gra w: Stronghold Crusaders extreme
Wiek: 26
Posty: 52
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 4 Marzec 12, 22:06   

jeszcze mi nie pomogłeś ale z pewnością pomożesz gdy dojdę do tej misji
_________________
To, że mam słuchawki nie oznacza, ze was nie słyszę, testuje, czy obgadujecie mnie za plecami.
 
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 15 Lipiec 12, 21:26   

sprawdz jakieś filmiki z gameplay :)
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz