ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[rozwiązany] Stronghold 3 - problem z uruchomieniem
Autor Wiadomość
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 12, 03:03   [rozwiązany] Stronghold 3 - problem z uruchomieniem

Witam!
Mam Stronghold3 (wersja cyfrowa) kupiona w MUVE.pl dosyć dawno (podczas promocji weekendowej za 35zl).

Po zakupie nie miałem czasu grać, ale grę wtedy zainstalowałem i uruchomiłem, żeby zobaczyć jak nowa twierdza wygląda. Działała bez problemu.

Dzisiaj chciałem sobie zagrać i sprawa wygląda tak:
uruchamiam grę (z poziomu steama)
wyskakuje okienko "przygotowanie do uruchomienia stronghold3" i od razu znika.
i cisza... nic się nie dzieje, żadnego komunikatu itd. a gra się nie uruchamia.

przeinstalowywałem, zarówno instalkę z muve.pl jak i download ze steam.
sprawdzałem spójność plików gry (steam) oraz defragmentowałem pliki gry (steam).
ale bez żadnych efektów.

ktoś wie jak rozwiązać mój problem?
Ostatnio zmieniony przez szemrany 20 Luty 12, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 12, 03:41   

A nic nie grzebałeś od tamtego czasu jak jeszcze działało przy sterownikach itp? Nie mam gry więc nie pomogę ale podaj jaki masz system, konfigurację kompa etc. to może komuś uda się pomóc.
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 12, 11:46   

Jeśli to jest Siódemka - spróbuj włączyć grę przy dezaktywowanym Aero. Inna propozycja: zmień rozdzielczość ekranu na standardową na czas gry. Może również spróbować edytować właściwości pliku wykonywalnego - PPM na Stronghol.exe -> właściwości -> tryb zgodności. Wybierz trzyb zgodności z jakimś starszym systemem, głębię kolorów ustaw na 32, ew. 16 Mbit, a całość niech się uruchamia "jako administrator".
Któraś z tych opcji powinna pomóc. Jeśli nie - problem leży w OSie.
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 12, 18:42   

problem rozwiązany, okazało się, że brakowało pliku D3DX9_43.dll w windows\system32\
szkoda, że steam mi tego nie zakomunikował w żaden sposób.

dzięki za pomoc!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz