ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Far Cry 2
Autor Wiadomość
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 18:10   Far Cry 2

Jak w temacie, czy ktoś z Was grał/gra w Far Cry 2?

Wprawdzie grę posiadam od wczoraj, ale jak na razie jestem mile zaskoczony.
Poniżej zamieszczam moje wrażenia z rozgrywki. Trochę to chaotyczne, ale moim celem nie było napisanie prawdziwej recenzji :P

O fabule zbyt dużo na razie nie mogę powiedzieć z racji na wczesny etap gry. Jesteśmy najemnikiem, trafiamy do jakiegoś tam afrykańskiego państwa, w którym trwa wojna domowa , a naszym celem jest wyeliminowanie Szakala – gościa, który zaopatruję obie strony konfliktu w broń. Mamy sporą swobodę rozgrywki, wykonujemy misje w dowolnej kolejności i od kogo chcemy.

Gra jest naprawdę dopracowana pod względem graficznym. Widok sawanny powalił mnie na kolana, naprawdę tak ładnie odwzorowanego terenu dawno nie widziałem. Drzewka wraz z trawą delikatnie falują pod wpływem wiatru, w oddali słychać głosy zwierząt, promienie słońca delikatnie przebijają się przez drzewa. W grze również jest tryb dnia i nocy oraz zmieniająca się pogoda. Ciekawie i efektownie wygląda również rozprzestrzenianie się ognia, w krótkim czasie ogień potrafi zająć spory obszar. Dzięki silnikowi Dunia krajobraz naprawdę sprawia wrażenie żywego i realistycznego.

Walka jest bardzo dynamiczna, efektowna, ale i niestety trochę chaotyczna. Czasami tak naprawdę nie mam pojęcia, kto do mnie strzela i skąd :) . Czasami również irytuje mnie sytuacja, w której nasz przeciwnik na klatę potrafi przyjąć pół magazynka z kałacha :/ . Jednak zbyt często się to nie zdarza. Wybuchy, odgłosy broni i animację podczas walki wyglądają po prostu „smacznie” Szczególnie do gustu przypadła mi animacja, w której nasz bohater wyciąga sobie kulę za pomocą kleszczy, czy jak to tam nazwać :) . Do dyspozycji mamy spory arsenał zabawek np. pistolety, snajperki, shotguny, wyrzutnie i inne typowe duperele :P Miłym zaskoczeniem dla mnie okazała się możliwość zacięcia się broni w najmniej odpowiednim momencie.
Oczywiście jest również możliwość korzystania z stacjonarnych działek, które często ratowały mi tyłek. W grze również mamy do dyspozycji różne pojazdy np. dżipy, zwykłe samochody, łodzie. Pojazdy naprawdę się przydają, bowiem powierzchnia terenu wynosi 50Km2, a pokonywanie takiego terenu pieszo, to masochizm.
Inteligencja przeciwników wypada różnie. Zazwyczaj chowają się, próbują nas oflankować i ratować swoich towarzyszy, jednak czasami stoją jak słupy :)

Podsumowując, po kilku godzinach gry mogę stwierdzić, że Far Cry 2 jest solidną produkcją.
Jeśli ktoś lubi FPS, ma dobrego kompa i kasę, FC2 mogę polecic ;)
Jeśli miałbym porównać Far Cray’a 2 z Crysisem, powiedziałbym, że dzieło Ubisoftu kładzie Crysisa na łopatki. Zarówno pod względem graficznym i rozgrywki.
Grafika w FC2 nie jest tak „plastikowa” jak w Crysisie.
Należy dodać, że na moim GeForce 7900GT FC2 śmiga na wysokich detalach przy rozdzielczości 1440x900. Tymczasem Crysis na średnich detalach przycinał przy 1024x768
Generalnie z FC2 i jego optymalizacji jestem zadowolony :)

Plusy
Swoboda rozgrywki
Grafika
Olbrzymi teren
Pojazdy

Minusy
Al
Respawny wrogów na posterunkach
I inne mniejsze niedoróbki.

Zapraszam do dyskusji
Jeśli macie jakieś pytania, to pytajcie. Jeśli ktoś by chciał, mogę również dodać parę screenów.
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 30 Grudzień 08, 08:46   

W FC2 nie miałem okazji zagrać, ale w jedynke zagrałęm no i.... Gra jest super

Wciągneło mnie to do czasu, aż nie potrafiłem przejść pewnej misji.. i wtedy sobie odpuściłem
_________________

 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 09:40   

Grałem chwilkę, dawno temu.

Gra od początku mi się nie podobała, sprawia wrażenie bardzo monotonnej i nie chciało mi się w nią grać ;) .

Porównanie grafiki z Crysisem? Nie ma porównania :D . Zagraj w Crysisa na Very High albo Warheada na Entuzjasta. Crysis prezentuje znacznie wyższy poziom, o fizyce już nie wspominając ;) . Również fabularnie jest wg mnie znacznie lepszy :E.
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 10:29   

Fakt, może Crysis ładnie wygląda na full detalach, ale niestety mój komp, a raczej karta na to nie pozwala :P Tymczasem FC2 śmiga mi na wysokich, zresztą każdy ma inne zdanie na ten temat. Mnie tam grafika w FC2 bardziej sie podoba. Co do fizyki tu sie zgadzam, w Crysisia można wszystko zniszczyć, tymczasem w FC2 nie, ale i tak efekt ognia jest boski :) Co do fabuły na razie się nie wypowiem, bo jestem we wczesnym etapie gry. Chociaż Crysis miał taki swój klimacik ;) Szczególnie w statku obcych było super.
Żeby nie było, Crysisa również uważam za dobrą grę. Może kiedyś będzie mi dane zagrać na full detalach :D
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 13:30   

Far Cry 2 jest jak dla mnie fajną grą. W pierwszą część nie miałem przyjemności zagrać. Gra się przyjemnie, walki co prawda są chaotyczne. System celowania trochę szwankuje, no i mapka czasem można się pogubić. x]
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 14:47   

All Filippo napisał/a:
W pierwszą część nie miałem przyjemności zagrać.


Nie wspominajcie tu o Far Cry 1 bo FC2 nawet nie nawiązuje do tej gry ;) . FC producował Crytek a FC2 jest Ubisoftu. Następną częścią Far Cry'a jest Crysis :E.
 
 
KaDek-WHU 
Osadnik


Wiek: 30
Posty: 28
Skąd: Świdwin
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 09, 12:01   

Z tego co słyszałem to gra jest po prostu boska :) podoba mi się to podpalanie trawy ... ;)
_________________
Kto dostał parę razy po ryju i wie , że nie jest ze szkła ten czuję , że żyję ! WEST HAM UNITED !
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 09, 12:48   

Boska to lekka przesada, ale nie zmienia to faktu, że jest grą udaną :) Podpalanie trawy stało się dużo prostsze, gdy dostałem w swoje łapska miotacz ognia :P Jednym słowem super efekt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz