ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Duchy i inne zjawiska paranormalne
Autor Wiadomość
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 20:42   

DarnokOk napisał/a:
Ej sorki ze odświeżam temat po roku ale po co zakładać tą samą tematykę?

Oglądałem kiedyś z tatą taki program SzokVideo i tam są pokazywane różne wypadki itd. no i było pokazane jak w pewnym domu duch (poltergiest czy jak to się pisze) zaczął rzucać przedmiotami szklanymi aż trafił w pewną panią i ona umarła :(

Ja miałem kiedyś tak że biegałem sobie z pokoju do kuchni (takie żarty) a w pokoju było ciemno i jak do niego wbiegłem to mi się wydawało że coś tam w rogu takiego mojego wzrostu jest BIAŁEGO i nie wiem czy to zwidy czy duch ale tak się wydawało i szybko wróciłem do rodziców którzy siedzieli w innym pokoju i już tam siedziałem a potem musiała mnie mama odprowadzać do łazienki :( (miałem 5 lat)

Nawet teraz jak zasypiam to się boje patrzyć na pokój tylko patrze na moją ścianę, a jak się odwrócę to mi serce wali bo na cokolwiek co po patrze ma dziwny kształt :( popatrzcie sobie kiedyś w nocy na obraz, obrazek (najlepiej jakiś portret) mi się zawsze wydaję że tam jest jakaś straszna twarz i co 0,1 sec się zmienia :(

Ja nigdy nie oglądam filmików na youtube o duchach bo się boję :(


Witaj w moim klubie :-) Też tak miałem, jeszcze w podstawówce, więc nie jesteś jedyny na tym świecie ;-)

Czasami lubię oglądać programy takie jak ,,Łowcy duchów". Czasami mogą ciarki po plecach przejść jak zarejestrują np. ,,Mama?" ,,Precz!"
Ostatnio zmieniony przez adriannn 30 Grudzień 10, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 20:45   

widzę, że was tu więcej. Ja jestem oczytany w wielu takich tematach, jak ktoś chce to na pw zapraszam, bo ktoś z was jeszcze walnie tu cos obciachowego i będzie cale forum z niego brechtać xD.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 22:03   

Z programów o duchach toleruję jedynie ,,Duchy"(ang. Hunters). Większość programu to rekonstrukcje, więc jest ciekawy.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 11, 18:33   

Jak zwykle tłumacz tłumaczyć nie umie... Strasznie mnie to w TV drażni! ('Hunters' oznacza 'Myśliwi', czy coś takiego)
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 11, 19:47   

Cytat:
Dusza to związana porcja energii, która napędza żywy organizm. Nie ma prawa być widoczna ani nie ma prawa niczym rzucać, bo jest niematerialna, więc jeżeli ktoś niby na sieci nagrał ducha, to jest oszustem.


Wiesz, duszy nikt nigdy nie zbadał. Interpretacja jej postaci jest uzależniona głównie od religii lub ( tak jak ma to miejsce u osób niewierzących ) od różnych "naukowych" interpretacji. Osobiście nie uważam, że moje ciało jest napędzane przez energię, choć Twoja interpretacja Thompson'ie wydaje się być całkiem przekonująca oraz logiczna.

{latanie dzieci}
Cytat:
Nie tylko tobie, nie ma to żadnego związku z duchami i straszydłami. To po prostu zdolność umysłu, którą może wykształcić sobie każdy. Często właśnie dzieci doświadczają takich zjawisk, kiedy to ich umysł dopiero się rozwija i niektóre rzeczy, które nie zdarzają się normalnie, mogą czasem się ujawnić.

Czyli uważasz, że ludzki umysł jest w stanie sprawić, abyśmy lewitowali, przesuwali inne przedmioty itd. ? Jak myślisz, co sprawia, że to jest możliwe ? Fale mózgowe, "wola" ? [ Teraz po prostu się pytam, pytając o zdanie ;) ]

Bardzo prostym sposobem na przestraszenie się jest otwarcie oczu w nocy. Wystarczy, że pokój będzie odrobinę jaśniejszy od ciemności pod powiekami. Otwierając szybko oko, źrenica musi się przystosować przez co możemy dostrzec chwilowy "skok" obrazu. Może nam się wydawać, że z chwilą otwarcia oczu coś nam przed oczami mignęło. [ Miałem tak kilka razy, że kącikiem oka uchwyciłem jakby coś przeleciało przez mój pokój ;) ]

P.S. Hunters można rozumieć też jako Łowcy [ W tym wypadku łowcy duchów ] Tutaj akurat tłumacz nie schrzanił tak bardzo ;)
 
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 11, 20:25   

 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 11, 21:14   

Bordinio napisał/a:
Czyli uważasz, że ludzki umysł jest w stanie sprawić, abyśmy lewitowali, przesuwali inne przedmioty itd. ? Jak myślisz, co sprawia, że to jest możliwe ? Fale mózgowe, "wola" ? [ Teraz po prostu się pytam, pytając o zdanie ]


Fale mózgowe i wibracje, które nasz mózg non stop wysyła. Trzeba nauczyć się je kontrolować.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 11, 08:23   

Z tego co wiem, generalnie to wszystko zależy od rodzaju fal mózgowych. U większości ludzi są to fale beta, ale u wszystkich sprawdzonych jasnowidzów były to fale alfa. Te same fale (alfa) mają koty. Sam obserwuję od jakiegoś czasu mojego kota. Trzeba było zabrać go do weterynarza. Mój ojciec stał obok kota nic nie mówiąc, nawet się na niego nie popatrzył. Nagle kot zerwał się i gdzieś uciekł. Zdziwiony rodzic powiedział, że tylko pomyślał o weterynarzu. Pózniej sam obok kota zacząłem rozmyślania o weterynarzu, reakcja kota powtórzyła się mimo, że nie dałem po niczym poznać swoich myśli! Zauważcie, że większość zwierząt ma niewiarygodny instynkt, jakby przewidywały wydarzenia, a u większości mózg działa właśnie na falach alfa!
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 11, 08:46   

Była kiedyś taka dziewczynka która używała telekinezy, a inna miała moc nad ogniem, jak pomyślała o czymś złym, zasnęła to wtedy ogień nie był kontrolowany, przez własną złość (ogień) poszła do domu dziecka (spaliła dom, rodzice ją porzucili), w domu dziecka powtórzyło się to, aż w końcu została bezdomna :!:

Z tą telekinezą to jest potwierdzone, z mocą nad ogniem, nie do końca (taka legenda z ok. XVII-XIX)
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz