ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Chiny
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 10, 16:44   Chiny

Dziwi mnie zawsze, dlaczego w szkole tak mało mówi się o Chinach. Ich historia należy do najciekawszych. Zaliczyli chyba więcej przewrotów, zamachów stanu, rozbić, itd. niż jakikolwiek inny kraj. A mimo to są obecnie jedną z największych potęg na świecie!
Czy ktoś z Was również "studiuje" (czyta) historię Państwa Środka? Mój ulubiony okres to żelazne panowanie dynastii Qin (Ying Ji i Ying Zeng): od epoki walczących królestw, poprzez zjednoczenie państwa aż do upadku imperium i przejęcia władzy przez dynastię Han. Ciekawy na przykład jest fakt, że Ying Zeng (jeden z najbrutalniejszych imperatorów Chin) uważał, iż jest nieśmiertelny i z tego powodu spożywał... rtęć! I o dziwo nie umarł za młodu! Chiny potrafią zaskakiwać...
 
 
 
biberholtz 
Osadnik


Gra w: Crusader
Wiek: 76
Posty: 26
Skąd: Texas
Medale: Brak

Wysłany: 1 Listopad 10, 19:18   

Wiesz dlaczego w szkole tak mało mówi się o Chinach? Bo program nauczania jest ustalany przez urzędników państwowych - niedoścignionych mistrzach w dziedzinie głupich pomysłów! :)
Osobiście najbardziej lubię okres panowania średniowiecznej dynastii Tang. Chiny były w tym czasie, pod każdym względem, niedoścignione dla innych państw.
Cytat:
Chiny potrafią zaskakiwać...

Oj tak! Nawet bardzo! Byłem dwa razy w Chinach (konkretniej w stolicach dwóch różnych Chin) i w obydwu przypadkach doświadczyłem ogromnego szoku kulturowego. Daleki wschód to po prostu inny świat! :)
_________________
Wielka Kampania Historyczna do Crusadera
 
 
Lord Jaqb 
Wędrowiec


Gra w: Crusader, Jedynka sporadycznie.
Wiek: 28
Posty: 23
Skąd: Garwolin
Medale: Brak

Wysłany: 2 Listopad 10, 11:47   

Mało się mówi o Chinach, bo np. mają po.... kręcony język i pismo. Sam interesowałem się niedawno Chinami, a dokładniej Okresem Trzech Królestw. Zacząłem tworzyć nawet kampanię na tym forum do Crusadera, ale zapał się skończył i przestałem.
_________________
Jeśli ktoś dokonał rozważań przed bitwą a potem wygrał, znać, że rozważał długo. Jeśli ktoś dokonał rozważań przed bitwą a potem przegrał, znać, że rozważał krótko. Długie rozważania oznaczają wygraną, krótkie rozważania to przegrana. -Sun Tzu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz