ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kanał irc
Autor Wiadomość
Docent 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

  Wysłany: 11 Sierpień 10, 20:17   Kanał irc

Niedawno został założony kanał irc
#stronghold
który ma na celu łączenie osób grających w Stronghold Kingdoms, jak i inne części serii.


Kanał irc służy głównie do luźnych pogawędek o grze (i nie tylko), ale z racji tego, że jest to sposób komunikacji o wiele "szybszy" niż forum (na którym na odpowiedzi czasem trzeba czekać kilka minut/godzin/dni) może służyć np. do szybkiego wezwania pomocy, czy umawiania wspólnych ataków, a gdy najdzie nas ochota na szybką partyjkę w Strongholda nie ma żadnych przeszkód, aby umówić się z kimś z kanału, dzięki czemu będziemy mogli przystąpić od razu do gry. Można to porównać do swoistego czatu na wyższym poziomie :mrgreen:

Tutaj nikt nie narzuca tematu rozmowy (w razie potrzeby można nawet porozmawiać z kimś na privie, czego nie będą widzieli inni użytkownicy).Chodzi głównie o serię Stronghold, ale jeśli ktoś postanowi porozmawiać sobie z innymi o chomikach dżungarskich, to czemu nie ;-)

Na kanale panuje luźna atmosfera, a opowie (tacy ircowi admini) są bardzo pobłażliwi, więc nikt nie zostanie ukarany np. za nieużywanie polskich znaków (nawet jest to dosyć wskazane ;) ), lecz nie tolerujemy spamu, floodu, czy całkowitego braku kultury.

Adres kanału: irc://irc.quakenet.org/stronghold

Aby się tam dostać wystarczy zainstalować klienta irc (np. ChatZilla, mIRC).
ChatZilla jest "lekką" wtyczką do Firefoxa (do pobrania tutaj), po zainstalowaniu której wystarczy kliknąć w adres powyżej w przeglądarce i już możemy cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami irca. Adres można też dodać sobie do zakładek, dzięki czemu na kanał będzie można wejść jednym kliknięciem.

Kanał dopiero się rozwija i nie mamy jeszcze zbyt dużo aktywnych użytkowników, ale mamy nadzieję, że dzięki współpracy z tym forum na #stronghold będzie wielu graczy (tych doświadczonych, jak i tych, którzy swą przygodę z serią dopiero zaczynają), więc nie przestraszcie się, jeśli po wejściu okaże się, że jest mało osób. Wystarczy trochę poczekać, a nuż znajdziemy jakiegoś "Lorda" do pokonania :)

W razie jakichkolwiek problemów z dostaniem się na kanał, piszcie w tym temacie. Zespół #stronghold postara się jak najszybciej pomóc.



Temat ten został skonsultowany ze mną i ma prawo bytu w tym dziale.
- Odyn
Ostatnio zmieniony przez Odyn 12 Sierpień 10, 06:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 10, 06:31   

Muszę się przyznać, że nigdy nie korzystałem z IRC... Stąd moje pytanie - czy wchodząc na adres http://webchat.quakenet.org/?channels=stronghold logujemy się na ten sam kanał, którego link podałeś wyżej? Osobiście nie mam ochoty instalować dodatkowej wtyczki/programu do używania raz na kilka dni.
 
 
kubu65 
Wędrowiec


Gra w: Crusader, Kingdoms
Wiek: 31
Posty: 21
Skąd: Namysłów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 10, 11:33   

tak wtedy logujemy się na ten sam kanał, sam tak wchodzę zamiast jakieś programy
 
 
 
Docent 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 10, 14:39   

No miałem napisać o webchacie, ale szczerze powiedziawszy zapomniałem. Oczywiście jest to ten sam kanał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz