ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kacper
31 Lipiec 11, 17:32
[poradnik] Obniżanie i podwyższanie murów

Jak oceniasz poradnik?
Bardzo dobry
44%
 44%  [ 8 ]
Dobry
27%
 27%  [ 5 ]
Średni
5%
 5%  [ 1 ]
Nieprzydatny
5%
 5%  [ 1 ]
Beznadziejny
11%
 11%  [ 2 ]
Kompletne dno! Kto takie coś napisał?!
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Wrzesień 09, 20:20   [poradnik] Obniżanie i podwyższanie murów

Witam, chciałem zaprezentować użycie tricków do podwyższania i obniżania murów w Stronghold Crusader. Jest to bardzo przydatne przy tworzeniu map, a niektórzy być może nie znają tych sposobów.

Na początek warto by było opisać te tricki, zatem proszę bardzo:

1.Obniżanie murów.
Stawiamy mur(obojętnie, czy wysoki, czy niski). Na murze stawiamy głaz, najlepiej jeden z tych największych. Ważne jest, aby chociaż kawałek głazu wystawał poza mur. Usuwamy głaz używając gumki, a następnie obniżamy teren do zera(chyba, że docelowa wysokość terenu ma być inna). Teraz powtarzamy czynność kilka razy, aż do osiągnięcia pożądanej wysokości. Po wielu obniżeniach muru może zostać utworzony ”chodnik”, po którym mogą chodzić wojska i chłopi(bez schodów ani bramy).

2.Wyższe mury.
Jest to bardzo prosty trick, dający nowe możliwości, ale, niestety, nie jest on niezawodny. Jednak do rzeczy. Podwyższamy teren do jakiejkolwiek wysokości(im wyżej podniesiemy teren, tym wyższe będą mury). Stawiamy na nim mur(bez znaczenia, czy wysoki, czy niski; różnica będzie jedynie w wysokości ostatecznej). Następnie obniżamy teren do wysokości docelowej. Gotowe! Możemy jeszcze obniżać ten mur za pomocą tricku opisanego powyżej.

Teraz pewien przykład zastosowania tych tricków.
Oto screen z mapy Krak des Chevaliers(by WarLord Designs):


Można ją pobrać tutaj.

Byłbym zaszczycony, gdyby mój artykuł znalazł się na stronie, ale nie zależy to ode mnie. Jeśli jednak, można utworzyć dział „Edytor”(na stronie), gdzie byłyby zamieszczane opisy tricków i ewentualnie mapy.

Mile widziane komentarze zawierające krytyczną ocenę artykułu, oczywiście wszelkie błędy i niedociągnięcia należy zgłaszać w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 21 Wrzesień 09, 15:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 4 Wrzesień 09, 20:49   

Szczerze, to nawet ja o tym nie wiedziałem :D
Tzn. nie wiedziałem jak to zrobić :P
ocena: BDB
_________________

 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 5 Wrzesień 09, 08:12   

O dwójce wiedziałem, a o jedynce tylko słyszałem ;]

7,5/10
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 08:18   

JA słyszałem o obydwóch trikach,ale jakoś nie wiedziałem jak to zrobić.
8/10
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 10:50   

Zaskoczyliście mnie :D Myślałem, że te dwa tricki są dla wszystkich znane i oczywiste (albo przynajmniej podwyższone mury).

Poniższy obrazek stworzyłem w Paintcie przynajmniej 4 lata temu... Prezentowałem go zarówno na boardzie, fora.pl jak i tutaj:
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 10:53   

Ja napisałem to dla tych, którzy tych tricków nie znają. Jak będę miał czas, to opiszę jeszcze kilka(mniej znanych).
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 12:44   

Stary trick jak świat :P Znałem go już dawno... Ale poradnik dobry... Jak dla mnie ocena 5...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 18:49   

Heh, podwyższanie murów, to mój pierwszy trick, jaki odkryłem. I cóż, myślałem, że każdy o nich wie. Jak chcecie to ja może dodam sojusz.

1. Robisz mapkę, i koniecznie stawiasz na niej gracza żółtege, czerwonego, pomarańczowego lub czarnego.
2. Ustawiasz dowolną inwazję.
3. Grasz w mapę, czekasz na inwazję, następnie zapisujesz, i standardowo następnie wkleja się plik zapisu do map i zmienia rozszerzenie.
4. Ma się sojusz. Proste, łatwe, szkoda jednak, że grający go mieć nie może, tylko przeciwnicy. Oprócz tego czasami występują błędy, np. nagłe zniknięcie sojuszu i walka jednestek obok siebie. Ale zwykle sojusz działa.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 18:59   

Ja to mogę opisać ze screenami, nawet miałem takowe zrobione. Chyba takie coś może się przydać.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 6 Wrzesień 09, 09:25   

Jasne, że może się przydać... Na screenach wszystko ładnie będzie pokazane (mam nadzieję)...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 6 Wrzesień 09, 17:51   

Oba tricki znałem, ale dobrze, że napisałeś poradnik, bo komuś się jak widać może to przydać.
_________________
Good night white pride
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 10, 13:35   

Świetny trick! Bardzo się przyda podczas tworzenia mapek do mojej kampanii :) .

Ocena: b. dobry + :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz