ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Age of Empires
Autor Wiadomość
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 11:10   Age of Empires

Seria Age of Empires zapewne zdobyła wiele komputerów graczy. Zostało Stworzone 5 części składających się z wciągających fabuł. Co prawda 2 części to tylko dodatki do 3 części ale je i tak osobno opisze.

Częśc 1. Co prawda nie grałem w tę część więc nie będe się za bardzo rozpisywał. Zapewne podobna jest do części drugiej, a oparta jest na tej samej grafice co nasze ukochane 2 pierwsze strongholdy, czyli 2D. Jak już mówiłem nie będe się zbytnio rozpisywał bo nie grałem w tą grę.
Część druga. Bardzo ładnie zrobiona, Grafika 2D, ładnie zrobione budynki. Twórcy spisali się na medal. Kampania jest o pewnej wojowniczce która broniła francji, Saladynie który stanął w obronie swego kraju przed Europejczykami, Williamie Walace który stanął w obronie Szkocji, przed Edwardem Długonogim(Anglia) oraz ostatnim bochaterem Barbarossą królem Cesarstwa Rzymskiego(Niemcy) i jego prawowitym władcą. Tyle o 2.
Część trzecia. Tak samo jak poprzedniczka ładnie zrobiona, grafa 3D. Tym razem nie będziemy we wczesnym średniowieczu, lecz w późnym, w którym oto powstały: proch, armaty, pistolety itd. Z tego co pamiętam, było chyba 10 krajów, które zostały ładnie zrobione. Każdy kraj miał inną jednostkę specjalną, chociaż reszta była podobna. Każde kraje miały swoje języki, czyli kiedy klikamy jakąś jednostkę ona mówi w języku swego kraju. Każda jednostka ma swój głos chociaż te głosy czasami się powtarzają np. w dwóch jednostkach.
Część 4. Dodatek do części trzeciej. Nie ma się co rozpisywać zostały dodane 3 nowe kraje tubylcze oraz nowa muzyka nowe jednostki oraz nowe budynki. Część 5 i ostatnia. Tak samo dodatek do części trzeciej. Tak samo dochodzą trzy nowe kraje, nowa muzyka, nowe jednostki oraz ne budynki. Tyle że kraje które dochodzą w tym dodatku są azjatyckie. Zapowiedziałem tutaj wszystkie części wraz dodatkami Age of Empires. Mam nadzieje że się spodoba.


Poprawiłem kilka błędów. Co do AoEII to czy nie kierujemy tam Joanną d'Arc, która walczyła po stronie Francji ? Jedynym bohaterem, który walczył w obronie Szkocji był William Wallace.
- Bordinio

Ja poprawiłem podział na akapity. Ciężko jest czytać całkowicie sklejony blok tekstu... - Odyn

Oj żeczywiście co do AoEII się pomyliłem zaraz poprawię:).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 4 Listopad 09, 13:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 6 Lipiec 09, 11:48   

Bardzo super Seria. Mam wszystkie części (z wyjątkiem dodatków do trójki) i czasami sobie popykam w AoE. W jedynke nie grałem i jakoś mnie nie kusi do gry. W dwójke grałem, jest to najlepsza część. A trójka też fajna, ale gorsza od III. W dwójce gram Bizantyczykami
_________________

 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 11:51   

A ja Persami XD Bo mają słonie XD


Tylko Persowie mają słonie, a Prusowie czyt. Teutoni mają Krzyżaków. Takie posty wołają o miano spamu, dlatego ostrzegam :| I nie dowalaj tyle "iksde"
- Bordinio
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 6 Lipiec 09, 13:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 09, 20:45   

Moja ulubiona to III przeszedłem całą kampanię do podstawowej obu dodatków no i jest super
a zwłaszcza bitwy w potyczce jak sobie ustawie boty na 100% i 40 min rozejmu. Najlepiej gra mi się Rosjanami i Niemcami(najlepsze jednostki) a z tych z The Asian Dynasties to grałem hindusami, kilka słoni i po sprawie:D
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 19 Lipiec 09, 09:43   

Grałem tylko w I, ale zamierzam też w inne części zagrać ^^. Dłuuuugie godziny spędziłem przed tą grą, AoE I ma swój klimat ;-) .
_________________
|M|pr0
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Lipiec 09, 23:25   

Miałem chęć sobie pograć, ale jakos grafika mnie odstraszyła :P
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 09, 11:08   

Ja mam 1 i 3 z dodatkami, a właściwie z jednym dodatkiem. Grałem nie dawno w 3, nawet fajna, tyle, że kamp. zbyt krótka i mało trybów gry.
_________________
Good night white pride
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 09, 21:54   

Ja gram w AoE2 z dodatkiem The Conquerors.Według mnie najlepsza z tych 3 części.
Bizancjum jest jedną z najlepszych nacji.Gdy dojdziemy do ery imperium to nawet frankijscy rycerze nie mogą się równać z elitarną jednostką bizancjum
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 31 Sierpień 09, 07:55   

Zgadza się, Bizantyjczycy w AoE 2 to jedna z lepszych cywilizacji
PS: Może stukniemy partyjkę na multi? :D
_________________

 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 09, 12:28   

No możemy jeśli masz dodatek i patch 1.0c.
Sieć hamachi:Emilaoe
hasło:123
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 8 Wrzesień 09, 15:45   

Nom mam z oryginału (edycja kolekcjonerska) to chyba m am taką samą wersje jak ty
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz