ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze nowe szkoły
Autor Wiadomość
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 09, 15:45   Nasze nowe szkoły

Oto temat dla tych, którzy w tym roku przeszli z podstawówki do gimnazjum lub z gimnazjum do liceum. Co sądzicie o nowych szkołach?

Np. Ja zostałem na liceum tam, gdzie chodziłem do gimnazjum. Mimo nienormalnych warunków (lekcje po 1,5 godziny) czuje sie już że to inna szkoła, odeszła polowa nauczycieli a także w klasie razem ze mną zostalo tylko 5 osób :shock: i nikt nie doszedł...
Podsumowując, inaczej wyobrażalem sobie początek liceum... A jak u was?
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 09, 15:56   

Ja teraz poszedłem do gimnazjum i nie jest tak źle. Większość uczniów brało udział w konkursach(miejskich i wojewódzkich) i zajmowali niezłe miejsca. Ogólnie chyba będzie całkiem dobrze, chociaż nie ma w tej klasie nikogo z mojej dawnej szkoły.
Ostatnio zmieniony przez Lord Smerf 5 Styczeń 11, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 09, 17:51   

Może to temat nie dla mnie, bo chodzę już 2 rok do Technikum.... Ale jest fajnie... Doszło nowych 3 nauczycieli... Wyglądają na fajnych, ale czas pokaże... Żadnych "klibarzy" nam nie przybyło, zato po pierwszym roku nauki 2 uczni nie otrzymało promocji... Przyszedł młodszy rocznik... Na pierwszy rzut oka jedni wporzo inni trochę mniej...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 09, 19:19   

Thompson jesteś w prywatnym liceum, że 5 osób O_o?
_________________
|M|pr0
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 09, 22:25   

tak. co dziwniejsze, przed wakacjami było 15.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 2 Wrzesień 09, 15:30   

Widzę, że nie jestem sam ^^. U mnie w klasie jest 14 osób, w szkole tylko dwie klasy: 3 gimnazjalna i 3 liceum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
_________________
|M|pr0
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 2 Wrzesień 09, 22:38   

Ja teraz chodzę do gim nr 6 w Zielonej Górze :D . Co tam więcej mam powiedzieć... Klasa I D inf-mat.
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Wrzesień 09, 20:40   

A u nas pierszaki jaką ekipą chodzą, haha.
_________________

 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 4 Wrzesień 09, 18:00   

Ja tam chodzę do licznej szkoły, nr. 24 im. Korczaka we Wrocławiu, i chodzę do najmniej licznej klasy w całej szkole. Choć patrząc na twoją, thompson, to liczną. 22 osoby. Nawet ciekawa, ale w sklepiku drożyzna. Np. półlitrówka Coli za 3.20.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Wrzesień 09, 18:47   

Co do liczebności klasy, to chyba Was przebijam. :) U mnie w klasie jest 36 osób, w gimnazjum jest tylko jedna klasa w każdym roczniku, za to w liceum w tym samym budynku jest 7 klas z rocznika. Ogólnie rzecz biorąc, nowa szkoła bardzo mi odpowiada, nauczyciele bardziej skupiają się na przekazywaniu wiedzy niż na ciągłym upominaniu.
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 19:13   

U nas jedynie od polskiego babka tak ma; nie robi klasówek, nie wyrywa do odpowiedzi, tylko ew. sprawdzian zapowiada. Jak mówi "Moim celem jest nauczyć was, a nie przyłapywać na nieuczeniu się".
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 19:56   

No i tak powinno się uczyć w szkołach. Niestety, przez "wychowanie bezstresowe" wielu uczniów niczego by się wtedy nie nauczyło, gdyż nikt by ich nie przymuszał. Gdyby była dyscyplina, to wtedy spokojnie. Przynajmniej u mnie w szkole groźby nauczycieli i kary były praktycznie jedynym sposobem do zachęcenia do nauki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz