ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki atak zazwyczaj przeprowadzasz?

Jakie ataki zazwyczaj robisz??
Szturm (wszystkie jednostki na obleganie zamku)
4%
 4%  [ 3 ]
Machiny oblężniczy i potem szturm
41%
 41%  [ 31 ]
Tylko Machiny (balisty ogniowe itd.)
0%
 0%  [ 0 ]
Znęcanie się nad wrogiem (powoli niszczę jego gospodarkę)
22%
 22%  [ 17 ]
B. Dużo niewolników, a potem spalanie gospodarki
0%
 0%  [ 0 ]
Dużo Assanyów na lorda
12%
 12%  [ 9 ]
Inaczej (napisze w poście)
20%
 20%  [ 15 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 75

Autor Wiadomość
adi142 
Wolny chłop


Wiek: 25
Posty: 69
Skąd: z nikąd
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 14:22   

Na botów to najpierw niszczę gospodarkę całą(najczęściej podpalam)później dużo tarcz z przodu,jakieś 4 trebusze,za nimi kusznicy,później tarcze do przodu kusznicy za nimi,ostrzeliwuje zamek wroga,następnie wjazd pałkarzami(wejście do zamku zrobiły trebusze) i kończe lorda.Zależy też jak ma tych podpalaczy greckich to pałkarze bo szybcy,jak ich nie ma ale za to ma dużo wojsk to zbrojni.
_________________
\m/
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 11, 10:10   

Na asasynów dobry jest specjalny mur, na który nie wejdą, np. dwie warstwy blanek albo najpierw niski mur, tuż za nim (żeby się stykały) wysoki. Można tez użyć pospolitej fosy, bo asy nie potrafią ją zakopać. Co do ataku, to na multi najbardziej sprawdzają się asasyni + konni łucznicy z tarczami, a w potyczce z botami albo szybki rajd asów, albo szturm z machinami oblężniczymi (po rozwaleniu murów szybko na siedzibę wroga pałkarzami lub asasynami).
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
daVenci 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Posty: 1
Skąd: jest chleb?
Medale: Brak

Wysłany: 7 Luty 11, 20:58   

Dużo asasynów na lorda. Najlepsze na boty.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 7 Luty 11, 21:42   

Zawsze, jak gram w gre z krzyzowcami, stosuje ich taktyke. Czyli dla niewtajemniczonych:

-Rozstawienie oddzialow wokol wrogiego zamku, czyli oblezenie
-Niszczenie okolicznych wsi(gospodarki)
-Podzial oddzialow pomiedzy generalow(konni rycerze)
-Budowa lekkeigo sprzetu( katapulty, tarcze)
-"Wojna psychologiczna"(wrzucanie padlych krow, podpalenia, malukie ataki na roznych frontach)
-Budowa ciezkiego sprzetu(trebeusze, wieze obleznicze, tarany)
-Lekki ostrzal artylerii(oslabiajacy)
-Pierwszy szturm(majacy wyrzadzic jak najwieksze szkody, wyczyszczenie pulapek)
-Ciezki ostrzal artylerii(niszczacy)
-Szturm ostateczny(atak na trzech frontach, zdobywanie murow, wyrzynanie obroncow)
-Zamek zdobyty.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 7 Luty 11, 21:48   

Tak, warto czasami zrobić realistyczne oblężenie, choćby dla przyjemności. :) Miejmy nadzieję, że w SH3 taktycy będą mieli więcej do powiedzenia, niż w dotychczas wydanych częściach.

Co do tematu, to stosuję różne sposoby. Regularne oblężenia, spam trebuszami, setki niewolników(przy dużej populacji), różne kombinacje ataku asasynami - wszystko zależnie od sytuacji i natchnienia.
 
 
Artok 
Wolny chłop


Gra w: cRPG, RTS, FPS
Wiek: 25
Posty: 50
Skąd: Okolice Warszawy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 19 Luty 11, 12:33   

Najpierw zabawa machinami , a jak już stracę cierpliwość to atakuje pałkarzami
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 11, 14:00   

Oczywiście machiny muszą mieć obstawę.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Duncan 
Wolny chłop

Posty: 50
Skąd: Dolnośląskie
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Marzec 11, 18:36   

Gdy byłem jeszcze niedoświadczonym graczem robiłem HA bez tarcz i to około . 420 na wilka ale to zależy od umiejętności przeciwnika ;) . Teraz jest łatwo na wilka rekrutuje 100 tarcz 100 HA i każdy przeciwnik pada przy takiej armii :) .
 
 
Droździak 
Wędrowiec


Gra w: obecnie to tylko Crusader zwykły i Warchest
Wiek: 29
Posty: 20
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 17 Marzec 11, 08:19   

ja robię zależnie od sytuacji. Lubię palić ale nie zawsze jest ku temu okazja (chyba że się gra na Nazira bo wtedy jest zawsze).
Ja lubię się bawić z ostatnim przeciwnikiem: zniszczyć mu WSZYSTKO, żeby została komnata lorda i podbijać sobie statystyki (wydobycie, produkcja etc.)
_________________
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/User
 
 
 
urgor gir 
Wędrowiec

Gra w: Crusek
Wiek: 26
Posty: 4
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 11, 20:11   

Potrzebujemy:
a)100 pałek (najfajniej jest 200)
b)5-10 balist ogniowych
c)2-5 wież
d)50 ha+tarcze
e)50 kuszników
Sposób przygotowania:
Na początek podjeżdżamy ha i czyścimy 1 basztę(to na nią pójdzie atak). Następnie podjeżdżamy wieżami pod basztę(tą co jest już po czyszczeniu). Wpuszczamy pałki na mur i dajemy im się pobawić. Po nich wchodzą kusznicy, którzy siadają na murze i strzelają w główną wieżę. Jak pałki wytępią obrońców z muru, to schodzimy nimi i czekamy jak kusze oczyszczą wieże. Na koniec wysyłamy pałkarzy na lorda i po zabawie.
Można podawać z balistami, które spalą gospodarkę.
Smacznego!!!! :-P
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 28 Kwiecień 11, 15:16   

Zależy także z jakim walczymy przeciwnikiem komputerowym .
Opiszę strategie na Szeryfa :) .

Podpalamy gospodarkę, a łatwo to dojdzie ponieważ ma wszystkie budynki obok siebie, 3-6 balist wystarczy, aby w dość przeszkodzić przeciwnikowi. Następnie do akcji wkraczają katapulty i niszczą wieże na których przebywają kusznicy. HA oczyszczają zamek jeszcze z pałkarzy i miotaczy ognia, a na zakończenie pojawiają się assasyni i zabijają naszego przeciwnika.

Taka jest najprostsza i najszybsza strategia na Szeryfa, jeśli ktoś pragnie abym wytłumaczył mu kilka sposobów na pokonanie jakiegoś przeciwnika, zapraszam na PW ale wątpię aby ktoś miał problemy z pokonaniem przeciwników komputerowych jeden na jednego, ale wszystkich zapraszam :) .

Pozdrawiam .
 
 
hastorpl 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, Stronghold 2
Wiek: 25
Posty: 9
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 16 Maj 13, 09:11   

Ja robię inaczej. Biorę tak z 200 łuczników konnych, zaczynam atakować wroga i jak go mocno osłabie, jego wojska od razu zginą przy pierwszym lepszym wyjściu z zamku, rekrutuję assasynów i atakuję lorda.
_________________
Dzień dobry wieczór.
 
 
 
donald040 
Wolny chłop

Gra w: SH, SHC, SH2, SH Kingdoms.
Posty: 64
Medale: Brak

Wysłany: 5 Listopad 13, 16:12   

hastorpl napisał/a:
Ja robię inaczej. Biorę tak z 200 łuczników konnych, zaczynam atakować wroga i jak go mocno osłabie, jego wojska od razu zginą przy pierwszym lepszym wyjściu z zamku, rekrutuję assasynów i atakuję lorda.


Całkowicie zgadzam się z tą strategią, czasami dorzucam kilka balist ogniowych.
 
 
ziomek123417 
Wędrowiec

Gra w: SH1, SHC, SH:L, SH2
Wiek: 25
Posty: 14
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 13, 15:16   

Strategia na Wilka

Ja robię:
-100 włóczników
-10 trebuszy
-5 katapult
-15 balist ogniowych
-około 150 pałkarzy
-50 pikinierów
-100 kuszników
-150 konnych łuczników

Moja strategia:
Najpierw wysyłam HA, i włóczników, tak aby włócznicy byli z przodu i nawalali np. mury.
Kusznicy, łucznicy i mangonele Wilka są zajęte włócznikami, za to HA niszczą jego wojska dystansowe. W tym czasie trebusze i katapulty nawalają w bramę,, kiedy ją zniszczą wysyłam w miejsce bramy balisty ogniowe, HA i kuszników. Kiedy większość wojsk Wilka zajmie się tymi oto jednostkami w miejscu bramy, wysyłam pikinierów i pałkarzy na lorda.
_________________
"Lepiej często spoglądaj za siebie, pewnego dnia poczujesz jak potrafię gryźć" - Wilk, Diuk Volpe
 
 
Refus 
Osadnik

Gra w: Kingdoms, 1, Crusader
Posty: 49
Skąd: Zamość
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 13, 18:28   

Najpierw podpalam farmy, itp. Później biorę się za mury. Zazwyczaj robię to katapultami albo kopaczami. Kiedy nie udaje się zniszczyć murów, wpierdzielam się assasynami. Jeżeli jednak zniszczę mury, to łucznicy idą na wieże a ja pałkarzami/pikinierami zabijam lorda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz