ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Flota wojenna

Czy chcielibyście, żeby w twierdzy można byłoby tworzyć floty wojenne ?
Tak. Na pewno by mi się spodobało.
45%
 45%  [ 29 ]
Pomysł dobry. Może być.
26%
 26%  [ 17 ]
Nie wiem.
10%
 10%  [ 7 ]
Eee tam. Niepodoba mi się.
12%
 12%  [ 8 ]
Co ??? To chyba żart ???
4%
 4%  [ 3 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 64

Autor Wiadomość
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 5 Wrzesień 09, 12:58   

Ale te obecne mapy nię są takie duże, potrzeba trochę większych...
_________________

 
 
Lord Twierdza 
Osadnik


Gra w: Stronghold Kingdoms, Twierdza 2
Wiek: 30
Posty: 46
Skąd: Męcina
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 14:06   

To dobry pomysł byle by nie przesadzić. Małe łódki z łucznikami na_pewno by się przydały.
Lub takie, które transportowałyby machiny oblężnicze. Mogłyby być tratwy którymi żołnierze spływaliby w dół rzeki. A mapy musiałyby być większe.

Bordinio
_________________
W życiu łap szczęśliwe chwile, inaczej zostaniesz debilem.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 2 Luty 10, 12:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 14:27   

Łódki(nie łudki)
Nie mówię już o tym, że końcówka "by" powinna być pisana łącznie z wyrazem.
Ściągnij Firefoxa, tam jest funkcja automatycznego sprawdzania pisowni.

Mowa tu chyba o Stronghold Kingdoms(przede wszystkim), a tam będzie raczej jedna wielka mapa na cały świat, ale w innych częściach gry rzeczywiście przydałyby się większe mapy.
 
 
Lord Twierdza 
Osadnik


Gra w: Stronghold Kingdoms, Twierdza 2
Wiek: 30
Posty: 46
Skąd: Męcina
Medale: Brak

Wysłany: 6 Wrzesień 09, 09:15   

Gościu co Ci tak zależy na pisowni to nie lekcja polskiego.
My tu piszemy o grach więc każdy pisze jak chce.
Więc pisz na temat a nie o pisowni :?: :-x :-P :-D
_________________
W życiu łap szczęśliwe chwile, inaczej zostaniesz debilem.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 6 Wrzesień 09, 09:46   

Ja zwracam uwagę na pisownię, doradzam i wypowiadam się na temat. ;-) Staram się robić to wszystko w jednym poście.

Flota zmieniłaby całkowicie oblicze gry, więc FF powinno porządnie się przyłożyć, jeśli mają takie coś wprowadzić. Ja sądzę, że im się uda.
 
 
Lord Twierdza 
Osadnik


Gra w: Stronghold Kingdoms, Twierdza 2
Wiek: 30
Posty: 46
Skąd: Męcina
Medale: Brak

Wysłany: 6 Wrzesień 09, 09:54   

Dobra dzieki :mrgreen: :mrgreen: . Flota napewno zmieniłaby nieco taktyke w grze.
_________________
W życiu łap szczęśliwe chwile, inaczej zostaniesz debilem.
 
 
 
Kubala 
Wolny chłop


Posty: 51
Medale: Brak

Wysłany: 27 Październik 09, 06:43   

Czasem przydały by się statki, ale to zmieni grę na bardziej taktyczną. Chyba jednak wolę tradycję...
_________________
"Nobody Expects the Spanish Inquisition" - Monty Python's :D
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 09, 20:04   

No to wiesz, jak dla mnie standardowe "napierdzielnka" czyli "Twórz żołnierzy i atakuj" jest kiepska. Lepsze są tradycyjne strategie taktyczne, a statki wiele by dały. Swoją drogą:

Lord Twierdza napisał/a:
1. Gościu co Ci tak zależy na pisowni to nie lekcja polskiego.
2. My tu piszemy o grach więc każdy pisze jak chce.
3. Więc pisz na temat a nie o pisowni


Ponumerowałem zdania, by kolejno na nie odpowiadać.

1. Wiesz, patrząc na logikę w Polsce powinniśmy pisać językiem... polskim? Zwłaszcza, że często od pisowni zależy sens wyrazu. Przykładowo w angielskim Hair a Chair to dwa różne słowa. Nieuk piszący "I have blue hair" zamiast "I have blue chair" spotkałby ze strony innych lekkie nieporozumienie. W polskim też jest tak czasami:
Bród a brud. Bród oznacza mieliznę, płyciznę; kamienie na rzece. Brud oznacza niezbyt czyste miejście. I tu też - ze starego polskiego "Łudki" oznaczały łupinki orzechów, kasztanów i temu podobnych.

2. Jaskiniowcy pisali jak chcieli. I takie nieuki. Poza tym mówiąc "Piszemy jak chcemy", nie spotkasz się z miłą odpowiedzią, zwłaszcza, że regulamin nakazuje przestrzegania form ortograficznych.

3. Teraz to TY nie wypowiedziałeś się na temat. Lord Smerf najpierw upomniał, potem wypowiedział się na temat. Potem ty odpowiedziałeś postem nic nie wnoszącym do tematu.

Pomylenie łudki a łódki jest niewielkie, ale nieprzestrzeganie form ortograficznych może doprowadzić np. do takiego zdania:

-Hciałbym powiedziedź, rze nie ma co sie czepiadź ordokrafi. Tu karzdy pisze jak hce.


Lord Smerf upomniał lekko, ale ja tam jestem trochę "Agresywniejszy", i częściej upominam. Ale co tam. W każdym razie słowa typu "Nie ma co się czepiać złego pisania" nie są mile przestrzegane.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 09, 21:15   

Kokoju napisał/a:
-Hciałbym powiedziedź, rze nie ma co sie czepiadź ordokrafi. Tu karzdy pisze jak hce.

Powinno być:
-hciałbym pofiedziedź, rze nie ma co sie trzepiadź ordokrafi tó karzdy piże jak hce.
:D

A teraz na temat.

Mnie też nie ciekawi gra polegająca tylko na tym, żeby jak najszybciej stworzyć armię i ruszyć na wroga. Owszem, czasami takie coś może być ekscytujące, ale nie ciągle. Zdecydowanie bardziej zajmująca jest strategia. Flota dodałaby kolejne czynniki działające na korzyść tych, co nie chcieliby grać tak, że kto pierwszy zacznie, ten będzie niepokonany.
 
 
Wojcisz 
Wolny chłop

Wiek: 28
Posty: 62
Skąd: Tczew
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 09, 22:06   

Nie wyobrażam sobie statków w S1 i SC.Pomyślcie sobie np.ostania misja kampani Warchesta, i tak jest ciężko, a jakby nas atakowali ze wszystkich stron...
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 09, 22:08   

No to akurat nie, ale raczej mam na myśli Kingdoms. Jeśli to kiedykolwiek wydadzą...
 
 
MaxMacior 
Burżuj


Gra w: Null
Posty: 151
Skąd: Sam nie wiem...
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 29 Październik 09, 06:45   

Pomysł z statkami jest dobry ale żeby były te same towary jak w S2(świece, tkaniny,...), Ale żeby były nowe jednostki np. armata, a jeśli chodzi o statki to: mała łódka(10 osób),karaka(25),fregata(35) galeon (40(można zwiększyć modyfikując statek)).
_________________
Ja vs. Wilk
SH:3
Kto Wygra?
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 09, 13:48   

MaxMacior, armat chyba nie było w średniowieczu... Takich statków też...
A seria Stronghold chyba jest o średniowieczu...
_________________
Good night white pride
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 09, 13:53   

ponceriusz napisał/a:
MaxMacior, armat chyba nie było w średniowieczu... Takich statków też...
A seria Stronghold chyba jest o średniowieczu...


Chyba były, ale nie w tych czasach. Z tego co pamiętam pojawiły się pod koniec średniowiecza, lata jakieś 1350-1400.

Wojcisz napisał/a:
Nie wyobrażam sobie statków w S1 i SC.Pomyślcie sobie np.ostania misja kampani Warchesta, i tak jest ciężko, a jakby nas atakowali ze wszystkich stron...


To prawda, ciężko by było takie zrobić w takiej grafice, ale mimo wszystko efekt byłby dobry. A co do Warchesta - statków niewiele jest na pustyni, tylko ew. do transportowania żywności.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 09, 19:06   

Wojcisz napisał/a:
Nie wyobrażam sobie statków w S1 i SC.Pomyślcie sobie np.ostania misja kampani Warchesta, i tak jest ciężko, a jakby nas atakowali ze wszystkich stron...


Dlatego, że nie zostały do tego stworzone.

Kokoju napisał/a:
Chyba były, ale nie w tych czasach. Z tego co pamiętam pojawiły się pod koniec średniowiecza, lata jakieś 1350-1400.


O to mi chodziło.
_________________
Good night white pride
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz