ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrownia jądrowa w Polsce

Czy twoim zdaniem elektrownia jądrowa powinna powstać w Polsce
Tak (podaj powody, dlaczego jesteś za)
75%
 75%  [ 33 ]
Nie (podaj powody, dlaczego jesteś przeciw)
25%
 25%  [ 11 ]
Głosowań: 44
Wszystkich Głosów: 44

Autor Wiadomość
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 13:18   

Cytat:
Dam przykład: Tiry jeżdżące po utwardzonym terenie, tworzą głębokie koleiny w jezdni z solidnym podkładem betonowym i dywanikiem asfaltowym. Wszystko zależy od ciężaru pojazdu, częstotliwości jego przemieszczania sie tym odcinkiem autostrady, oraz wibracja jaka tworzą.
Jeśli chciałbyś znać moje zdanie na ten temat, to projekt wykonany na mokradłach jako most, - znając nasze realia budowlane (Elektrownia Szczytowo-Pompowa w Gniewinie) oraz (rozpoczęta budowa Elektrowni Atomowej w Żarnowcu) wykazał poważne uchybienia w jakościach materiałów, - nie jest dobrym rozwiązaniem.
W Zbiorniku górnym, po napuszczeniu wody, zrobiła się wyrwa na jego dnie wielkości 20 metrów, i przez czujniki woda spłynęła do burzówek zalewając część miejscowości. Dobrze,że nie uruchomiono reaktora atomowego, który miał być zbudowany na uskoku tektonicznym.
Czy nie wystarczą już takie eksperymenty budowlane?.


Source: http://www.forum.biolog.p...dy-vt238,60.htm
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 13:35   

Uskoki w Polsce to śmiech na sali, a trzęsienia ziemi nawet domu nie rozwalą. Jedyny większy uskok znajduje się na Górnym Śląsku. Żyję na terenie aktywnym sejsmicznie i nigdy nie odczułem trzęsienia ziemi, chociaż zdarzają się od czasu to czasu. Z tego co wiem to nie ma tam żadnego uskoku tektonicznego, winą za malutkie trzęsienia ponosi raczej Półwysep Skandynawski, a nie jakiś śmieszny uskok. W Japonii poważne trzęsienia ziemi to powszechność, wynikająca z położenia wysp na granicy płyt tektonicznych, jednak nie przeszkadza temu krajowi byciu jednym z światowych potentatów w produkcji energii jądrowej. Jakoś to nie było tam żadnej poważnej awarii jądrowej. Nowoczesne elektrownie jądrowe jeśli są w stanie wytrzymać trzęsienia ziemi w Japonii, to tym bardziej te pseudotrzęsienia w Polsce.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 13:43   

Ja nie mówię, że tam elektrowni nie powinno być ;p Mówię tylko, żeby nie budować na starych fundamentach, gdyż na ,,ścianach,, widać pęknięcia, które normalnie nie powinny występować w takich konstrukcjach. [nie jest to wpływ warunków atmosferycznych ;p]

Elektrownia była nadzorowana przez ruskich, a wiadomo ja kto u nich jest. Jeżeli wprowadzono by odpowiednie rozwiązania i jeszcze raz dokładnie by przebadano teren to byłoby ok. Tylko, że do Polski potrzeba by było dobrze wykwalifikowanej kadry. [na pewno słyszałeś, że w Szwecji o mały włos doszłoby do wybuchu ;p Skoro im się też zdarzają takie pomyłki to u nas skończyłoby się to wybuchem ;D]
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 14:12   

Fundamenty są zalewane przez wody zaskórne i to jest przyczyna ich dewastacji, kiedyś istniały odpowiednie pompy, no właśnie - istniały...

Wbrew temu że budowę budowali ruscy (zresztą w planach pojawiły się pomysły nawiązania współpracy z Siemensem), elektrownia miała wszystkie zabezpieczenia,a reaktory jądrowe były bezpiecznego typu WWER (który co o dziwo pracuje bezproblemowo w Finlandii). Oczywiście dzisiaj, wraz z postępem technicznym istnieją o wiele bardziej bezpieczniejsze elektrownie. O Szwecji nic nie słyszałem, jednak awaria reaktora jądrowego nie równa się od razu wybuchowi (chociaż może dojść do wybuchu jak np. W Czarnobylu kiedy to w wyniku gwałtownej reakcji wodoru z tlenem drugi wybuch rozwalił całkowicie sarkofag 4 reaktora, ale to wynikało z kiepskiej budowy Czarnobyla).
Ostatnio zmieniony przez Panzer 21 Grudzień 08, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 14:39   

Wynika to również z tego, że w Czarnobylu robili testy.... no i niechcący wysadzili elektrownie. ;) Gdyby nic nie ruszali to może elektrownia by jeszcze stała.
 
 
 
Ardeth 
Wolny chłop

Wiek: 32
Posty: 62
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 15:01   

Oglądałem film o tym co się stało w Czarnobylu. Szef elektrowni chciał wyciągnąć maksimum energii, wiązało się to z jakimś tam eksperymentem. W końcu przesadził, do reaktora nie dochodziło już chłodziwo, głowice nie były chłodzone praktycznie wcale i wszystko poszło się... Wprawdzie przy samej budowie elektrowni były uchybienia, używano nieraz tańszych materiałów, robiono wszystko na szybko byle zdążyć na czas.


Obecnie wszystko jest na tyle bezpieczne, że warto by było postawić na taką elektrownię. Tak sądzę.
_________________
"Bogu duszę,
władcy ciało,
damie serce."
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 15:08   

Wina głupich ludzi, którzy wyłączyli zabezpieczenia i pomimo wszelkich znaków nie podjęli żadnych decyzji. Dzisiaj taka sytuacja jest niemożliwa, gdyż w dzisiejszych elektrowniach praktycznie nie da się wyłączyć zabezpieczeń. Zresztą reaktory typu RBMK miały służyć (jednak nie służył) doprodukcji dużej ilości plutonu, który później znalazłby zastosowania militarne, dlatego nie przykładano zbytnio zbyt większej wagi do bezpieczeństwa. Pomimo że w Polsce miały stanąć reaktory typu WWER, które były znacznie bezpieczniejsze od reaktorów RBMK to postanowiono zainwestować w automatykę do rektorów firmy Siemens, która miała sporo doświadczenia z budową zachodnioniemieckich elektrowni jądrowych, które jak wiemy, standardem bezpieczeństwa znacznie odbiegały od elektrowni radzieckich.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 15:59   

Ewentualnym siewcom strachu, że może być wybuch itd. - pragnę przypomnieć, iż więcej osób corocznie ginie z powodu klasycznych metod otrzymywania energii (choćby przy wydobyciu węgla) niż z powodu awarii czarnobylskiej. To tak na marginesie :)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 1 Maj 09, 12:22   

Ja nie zagłosowałem,bo ani nie jestem za ani przeciw mądrzejsi ludzie by musieli pomyśleć.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 19 Maj 09, 19:59   

Nie wiem czy elektrownia jądrowa to to samo jak jądrowa, ale dziś mówili, że do 2020 roku ma powstać co najmniej jedna elektrownia atomowa w Polsce. Nie wiadomo jeszcze gdzie, kiedy, jak... Nowym ministrem gospodarki została pani Hanna Trojanowska i to ona zdecydowała, że powstaną elektrownie. Podkreśliła także, że powstaną one na 100%Jestem za zbudowaniem:

1. Jeśli będzie elektrownia, nie będzie tylu kopalni, a co za tym idzie, spalin i czystsze środowisko...
2. Polska stanie się wreszcie posiadaczem elektrowni co wpłynie na rozwój techniki (co prawda nie w nagłym tempie).
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
xSoNyx 
Wolny chłop


Wiek: 29
Posty: 79
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 14 Czerwiec 09, 10:30   

Szczerze mówiąc gdyby taka elektrownia miałaby stanąć w mojej okolicy to bym szczególnie przeciw temu protestował:) zapewne nie tylko ja.

Ale jeżeli miała by stanąć FAR,far,far,far,far,far,far,far,far away:)to nie miałbym nic przeciwko temu:)
_________________
Nie ma takiej wojny której nie można wygrać.
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 14 Czerwiec 09, 18:36   

Hmmm...najlepiej dbać tylko o siebie i rodzine a inni niech giną przy wybuchu.Ale szczerze nie chciałbym mieć elektrowni przed domem ale u mnie na pewno nie wybudują.A tak to francuzi 80% energii czerpią z elek. atomowej.Przynajmiej też mniej spalin będzie w powietrzu niż w tradycyjny sposób pobierania energii.Ale dobrze że teraz bardziej się dba o środowowisko ale trochę za późno.W 1910 roku w Ameryce odzyskano 98% śmieci.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 09, 06:59   

Wszyscy naukowcy mówią, że przy dzisiejszej technologii wybuch elektrowni jest bardo nikłą szansą... Jeśli człowiek zachowa szczególną ostrożność to chyba nic się poważnego nie stanie....
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 09, 15:54   

Tak tylko żeby taką elektrownię wybudować to trzeba mieć fundusze, wykształconą ekipę i miejsce. Taka elektrownia jest też problemem dla górników itd. Na pewno zaczną strajkować i Bóg wie co jeszcze robić, żeby tylko nie stracić pracy. Niby nie ma się co dziwić, ale czas najwyższy odejść od starych i gorszych przyzwyczajeń na rzecz lepszego jutra ;p

Oczywiście władze muszą poczekać, aż skończą się górnicy. [ Dajmy na to za 3 lata zlikwiduje się szkoły górnicze, przez następne lata trzeba będzie czekać, aż wszyscy pójdą na emerytury ]
 
 
 
xSoNyx 
Wolny chłop


Wiek: 29
Posty: 79
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 15 Czerwiec 09, 15:59   

Chyba aż wszyscy powymierają, rząd :D zniży im płacę powysyła do jakiejś dziury podłożą C4 xD i mają po kłopocie;P tak to się robi w POlsce:D
_________________
Nie ma takiej wojny której nie można wygrać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz