ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec świata?
Autor Wiadomość
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 20 Sierpień 10, 12:05   

O tej własności to napisałem tak jakby w cudzysłowie :) Naprawdę się rozpisałeś. Co do Iranu to rzeczywiście nie wiedziałem kilku rzeczy, ale dzięki Tobie się o nich dowiedziałem. Tym konfliktem się nie interesuję bo mnie nie obchodzi. Wszelkie informacje biorę właśnie z mediów i tego co on sam mówi ;]

Konflikt koreański trochę znam i muszę przyznać Ci rację.

Ja mimo wszystko uważam, że trzeba zachować baczność bo broń jądrowa jest zbyt potężna, aby uśpić czujność, mówiąc iż to tylko straszak. Na razie atomówka jest straszakiem, ale później ? Zobaczymy.


P.S. Oczywiście chodziło mi o Koreę Północną i rządy Kim'a. K. Południowa ma wsparcie USA i jest bardziej zaawansowana technologicznie. Poza tym w K. Płd. źle się nie dzieje i nikt nie straszy bombą :D
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Sierpień 10, 16:47   

Bordinio napisał/a:
Ja mimo wszystko uważam, że trzeba zachować baczność bo broń jądrowa jest zbyt potężna, aby uśpić czujność, mówiąc iż to tylko straszak. Na razie atomówka jest straszakiem, ale później ? Zobaczymy.

P.S. Oczywiście chodziło mi o Koreę Północną i rządy Kim'a. K. Południowa ma wsparcie USA i jest bardziej zaawansowana technologicznie. Poza tym w K. Płd. źle się nie dzieje i nikt nie straszy bombą :D

No właśnie, jest zbyt potężna aby ją wykorzystać (użycie równałoby się z samobójstwem). Dlatego była, jest i będzie straszakiem. A co będzie później ?? Najpewniej utylizacja, bo koszty utrzymania przestarzałego arsenału atomowego będą zbyt duże, aż w końcu świat sam się rozbroi z tego typu broni.

Co do Korei Południowej, to "bardziej" zaawansowanie technologicznie między Koreą Południową a Północną to gigantyczna przepaść. Korea Południowa to 13 gospodarka świata, natomiast Korea Północna to ... 94 gospodarka świata, w rankingu uplasowała się pomiędzy takimi krajami jak Panama (93 miejsce) a Luksemburgiem (95 miejsce) - chyba nie muszę pisać że to kraje znacznie mniejsze i znacznie mniej ludne od KRLD (zwłaszcza Luksemburg). Oczywiście KRLD ma dwa razy mniej ludności niż Korea Południowa, problem w tym że państwa mające podobną liczbę ludności co KRLD, czyli Australia i Tajwan plasują się na 18 i 19 miejscu pod względem wielkości PKB. Na ironię KRLD jest bardziej obfite w surowce naturalne niż Korea Południowa, ale gdybym Co kazał wymienić 4 najbardziej znane firmy z Korei Południowej lub choć jedną znaną firmę z Korei Północnej to które zadanie byłoby łatwiejsze ?? Co do bomby, to czas potrzebny Seulowi na opracowanie broni jądrowej to ~ 8-12 miesięcy, KRLD ma co prawda broń jądrową, ale jej udoskonalanie, tak aby dało ją się przenosić rakietami balistycznym, zajmie jej ~5-10 lat. Oto obraz wspaniałej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej !
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 21 Sierpień 10, 17:27   

Nie chodzi tylko o sam atak atomowy i wojnę na dużo odległość. Jeśli jakiś kraj zrzuca atomówkę, to jest skazany automatycznie na niepowodzenie. Inne kraje zrywają z nim kontakty, handel przestaje działać, nie ma za co utrzymać armii, robi się anarchia w kraju, silna opozycja, a i silniejsze kraje nie zawahają się rozbroić takiej bomby. Poza tym, nawet jeśli Iran by zrobil taki atak, trzeba byłoby doliczyć koszty wojny, na które Izrael jest zawsze przygotowany, ten cały Mohamet nie jest taki głupi jak wam sie wydaje
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 21 Sierpień 10, 18:47   

Jak nie jest taki głupi to przynajmniej wygląda na takiego :) Trudno, żeby Izrael nie był przygotowany na wojnę w każdej chwili. Sam, między Arabami, współpracuje z USA. Podobno Izrael może zwerbować w trybie natychmiastowym 2-4 mln ludzi. Oni się boją tego, że w każdej chwili mogą zniknąć.




//edit: Tak oczywiście ;) Poprawione. Na drugi raz pisz uważniej Bordinio !
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 22 Sierpień 10, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 22 Sierpień 10, 11:35   

Bordinio, te chyba jakaś literówka, bo na pewno nie dwa miliardy (1/3 świata ;?), tylko 2mln
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 164
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 11, 10:32   

http://www.orion2012.pl/

Polecam ! :P
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Sierpień 11, 10:37   

Wierzysz w takie brednie? Ja już przeżyłem kilka końców świata, to czemu ten ma być prawdziwy?
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 164
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 11, 10:45   

A wiesz ile ja przeżyłem ? :D
To dałem specjalnie dla fanów końca świata :P
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 11, 14:24   

Tylko Pan Bóg wie, kiedy będzie koniec świata, ale słyszałem że w 2012 roku nie będzie tak naprawdę końca świata, kalendarz Majów konczy sie na 2012 ale to ma być koniec starej ery, nie świata, według Majów w 2012 ma rozpocząc się nowa era a dokładnie ma być przemagnetyzowanie ziemi
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Sierpień 11, 14:33   

A jakieś dowody na to są? Gdzie będą nowe bieguny? ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 11, 17:35   

Koniec Świata, to może być chyba w 2036, bo ma ten meteoryt uderzyć w Ziemię, ale to zależy jakie będzie położenie słońca, podczas lotu tego meteorytu. ;)

P.S. Jeżeli się okaże że będzie inaczej, to ludzie coś wymyślą i np. zepchną meteoryt z kursu! ;)
 
 
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 11, 21:20   

Dowodów na przemagnetyzowanie ziemi jako takich nie ma, bieguny się odwrócą czyli np. Północny będzie w mniejscu południowego, może się też zmienić polska w dziką sawannę - ale to tylko twierdzą naukowcy, przemagnetyzowanie ziemi jest tylko prawdopodobne
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Sierpień 11, 22:05   

Powiem tak - będzie co będzie, nie ma się co bać na zapas, jesteś dobry - pójdziesz do Nieba, a jak nie to nie ;) A koniec świata może być w każdej chwili :]
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 164
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 11, 07:26   

Meteoryt to wtedy rozwalą bo to żaden problem - większym problemem jest wybuch wulkanu w Yellowstone oraz wszystko co dzieje się na Ziemi.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 11, 08:14   

A od, kiedy koniec Ziemi to koniec świata? Nasza planeta jest światem?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz