ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec świata?
Autor Wiadomość
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 21:59   

Nie jest nas aż tak wiele. :P
Co do sasiedlenia kosmosu. W końcu na Ziemi i tak skończą się złoża surowców. Bez ropy, węgla i gazu nie ma praktycznie życia. Z drugiej strony zastępcą tych złóż mogło by byc jądro ziemskie. No ale nie sądzę aby zbyt prędko wynaleziono tworzywo oraz technologię umożliwiającą pobieranie energii z jego wnętrza. Kolejny dylemat jest taki że i ta energia by się skończyła. Dlatego ludzie MUSZĄ poszerzac swoje horyzonty dotyczące innych planet i galaktyk. Gdzieś na pewno jest miejsce które będzie mogło kiedys nam zastąpic Ziemię.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 09, 09:25   

Wszystko ładnie, pięknie, ale co zrobimy, jeśli skończą nam się zasoby, a technologia nadal nie będzie stała na wystarczającym poziomie, aby móc kolonizować inne planety itd. ? Wtedy na gwałt wszyscy będą budowali el. atomowe, ale z czego skoro nie będzie surowców ?
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 09, 09:37   

Ja się aż tak tym nie martwię. Jak do tego dojdzie to mnie już dawno nie będzie na świecie. ^.-
Poza tym można także wykorzystac energię słoneczną, wiatru bądź wody. :P
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 09, 11:48   

Tak, ale jeżeli wyczerpią się surowce to nie da rady zbudować np. elektrowni jeśli nie masz metalu i innych rzeczy.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 09, 11:54   

To można nad tym pomyślec teraz, póki jeszcze surowce posiadamy.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 9 Lipiec 09, 12:01   

No najlepiej by tak było teraz zbudujemy to będziemy mieli,bo potem to już może nie być metalu itp....
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 12:15   

Ale komu się chce budować? Dopóki nasze władze nie przekonają się tak solidnie, to nie będą sobie tym zawracać głowę... Słyszałem jednak, że za parę lat ma powstać el. atomowa w Polsce.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 09, 12:10   

Surowce z ziemi tak po prostu nie wyparują... Jeśli zajdzie taka potrzeba to zaczniemy wyburzać nieużywane budynki aby pozyskać materiał na coś nowego.
 
 
Grzesiek313 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 09, 12:52   

Ja tam w nic nie wierzę w związku z końcem świata , ale powiem wam , że komentarze do tego artykułu są śmieszne :D pozdro
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 09, 12:59   

Grzesiek jak cie to interesuje to nic nie pisz. Opinie o komentarzach zachowaj dla siebie.
Wracajac do tematu, wielu ludzi nie wierzy w koniec swiata, dlatego tez niezbyt szybko rozwija sie nasza technika ktora moglaby umozliwic przetrwanie 2012. Po prostu trzeba poszerzyc swiadomosc ludzka.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Grzesiek313 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 09, 00:25   

thompson, dosyć interesuje , trochę o tym czytam , no ale muszę stwierdzić , że za bardzo się nie obawiam :)
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 09, 10:39   

Pewnie, że nie... Nikt się tego nie obawia... Osobiście uważam, ze (prawie) wszystkie te stwierdzenia to bujda...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 09, 12:41   

jankes1124 napisał/a:
a naukowcy mówią, ze to już w 2012.


Żaden powazny naukowiec tak nie mówi.

Cały temat to jedna wielka herezja. Kit i ciemnota dla ludu żądnego wrażeń. Czas mistycyzmu i bajek przy ognisku się kończy, więc robi się bujdy na skalę światową, ot co. Autorzy tych 'powaznych' ksiazek tez nie wierza w to, co tam jest napisane; pisza, bo sie to sprzedaje i sie na tym zarabia. Po 2012 roku zejda ze sceny i odejda w cien. Zdaja sobie z tego sprawe, wiec teraz korzystaja ile sie da. A że masy to podchwytują...
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 09, 20:55   

Możliwe... Szczerze to też w to zbytnio nie wierze, ale chciałem wiedzieć co inni o tym myślą...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 09, 21:12   

Heh, teraz szalejąca wichura razem z szalejącym ostatnio tajemniczym zjawiskiem kosmicznym (z tego co czytałem to niby jest to burza magnetyczna, ale możliwie że to coś innego, może zwykła burza, teraz grzmi - cholera, nie znam się tym) dają fajne wrażenie zbliżającego się końca świata :D ...

Al, skoro jesteś (lub nie) to mam pytanie - czy burze magnetyczne mogą mieć wpływ na pogodę ?? Czym charakteryzuje się burza magnetyczna (chodzi mi o zjawiska występujące na Ziemi) ??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz