ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec świata?
Autor Wiadomość
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 14:17   

Panzer napisał/a:
Najpierw mi podaj jaki tytuł naukowy ma Geryl, to wtedy możemy mówić o naukowcach.


Ja ni mówiłem o konkretnej osobie... Mówię naukowcy i chodzi mi tu o innych ludzi. Pisząc na miałem na myśli Geryla...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 15:09   

wracając do tego, że za 4 miliardy lat wszyscy na ziemii zamarzniemy, bo słońcu skończy się hel, dopiszę:
- Spójrzcie ile zmieniło się w ciągu ostatnich 100 lat. Technologia rozwija się ponadto coraz szybciej. A co dopiero za 4.000.000.000 lat? Wtedy będziemy mieli technologię niewyobrażalną dziś przez nas, która z pewnością pozwoli nam opuścić ziemię lub uratować słońce, więc pogląd, że za 4 miliardy lat dalej będziemy gnieść się na Ziemii jest totalnie beznadziejny. Jeszcze padło zdanie, że jak zgaśnie nasze słońce to zamarznie cały wszechświat! Są tryliony gwiazd, codziennie gasną i powstają nowe, to jak przy zgaśnięciu naszej gwiazdy ma zamarznąć wszechświat?????
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 15:25   

Podaj chociaż jednego poważnego naukowca, który uważa że w 2012 roku będzie koniec świata, bo z tego co ja czytałem poważni naukowcy wyśmiewają tą teorię, zresztą nie ma żadnego dowodu na koniec w 2012 roku.

Cytat:
Hmmm czytałeś książkę Clive'a Cusslera ? :D

Nie, o czym to jest ??

Cytat:
Należy pamiętać o tym, że sam człowiek jest w stanie zniszczyć Ziemię.

Z tym stwierdzeniem bym uważał. Człowiek jest za mały i za głupi na zniszczenie Ziemi. Jeśli hiperaktywność wulkaniczna, jak sądzą naukowcy, która powstała po kolizji Ziemi z dużym obiektem kosmicznym, a także same skutki kolizji nie spowodowały wyginięcia życia w permie i później w kredzie, to tym bardziej wątpił aby człowiek mógł rozwalić Ziemię, baa, pewnie człowiek nawet nie byłby w stanie rozwalić swojego własnego gatunku, nie mówiąc o całym życiu występującym na tej planecie. Co do słońca to będzie właśnie na odwrót - przy kończącym się wodorze Słońce za około 5 miliardów słońce pochłonie także i Ziemię, czyli po prostu ją ugotuje...

Co do pola magnetycznego, możliwe że atmosfera na chwilę (hmm - kilkanaście sekund,godzin ??) utworzy coś podobnego na jak na Wenus, zresztą dowodów aby przebiegunowywanie miało wpływ na masowe wymieranie w przeszłości nie ma...
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 15:45   

Panzer napisał/a:
Podaj chociaż jednego poważnego naukowca, który uważa że w 2012 roku będzie koniec świata, bo z tego co ja czytałem poważni naukowcy wyśmiewają tą teorię, zresztą nie ma żadnego dowodu na koniec w 2012 roku.

Cytat:
Hmmm czytałeś książkę Clive'a Cusslera ? :D

Nie, o czym to jest ??


1. Ekipa z kanału Discovery :P
2. Taka fajna książka. Oceniłbym ją na przygodowo-naukową. Przeczytaj C.Cussler "Atlantyda odnaleziona".
Cytat:
1858. Załoga statku wielorybniczego znajduje w ładowni wraku uwięzionego w lodach Antarktydy czaszkę z obsydianu.
Marzec 2001. W starej kopalni złota w Kolorado grupa antropologów odkrywa grotę z inskrypcjami i... czaszką z obsydianu. W chwilę potem zagadkowa eksplozja niszczy kopalnię.
Kwiecień 2001. Statek badawczy NUMA zostaje zaatakowany przez... niemiecki U-Boot z czasów wojny. Dirk Pitt jest pewien, że coś łączy te wydarzenia. Nie wie jednak, że starożytna tajemnica może pomóc współczesnym fanatykom przejąć władzę nad światem...
A to mini streszczenie.....

Co do Słońca to rzeczywiście mój błąd ;] Jest tak jak Ty napisałeś ;D

Ludzie mogliby zniszczyć Ziemię poprzez zwiększenie emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń.
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 16:25   

Cytat:
Ludzie mogliby zniszczyć Ziemię poprzez zwiększenie emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń.

Jeśli człowiek emituje do atmosfery ~0,5%, lub zapewne mniej gazów cieplarnianych (H20, CO2 i innych bzdur), to taki sposób zniszczenia życia na planecie jest niemożliwy. Zresztą na świecie emisja CO2, H20, CH4 była znacznie wyższa i nie istniało wtedy żadne masowe wymieranie. Oczywiście można iść w drugą stronę i dążyć do ochłodzenia planety, poprzez uwolnienie dziesiątek tysięcy miliardów ton tlenków siarki, kupy popiołu i innych rzeczy, ale znowu jest to cel nawet niemożliwy (można spróbować użyć całego arsenału jądrowego - ale cały arsenał jądrowy jest wielokrotnie słabszy od siły pojedynczego uderzenia meteorytu który spadł w kredzie, a uderzeń było najprawdopodobniej kilka, tak samo w permie, które to znowu uruchomiły aktywność wulkaniczną, a ta wywalała rzeczy biliardy ton tlenków siarki, popiołów co poważnie odbiło się na klimacie - syf zasłonił dostęp do światła słonecznego, co zaś doprowadziło do masowego wymierania, ale nie doprowadziło do wyginięcia wszystkich organizmów, więc tym bardziej broń jądrowa by nie poskutkowałaby ...)

Cytat:
1. Ekipa z kanału Discovery :P

Przytocz ich argumenty, czemu w 2012 roku ma być koniec świata :P ...
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 18:06   

A nie nie ;) Nie byłem w temacie wtedy :P Na Discovery nie ma takiej daty bo jest to mityczna data związana z kalendarzem Majów i wielką klapą jaką szykuje nam rząd w związku z Euro w Polsce ;D

Co do możliwości zniszczenia Ziemi [gat. ludzkiego] przez ich samych to jest jedna rzecz. Naukowcy spekulują, że oderwanie lodowca szelfowego Rossa sprawiłoby totalne zachwianie się klimatu świata. Ziemia by się źle kręciła przez jakiś okres, ale potem wszystko wróciłoby do normy. Niestety oglądałem o tym dość dawno na Discovery, chyba w 2006.
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 14:57   

Cytat:
Co do możliwości zniszczenia Ziemi [gat. ludzkiego] przez ich samych to jest jedna rzecz. Naukowcy spekulują, że oderwanie lodowca szelfowego Rossa sprawiłoby totalne zachwianie się klimatu świata.


Po pierwsze człowiek nie wpływu na zmiany klimatu. Po drugie, w historii Ziemi na przełomie glacjałów/interglacjałów nie takie lodowce się roztapiały (choć dokładniejsze tego sprawdzenie na razie nie jest możliwe i nie wiadomo czy w ogóle będzie możliwe) i jakoś życie do dzisiaj istnieje (baa, nawet po permie). Po trzecie, nawet jak się roztopi, to po prostu większość jego wody wróci z powrotem na biegun w postaci śniegu (woda morska ma większą gęstość niż słodka - zanim zdążą się zmieszać, woda słodka, będąca na powierzchni oceanu wyparuje i spadnie na biegunie w postaci śniegu). Jedyną możliwością zniszczenia życia na Ziemi jest kolizja z gigantycznym (o wiele bardziej większym niż ten z permu i kredy) obiektem kosmicznym, który uderzyłby w Ziemię z gigantyczną prędkością i pod odpowiednim kątem, co spowodowałoby zatrzymanie się jądra Ziemi, zanik pola magnetycznego i zniszczenie całej biosfery i hydrosfery przez wiatr słoneczny, promieniowanie itd., co spowodowałby całkowitą zmianę litosfery i atmosfery uniemożliwiając całkowity rozwój życia na tej planecie (czyli mielibyśmy drugiego Marsa)....
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 15:35   

Ja nie mówię tutaj o stopieniu się :) Lodowiec może topić się bardzo długo. Mimo to lodowiec topi się i narasta.... jest to naturalny proces, który nie zagraża Ziemi.
Tylko nagłe jego oderwanie mogłoby stworzyć niebezpieczeństwo. [ oderwany lodowiec by sobie pływał ]


Clive Cussler też poruszył tą kwestię, ale za bardzo poniosła go fantazja. Pogrobowcy III Rzeszy mają dostęp do nanotechnologii itd. :P

P.S. Ciekawe czy też oglądał Discovery :D
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 17:40   

jankes1124 napisał/a:
Panzer napisał/a:
daty końca świata nie znamy...


No tak, a naukowcy mówią, ze to już w 2012. Skąd mają takie wiadomości? Niby mówią, że mają jakieś obliczenia, ale jak to liczą?


Bo widzisz, mówi się, że 2012 to koniec świata dlatego, że mistrzostwa piłki nożnej będą u nas ^^. A tak na serio - pewnei dlatego, że dużo religii świata ma tą datę zakodowaną jako Koniec Świata.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Lipiec 09, 19:25   

Jezu koniec świata nastąpi jak nie będzie ludzi na świecie. Co wy wzieliście do serca, że koniec świata będzie w 2012 roku?...
_________________

 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 14:19   

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć daty końca świata. W ogóle trzeba zacząć od tego, czy ktokolwiek wie dokładnie czym jest świat, to co nas otacza? Wszechświat się powiększa, giną jedne gwiazdy, a rodzą się nowe. Uderzenie meteoru w Ziemię jest może do przewidzenia, ale tym bardziej ludzie będą na to przygotowani. Technika wciąż się rozwija, i to z coraz większą prędkością. Ciągle odkrywamy nowe układy planetarne, więc myślę, że nawet stojąc w obliczu zagłady będziemy mogli przenieść się do innego miejsca we Wszechświecie. Co do zapowiadanego przez religie innych cywilizacji końca świata, to musimy się zastanowić, w co wierzymy. Chrześcijanin wie, że "nie zna dnia ani godziny". I następne pytanie: czym jest czas? Chyba jeszcze nikomu nie udało się tego wyjaśnić. Nie wiem jak inni, ale ja nie wierzę takim pseudonaukowcom, którzy twierdzą, że wiedzą, kiedy skończy się świat.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 15:47   

Masz rację, aczkolwiek staramy się dojść w jaki sposób Ziemia może zostać zniszczona, a co za tym idzie i ludzkość. "Nie znasz dnia i godziny" Kościół i nauka nie wykluczają siebie nawzajem ;)
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 16:55   

Nie miałem na myśli tego, że nie warto niczego prognozować, lecz to, że i tak nic nie jest pewne. Krytykując działania "naukowców" miałem na myśli prognozowanie bez żadnych czysto naukowych dowodów na podstawie kalendarzy innych cywilizacji itp. Poza tym, zniszczenie naszej planety nie oznacza końca ludzkości.
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 18:46   

Cytat:
Poza tym, zniszczenie naszej planety nie oznacza końca ludzkości.

Jeżeli nadal cała populacja będzie na planecie to na pewno ta populacja zostanie zniszczona razem z planetą.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 8 Lipiec 09, 21:12   

Ale to jest mało przypuszczalne żeby cała ludzkość udała się na inna planete przecież nas jest ho ho....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz