ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę.
Autor Wiadomość
biberholtz 
Osadnik


Gra w: Crusader
Wiek: 76
Posty: 26
Skąd: Texas
Medale: Brak

Wysłany: 30 Październik 10, 23:16   

Cytat:
Cytat:
(albo wierzę w Biblię, albo nie wierzę w Boga)

To mi tak trochę dziwnie zabrzmiało :)

Chodziło mi o to, jak ogólnie wygląda te "80 pytań" (dzielenie świata na: a) tych co wierzą w Boga - więc nie negują Biblii, b) tych co negują Biblię - więc nie wierzą w Boga) ;)
Poza tym, moim zdaniem, nie ma sensu zastanawiać się nad Biblią. Teksty biblijne to żaden argument w dyskusji o Bogu, bo można je dowolnie interpretować, przez co dyskusja staje się szukaniem "faktów" do obranej sobie teorii.
Niemniej jednak bardzo mnie cieszy, że młodzi ludzie interesują się tymi tematami. :)
_________________
Wielka Kampania Historyczna do Crusadera
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 31 Październik 10, 09:30   

Masz rację Biberholtz, dlatego ten temat to raczej nasza taka "zabawa". Zastanawiamy się i myślimy poważnie, ale raczej nic nie zdziałamy jak już dawno o tym wspominaliśmy.
Co do zainteresowania takimi tematami tak, jest to bardzo pocieszająca sprawa. W dzisiejszym świecie, nie jest wcale tak łatwo pogadać o takich rzeczach i znaleźć ludzi prezentujących wysoki poziom. Wraz z postępem, ludzie zaczynają spychać moralność i wartości na drugi plan. No, ale chyba odbiegamy trochę od tematu.
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 11, 23:57   

Sorry że odświeżam stary temat ale:

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=OifYloNETqc&feature=related
_________________
6023179
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 09:54   

Może ktoś bedzie chcial podyskutować miedzy sobą, znalazłem fajna rzecz: http://kwejk.pl/obrazek/4...dobra,rada.html
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 15:24   Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę.

Kroniki napisał/a:
A gdzie były dinozaury i jednorożce w tym wszystkim?


Co do jednorożców, to mam pewne wyjaśnienie:

A wracając do Biblii, to faktycznie czasem sobie przeczy. Sam przez całe lekcje religii dyskutuję z księdzem i widzę, że on nie ma pojęcia (lub wpaja mi bzdury) o niektórych faktach, np. Częstochowa. Przecież tam nie było regularnych wojsk szwedzkich, a najemnicy, którzy po jakimś czasie po prostu się znudzili i poszli, natomiast ksiądz mi opowiada wersję napisaną przez Mickiewicza. A pentagram? Dla księdza istnieje tylko jeden, Diabelski, a jest ich mnóstwo, niektóre oznaczają nawet 5 ran Chrystusa, 5 imion Boga, i jeszcze coś w tym stylu. A inkwizycja i zabijanie w imię wiary? Większość wojen była 'w imię wiary', lub pod świętą przykrywką dla kasy. O tym to już Kościół milczy.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 16:19   

Tutaj pewnie większość to chrześcijanie ale tak naprawdę dlaczego chrześcijaństwo ma być tą "jedyną prawdziwą" religią jeśli na tym samym poziomie prawdopodobieństwa (a nawet bardziej logiczne i z mniejszą liczbą sprzeczności w swoich pismach np. św. testament) jest co najmniej kilka tak samo ogromnych religii (których wyznawcy uważają, że to ich religia jest jedyną prawdziwą) i wiele mniejszych?

Przykra prawda jest taka że racjonalnie myśląc nie można nie być ateistą.


Aragorn kościół a religia to dwie inne sprawy. Kościół to instytucja zarobkowo charytatywna. Trochę kasy wyciskają z tych którzy mają, dość często pomagają tym którzy nie mają a wszystko pod przykrywką religii ale z religią to nie ma wiele wspólnego. Tylko, że ogólny bilans jest taki, że kościół przez całe wieki był największym posiadaczem ziemskim na świecie a do tej pory księżom jakoś pieniędzy nigdy nie brakuje.. raczej więcej zostaje w majątku kościoła niż wychodzi dla potrzebujących...

Brutalnie mówiąc zasady rynku:
Przychód (daniny i inwestycje) - koszty (utrzymanie się + pomoc humanitarna (za pieniądze bezpośrednio z majątku kościoła prawie nigdy)) = ZYSK

Globalna korporacja która regularnie wyrabia określoną marżę z reguły unikając podatków.
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 18:51   

8688482 - polecam ten nr, jest to ojciec, który odpowiada na pytania. I jego pojęcie o Chrześcijaństwie jest dużo większe niż u normalnych ludzi.
Oczywiście to nr GG. ;-)
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 19:35   

@ Don Kamillo : Wiesz, masz dużo racji. Mimo to, w Kościele jest trochę księży, którzy się buntują przeciwko kierunkowi w jakim on podąża. Jeżeli ktoś jest niewygodny to przenoszą takiego kogoś na parafię, gdzie diabeł mówi dobranoc. Wtedy ledwo wiążesz koniec z końcem, a "góra" ma spokój. ( Mam znajomego księdza, który przez pewien okres miał tzw. "wygnanie". Przenieśli go do biednej parafii za dążenie do ukazania prawdy, która była nie do końca "fajna" dla tych wyżej ) Poza tym słyszałem, że mają [ jeśli już tego nie zrobili ] wprowadzić ekonomię dla księży jeszcze podczas studiów.

Jeśli chodzi o to, która religia jest prawdziwa to tak jak powiedziałeś, każdy wyznawca odpowie inaczej. Mnie się jednak zdaje, że mimo pewnych różnic ( obrzędy, nazewnictwo, zwyczaje itp. ), wszyscy modlimy się do tego samego Boga. Mamy zresztą kilka podobieństw między religiami, więc wydaje mi się, że Bóg nie potępi wyznawców innych religii. To wszystko zależy od punktu widzenia. [ Niestety nie rozwinę tego dalej, gdyż nie mam za bardzo czasu ]
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 19:58   

Bordinio napisał/a:
wszyscy modlimy się do tego samego Boga.


Chrześcijanie owszem, gorzej z innymi wyznaniami ;)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 20:15   

Zastanawia mnie pewna religia (nazwy nie pamiętam, były różne na całym świecie), która ze wszystkich innych mi wydaje się bardziej prawdopodobna (co nie znaczy, że jestem wyznawcą). Uważam tak, ponieważ była wyznawana niezależnie na całym świecie, zanim powstały Ozyrysy, Światowidy, itp. Jej wyznawcy wierzą w dusze zmarłych, które żyją na ziemi, i mogą zostać wezwane. Wychwalano na różne sposoby, Voodo na Thaiti (nabożeństwa z udziałem alkoholu), Europa i Azja (różne sposoby, często używanie poświęconych kryształów, wody, drewna czy ziół).

Alkohol przez "H"
Kacper
Ostatnio zmieniony przez Kacper 13 Kwiecień 11, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 20:28   

z tego, co mówisz, nie wydaje mi się, żeby to wszystko było czymś wspólnym. To po prostu wyznania, niektóre pogańskie, których na świecie było od metra.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 21:19   

@Bordinio:
Nie słyszałem o ekonomii dla księży ale to było by to logiczne. Np. ksiądz z niedalekiej wsi od mojej przez ostatnie kilka lat jeździł Volvo s60, mercedesem a ostatnio jeździ skodą bo przegrał (podobno ale on znany jest że lubi hazard - szkoda że z pieniędzy kościoła które ludzie dają na inne cele) w pokera i stracił samochód i... nie ma kciuka.


Dlatego też jednym z większych autorytetów w kościele powinien być Luter, a nie jest...
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 11, 06:56   

Z tego co wiem, księża dostają pieniądze za mszę i pogrzeby, a ludzie co dają na tacę idzie na konto parafii.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 11, 08:50   

Ile człowiek musi za pogrzeb zapłacić. A te wszystkie skarbce i zabytki? Bezdomny bardziej ucieszy się z kasy niż z tego, że w jakimś klasztorze mają warty miliony skarbiec albo drogocenne dzieła sztuki i kościoły pokrywane złotem.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 11, 10:06   

Artut97 napisał/a:
Z tego co wiem, księża dostają pieniądze za mszę i pogrzeby, a ludzie co dają na tacę idzie na konto parafii.


Jest tak, że rozliczają się z tacy i przekazują określony procent (jak na zasadzie franchisingu) wyżej. A pogrzeby, wesela itd to już nie wiem ale pewnie też muszą sporo oddawać. W każdym razie jakby odpuścili życie w takim dobrobycie jak jest to teraz to pewnie kościół byłby najbogatszą instytucją charytatywną i sporo dobrego by mógł zrobić... a tak robi to co musi, żeby ludzie nie buntowali się, że nic nie robią.

Czyli koncepcja instytucji kościoła jako czegoś co ma pomagać i "naprawiać" świat jest świetna ale ludzie zwyczajnie ją skomercjalizowali i głównym celem jest zbieranie majątku. A widać to na konkretnych przykładach bo np. w niektórych parafiach księdzu brakuje na wszystko tzn. na utrzymanie kościoła, na pomoc lokalną parafianom i na wszystko inne a plebania wygląda jak pałac i brakuje tylko rumaka i pozłacanej dorożki ale w zamian jest BMW 7 (przykład z życia wzięty z podwarszawskiej miejscowości) a w innej parafii która ma podobny potencjał finansowy i jest podobnej wielkości z tym, że z ambitnym proboszczem który coś próbuje robić nie brakuje na nic włącznie z bezpośrednią, finansową pomocą najuboższym poza tym, że ksiądz jeździ starą Skodą Fabia a plebania od kilku lat jest w kiepskim stanie.

Wszystko zależy od ludzi...

Analogicznie, obrazowo określone z bukmacherki:

"Żaden system gry nie będzie dobry gdy będziesz dobrze typował jeden mecz na dziesięć"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz