ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę.
Autor Wiadomość
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 08:26   

wg mnie ludziom wierzącym jest na rękę nie szukać odpowiedzi, bo ich wiara wtedy jest dla nich samych niepodważalna. poza tymi 80 pytaniami, jest jeszcze wiele dowodów i niejasności, by stwierdzić po prostu, że wszystkie wiary i te boże bajki są nieprawdziwe. Nie chce w tym poście urażać wierzących, ale gdy ta wiara powstawała, nasza cywilizacja była na niskim poziomie i z pewnością ludzi o naszym poziomie technologii też uznawała by za bóstwo i wierzyła w każde nasze słowo. Więc ten caly Jezus nie musiał być synem z raju który zsyła na ziemię aniołki, tylko człowiekiem mającym dostęp do lepszej technologii niż tamtejsza. dla mnie modlenie się do kolesia, który był nie wiadomo kim i zdobył względy ludzi pierwotnych 2000 lat temu jest po prostu już nie na czasie, mówiąc delikatnie.

Jezus z dużej bo imiona piszemy z dużej :)
- Bordinio
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 6 Lipiec 09, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 7 Lipiec 09, 00:58   

Czyli uważasz, że Jezus se podrózował w czasie i np. w tym no, na tym weselu, w... Kanie Galilejskiej! O! xD Czyli uważasz, że w Kanie Galilejskiej na tym weselu wsypał wino w proszku do wody i ją przemienił w wino ? :D Albo ozywił tego jednego gościa... Kurcze, nie wiem, nie czytałem biblii ;P No jakiegoś tam ozywił w kazdym razie z tego co mi się w kościele obiło o uszy czy tam na religii. To może przyszedł i zrobił z niego Frankensztajna (czy jak to sie pisze) ? ;D Taa... Dobra to se tak napisałem luźnie troche. Dobra koniec żartów ;)

Nie czytałem Biblii, ale napisze jak ja bym odp. na niektóre z tych pytań... Czyli odpowiedzi prostego, praktykującego Katolika, w dodatku dziecka xD

Więc tak... Nie pokolei.

50. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący to nie ma rzeczy, którą moglibyśmy go zaskoczyć? Jeśli tak, to czemu tak często reagował na to co robimy?

Moim zdaniem na tym własnie polega wolna wola człowieka, że sam Bóg nie wie jak postapimy do czasu podjęcia przez nas decyzji...

51. Jeśli reinkarnacja jest prawdą to jak to możliwe, że populacja rośnie? Skąd się biorą te dodatkowe `dusze'? - Matt Edwards

Więc tak. Z tego co się orientuję reinkarnacja nie ma nic wspólnego z Kościołem, ale załóżmy, że jest reinkarnacja. Ja jeśli miałbym wierzyć to w taką reinkarnację na całej Ziemii, anie, że człowiek odradza się tylko człowiekiem. I np. Czasem się zastanawiałem, czy jak ktoś np. był złym człowiekiem to nie rodzi się potem np. psem, był złym psem to rodzi się pszczołą, był dobrą pszczołą rodzi się kotem, był super kotem rodzi się znowu człowiekiem :D Takie moje przemyślenia... I załózmy, ze tak jest. Więc. Zauważmy, ze populacja człowieka ciagle wzrasta, ale np. niektóre gatunki zwierząt wymarły, albo wymierają. Załóżmy, że kiedys tygrysów było np. 20 000 a teraz zostało bodajże 3k. -> Tutaj się pewnie mylę co do liczby tygrysów xD Czyli juz mamy 17 000 więcej ludzi. Potem. Dinozaury wymarły, a trochę ich było pewnie - kolejne dusze 'dla' ludzi :P Chyba, że chodzi o taką reinkarnację, że człowiek tylko w człowieka sie odradza, to wtedy pytanie byłoby cięższe do wytłumaczenia, przynajmniej dla mnie. Ale ok, ja się trzymam tego, że byłeś good człowiek idziesz do Nieba, byłeś zły ludź to idziesz do Piekła.

54. Skoro Bóg chce byśmy żyli prawo i wybierali `dobro', to czemu stworzył zło? (Iz 45, 6:7). Nie wspominając o tym, że już wiedział, którzy ludzie nie wybiorą `dobra', więc po co tworzył ich na początku? Wygląda na to, że wielu rodzi się po to by iść do Piekła.

Mnie znowu nasuwa się wolna wola człowieka na myśl. Człowiek rodzi się jakby neutralny, nie jest ani zły, ani dobry, co wybierze ? Tego nawet Bóg nie wie, bo dał człowiekowi wolną wolę.

64. Czemu Bóg nie pojawi się przed każdym w tym samym czasie? Wszyscy na świecie by wiedzieli, że on istnieje. I proszę nie mówić, że już to próbował. Z pewnością Bóg wie dokładnie jak przekonać do siebie nędznego człowieka.

IMO byłoby "za łatwo". Bogu może chodzi o to, aby człowiek w niego uwierzył za swojego ziemskiego życia, a nie narodził się i od razu był pewny, że Bóg istnieje. A czy wie jak przekonać... Kolejny raz mnie nasuwa się wolna wola człowieka... Czyli, że człowiek sam ma wybrać, a nie zostać w pewnym sensie 'zmuszonym' przez Boga do wiary w Niego.

71. Czemu Bóg stworzył niewierzących i karze ich za bycie takimi, jakimi ich stworzył? - Cyndy Hammond

Znowu mnie nasuwa się wolna wola człowieka... Człowiek rodzi się (dlaczego ten gościu mówi o stworzeniu kolejnych ludzi ?) IMO neutralny, o czym już pisałem. Więc sam wybierze czy będzie dobry czy zły...

Takie moje wypociny... Pewnie nikt się ze mną nie zgodzi, ale jakoś mnie tknęło, żeby coś napisać na te pytania. Komentarze mile widziane :D
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 14:28   

Ogólnie o pytaniach - zakładam, że pisali je właśnie ateiści, ludzie, którzy nie rozumieją Pisma Świętego. Nie sądzę, aby człowiek, który czegoś nie rozumie, mógł to coś podważać. Niestety, znajdują się tacy "uczeni", którzy twierdza, że wiedzą wszystko lepiej, i jeszcze dostają za to pieniądze. Żal mi tych, którzy im wierzą.
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 09, 16:49   

A ja mógłbym dopisać punkt 81:
-Skoro Bóg stworzył Ziemię, to chyba Bóg potrafi wiele. Z pewnością mógłby stworzyć dowolnych rozmiarów kamień, i owy kamień podnieść. To czy mógłby stworzyć kamień, którego by nie podniósł? ^^

A co do tematu, to ja sam nie wiem, czy Bóg istnieje, bo mimo wszystko niektóre są mocne (Np. te o Arce Noego, czy np. z Adamem i Ewą)
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 12:41   

No nareszcie :) Przyszło wsparcie z góry.

@ Kacper: stawka jest wysoka :P Kilku forumowiczów może się dzięki tym odpowiedziom nawrócić.

Czekamy na odpowiedzi, muszę zobaczyć, na które pyt. udzieliłem dobrej odpowiedzi, a które przerosły moją wiedzę.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:03   Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę.

41. Jaki jest cel modlitwy? Co ograniczona istota może powiedzieć wszechmocnemu i wszechwiedzącemu bóstwu, czego ono by jeszcze nie wiedziało?
Rozmowa? Uwielbienie Boga? Określenie słowami tego, czego pragniemy? Wystarczy sięgnąć po Katechizm Kościoła Katolickiego i tam znajduje się odpowiedź. :)

42. Skoro Bóg ma w stosunku do Ciebie plan, który nie może zostać zmieniony, to naprawdę masz wolną wolę?
Plan określa, w jaki sposób powinniśmy podążać, by być szczęśliwi. Ale to od naszej wolnej woli zależy, czy tak postąpimy.

43. Jeśli dusza' jest całym tobą (esencją), to dlaczego jeśli masz wypadek, tracisz pamięć, nie funkcjonujesz i możesz być sparaliżowany to waży o tym uszkodzenie mózgu, a nie tak ważna `dusza'? - Matt Edwards
Ponieważ mózg odpowiada za funkcjonowanie ciała? Natomiast ja, choć nie znam się na biologii, odpowiem kontrpytaniem - nasze ciało składa się z wody, węgla, wapnia, magnezu i innych chemikaliów. Podobno nawet nasze myśli to jedynie impulsy energii. Czy więc kamienie, dwutlenek węgla, woda, powietrze, pioruny itd. mają osobowość, marzenia, uczucia?

44. Chrześcijanie lubią mówić dużo o tym, co Jezus poświęcił. Ale skoro Jezus był wszechwiedzącym Bogiem, to czy w momencie, gdy umierał nie wiedział, że za mniej niż 3 dni znajdzie się w Niebie by rządzić? Jeśli Jezus `żyje' i króluje w Niebie to co tak naprawdę poświęcił? - Cyndy Hammond
Oczywiście, że wiedział. Pytanie tylko, który z cwaniaków dobrowolnie pójdzie na ukrzyżowanie, jedną z najbardziej okrutnych metod wykonywania egzekucji? I co więcej, mimo, iż może to wszystko przerwać, zniesie to poniżenie aż do samego końca?

45. Skoro wszechmocny Bóg chce byśmy wszyscy go poznali, to dlaczego nie wszyscy go znają?
Ponieważ to jest nasze zadanie, by opowiadać o Bogu. "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody".

46. Gdzie jest Piekło i Niebo? Wierzono, że Niebo jest gdzieś w chmurach, do czasu, gdy współcześni astronomowie nie dowiedli czego innego.
Tego nikt nie wie. Poza tym, poprawna nazwa to chyba 'raj", a nie "niebiosa", choć należałoby to sprawdzić. Ale, tutaj czas na małą kontrę- skoro w wielu ateistycznych społeczeństwach ludzie wierzą w zjawiska paranormalne, to gdzie jest np. UFO? Na Marsie go nie znaleziono :D

47. Skoro dzieło boże jest tak doskonałe to po co mężczyznom sutki?
n/c

48. Skąd Adam i Ewa mogli wiedzieć, że to źle być nieposłusznym w stosunku do Boga, jeśli nie zjedli jeszcze owocu drzewa poznania dobra i zła? Nie można ich pociągać do odpowiedzialności, jeśli nie zdawali sobie sprawy z tego, co robią.
Jak to nie? Otrzymali zakaz, a skoro go złamali, to spotkała ich za to kara. Czy jak będziesz rodzicem i dziecko cię nie będzie słuchało, to nie zakażesz mu oglądania telewizji, bo jest zbyt małe i nie zdaje sobie sprawy z tego, iż ten czyn doprowadzi do smutnych konsekwencji?

49. Skoro Bogu nie pasowały nieobrzezane członki, to dlaczego wpierw stworzył mężczyznę z napletkiem?
Tu niech wypowie się ktoś inny - choćby Kacper. A najlepiej, jakiś Żyd - my, katolicy, nie musimy już dokonywać obrzezania.

50. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący to nie ma rzeczy, którą moglibyśmy go zaskoczyć? Jeśli tak, to czemu tak często reagował na to co robimy?
Nie ma takiej rzeczy. Poza tym, ateiści zaprzeczają w tej chwili sami sobą. Płaczą, że Bóg nie otworzył bram Oświęcimia, a jednocześnie teraz irytuje ich to, że "wtrąca się" w nasze ziemskie sprawy. Jeśli ludzie zmierzają w złym kierunku, to należy ich "naprostować". I tu nastąpi pewnie atak - wszak Bóg nie spuścił gromów na hitlerowców i komunistów. A ja bym powiedział inaczej - dzisiejszy świat moralnie upadł tak nisko, że jest to o wiele większa kara, niż potop, pożar i epidemia razem wzięte. Jak to powiedział Nicolas Gomez Davila - "świat współczesny nie zostanie ukarany. On sam jest karą".
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:08   

Siwy napisał/a:
czy jak ktoś np. był złym człowiekiem to nie rodzi się potem np. psem, był złym psem to rodzi się pszczołą, był dobrą pszczołą rodzi się kotem, był super kotem rodzi się znowu człowiekiem :D


a co sie stanie z czlowiekiem, jesli nie sprawdzi sie jako pszczola? xD
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:10   

Właśnie, ja mam taką prośbę- nie róbmy tu takiego mixu - chrześcijaństwo, judaizm, buddyzm. Bo to bez sensu z deka. Ja nie mam zamiaru udowadniać istnienia reinkarnacji, bo w nią jako katolik nie wierzę.

Aha, jeszcze jedno - co do penisa. Pytanie żenujące, podobnie jak o sutki. Ale wracając- na podobieństwo Boga została stworzona dusza. Ciała mają i ludzie, i zwierzaki - ale żaden futrzak na obraz Pana nie został stworzony. Bóg jest Duchem, a więc nie może mieć żadnego organu. Ani włosów, ani nogi, ani penisa. Może jeszcze zacznijmy się zastanawiać, czy św. Jan podczas ukrzyżowania Pana Jezusa zbiegł na chwilę z Golgoty, by załatwić pewną potrzebę, albo czy pokarmy z Ostatniej Wieczerzy nie spowodowały wzdęć u Apostołów. Albo czy Judasz dziś zostałby zgarnięty przez CBA.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
Ostatnio zmieniony przez Crux 11 Lipiec 09, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:13   

49. Najpierw trzeba sobie zdać sprawę z idei obrzezania. Obrzezanie to zabezpieczenie członka przed licznymi infekcjami, o które nie trudno w klimacie Bliskiego Wschodu. Nie wiem co prawda, czy to była nakazane przez Boga, ale myślę, że jest to taka tradycja.

Te o innych religiach możemy potraktować pobłażliwie. No ew. możemy sobie podyskutować, jeśli jakiś wyznawca innych religii jest na forum ;p


P.S. Potem te wszystkie pytania połączymy i przykleimy xD Niech się ludzie nawracają ^^

@UP hehe śmieszne, ale Crux napisał samą prawdę ;)
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 11 Lipiec 09, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:14   

mam jeszcze jeden punkt:

82) Skoro Bog stworzyl nas wszystkich na swoje podobienstwo, dlaczego kazdy czlowiek wyglada inaczej? jeden jest wysoki, drugi niski, bialy lub czarny? w takim razie jak wyglada sam Bog? Jesli nie ma ciala, to dlaczego my mamy skoro jestesmy rzekomo jego wzorem?
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:17   

Przeczytaj moją odpowiedź na temat penisa, a się dowiesz. Mój ty geniuszu... Aż przypomina mi się dowcip, ale napisze go po obiedzie :D z/w ;)

Kiedyś do rabina przyszedł młody żyd i powiedział:
- Rabbi, ja jestem ateista
- No dobrze - rzekł rebe - a Torę ty przeczytałeś?
- A po co mnie czytać Torę, jak ja jestem ateista?
- A o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie to ty coś wiesz?
- Nie rabbi, przecież ja jestem ateista...
- A Dziesięć przykazań ty znasz?
- Oj rabbi, nie znam tego wszystkiego, bo ja jestem ateista...
- To jak ty nie czytałeś Tory, jak ty nie wiesz nic o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie, jak ty nie znasz tego wszystkiego, to ty jesteś zwyczajny nieuk, a nie ateista.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Templariusz 
Osadnik


Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 17:18   

Na początku powiem, że nie czytałem wszystkich postów od dechy do dechy tylko te pierwsze i dodam, że jestem katolikiem. Popieram Bordinio i innych wierzących i chcę zwrócić uwagę na parę rzeczy które zauważyłem. Po pierwsze, że Bóg jest wszechwiedzący i jest nieskończoną mądrością i to jest dogmat. Można zadawać wiele pytań, ale wystarczy również patrzeć i słuchać. Np. Osoba Jana Pawła II. Każdy wie ile dobra płynęło od niego i każdy, jak się zastanowi, wie komu przypisywał tę zasługę, oczywiście nie sobie. Zamach na niego też jest potwierdzeniem, gdzie nowy, doskonale naoliwiony pistolet zaciął się po 3 strzałach a kula, która trafiła papieża przeleciała kilka milimetrów od kręgosłupa i serca. Oczywiście ateista powie, że przypadek.
Chciał bym zwrócić uwagę również na to, że Bóg dał człowiekowi wolną wolę, wie co się z nim stanie i jak zdecyduje, ale interweniuje tylko wtedy kiedy my tego chcemy i na to pozwalamy. Bóg zawsze dotrzymuje obietnicy.
W sprawie Polski. Czy to nie wiara dawała siłę naszym żołnierzom? Czy nie ona utrzymała nasz naród na tym świecie? Przecież wszystkie powstania, od listopadowego do warszawskiego, były wywołane przez ludzi wierzących i patriotów. Ile razy Polska ratowała Europę z krzyżem na piersi? Czy nie dzięki wierze wytrwaliśmy 123 lata niewoli? czyż nasi żołnierzem nie ginęli i cierpieli z hasłem w sercu Bóg, Honor, Ojczyzna?
Wszytko to potwierdza potęgę Bożą. Bóg poprzez nas czyni dobro.
Same czyny Chrystusa niszczą wszystkie wątpliwości. Przebaczenie jawnogrzesznicy w Ew. Św. Jana jest potwierdzeniem. Poświęcenie natomiast, w które wątpią ateiści, jak już ktoś powiedział było WIELKIE i DO SAMEGO KOŃCA WIERNE. A te pytanie, że Chrystus wiedział, że po 3 dniach znajdzie się w niebie i będzie rządził jest wręcz nie do skomentowania. Chciałbym zobaczyć któregoś z ateistów który przybija sobie gwóźdź do ręki i się wiesza na krzyzu który uprzendnio niesie kilka godzin.
Chciałbym zobaczyć twrze wszystkich w dniu sądu ostatecznego.

P.S. Jaki Bóg był by mały i ograniczony, gdyby człowiek swym małym i ograniczonym umysłem mógł go pojąć.
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 19:50   

P.S. - kula trafila papieza w brzuch, i dosc daleko od serca i kregoslupa. drasnieta zostala zyla glowna, prawy kciuk i lewe ramie. to, ze kule go nie zabily to nie byl zaden "cud" tylko zasluga lekarzy. gdyby wasza bozia kierowala kulami, powinny w ogole go nie trafic, a nie ciezko ranic i powodowac tego komplikacje do konca jego zycia.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 20:04   

Gdyby kule go nie trafiły to byłby jawny cud. Oczywiście zwalilibyście wtedy na kolesia, który strzelał, że miał zeza.

Możemy wziąć też pod uwagę inną rzecz. Bóg chciał poprzez Jana Pawła II pokazać obraz człowieka umierającego, który nadal czyni dobro. Ludzie zobaczyli, że człowiek jest zdolny do tak wielkiego miłosierdzia i miłości jak sam papież i jednocześnie mimo cierpienia, cały czas pokłada ufność w Bogu.
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 20:42   

przeciez zrobil to samo z Jezusem
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz