ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Seria GTA
Autor Wiadomość
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 29 Czerwiec 09, 12:35   

Grałem we wszystkie części. No ale moja natura jest taka że 70% gier nie przechodzę do końca. xd W całości przeszedłem tylko SA. Gra się bardzo fajnie no ale jednak to nie ten klimat. Zobaczymy dzisiaj na wieczór co będzie po partyjce w GTA IV . :)
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 11 Sierpień 09, 17:25   

Gra ktoś w SA:MP?
_________________

 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 09, 19:49   

Cała seria GTA wyjątkowo przypadła mi do gustu. Każda z gier zatrzymywała mnie przed ekranem na wiele dni :)
GTA I i II były oryginalne, niepodrabialne. Jako jedne z nielicznych gier w tamtym okresie przeszedłem w całości, wykonując misje i nie używając kodów :D (Na początku mojej przygody z komputerem, jak tylko jakaś gra mnie nudziła, albo jej nie rozumiałem to kombinowałem z kodami :P ).

III i VC jakoś słabo zachowały się w mojej pamięci. Obie części były dobre i wciągające, ale po wyjściu SA kompletnie odeszły w cień.
Według mnie właśnie San Andreas jest najlepszą grą z tej serii. Nie sposób było się od niej oderwać, bo na każdym kroku spotykało się nowe elementy. Mapa była genialna - każdy mógł znaleźć coś dla siebie dzięki temu, że do dyspozycji były 3 zróżnicowane miasta, a do tego mnóstwo terenów pomiędzy nimi. Było miejsce do testowania samochodów po edycji pliku Handling.cfg, do skakania motorami, jeżdżenia terenówkami... Dodatkowym ogromnym plusem dla mnie było dodanie samolotów. Był to mój ulubiony środek transportu :)
Całość oprawiona ładną grafiką i dobrą fizyką sprawiła, że nawet po kilku latach chętnie będzie się do niej wracać.

Miałem też okazję grać w GTA IV. Nietrudno się domyśleć, że grafika jest lepsza (ale brak antyaliasingu i ogromne wymagania wszystko psują). Fabuła i historia głównego bohatera jest dużo bardziej dopracowana, oryginalna. Kolejną zaletą jest doskonała fizyka. Zachowanie przechodniów (zarówno tych idących chodnikiem, jak i lecących w powietrzu po potrąceniu samochodem ;) ) oraz samochodów (szczególnie ich deformacje po uderzeniu) zaskakuje swoim realizmem. Ciekawym rozwiązaniem jest również stworzenie obszaru, w którym poszukuje cię policja. Teraz dużo lepiej wygląda ucieczka przed policją i zawsze wiesz jak dużo ci do tego brakuje.
Niestety to chyba wszystkie główne zalety... Misje po pewnym czasie stają się nudne, a pomiędzy nimi nie za bardzo jest co robić. Nie ma żadnych samolotów, które można pilotować (są tylko helikoptery), nie ma czołgu, do ciągnika siodłowego nie można podpiąć naczepy, nie ma spadochronów... Mapa to praktycznie samo miasto, więc nie ma mowy o terenach z mniejszym natężeniem ruchu, jest tylko jedno, małe lotnisko (po wjeździe na pas otrzymuje się 4 gwiazdki...), nie ma gdzie pojeździć sanchezem albo jakimiś terenówkami.
Ogólnie rzecz biorąc najnowszy sequel jest ciekawą propozycją, ale nie na dłuższą metę (chyba, że multiplayer). Po bardzo krótkim czasie czuje się niedosyt :(
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 17 Sierpień 09, 20:26   

Przemas lr napisał/a:
GTA 4 zawiodło mnie tym, że nie ma gangów . Takie "czyste" miasto. Na razie jestem w misji gdzie trza jechać po tego kolesia w okularach (nie pamiętam jak się nazywał) i zapowiada się nie ciekawię..

Ojj... Tu was skłamałem :(
Gangów jest więcej niż w GTA:SA. Tylko, że nie widać ich po ulicy tylko jeżdzą furami
Co do fabuły jest świetna, na poczatku nudy, ale potem...
_________________

 
 
janek necrus 
Wędrowiec

Posty: 12
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Sierpień 09, 09:58   

no seria gta jest świetna, ale z czasem robi się nudna tak jak np. gta 5
_________________
a jego pierwszy mord był jak rześki powiew wiatru na twarz
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Sierpień 09, 10:01   

GTA 5?! Czy jest coś o czym ja nie wiem O_O?
_________________

 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 09, 13:00   

Nie ma GTA 5 jest GTA IV, widać coś mu się pomyliło :O!
_________________
|M|pr0
 
 
D-star 
Wolny chłop

Posty: 71
Skąd: Jerozolima
Medale: Brak

Wysłany: 21 Sierpień 09, 23:59   

:) Spis Easter Egg'ów w GTA San Andreas:

http://forum.idg.pl/lofiv...hp/t146558.html

Na pewno o wielu nie wiedzieliście :) , zresztą ja też nie.
_________________


 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 22 Sierpień 09, 09:22   

Tak się składa, że o wszystkich wiedziałem :)
w GTA SA gram od jej wydania
Z człowiekiem z piła to ja bym nie był pewny. Kiedyś z kumplami graliśmy w SA MP, w nocy poszliśmy do tej chatki i nagle usłyszeliśmy głos piły. To znaczy oni usłyszeli bo ja napisałem ze mam z/w, potem poszedłem za chatke i wyjąłem piłe i oni się nabrali, cały czas polewe z nich miałem :mrgreen:
_________________

 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 09, 22:52   

Teraz już nawet nie chce mi się kupować (lub raczej ściągać kopie którą traktowałbym oczywiście jako kopie zapasową gry bo jakże inaczej) GTA IV. To tylko kolejna gra z kilkoma ciekawszymi rozwiązaniami ale już chyba nie ten wiek na gry... Najlepsza była GTA III bo weszła po GTA II czyli był to wielki skok, wtedy to była kosmiczna gra... pamiętam jak ją kupiłem to kilka nocek się zarwało... a teraz to już wszędzie ta grafika jak w filmie, jakieś opcje w grach o których 10 lat temu nawet nikt nie myślał, że coś takiego można zrobić... kiedyś w komputerach procesor 1.5 GHz to już genialny sprzęt... a teraz nie 1.5 tylko 2 i to nie jedno 2 tylko cztery rdzenie po 2.... to już nie klimat do grania... w GTA III pamiętam jak grałem i gra mi się czasem zawieszała bo takie wymagania miała...a teraz dzieci mają w rękach takie maszyny, że jak ja grałem kilka latek temu to takich maszyn jeszcze w NASA nie było...
ehhh... w kiepskim kierunku ten świat idzie... ;)
 
 
Pawel19M 
Osadnik


Wiek: 36
Posty: 45
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 09, 14:03   

Gta od samego początku wymiata, pamiętam jak pierwszy raz zagrałem w GTA 2.. aa to były czasy :-) Potem było GTA 3, już w 3d więc zabawa jeszcze większa, potem świetne Vice City przy których nie raz się zarywało noce, następnie GTA San Andreas, dwa dni po premierze już je miałem :D Gram do dziś chociaż GTA 4 też niczego sobie. :-D
_________________

 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 28 Sierpień 09, 18:46   

A to premier też grał w GTA:SA?
_________________

 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 09, 21:42   

GTA 2 miało swój klimacik ;) .
_________________
|M|pr0
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 09, 23:18   

GTA4 to w sumie tylko lepsza grafika i fizyka gry, nic pozatym, zniknęła możliwość latania samolotem, motorem, siłownia, tatuaże itp.
_________________
6023179
 
 
Pawel19M 
Osadnik


Wiek: 36
Posty: 45
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 09, 09:22   

Przemas lr napisał/a:
A to premier też grał w GTA:SA?


Chodziło mi o premierę gry w Polsce :lol:

Prescot napisał/a:
GTA4 to w sumie tylko lepsza grafika i fizyka gry, nic pozatym, zniknęła możliwość latania samolotem, motorem, siłownia, tatuaże itp.


Przecież w GTA 4 są motory :shock:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz