ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] Król Arthur
Autor Wiadomość
kubolon 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza "jedynka", Worms 4
Wiek: 25
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

  Wysłany: 10 Kwiecień 13, 21:27   [kampania] Król Arthur

Przedstawiam wam, moja nową kampanię: "Król Arthur".

Misja 1: Pierwsza konfrontacja z wrogiem

Po zajęciu Camelotu przez Uthera, Mordred (Odwieczny wróg Uthera) próbuje zdobyć Camelot
gdyż wcześniej należał on do jego przyjaciela.

Zwycięstwo: Zbierz 100 jabłek 50 piwa i 100 .
Porażka: Lord nie żyje.

http://speedy.sh/PtRDv/001-Pierwsze-inwazje.map

kuba misja do twieerdy.JPG
Plik ściągnięto 5861 raz(y) 15,98 KB

_________________
Mi-mi, Mi-mi!
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 13, 21:39   

Wiesz mogłeś bardziej postarać jeżeli chodzi o prolog. Jednozdaniowy opis kampanii.
Nazwy misji(są dwie, tu nazwałeś inaczej niż nazywa się po ściągnięciu z neta) są słabe.
Nikt nie pisze już o: "Pierwszych inwazjach". Zbyt dużo powierzchni mapy jest pusta. nie stosujesz, w postach z misja kolorów ani wyśrodkowań. Cały post jest króciutki i nieestetyczny.
Zobacz na kampanie innych i weź od nich przykład. Camelot nie wyglada jak Camelot.
Przecież w grze sa dodatkowe mapy z oblężeniem i jest tam Camelot. Mogłes zrobic podobny.
 
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 13, 22:21   

Hehe no nie wiem co się dzieje, ale teraz jest jakiś masakryczny wysyp tych kampanii :D Micholon nie zniechęcaj kolegi tylko, dlatego, że mapa jest kiepska, a fabuła skromna. Sam nie tworzysz dużo lepiej, więc nie mów, że mapa jest pusta, kiedy Twoja jest identyczna pod tym względem. Kubulon dam Ci pewną radę, nie jesteś jeszcze najlepszym mapmakerem więc nie bierz się od razu za większe projekty (nie powielaj chociażby mojego błędu z przeszłości). Postaraj się raczej zrobić jedną, a porządną mapę nad którą spędzisz kilka dni, a nawet tygodni. Polecam pobrać kilka map ze strony z działu "Mapy gracz" i tam obejrzeć dokładnie jak robią to najlepsi! Na plus widzę tu niektóre elementy zamku, widać, że próbowałeś już zrobić coś bardziej zaawansowanego!
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 11 Kwiecień 13, 17:32   

Ok zagrałem w twoją misję, i nie była zbyt trudna. Może Camelot nie wygląda prawdziwie
ale na pewno fajnie wygląda Miejsce w którym jest Warownia. Fajne podwyższenie a do tego Lord ma fajny taras. Prócz tego poradzę ci żebyś przy wrzucaniu misji wszystkie elementy
dawał estetycznie(Większe litery, tekst w którym jest fabuła może być pochyły(kursywa) i używaj też wyśrodkowania i koloru).

EDIT:
Mam tez pytanie: czy wogóle przeszedłeś twierdzę?
Bo w tej misji po kilku chwilach brakuje mi jedzenia a zamek od razu jest przeludniony. Testuj zawsze wszystkie mapy
 
 
 
kubolon 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza "jedynka", Worms 4
Wiek: 25
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 12 Kwiecień 13, 22:09   

Może i nie przeszedłem Twierdzy ale to nie mówi że nie mogę robić własnej kampanii.
Może moja mapa nie jest zaskakująca ale Camelot,dla minie jest ok.
W następnej misji,spróbuję bardziej się postarać i może zacznę grać w oficjalną kampanię Twierdzy.
_________________
Mi-mi, Mi-mi!
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 12 Kwiecień 13, 22:18   

No nie, nawet nie przeszedłeś kampanii a chcesz robić własną! Słuchaj kampania w twierdzy to dłuższy samouczek który nauczy nas wszystkiego o grze(Prócz tricków). Teraz widać dlaczego
mapa jest od razu przeludniona. Przejdź wpierw twierdzę i dopiero zabierz się za kampanię.
Bez tego nic dobrego nie zrobisz.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Kwiecień 13, 22:24   

Nie sądzę, aby przejście całej kampanii Twierdzy było niezbędnym warunkiem, by tworzyć własną. Kubolon - twórz dalej, jeśli sprawia Ci to przyjemność. Ale weź pod uwagę to, że dobrą mapę robi się co najmniej dwa tygodnie, a najczęściej ponad miesiąc.
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 12 Kwiecień 13, 22:43   

Ale jak by przeszedł kampanię to nauczył by się grać, dowiedział by się o różnych rzeczach których nie wiedział, a tak to on niczego nie testował i nie poprawiał. Jak miałby zrobić dobre oblężenie nie znając się na Twierdzy? Teraz on nie wie większości rzeczy, takich jak smolne rowy, wilcze doły, jak używać machin oblężniczych i wiele innych żeczy. A tak to on teraz nie wie co to jest przeludnienie i jak dać więcej żywnosci bo szybko się kończy w misji.
Jak dla mnie przejscie kampani jest obowiązkowe(chyba ze będzie czytał masę poradników)
 
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 12 Kwiecień 13, 22:54   

No nie wiem. Ja nie czytałem poradników i osobiście nie przeszedłem całej kampanii. Jakoś zbieram pozytywne oceny na temat moich prac.
Kubolon - z czasem nabędziesz doświadczenie w tworzeniu map. Rób własne mapy. Nauczysz się wtedy, kiedy sam będziesz próbował.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 12 Kwiecień 13, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 13, 22:29   

Ok już nie ważne co tą kampanią, tylko chodzi mi o to czy się umie grać. Można zrobić dobrą
MAPĘ, ale jak się grać nie umie to się dobrej MISJI na tej mapie nie zrobi. A jedną z form nauki jest kampania. A tu sobie taki kubolon przychodzi, i od razu chce mu się robić kampanię nie zapoznając się wcale z grą. Rób dalej mapki, ale spróbuj nauczyć się w to grać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz