ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kto powinien zostać prezydentem Polski?
Autor Wiadomość
turgon 
Osadnik

Posty: 30
Medale: Brak

Wysłany: 26 Czerwiec 09, 13:59   

1. Ponieważ reprezentują wysoki poziom kultury. Wybacz, ale ich żarty w porównaniu z tymi od pana Palikota i Niesiołowskiego są znacząco bardziej śmieszne.
2. Powiem Ci wprost. Jeśli nie znasz historycznego podłoża zjawiska zwanego Masonerią nie wypowiadaj się o nim. Ja jestem w stanie podeprzeć się kilkoma pozycjami z literatury napisanymi przez profesorów i doktorów. Z tego powodu czuję się uprawniony do oceny kto może być masonem, a kto nie. Natomiast nie czuję się uprawniony do używania moich podejrzeń jako faktu.
Dla twojej ciekawości powiem, że masoneria była zakazana w II RP ze względu na udowodniony kult szatana i szkodliwość działań wobec państwa Polskiego. Niestety na twoją niekorzyść zrobiono to przed puczem Piłsudskiego.
3. W czasie ślubnej ceremonii "ślubujesz" min. uwspólnienie majątku. Przestaje istnieć jej majątek prywatny i twój. Jest wspólny. I z ja osobiście podzieliłbym się :P Bo za swoją kobietę oddałbym pewnie nawet i życie.
4. Ponieważ prezentuje program braku uległości wobec zapędów Rosji i UE jako zamachu na niepodległość Polski. Kolejna rzecz. W raz z tą partią idą wyraziste "twarze", które można darzyć zaufanie - np. pani PROFESOR Zyta Gilowska.
5. Ponieważ wyjechał do Stanów Zjednoczonych w czasach naszej wspaniałej komuny. Obowiązkowym punktem przed otrzymaniem paszportu była rozmowa z SBkiem. I tutaj zazwyczaj był wybór - albo lojalka i paszport albo wracasz do domu (słyszałem o tym z relacji ludzi, którzy odmówili). Z resztą jego przeszłość nie wydaje się wcale taka jasna. Tak samo jest w przypadku powszechnie wielbionego pana Niesiołowskiego.
 
 
 
Huangdi 
Osadnik

Posty: 33
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 26 Czerwiec 09, 14:49   

Cytat:
1. Ponieważ reprezentują wysoki poziom kultury. Wybacz, ale ich żarty w porównaniu z tymi od pana Palikota i Niesiołowskiego są znacząco bardziej śmieszne.


Poziom śmieszności żartu wyznacznikiem wybitności... Proponuję więc aby prezydentem Polski został Maryjusz Kałamaga.

Cytat:
2. Powiem Ci wprost. Jeśli nie znasz historycznego podłoża zjawiska zwanego Masonerią nie wypowiadaj się o nim. Ja jestem w stanie podeprzeć się kilkoma pozycjami z literatury napisanymi przez profesorów i doktorów. Z tego powodu czuję się uprawniony do oceny kto może być masonem, a kto nie. Natomiast nie czuję się uprawniony do używania moich podejrzeń jako faktu.
Dla twojej ciekawości powiem, że masoneria była zakazana w II RP ze względu na udowodniony kult szatana i szkodliwość działań wobec państwa Polskiego. Niestety na twoją niekorzyść zrobiono to przed puczem Piłsudskiego.


Jakich profesorów??? Nazwiska poproszę. Kto twoim zdaniem jest jeszcze masonem?
Król Stanisław August Poniatowski dla przykładu był, ale gdyby nie fatalne warunki geopolityczne dzisiaj mówiono by o nim Wielki. Gospodzie "Pod Gęsią i Rusztem" zawdzięczamy wdzięczny temat do tworzenia spiskowych teorii dziejów będących na poziomie książek Dana Browna.

Cytat:
3. W czasie ślubnej ceremonii "ślubujesz" min. uwspólnienie majątku. Przestaje istnieć jej majątek prywatny i twój. Jest wspólny. I z ja osobiście podzieliłbym się :P Bo za swoją kobietę oddałbym pewnie nawet i życie.


Chwali się, ale oceni to ewentualna praktyka.
Cytat:

4. Ponieważ prezentuje program braku uległości wobec zapędów Rosji i UE jako zamachu na niepodległość Polski. Kolejna rzecz. W raz z tą partią idą wyraziste "twarze", które można darzyć zaufanie - np. pani PROFESOR Zyta Gilowska.


Tak, tak brak uległości poparty tym, że jesteśmy traktowani w polityce międzynarodowej jako bezwartościowy partner, który może w każdej chwili wszystko sknocić. Gilowska będąc ministrem finansów utrzymywała mimo skrajnie dobrych warunków makroekonomicznych 30 miliardową "kotwicę" budżetową robiąc z tego przeogromny sukces. Być może kobieta ma zdolności nazwijmy to do zarządzania finansami, ale będąc zmuszoną do szukania pieniędzy z Twoich podatków na becikowe nie ujawniła ich. Skoro Rosja i UE chcą dokonać rozbioru Polski, a potem gwałcić, palić i rabować to ucieknijmy na bezludną wyspę. Tam nikt nie będzie się czaił na naszą wolność zmuszając nas o zgrozo do integracji ze światem.

Cytat:
5. Ponieważ wyjechał do Stanów Zjednoczonych w czasach naszej wspaniałej komuny. Obowiązkowym punktem przed otrzymaniem paszportu była rozmowa z SBkiem. I tutaj zazwyczaj był wybór - albo lojalka i paszport albo wracasz do domu (słyszałem o tym z relacji ludzi, którzy odmówili). Z resztą jego przeszłość nie wydaje się wcale taka jasna. Tak samo jest w przypadku powszechnie wielbionego pana Niesiołowskiego.


Po pierwsze - SB to nie to samo co obcy wywiad. Różnica jest subtelna, ale ważna.
Po drugie - nawet jeśli podpisał lojalkę to nie musiał na litość Boską być agentem (np. Andrzej Krawczyk). Masa osób podpisywała owe dokumenty jednocześnie nikomu w ten
sposób nie szkodząc.
Co do Niesiołowskiego sensacje "bezstronnych" analityków nie są zbyt przekonujące.
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 26 Czerwiec 09, 18:06   

turgon napisał/a:
1. Ponieważ reprezentują wysoki poziom kultury.

Wysoki poziom czego? Chyba szkalowania przeciwników politycznych w celu zdobycia niezwykle "światłej" części społeczeństwa ;) . Wyciąganie "dziadków z Wehrmachtu" itd świetnie świadczy o "kulturze Kurskiego". Jak i oczywiście środowiska z nim związanego, za coś takiego powinien mieć bezwarunkowy wylot z partii... no ale oczywiście działał zgodnie z interesem PiS'u, partii
słynącej z takiej a nie innej formy "argumentacji".

turgon napisał/a:
Ponieważ prezentuje program braku uległości wobec zapędów Rosji i UE jako zamachu na niepodległość Polski

Wiesz, w polityce warto czasem iść na pewne kompromisy... wykłócanie się z wszystkimi
o wszystko kompromituje jedynie Polskę na arenie międzynarodowej :) i zmniejsza prawdopodobieństwo na jakieś korzystne układy dyplomatyczne co jest zdradą interesu obywateli - a to dużo ważniejsze niż jakaś tam abstrakcyjna suwerenność.

turgon napisał/a:
Z resztą jego przeszłość nie wydaje się wcale taka jasna. Tak samo jest w przypadku powszechnie wielbionego pana Niesiołowskiego.

Heh... a Kaczyński miał w teczkach lojalki :P . Nie ma sensu badać ludziom teczek - tam są sfałszowane informacje, szczególnie jak ktoś z komuną walczył. Zresztą - jakie ma to teraz znaczenie? Mamy teraz na szczęście III RP, a nie żaden PRL albo IV RP. Politycy powinni olać przeszłość i skupić się na teraźniejszości :) .
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 00:12   

Huangdi napisał/a:

Dlaczego naród ma PiS poprzeć?
.


A dlaczego naród ma poprzeć PO?
_________________
|M|pr0
 
 
Huangdi 
Osadnik

Posty: 33
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 06:17   

Marori napisał/a:
Huangdi napisał/a:

Dlaczego naród ma PiS poprzeć?
.


A dlaczego naród ma poprzeć PO?


Owszem, PO nie jest wymarzoną partią, nawet dla mnie - skrajnego liberała w każdej sferze życia.
Naród poparł i popiera PO, gdyż widzi tam oazę normalności, którą nie jest PiS.
 
 
 
turgon 
Osadnik

Posty: 30
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 13:42   

Malcolm napisał/a:
turgon napisał/a:
1. Ponieważ reprezentują wysoki poziom kultury.

Wysoki poziom czego? Chyba szkalowania przeciwników politycznych w celu zdobycia niezwykle "światłej" części społeczeństwa ;) . Wyciąganie "dziadków z Wehrmachtu" itd świetnie świadczy o "kulturze Kurskiego". Jak i oczywiście środowiska z nim związanego, za coś takiego powinien mieć bezwarunkowy wylot z partii... no ale oczywiście działał zgodnie z interesem PiS'u, partii
słynącej z takiej a nie innej formy "argumentacji".

turgon napisał/a:
Ponieważ prezentuje program braku uległości wobec zapędów Rosji i UE jako zamachu na niepodległość Polski

Wiesz, w polityce warto czasem iść na pewne kompromisy... wykłócanie się z wszystkimi
o wszystko kompromituje jedynie Polskę na arenie międzynarodowej :) i zmniejsza prawdopodobieństwo na jakieś korzystne układy dyplomatyczne co jest zdradą interesu obywateli - a to dużo ważniejsze niż jakaś tam abstrakcyjna suwerenność.

turgon napisał/a:
Z resztą jego przeszłość nie wydaje się wcale taka jasna. Tak samo jest w przypadku powszechnie wielbionego pana Niesiołowskiego.

Heh... a Kaczyński miał w teczkach lojalki :P . Nie ma sensu badać ludziom teczek - tam są sfałszowane informacje, szczególnie jak ktoś z komuną walczył. Zresztą - jakie ma to teraz znaczenie? Mamy teraz na szczęście III RP, a nie żaden PRL albo IV RP. Politycy powinni olać przeszłość i skupić się na teraźniejszości :) .

1. Tak samo jak wyciąganie małpeczek przez Palikota. Równie żałosne.
2. Suwerenność była tym za co miliony Polaków przelała krew. Ja jestem dumny z bycia Polakiem i powinniśmy choćby z szacunku dla przeszłych pokoleń walczyć choćby przelewając własną krew o tą wywalczoną niepodległość.
3. Pan Niesiołowski wsypał własną narzeczoną kiedy został załapany razem z innymi działaczami organizacji "Ruch". Ciekawe nieprawdaż 8-) ??

Huangdi, oaza normalności? Hahahah! Zdefiniuj najpierw normalność.
 
 
 
Huangdi 
Osadnik

Posty: 33
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 18:51   

turgon napisał/a:
Malcolm napisał/a:
turgon napisał/a:
1. Ponieważ reprezentują wysoki poziom kultury.

Wysoki poziom czego? Chyba szkalowania przeciwników politycznych w celu zdobycia niezwykle "światłej" części społeczeństwa ;) . Wyciąganie "dziadków z Wehrmachtu" itd świetnie świadczy o "kulturze Kurskiego". Jak i oczywiście środowiska z nim związanego, za coś takiego powinien mieć bezwarunkowy wylot z partii... no ale oczywiście działał zgodnie z interesem PiS'u, partii
słynącej z takiej a nie innej formy "argumentacji".

turgon napisał/a:
Ponieważ prezentuje program braku uległości wobec zapędów Rosji i UE jako zamachu na niepodległość Polski

Wiesz, w polityce warto czasem iść na pewne kompromisy... wykłócanie się z wszystkimi
o wszystko kompromituje jedynie Polskę na arenie międzynarodowej :) i zmniejsza prawdopodobieństwo na jakieś korzystne układy dyplomatyczne co jest zdradą interesu obywateli - a to dużo ważniejsze niż jakaś tam abstrakcyjna suwerenność.

turgon napisał/a:
Z resztą jego przeszłość nie wydaje się wcale taka jasna. Tak samo jest w przypadku powszechnie wielbionego pana Niesiołowskiego.

Heh... a Kaczyński miał w teczkach lojalki :P . Nie ma sensu badać ludziom teczek - tam są sfałszowane informacje, szczególnie jak ktoś z komuną walczył. Zresztą - jakie ma to teraz znaczenie? Mamy teraz na szczęście III RP, a nie żaden PRL albo IV RP. Politycy powinni olać przeszłość i skupić się na teraźniejszości :) .

1. Tak samo jak wyciąganie małpeczek przez Palikota. Równie żałosne.
2. Suwerenność była tym za co miliony Polaków przelała krew. Ja jestem dumny z bycia Polakiem i powinniśmy choćby z szacunku dla przeszłych pokoleń walczyć choćby przelewając własną krew o tą wywalczoną niepodległość.
3. Pan Niesiołowski wsypał własną narzeczoną kiedy został załapany razem z innymi działaczami organizacji "Ruch". Ciekawe nieprawdaż 8-) ??

Huangdi, oaza normalności? Hahahah! Zdefiniuj najpierw normalność.


To bądź sobie dumny z bycia Polakiem, wielbij nonsensowne Powstanie Warszawskie (cóż to jest 120 000 - 200 000 ofiar wśród ludności cywilnej, przecież chodzi o SPRAWĘ za którą warto posyłać dzieci z butelkami na czołgi, potem postawi im się pomniczek i wszyscy będą zadowoleni) i Styczniowe ( Sporo luda biegającego z kosami i fuzjami myśliwskimi) i strzeż się najazdów dzikich hord wrogich Polsce ( Na czele z masonerią). Są jednak ludzie dla których praca, edukacja, ogółem rozwój jest wyznacznikiem patriotyzmu, a nie idiotyczne przelewanie krwi.

Normalność w polityce - stan bez psychozy maniakalnej, bez przesadnie władczego szefa miotającego w swoich wrogów teczki z IPN, porównującego przeciwników politycznych do najgorszych takich, a takich. Normalność to stabilna koalicja, anie przepychanki to z paktem stabilizacyjnym, a to z aneksem do niego (legendarne Ministerstwo Gospodarki Morskiej). Zgodnie z tą definicją Platformie jest o wiele bliżej do normalności niż PiSowi.

Palikot jest przykładem showmana polskiej polityki, ma prawo powiedzieć, że prezydent to cham, zapytać się o problemy z wyraźnym mówieniem oraz chociażby wyciągnąć małpkę i się z niej napić.

A teraz idę obejrzę sobie Nieśmiertelnego na DVD i żegnam państwa, życząc dobrych snów niezmąconych potasową maligną.
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 19:25   

Cytat:
2. Suwerenność była tym za co miliony Polaków przelała krew. Ja jestem dumny z bycia Polakiem i powinniśmy choćby z szacunku dla przeszłych pokoleń walczyć choćby przelewając własną krew o tą wywalczoną niepodległość.

Tylko że dzięki polityce (zagranicznej) krzykactwa jaką uprawiał rząd PiS, pomimo suwerenności, Polska stawałaby się Koreą Północną, a właściwie hybrydą Korei Północnej z Iranem, ale mniejsza z tym. No bo jaki kraj na świecie prowadziłby interesy z krajem, gdzie każda próba dialogu jest torpedowana ?? Każdy z naszych partnerów handlowych (w większości to UE i Rosja) by nas olała, i tak by nic nie stracili, natomiast Polska pogrążałaby się w izolacji i biedzie (no chyba że twoim zdaniem w Korei Północnej panuje dobrobyt). A za taki kraj dziękuję, nie o to walczyli moi przodkowie.

A poza tym, kto drogi Turgonie był największym zwolennikiem lizodupstwa wobec Wuja Sama, którego dzisiaj kraj wykupują masowo Chińczycy ??
Cytat:
3. Pan Niesiołowski wsypał własną narzeczoną kiedy został załapany razem z innymi działaczami organizacji "Ruch". Ciekawe nieprawdaż 8-) ??

Ciekawe drogi Turgonie czy ty byś wydał swoją żonę, będąc przesłuchiwanym metodami SB. W dzień w dzień, o każdej porze dnia, a także w nocy po kilka godzin przesłuchanko z coraz to nowymi oficerami... A może na rozluźnienie spałowanie delikwenta, przekopka, albo wyrywanie paznokci... Wiesz, łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić...

Nie jestem zwolennikiem Platformy, zresztą nie jestem zwolennikiem żadnej partii, to jednak wolę bardziej ten rząd niż rządy PiS-u. Wytłumaczył to już Huangdi, więc nie będę się powtarzał.

Co do prezia, nie mam żadnego kandydata, zresztą mam swoje zdanie co do funkcji urzędu Prezydenta RP.
 
 
 
Huangdi 
Osadnik

Posty: 33
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 21:10   

Cytat:
Ciekawe drogi Turgonie czy ty byś wydał swoją żonę, będąc przesłuchiwanym metodami SB. W dzień w dzień, o każdej porze dnia, a także w nocy po kilka godzin przesłuchanko z coraz to nowymi oficerami... A może na rozluźnienie spałowanie delikwenta, przekopka, albo wyrywanie paznokci... Wiesz, łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić...


Jak to powiedział [url="http://spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski"]Mistrz Jarosław[/url]: "Już trzynastoletnie dziewczynki torturowane przez Gestapo dłużej wytrzymywały". Oj, w gębie to łatwo być mocnym. Jeszcze jak poprze się to patriotycznymi pobudkami, to powstaje twór tak doskonały jak Miś Plastuś.
Po prostu przyznaję rację Panu Moderatorowi.

Cytat:
Nie jestem zwolennikiem Platformy, zresztą nie jestem zwolennikiem żadnej partii, to jednak wolę bardziej ten rząd niż rządy PiS-u. Wytłumaczył to już Huangdi, więc nie będę się powtarzał.


Dziękuję za pamięć.

Cytat:
chyba że twoim zdaniem w Korei Północnej panuje dobrobyt


Po przeczytaniu tego króciutkiego zdania przypomina mi się jak zwolennicy prawicy w celu "dowalenia" (w dość kiepskim stylu) swoim oponentom negują takie rzeczy jak głód w Korei Północnej, czy dyktaturę w Iranie.

Dobranoc i pozdrawiam
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 22:37   

turgon napisał/a:
Suwerenność była tym za co miliony Polaków przelała krew. Ja jestem dumny z bycia Polakiem i powinniśmy choćby z szacunku dla przeszłych pokoleń walczyć choćby przelewając własną krew o tą wywalczoną niepodległość.

Nie rozumiem patriotyzmu... jesteś dumny z bycia polakiem? A jest to Twoją zasługą? ;)

Poza tym trzeba się zastanowić czy poprzednie pokolenia zasłużyły na szacunek... np Polska była pod zaborami... dlaczego? Bo głupia, prymitywna, zacofana Polska szlachta kierowała się wyłącznie własnym interesem co doprowadziło państwo do upadku. Niestety Polacy nie mieli tyle honoru by się z tym pogodzić lub próbować odzyskać niepodległość w jakiś rozsądny sposób tylko wielkimi, wspaniałymi i jakże doskonale przygotowanymi powstaniami... co doprowadziło oczywiście tylko do zaostrzenia represji i "wykrwawienia" narodu. Do tego ta hipokryzja - biedna Polska znalazła się pod zaborami, ale oczywiście wspaniała Polska może atakować inne kraje...

Coś o II RP:
http://pl.wikipedia.org/w...ezie_Kartuskiej
http://pl.wikipedia.org/w..._Wroc%C5%82awia
+ np rozbiór Czechosłowacji ;)

Oczywiście zgadzam się z tym co napisał Huangdi na temat powstania warszawskiego.

Jeżeli z czegoś można być dumnym to z Solidarności (i działalności Lecha Wałęsy, PiSowcu ;) ).
 
 
Huangdi 
Osadnik

Posty: 33
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 09, 08:45   

Troszkę się czepnę, ponieważ Wrocław w czasach IIRP był niemiecki. Nie żebym atakował Malcolma...

Cytat:
Nie rozumiem patriotyzmu... jesteś dumny z bycia polakiem? A jest to Twoją zasługą?


Narodowości się nie wybiera, więc duma z niej jest wręcz irracjonalna.

Cytat:
Poza tym trzeba się zastanowić czy poprzednie pokolenia zasłużyły na szacunek... np Polska była pod zaborami... dlaczego? Bo głupia, prymitywna, zacofana Polska szlachta kierowała się wyłącznie własnym interesem co doprowadziło państwo do upadku.


Święte słowa. Tzw. Sarmatyzm był tak niechlubnym okresem, że trudno znaleźć jego dobre strony.
Cytat:

Jeżeli z czegoś można być dumnym to z Solidarności (i działalności Lecha Wałęsy, PiSowcu ;) )


Właśnie pokojowe przemiany (w przypadku Solidarności), praca organiczna, rozwój to jest to co zawsze przynosi efekty.
Ci co krytykują to czego Wałęsa dokonał są chyba zbyt podatni na manipulację pewnych "obiektywnych" mediów.
_________________
Lepiej być rodzynkiem w cieście niż podnosić rękę w faszystowskim geście.
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 09, 10:42   

Huangdi napisał/a:
Troszkę się czepnę, ponieważ Wrocław w czasach IIRP był niemiecki. Nie żebym atakował Malcolma...

No tak, ale porażka z mojej strony, czasami mam beznadziejną sklerozę :mrgreen: .

Panzer napisał/a:
Nie jestem zwolennikiem Platformy, zresztą nie jestem zwolennikiem żadnej partii,

J.w. Jest nas trochę, może założymy własną partię? :lol:
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 09, 12:45   

Cytat:
Bo głupia, prymitywna, zacofana Polska szlachta kierowała się wyłącznie własnym interesem co doprowadziło państwo do upadku.

Zapomniałeś o KK i o tym jak Pius VI razem z polskim klerem bili brawa zaborcom. Kler (oczywiście nie wszyscy, ale duża większość, w tym osoby piastujące najwyższe stanowiska w polskim KK) razem z szlachtą sprzedali Polskę zaborcom w Targowicy, w obronie własnych interesów. Zresztą Polskę wykończył fanatyzm religijny. W wieku XVI panowała w Polsce tolerancja religijna (wyprzedziliśmy Europę o prawie 400 lat), kraj liczył prawie 1 milion km2, mieliśmy potężną armię, świetną gospodarkę, rozwijała się kultura i sztuka... Po 200 latach wszystko poszło się je***. W 1610 roku mogliśmy mieć Moskwę, ale Zygmunt III Waza ubzdurał sobie że ogłosi się carem i zacznie Rosjan nawracać na katolicyzm ogniem i mieczem, więc ci mu pokazali gest Kozakiewicza i rozpoczęli udany bunt przeciwko nam. Im dalej, tym coraz bardziej zaczyna ma większe wpływy KK, narastają spory na tle religijnym i narodowościowym (bunt Chmielnickiego czy Konfederacja barska itd.), co wyniszczało kraj od wewnątrz, co w połączeniu z anarchią szlachty i kleru doprowadza kraj do totalnej ruiny. A dzisiaj co najśmieszniejsze publiczna TV ma propagować "chrześcijańskie wartości" (co to w ogóle jest ??).

Cytat:
Niestety Polacy nie mieli tyle honoru by się z tym pogodzić lub próbować odzyskać niepodległość w jakiś rozsądny sposób tylko wielkimi, wspaniałymi i jakże doskonale przygotowanymi powstaniami... co doprowadziło oczywiście tylko do zaostrzenia represji i "wykrwawienia" narodu.

Wiesz, większość z tych co wywoływali powstania nie mieli wpływu na rozbiory Polski, po prostu szlachta (szczególnie magnaci) i kler sprzedali ich, ponad ich głowami, więc raczej mnie to nie dziwi że większość Polaków nie mogło się pogodzić z zaborami. Zresztą przeciętny Polak (nie licząc szlachty i duchowieństwa) nie miał żadnego wpływu na politykę I RP, więc obwinianie całego narodu za rozbiory to głupota. Oczywiście nie popieram powstań, bo tylko marginalizowały nasz kraj, Czesi też byli pod okupacją austriacką i nie wszczynali powstań, wyszli po I WŚ jako kraj bardziej rozwinięty od Polski, zresztą wystarczy spojrzeć na zabór pruski (gdzie poza Wiosną Ludów nie było powstań, a ludność pracowała na rzecz podniesienia standardów cywilizacyjnych tych ziem) i rosyjski - gdzie lepiej się żyło (nawet w II RP) ?? Albo na austriacki (gdzie poza powstaniem krakowskim w 1846 roku, które położyło kres istnienia Wolnego Miasta Krakowa i Wiosną Ludów też nie bawiono się w powstania) i rosyjski (gdzie były największe na ziemiach polskich, zakończone totalnymi klapami i zepchnięciem Polski po styczniowym do roli Privislinskiego Kraju) - gdzie Polacy mieli najwięcej swobód ??

Cytat:

+ np rozbiór Czechosłowacji ;)

Nie przesadzaj. Czesi zabrali nam Zaolzie w 1919 roku, kiedy Polska walczyła z najazdem bolszewików, skorzystali z okazji, za przyzwoleniem wspaniałej, dupoj***** Ligi Narodów, która skazała Polskę na stratę.... Pomimo że wojnę z ruskimi wygraliśmy, to Czesi pokojowo tych ziem oddać nie chcieli, aż w 1938 nadarzyła się okazja do odzyskania naszej własności zbrojnie, zamieszkiwanej głównie przez Polaków. Zresztą polskie wojsko nie przekraczało granicy sprzed w 1919 rok, więc o aneksji Czechosłowacji nie możemy mówić.

Cytat:
J.w. Jest nas trochę, może założymy własną partię? :lol:

Jeśli będziemy ciągnąć kasę z budżetu za pierdzenie w stołek, jeśli zrobimy ściepę narodową i wybudujemy bombę atomową to czemu bo nie :E ??
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 09, 13:42   

Panzer napisał/a:
Zapomniałeś o KK i o tym jak Pius VI razem z polskim klerem bili brawa zaborcom.

To jest temat na inną rozmowę....

Panzer napisał/a:

Wiesz, większość z tych co wywoływali powstania nie mieli wpływu na rozbiory Polski

Wiem - ci, którzy byli za to odpowiedzialni żyli sobie spokojnie pod zaborami ;) .

Panzer napisał/a:
Zresztą przeciętny Polak (nie licząc szlachty i duchowieństwa) nie miał żadnego wpływu na politykę I RP

Oczywiście, ale szlachta to ważna i bogata część społeczeństwa, a np chłopi zbyt wielu praw nie mieli :D , mówiąc o Polakach w zasadzie zawsze mówi się o szlachcie, a nie o jakichś niewolnikach ;) .

Panzer napisał/a:

Nie przesadzaj. Czesi zabrali nam Zaolzie w 1919 roku, kiedy Polska walczyła z najazdem bolszewików, skorzystali z okazji, za przyzwoleniem wspaniałej, dupoj***** Ligi Narodów, która skazała Polskę na stratę.... Pomimo że wojnę z ruskimi wygraliśmy, to Czesi pokojowo tych ziem oddać nie chcieli, aż w 1938 nadarzyła się okazja do odzyskania naszej własności zbrojnie, zamieszkiwanej głównie przez Polaków. Zresztą polskie wojsko nie przekraczało granicy sprzed w 1919 rok, więc o aneksji Czechosłowacji nie możemy mówić.

Tyle, że ja nie oceniam tego, czy ten teren się Polsce należał. Rzecz w tym, że sprzymierzenie się z III Rzeszą w tym okresie było po prostu głupie i raczej nie było to odebrane najlepiej...
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 09, 14:32   

Cytat:
To jest temat na inną rozmowę....

Większość ostatnich postów to też temat na inną rozmowę... Chyba podzielę ten wątek i utworzę z tego nowy temat, bo zrobił się tu niezły offtop.

Cytat:
Oczywiście, ale szlachta to ważna i bogata część społeczeństwa, a np chłopi zbyt wielu praw nie mieli :D , mówiąc o Polakach w zasadzie zawsze mówi się o szlachcie, a nie o jakichś niewolnikach ;) .

Wiesz, większość szlachty to gołota, która poziomem życia niewiele się różniła od chłopów. Ale nie przymierali głodem, wielcy i bogaci magnaci płacili gołocie za liberum veto w sejmie w celu ochrony własnych interesów. Szlachta to kilka procent społeczeństwa, poza tym nie zapominaj o dużej grupie mieszczan, którzy żadnych praw nie mieli, ale na pewno żyli na wyższym poziomie niż gołota (pomijając plebs :P ) i najbardziej identyfikowali się z Polską, więc po rozbiorach to oni mogli się najbardziej czuć oszukani, i to oni w największym stopniu uczestniczyli w powstaniach (razem z tą szlachtą, która była w mniejszości i która chciała dobra kraju, a nie własnego interesu), natomiast chłopi nawet byliby w stanie dobić powstańców (najczęściej za coś wartościowego co miał powstaniec, albo w imię większych praw)...
Cytat:

Tyle, że ja nie oceniam tego, czy ten teren się Polsce należał. Rzecz w tym, że sprzymierzenie się z III Rzeszą w tym okresie było po prostu głupie i raczej nie było to odebrane najlepiej...

Fakt, że opinia międzynarodowa mogła to źle odebrać, jednak jak wspomniałem - Polska wcześniej prowadziła rozmowy z Czechosłowacją, które spełzły na niczym, natomiast później nie było jak (do dziś Zaolzie jest w Czechach)... 1938 rok był idealnym momentem, a właściwie jedynym do odzyskania Zaolzia, które później decyzją Uncle Joe zostało przyznane Czechosłowacji. Poza tym Zachód też po części trzymał z III Rzeszą, to także decyzją U.K i Francji doszło do rozbioru Czechosłowacji.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz