ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
11 Maj 09, 14:28
Jak stworzyc strone www
Autor Wiadomość
Wojcisz 
Wolny chłop

Wiek: 28
Posty: 62
Skąd: Tczew
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 09, 14:58   

Joomla
Rozpakowujesz i wrzucasz na serwer potem to już tylko umieszczasz na stronce co ci się podoba.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 15 Wrzesień 09, 17:11   

Ten temat jest chyba o tworzeniu stron, a więc chciałem się czymś podzielić.

Otóż pani wychowawczyni klasy poprosiła o zorganizowanie grupy do stworzenia strony klasy. Zgłosiłem się zatem. Wszystko było ustalone, ja miałem zająć się całą stroną. Poduczyłem się, zrobiłem kilka grafik na stronę. Ok, pani mówiła, że na pewno strona będzie(ta zaprojektowana przeze mnie). Tymczasem kolega wszedł na fora.pl, założył forum(ile to tam trwa? 5 minut?) i został przez to wielkim webmasterem w oczach klasy i pani. Nawet nie powiedział, że to nie jest strona, lecz forum! Ja tymczasem spędziłem kilka godzin dokształcając się w stronę stworzenia strony. On stracił pięć minut, ja kilka godzin(nie licząc połowy roku na wyuczenie się podstawowych języków programowania). On dostał oczywiście pochwałę. Co o tym sądzicie? Tylko nie mówcie, że płaczę, bo nie dostałem oceny, czekam tylko na wasze opinie.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 15 Wrzesień 09, 21:18   

Lord Smerf, tak to jest jak "pracuje się" z kimś kto nie ma pojęcia o technologii... Pani oceniła to co mogła zobaczyć. Niestety bez podstawowej wiedzy nt. internetu nie może nagrodzić was sprawiedliwie, bo nie jakiego wkładu pracy potrzeba do zrobienia strony.
To czego się nauczyłeś na pewno przyda się w przyszłości, więc nie jesteś wcale na straconej pozycji ;)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Wrzesień 09, 21:37   

Tak, pani, jak i reszta klasy nie zna się pewnie i pomyslała, że sam to zrobił itp. A on tylko napisał jak ma się nazywać forum, czy jaki ma być jego adres... Nie przejmuj się, na pewno nie zmarnowałeś kilku godzin :) . Ten koleś to pewnie jeden z tych, co udają, że coś umieją. Jeszcze pewnie ciągle gada, jaki to on nie jest zajebisty ? :P A ten, pokaż to jego forum i swoją stronę ;) . Może pomożemy Ci zrobić świetną stronę i za parę tygodni (albo szybciej) pokażesz pani, a na pewno będzie mile zaskoczona...
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 15 Wrzesień 09, 22:07   

Eeee... Forum niemal w surowej postaci z fora.pl, więc chyba każdy się domyśla. ;-) Swojej strony jeszcze nie zrobiłem, aczkolwiek pracuję nad nią, raczej powinna być dopracowana.

Mi założenie forum na fora.pl(zakładałem tak, żeby zobaczyć, ile to potrwa) zajęło pół minuty, na stronę trzeba poświęcić więcej. Teraz mam jeszcze nawet zaległości, gdyż po podstawówce mam pewne luki w programie. Szkoda, mógłbym bardziej się skupić na stronie. A tak jeszcze remont...

Ja znam(chyba) dość dobrze HTML i CSS, ale takie pytanie: jak chcę wyśrodkować obrazek, to czego mam użyć? Nie mam na myśli align="center", bo chyba jest zdeprecjonowany, czyż nie? A chcę, żeby kod strony był bez błędów i zdeprecjonowanych atrybutów.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Wrzesień 09, 14:46   

Cytat:
Nie mam na myśli align=""center", bo chyba jest zdeprecjonowany, czyż nie? A chcę, żeby kod strony był bez błędów i zdeprecjonowanych atrybutów.[/quote:3c1c5f1a52"]

Brawo :) .

No więc. Jeśli chcesz wyśrodkować elementy liniowe (czyli tekst, span, obrazek itp. oraz wszystko co ma nadane display: inline; ) wystarczy text-align: center; dla nadrzędnego elementu blokowego ( p, div itp. oraz wszystko co ma ustalone display: block; ). Ma to ten minus, że wyśrodkuje wszystkie elementy liniowe, czyli nie tylko obrazek, ale też tekst. Jeśli chcesz wyśrodkować tylko obrazek, a tekst ma być nadaj wyjustowany, albo wyrównany do lewej/prawej to ten sposób się nie sprawdzi, bo wyśrodkuje także tekst. Wtedy trzeba nadać obrazkowi szerokość, ustawić wyświetlanie blokowe i margin: 0 auto;. Margin: 0 auto wyśrodkowuje elementy blokowe, ale tylko blokowe. Więc trzeba nadać obrazkowi wyświetlanie blokowe ( display: block; ). Blok zawsze zajmuje całą dostępną szerokość, więc margin: 0 auto; nic nie da, bo nie da się wyśrodkować czegoś co zajmuje całą dostępną szerokość ;) . Więc trzeba nadać szerokość (width). Troszkę to zamotane, ale to dlatego, że nie umiem tłumaczyć :D . Jak czegoś nie rozumiesz to pisz.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 09, 14:57   

Siwy napisał/a:
Wtedy trzeba nadać obrazkowi szerokość, ustawić wyświetlanie blokowe i margin: 0 auto;. Margin: 0 auto wyśrodkowuje elementy blokowe, ale tylko blokowe.


To tak średnio rozumiem. :)

Nie pomyślałem, żeby obrazkowi dać display: inline. :) Dzięki. ;-)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Wrzesień 09, 15:07   

Ale czemu chcesz obrazkowi dawać display: inline ? xD On jest domyślnie elementem liniowym ;) . A ten drugi sposób, łatwiej wytłumaczyć chyba nie umiem, no, ale spróbuję jeszcze raz.

Otóż. Margin: 0 auto; wyśrodkowuje tylko elementy blokowe (<div>, <p>, i inne z display: block;). Ok, więc trzeba obrazkowi nadać display: block;, bo domyślnie ma display: inline; (w linii). Gdy już damy mu display: block; i margin: 0 auto; element nadal się nie wyśrodkuje, bo element blokowy zajmuje całą dostępną szerokośc, a czegoś co jest na maxa szerokie, nie da się wyśrodkować. Więc trzeba mu nadać szerokość. Teraz rozumiesz ? ;D
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 09, 15:11   

Siwy napisał/a:
Ale czemu chcesz obrazkowi dawać display: inline ? xD On jest domyślnie elementem liniowym ;) .


:D

Siwy napisał/a:
Otóż. Margin: 0 auto; wyśrodkowuje tylko elementy blokowe (<div>, <p>, i inne z display: block;). Ok, więc trzeba obrazkowi nadać display: block;, bo domyślnie ma display: inline; (w linii). Gdy już damy mu display: block; i margin: 0 auto; element nadal się nie wyśrodkuje, bo element blokowy zajmuje całą dostępną szerokośc, a czegoś co jest na maxa szerokie, nie da się wyśrodkować. Więc trzeba mu nadać szerokość. Teraz rozumiesz ? ;D


Aaa... teraz rozumiem. ;-)

[ Dodano: 22 Wrzesień 09, 18:18 ]
Odświeżam.

Uwaga! Bardziej nadaje się do działu "Humor".

Zarejestrowałem się na tym ich forum(anonimowo), po czym dostałem 4 warny za nic. Wcześniej pisałem jedynie, że admin raczej powinien się bardziej powstrzymywać, bo sypał przekleństwami całymi garściami(ale się rymło :D ). Potem zmienił mi nazwę użytkownika na "Idiota" i zaczął zmieniać dane w profilu. :/ Poza tym dodał regulamin niezgodny z tym z fora.pl. :lol:

Jak myślicie: zgłosić do fora.pl?

PS.No i zablokował mi możliwość posiadania avatara. :/
PPS.No i wysyłania PW.
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 29 Wrzesień 09, 14:04   

Swoją pierwszą stronę www najlepiej napisać w samym html, html niestety ma jednak tylko możliwości graficzne i tekstowe, bo skryptów tam nie zrobisz. Musisz mieć jakiś serwer np na yoyo.pl na początek i program do wrzucania plików na serwer (total commander polecam).
_________________
6023179
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Wrzesień 09, 16:51   

Nie, nie samym HTMLem. HTML i CSS ;) .
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 30 Wrzesień 09, 19:43   

A nie lepiej zrobić to przez jakiś program?

P.S. Nie znam się więc się pytam...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Wrzesień 09, 19:46   

No wiesz, szablony produkują wiele nadmiernego kodu. ;-) Na dodatek jak coś będziesz chciał zmienić, to nie będziesz wiedział jak...
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 30 Wrzesień 09, 19:47   

Tak tylko pytam, bo wiem że w HTML jak pisaliśmy to jest to trochę trudne ;)
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Wrzesień 09, 19:50   

Nie aż tak. ;-) Wystarczy przeczytać kurs(np. www.kurshtml.boo.pl ) tak ze dwa razy i wszystko gra. :D Ja spisywałem większość do zeszytu, ale zajęło mi to pół roku. Mimo to uważam, że warto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz