ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Odyn
27 Kwiecień 09, 11:55
Forum ortograficze?
Autor Wiadomość
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 23:03   

Bordinio napisał/a:
Tylko, że ta poprawa nigdy nie obraca się przeciwko autorowi postu.

Nie wiem czy to takie przyjemne uczucie widzieć, że ktoś majstrował przy Twoim poście.

Bordinio napisał/a:
Nikt mi nie poprawia znaczy się, że jest dobrze i mogę tak pisać.

Taa... ale jestem zajebiaszczy bo nikt nie poprawia moich postów ;) .
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 23:17   

Malcolm napisał/a:
Lord Smerf napisał/a:
Na pewno forum zdobywa dużo więcej nowych użytkowników, gdy zachowana jest poprawność ortograficzna.

Hmm...

Lord Smerf napisał/a:
No i podstawowe pytanie - Czemu moderatorzy mieliby nie poprawiać postów, użytkownicy przecież nic na tym nie tracą?

To jest przekroczenie kompetencji moderatora. Post albo jest zgodny z regulaminem albo nie jest(i powinien być usunięty/autor ostrzeżony), edycja czyiś wypowiedzi nie wydaje się być dobrym pomysłem... poza tym uważam, że takie działanie odnosi skutek odwrotny do zamierzonego, to demotywacja do poprawnego pisania. Bo niby dlaczego miałbym się starać skoro ktoś może mi poprawiać? :>


Częścią języka polskiego jest ortografia, a to forum jest chyba polskie ;-) .

Jak komuś naprawdę zależy na tym, aby pisać poprawnie, to poprawa tylko zmotywuje go do jeszcze więszego starania. Oczywiście to, że ktoś zmienia nasz post, może działać w dwie strony - zależy od charakteru. Moim zdaniem należy dbać o to, aby forum nie stało się śmietnikiem. Gdyby zaniechać porawiania postów pod względem ortografii, bardzo mało osób pisałoby poprawnie.
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 23:32   

Lord Smerf napisał/a:
Częścią języka polskiego jest ortografia, a to forum jest chyba polskie ;-) .

Owszem, ale bardzo ciężko jest mi wyobrazić sobie radość nowego użytkownika z poziomu ortografii. Taki ktoś raczej nie pomyśli sobie 'O! Ale zajebista polszczyzna na tym forum, zapewne poziom też wysoki; posiedzę sobie tutaj i popiszę'. Większa szansa jest na 'O &$^*@! Jedna literówka i już jakiś sukinsyn posta edytował!!!'.

Lord Smerf napisał/a:
Moim zdaniem należy dbać o to, aby forum nie stało się śmietnikiem.

Są osoby które nie piszą poprawnie, a mimo to poziom ich wypowiedzi jest b. wysoki...
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 26 Kwiecień 09, 08:05   

Malcolm, ja wiem na swoim przykładzie, że takie poprawianie postów działa. Może we wcześniejszej wypowiedzi zapomniałem tego napisać, ale jak na początku dołączyłem do jeszcze starego forum, napisałem parę postów i zobaczyłem w nich te wielkie duże litery i notkę od Panzera, to nieźle się nagrzałem, ale przez to zacząłem pisać poprawnie (przez jakiś rok MF używałem) i z 1-2 z dyktand mam teraz 4-5 : P. Jeżeli komuś odechce się pisać, bo musi pisać poprawnie, to jego sprawa. Na pewno nie zaprzeczysz, że lepiej się czyta posty napisane starannie, niż te, w których jest albo więcej emotek, niż przecinków, albo takie, w których w jednym wyrazie można znaleźć dwa orty. "Z kim przystajesz, takim się stajesz." Gdybym czytał cały czas posty od jakichś analfabetów, w końcu sam bym zaczął tak pisać.
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 26 Kwiecień 09, 10:49   

Kroniki napisał/a:
Malcolm, ja wiem na swoim przykładzie, że takie poprawianie postów działa. Może we wcześniejszej wypowiedzi zapomniałem tego napisać, ale jak na początku dołączyłem do jeszcze starego forum, napisałem parę postów i zobaczyłem w nich te wielkie duże litery i notkę od Panzera, to nieźle się nagrzałem, ale przez to zacząłem pisać poprawnie (przez jakiś rok MF używałem) i z 1-2 z dyktand mam teraz 4-5 : P. Jeżeli komuś odechce się pisać, bo musi pisać poprawnie, to jego sprawa. Na pewno nie zaprzeczysz, że lepiej się czyta posty napisane starannie, niż te, w których jest albo więcej emotek, niż przecinków, albo takie, w których w jednym wyrazie można znaleźć dwa orty. "Z kim przystajesz, takim się stajesz." Gdybym czytał cały czas posty od jakichś analfabetów, w końcu sam bym zaczął tak pisać.

Ale ja nie mówię tu o ortografii(do pisania postów nie potrzeba już żadnego skilla, są słowniki - błędy ort. to wyjątkowe lenistwo), niestosowaniu przecinków oraz nadmiernej ilości emotek[w takich przypadkach moderator powinien napisać PW do gościa i pouczyć go o tym, jak piszemy na forum]. Chodzi mi głównie o wielkie litery na początku zdania - nie przeszkadza w czytaniu i raczej nie stanowi zagrożenia, że też zaczniesz tak pisać; literówki - zdarza się, moderator nie powinien nic robić z takimi pierdołami.
 
 
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 26 Kwiecień 09, 21:30   

Jako autor tematu myślałem że będzie to jasne to co napisałem, ale moderatorowie odebrali to chyba jako atak i ciągle piszą tak jakby chodziło o to żeby żadnych popraw a przecież nie chodzi o to.

I nie możecie pojąć tego że wasze poprawki używane nadmiernie wcale nie są zachętą do pisania.

I naprawdę Panowie wierzycie w to że jeśli post np. będzie się zaczynał z dużej litery to przyciągniecie tym nowych użytkowników??? :lol: :lol: tu ludzie chcą rozmawiać o Stronghold a nie o patrzyć na pisownie :!:
_________________

 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 09, 11:54   

Starczy tej dyskusji. Moderatorzy będą od tej pory mniej ingerować w treść postów, szczególnie w przypadku mało znaczących błędów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz