ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Odyn
27 Kwiecień 09, 11:55
Forum ortograficze?
Autor Wiadomość
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 19:55   

Bordinio napisał/a:
Poczytajcie sobie fora takie jak o2 i inne tego typu śmieci. Pierwsze co rzuca wam się w oczy jest co? Niechlujstwo i brak porządku.

To jest duże forum, sytuacja jest całkiem inna.
Bordinio napisał/a:
Jak widzicie mało jest teraz aktywnych modków i mamy dużo roboty.

Największa aktywność użytkowników odnotowano w grudniu zeszłego roku. Było to 2239, czyli 72 i 7/31 wypowiedzi dziennie. Natomiast w marcu tego roku mieliśmy 652 wypowiedzi, a więc 21 i 1/31 postu/dzień. Nie sądzę aby było to dużo :> .
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 21:20   

Statystyka kłamie :D Ja zawsze jak wchodzę to jest w granicach 50 ;p Czasami jak się nie ma czasu to to może sprawić kłopot.

Co do forum o2:
No to co, że jest duże ;] Tam nikt nie pisze poprawnie...
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 01:56   

Bordinio napisał/a:
Co do forum o2:
No to co, że jest duże ;] Tam nikt nie pisze poprawnie...

Właśnie dlatego ;) . Na forum takim jak to moderacja nie jest aż tak istotna.

Bordinio napisał/a:
Statystyka kłamie :D Ja zawsze jak wchodzę to jest w granicach 50 ;p Czasami jak się nie ma czasu to to może sprawić kłopot.

To przejedź sobie po działach i zapamiętaj te, w których ktoś dzisiaj pisał :> . Na phpbb zapamiętywanie przeczytanych postów nigdy zbyt dobrze nie działało :].
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 25 Kwiecień 09, 12:50   

Lepiej jak moderatozi pilnują teraz niż później jak się forum powiększy...:)
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 13:02   

Oj nie powiększy się to forum za bardzo :P Chyba, że dzięki super 'firmie' założonej na forum robiącej nowe postacie, wejdzie tutaj masa nowych ludzi :D To forum powolutku wymiera imo, wystarczy w statystyki spojrzeć. Nawet jeśli trochę kłamią, to i tak pokazują całą sytuację.
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 25 Kwiecień 09, 13:03   

Ja widzę prawie że codziennie nowy użytkownik się rejestruje.
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 13:08   

Oj co z tego, że są nowi, ale jest ich coraz mniej.

Tutaj widać, że forum żyje :P
 
 
 
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 25 Kwiecień 09, 13:21   

Co z tego że się rejestrują jak i tak nie zmienia to faktu że aktywnych użytkowników jest z 10.
_________________

 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 25 Kwiecień 09, 13:25   

A tu się zgadzam z tobą.
Ale zaczął się spam.
Jak nie chcecie żeby Was poprawiał to piszcie poprawną polszczyzną i nie będzie bałaganu.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 16:18   

Bordinio bardzo dobrze wyjaśnił sens poprawiania postów na forum. Jeśli to forum ma być na wysokim poziomie, to musimy dbać o wygląd i sens postów.
Warlike jest moderatorem od dość niedługiego czasu i bardzo zaangażował się w powierzone mu zadanie. Jestem zadowolony z jego pracy. No ale skoro uważacie, że poprawia zbyt mało znaczące błędy, to oczywiście porozmawiam z nim i poproszę o podwyższenie progu. Gdybyście nie dawali powodów do interwencji, to nie byłoby problemów ;)
 
 
jaskol95 
Wolny chłop

Wiek: 29
Posty: 65
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 16:52   

Ja nie wiem, mi to nie przeszkadza, że ktoś mnie poprawi.. o ile warnów nie daje, to może mnie poprawiać ile chce... przecież wy na tym nic nie tracicie, a forum wygląda ładniej...
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 19:44   

jaskol95 napisał/a:
Bordinio bardzo dobrze wyjaśnił sens poprawiania postów na forum. Jeśli to forum ma być na wysokim poziomie, to musimy dbać o wygląd i sens postów.

Treść postów jest ważniejsza niż ich forma :> .
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 21:22   

Nie oznacza to, że powinno się zaniechać porawiania postów. Na pewno forum zdobywa dużo więcej nowych użytkowników, gdy zachowana jest poprawność ortograficzna. Poza tym, jak ktoś jest wzrokowcem to naprawdę trudno jest czasem zrozumieć treść posta, który zawiera niepoprawne fragmenty. Często trzeba przeczytać coś na głos, aby dowiedzieć się, co miał autor na myśli. Radzę spróbować z wyrazami: "Hożuf", "rzułf", "grzegrzułka", "kókółka", "jaszczomb", "kszyrzofiec". Niby skrajne przypadki, ale tak to działa. No i podstawowe pytanie - Czemu moderatorzy mieliby nie poprawiać postów, użytkownicy przecież nic na tym nie tracą? Taka rola moderatorów - dbać o poziom forum i przestrzeganie regulaminu.
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 22:40   

Lord Smerf napisał/a:
Na pewno forum zdobywa dużo więcej nowych użytkowników, gdy zachowana jest poprawność ortograficzna.

Hmm...

Lord Smerf napisał/a:
No i podstawowe pytanie - Czemu moderatorzy mieliby nie poprawiać postów, użytkownicy przecież nic na tym nie tracą?

To jest przekroczenie kompetencji moderatora. Post albo jest zgodny z regulaminem albo nie jest(i powinien być usunięty/autor ostrzeżony), edycja czyiś wypowiedzi nie wydaje się być dobrym pomysłem... poza tym uważam, że takie działanie odnosi skutek odwrotny do zamierzonego, to demotywacja do poprawnego pisania. Bo niby dlaczego miałbym się starać skoro ktoś może mi poprawiać? :>
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 22:55   

Tylko, że ta poprawa nigdy nie obraca się przeciwko autorowi postu. Nigdy nie spotkałem się, aby moderator zmienił komuś posta tak, że dostał np. bana. Co do demotywacji to działa ona w obydwie strony :) Nikt mi nie poprawia znaczy się, że jest dobrze i mogę tak pisać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz