ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłości
Autor Wiadomość
R4mzes 
Wędrowiec

Posty: 7
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 09, 19:52   Posiadłości

Witam.
Gram w gry z seri stronghold od czasow pierwszej cześci Twierdzy :P ale mam pytania a propo Stronghold 2
Przeszukalem pare for polskich i zagranicznych i nigdzie ten temat nie jest poruszany.
Chodzi o to co warto stawiac w wioskach, glownie chodzi o multiplayer.
Gram sporo przez neta mam oryginala wiec korzytam:)
Np ja zawsze w wioskach stawiam sadow jabloni tyle ile miejsca i duzo wozów do dostawy, czasem jesli jest to kamien lub zelazo.
Kilka krotnie zauwazylem ze przeciwnicy buduja tam kuchnie sypialnie skarbiec, nawet koszary, tylko niewiem po co. Tzn wiem ze
*Kuchnia to jak sie chce z wiosek sprowadzac luxusowe zarcie tylko po co? ja zawsze kupuje -> oszczednosc miejsca ludzi itd
*Sypialnia w wiosce? niewiem po co
*Koszary? tez niewiem
*Zbrojowna to bezsensu ja zawsze robie oreż w swoim miescie
Być moze jest cos czego niewiem wiec rzucajcie pomysly co stawiacie czego nie itd.
Pozdrawiam
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 09, 20:29   

Koszary? Koszarów sie nie da zbrojownia po to żeby potem robić warsztaty broni i wysyłać. Sypialnia po to żeby posiadłość miała większy bonus do popularności a skarbiec po to żeby za posiadłośc mieć więcej złota. Miesięćznie z twoich posiadłości jest zbierany podadek. Co miesiąc powinieneś zobaczyć nad flagą twojej posiadłości monetę a niżej jest kwota zebrana za posiadłość. Ja radzę tobie budowę farm zborza, piekarni i kilku młynów, żeby w posiadłości nie spadała popularność radzę wybudować sypialnię, skarbiec żebyś co miesiąc zbierać więcej złota. i kilka warsztatów łuczarza z nastawieniem na kusze. I kilka warsztatów na pasy i oczywiście zbrojownie. Dla zabawy morzesz zbudować gildię inżynierów. Mam nadzieję że pomogłem.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 09, 08:35   

Spróbuj pograć z lepszymi od siebie... może na GSA tylko nie wiem czy w sh2 można grać na GSA... ale może jakieś turnieje na zagranicznych stronach (bo na polskich raczej nie ma)
 
 
R4mzes 
Wędrowiec

Posty: 7
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 09, 10:33   

DonKamillo napisał/a:
Spróbuj pograć z lepszymi od siebie... może na GSA tylko nie wiem czy w sh2 można grać na GSA... ale może jakieś turnieje na zagranicznych stronach (bo na polskich raczej nie ma)


Ostatnio torche czasu mam wiec co dzien gram przez multiplayer przez ten serwer wbudowany w gre, jak juz mowilem mam orginala na roznych trafiam jakos tam idzie:)
zapraszam wszystkich gre nazywam zawsze tak:

| freeman | 150 gold | pt 25 min |

Chetnych zapraszam.
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 16 Kwiecień 09, 15:58   

A jak ma się pirata to można grać przez multi?

Ja w single zawsze buduje skarbiec dla podatków, wykorzystuje wszystko co jest (chodzi o kamieniołomy i rude żelaza), stawiam z 10 tartaków, i bardzo dużo do żarcia (jabłka i ser), około 6 wozaków i wysyłam wszystko.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Kita 
Mieszczanin


Posty: 141
Skąd: Z wykopalisk
Medale: Brak

Wysłany: 17 Kwiecień 09, 01:15   

Co do multi dla mnie dno, nie da się robić drużyn (bynajmniej mi się nigdy nie udało).

Co do pytania podstawowa gospodarka czyli:
-kilka tartaków
-kilka sadów
-żelazo MAX
-kamieniołom MAX

Te 2 rzeczy "MAX" sa na export, mi wystarczają w zupełności :) Jeśli ktoś chce bronić to mimo że nie da się budować budynków militarnych to możemy postawić kuchnię, sypialnię, zbrojownię i gildię inżynierów (do schodów) , na mury kusznicy + trochę osłony i pełna obrona z posiadłości :P
_________________

Nie rozmawiaj z idiotą, bo pierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 
 
 
R4mzes 
Wędrowiec

Posty: 7
Medale: Brak

Wysłany: 17 Kwiecień 09, 12:24   

Juz testowalem, stawiane skarbca w posiadłościach nie zmienia niczego.
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 24 Maj 09, 14:00   

w instrukcji piszę coś, że są posiadłości wiejski i zamkowe, ale zamkowa jest tylko jedna :arrow: , w jednej misji i nie wiem jak się je robi. :shock:

jak ktoś wie jak je się robi to niech napiszę :-D
_________________
Good night white pride
 
 
Filips1988 
Wędrowiec

Posty: 8
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 5 Sierpień 09, 00:32   

posiadłość zamkowa to jest posiadłość, na której masz zamek

P.S wiem że stary temat al lubię się udzielać :)
 
 
olkowiec23 
Wędrowiec


Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 09, 18:22   ..

Ja polecam postawić zbrojownię i warsztaty które wytwarzają bron. W posiadłościach nie ma przestępczości, a w zamku jest.
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 09, 21:51   

(mowie tu o multi)
Jeśli na posiadłości zamkowej są domki które wystarczają nam na budowę naszego zamku, posiadłosci należy zdobywac tylko do stawiania obozow warownych. Mozna tez otoczyc flage budynkami kamiennymi takimi jak np. kuchnia lordowska, sypialnia pani, zbrojownia tak, by niemozliwe bylo dojscie do flagi i odbicie posiadlosci. Natomiast jesli sie nie ma domkow u siebie, nalezy budowac farme pszenicy i młyny i wysyłac do siebie mąkę.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 09, 11:16   

Wszystko opłaca się tam robić, w zależności od wielkości, warunków, co na terenie jest i czego potrzebujemy.
_________________
6023179
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 09, 11:31   

Ja stawiam tam często kopalnie żelaza, gdyż nie zawsze jest ono na posiadłości głównej mojego zamku. Ale najlepiej to, czego brakuje nam w zamku.
 
 
safeway 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 09, 22:19   

Jeżeli chodzi o posiadłości wiejskie to:

Podstawa to gildia inżynierów i jakaś inna dobudówka żeby mieć przwage wysokości łucznikami. A gildia to podstawa, bo są tam schodki :)

Tak to jeden tartak starczy, bo później u mnie przeważnie jest go w składzie za dużo.

Żelazo, kamienie, smoła - zależnie od otoczenia. Zawsze można wysłać do zamku i posprzedawać...

Jak jest blisko to można założyć monopol na jakiś delikates :) Np. Cała produkcja wina...

Opcjonalnie obóz warowny i kilka ruchomych balist, które są nawet niezłe w obronie...
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 09, 00:24   

Cytat:
Ja stawiam tam często kopalnie żelaza, gdyż nie zawsze jest ono na posiadłości głównej mojego zamku. Ale najlepiej to, czego brakuje nam w zamku.


Haha doprawdy? Ja je stawiam jak są złoża żelaza..
_________________
6023179
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz