ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Za kim jesteście?

Jakie ugrupowanie popierasz?
Kongres Nowej Prawicy
25%
 25%  [ 8 ]
Prawo i Sprawiedliwość
18%
 18%  [ 6 ]
Platforma Obywatelska
6%
 6%  [ 2 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
6%
 6%  [ 2 ]
Polska Razem
0%
 0%  [ 0 ]
Ruch Narodowy
9%
 9%  [ 3 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej
3%
 3%  [ 1 ]
Solidarna Polska
0%
 0%  [ 0 ]
Inne ugrupowanie (napisz w poście jakie)
3%
 3%  [ 1 ]
Nie popieram żadnego ugrupowania
28%
 28%  [ 9 ]
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 14, 23:20   

Cytat:
Nadal twierdzę, że to nie wystarcza. Interwencjonizm państwowy jest popierany - w mniejszym lub większym stopniu - przez wszystkie partie poza libertariańskimi. Nie przeczę, że PiS kładzie duży nacisk na odgórną redystrybucję dóbr, ale to samo de facto dotyczy zwykłej chadecji i nie widzę powodu, żeby nie zaliczać ich do właśnie tego nurtu. Socjalizm jest z zasady otwarcie antychrześcijański i - chociaż jestem daleki od stwierdzenia, że PiS przejawia w tej kwestii jakąś satysfakcjonującą gorliwość - trudno obronić zarzut antyklerykalizmu postawiony wobec tej partii.

Wiesz, PO też z założenia jest partią chadecką, ale jeśli chodzi o redystrybucję dóbr to pod tym względem jest znacznie mniej radykalna niż PiS. Czasami czytając program wyborczy PiS-u ma się wrażenie że się czyta program SLD czy Twojego Ruchu. Oczywiście biorąc pod uwagę najważniejsze kryterium , przy ustalaniu po jakiej stronie sceny politycznej stoi dana partia, czyli samoidentyfikację tej partii, nie można stwierdzić że PiS jest partią lewicową, a konkretnie socjalistyczną, gdyż PiS samo się określa jako prawicowa, konserwatywna partia. Ze względu na to że PiS w sferze obyczajowej jest partią mocno tradycyjną, podkreślającą rolę chrześcijaństwa dla Polski i Europy, i ze względu na to co wcześniej napisałeś, czyli to że KK zwalczał socjalizm, PiS nie określi się ugrupowaniem socjalistycznym. No ale patrząc na cele jakie sobie stawiają w sferze gospodarczej i społecznej, oraz metody jakie proponują aby te cele zrealizować, to nie można zaprzeczyć że są one zbieżne z celami i metodami ugrupowań socjalistycznych. Znam parę osób o mocno konserwatywnych poglądach, którzy w teorii powinni stanowić elektorat PiS-u, ale właśnie ze względu na podejście PiS-u do gospodarki i polityki społecznej, które krótko mówiąc jest przez nich określane jako socjalistyczne, na PiS nie głosują.

Cytat:
Czy ja wiem... W SLD czy na pochodach pierwszego maja np. nie stronią od czerwonych flag czy Międzynarodówki, a przecież zachodnia lewica(chociażby francuska) właśnie po II WŚ bardzo chętnie używała symboli komunistycznych.

Ale nie odwołują się bezpośrednio do ideałów jakie głosił Marks z Engelsem i jego późniejsi naśladowcy... Zresztą ugrupowania zachodnie odcięły się od Marksa kiedy pełną gębą jego postulaty wprowadzano w ZSRR i Europie Wschodniej, wszyscy wiedzieli jak to wygląda naprawdę, więc ze względu na chęć zdobycia szerszego poparcia społecznego musieli się od tego odciąć.

Cytat:
Nie podważam tego zdania, ale niektórzy sądzą, że możliwe jest rozwinięcie się KNP w coś "poważnego". Często mówią coś o "masie krytycznej" lub liczą na to, że gimnazjaliści dorosną i nie zmienią poglądów. :D Ja myślę, że coś takiego nie jest całkowicie niemożliwe, ale pod warunkiem że Korwin zrobi to, czego mu wielu ludzi od dawna życzy, a jego miejsce szybko zajmie ktoś z inicjatywą, kto zmieni kurs z pogadanek o kobietach, Hitlerze, niepełnosprawnych, Żydach i segregacji rasowej na nieco bardziej przyziemne kwestie.

Jakoś nie wyobrażam sobie KNP bez Korwina. To tak samo jak Samoobrona bez Leppera. Co do gimbazy to nie tylko oni by głosowali na Korwina, są jeszcze przecież licealiści, studenci... Ale często okazuje się że wiele zwolenników Korwina wywodzi się z tych 80% społeczeństwa (pewnie wiesz o czym mówię :P ).
Cytat:

A poza tym to dodam, że przy okazji afery taśmowej trochę mnie zawiedli nasi znajomi "faszyści", którzy chyba ze dwa razy coś pokrzyczeli pod Sejmem, po czym jakoś zamilkli. Jasne, trudno się było spodziewać, że gazety o tym coś więcej napiszą, ale jednak mała skala mobilizacji pokazała, że RN nie potrafi szybko zorganizować dobrej akcji propagandowej - a przecież sytuacja była jakby wymarzona.

Wczoraj u mnie RN organizował demonstrację pod biurem PO. Na pejsbuku zadeklarowało się 130 osób, co jak na moje miasto to dużo. W ostateczności przyszło 30 osób :D
(http://belchatow.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/antyrzadowa-manifestacja-w-belchatowie-zdjecia,2348538,galeria,t,id,tm.html)
Chciałem iść i poobserwować ale pogoda coś zaczęła się chrzanić, a później z domu mi się wychodzić nie chciało :P ...

Cytat:

Wielu zapewne chciałoby się pod tym podpisać. Skoro piszesz o zaślepieniu ideologią, to może wolisz nie określać swoich poglądów jednoznacznie i pewnie coś w tym jest. Jeśli natomiast chodzi o pragmatyzm, to z tym bym uważał - z reguły właśnie ci, którzy nazywają się zwolennikami praktycznych rozwiązań, ostatecznie są najdalej od ich realnego wprowadzenia w życie. Nie jest przypadkiem, że tak wielu zadeklarowanych zwolenników politycznego realizmu popiera rozwiązania, które historia zweryfikowała jako błędne(np. obsesja pewnych kręgów związana z Francją Vichy jako rozsądnym rozwiązaniem). Tak czy inaczej, zgodziłbym się, że na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia(a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć :D ).

Jeśli chodzi o poglądy to mogę się określić jako liberała prawie pełną gębą. To prawie powoduje że nie jestem zabetonowany w swoich poglądach, poza tym dopuszczam wiele odstępstw od nich, jeśli tylko ktoś przedstawi mi racjonalne argumenty że inne podejście do określonych spraw jest lepsze. Niestety, ale w wielu przypadkach zabetonowanie w swoich poglądach powoduje że wybierany jest najgorszy sposób rozwiązania danego problemu. Wiesz, jest różnica w byciu pragmatycznym, a nazywaniu się pragmatycznym :P . Jeśli chodzi o pragmatyzm w polityce to tu najbardziej podoba mi się przykład Singapuru, gdzie na początku istnienia niepodległego kraju rządząca Partia Akcji Ludowej, w której spora część składała się z komunistów, stwierdziła że najlepszy dla rozwoju kraju jest wolny rynek, choć nadal w tym jednym z najbardziej liberalnych krajów są pewne rozwiązania, które mogą spowodować że przeciętny wyborca KNP złapie się za głowę i nazwie to socjalizmem. Politycy PAP wybiera te rozwiązania które są korzystne dla kraju, nie zważając czy to zgadza się z ich osobistymi preferencjami politycznymi. A PAP ma kraju władzę olbrzymią, więc mogłoby to robić to co by chciało. Ich styl rządów przypomina raczej rządzenie korporacją a nie państwem. Obecnie na Singapurze wzorują się Chiny. Oczywiście nie postuluje aby przenosić wszystkich rozwiązań ze Singapuru, bo z wielu względów nie jest to możliwe, ale gdyby istniał u polskich polityków choć tylko częściowo podobny sposób myślenia o państwie jak w Singapurze to odrazu w naszym kraju żyłoby się lepiej. A tak wracając do europejskiego podwórka to spójrzmy na Orbana - walczył w młodości z rządami komunistycznymi na Węgrzech, w kraju który też sporo ucierpiał ze strony Rosji, podpisał kontakt o wartości 10 mld euro na rozbudowę elektrowni jądrowej w Paks, niedługo też Węgry zgodzą się na South Stream z Rosji... To się nazywa pragmatyzm. A teraz wyobraźmy sobie jak by się PiS, które chce się wzorować na Orbanie, zachowywał w stosunku do Rosji :D . Albo dlaczego rząd PO za bardzo wmieszał się w kwestię ukraińską, choć nie było to korzystne dla Polski. Już nie mówię o wysłaniu polskich wojsk do Iraku czy Afganistanu. Nie robione tego z powodów pragmatycznych, a idealistycznych, co źle się dla nas kończyło/kończy.

A propo najgorszych zjawisk w polityce... Dla mnie najgorszym zjawiskiem w polityce jest skrajny idealizm, zaślepienie ideologiczne i to zostało najbardziej zweryfikowane przez historię. Przypomnijmy sobie próby wprowadzania w życie różnych, idealnych systemów politycznych (nazizmu, komunizmu i pochodnych itd.). No bo im bardziej idealny miał być (a przez im bardziej utopijny) dany system, im bardziej miał być lepszy dla wszystkich, im bardziej wierzyli w niego zarówno przywódcy jak i zwykli ludzie, tym więcej było pod ziemią "szczęśliwców", którzy zakosztowali uroków idealnego systemu.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Lipiec 14, 11:29   

Cytat:
A co do tematu, do pozwoliłem sobie dodać jeszcze nową opcję w ankiecie, dopasowaną pode mnie :D (ale innych też pewnie może zadowolić). Nie popieram nikogo, bo nikt nie spełnia moich oczekiwań politycznych, brakuję mi ugrupowania z ludźmi o zdroworozsądkowym, pragmatycznym myśleniu, nie zaślepionych żadną ideologią, dla których najważniejsze jest realizacja przedstawionych przed sobą celów, dla których interes kraju jest ważniejszy niż interes własny. Wiem, wiem, nie wiele mówi :P ....


W takim razie poważniej zainteresuj się KNP ;) . Nie rozumiem, dlaczego dla tylu osób KNP == Korwin. Ok, jest wiodącym przedstawicielem tego ugrupowania i do pewnego czasu był jego "twarzą" - za to wiele osób go szanuje, mimo bzdur wygadywanych od czasu do czasu: że tyle lat działa aktywnie na rzecz wolności (głównie gospodarczej, choć nie tylko) w Polsce i nie zmienił swoich poglądów :D - ale teraz jest naprawdę wielu znakomitych polityków w ich szeregach, którzy myslą zdroworozsadkowo, nie sa zaslepieni żadną ideologią i których najważniejsza jest realizacja postawionych przed sobą celów ;) . Są to m.in. Jacek Wilk (zwłaszcza), Konrad Berkowicz, Stanisław Żółtek, czy ostatnio Przemysław Wipler. Wielu wyborców KNP mówi wręcz, że lepiej byłoby dla partii gdyby Korwin nieco się usunął i nie mówił tylu kontrowersyjnych rzeczy :P . Ja mimo wszystko szanuję Korwin-Mikkego, bo mówi naprawdę mądrze w większości przypadków, choć czasami mógłby być bardziej cierpliwy i nie silić się na bardzo skomplikowane żarty, bo potem 90% osób tego nie zrozumie, a redaktorzy z Tusk-Vision Network etc. mają potem "świeżą amunicję", jak to napisał ostatnio jeden z wyborców KNP.

Cytat:
A poza tym to dodam, że przy okazji afery taśmowej trochę mnie zawiedli nasi znajomi "faszyści", którzy chyba ze dwa razy coś pokrzyczeli pod Sejmem, po czym jakoś zamilkli. Jasne, trudno się było spodziewać, że gazety o tym coś więcej napiszą, ale jednak mała skala mobilizacji pokazała, że RN nie potrafi szybko zorganizować dobrej akcji propagandowej - a przecież sytuacja była jakby wymarzona.


Po prostu w mediach głównego nurtu niewiele o tym mówili, ale RN zorganizował mnóstwo drobnych akcji i kilka większych (w Warszawie "Marsz na Sejm" ściągnał około 8k ludzi [choć media podawały "około 2 tys."]).

Ode mnie w tej chwili tylko kilka zdań, bo jestem na wyjeździe ;) .
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 10 Lipiec 14, 13:00   

Cytat:
W takim razie poważniej zainteresuj się KNP ;) . Nie rozumiem, dlaczego dla tylu osób KNP == Korwin. Ok, jest wiodącym przedstawicielem tego ugrupowania i do pewnego czasu był jego "twarzą" - za to wiele osób go szanuje, mimo bzdur wygadywanych od czasu do czasu: że tyle lat działa aktywnie na rzecz wolności (głównie gospodarczej, choć nie tylko) w Polsce i nie zmienił swoich poglądów :D - ale teraz jest naprawdę wielu znakomitych polityków w ich szeregach, którzy myslą zdroworozsadkowo, nie sa zaslepieni żadną ideologią i których najważniejsza jest realizacja postawionych przed sobą celów ;) . Są to m.in. Jacek Wilk (zwłaszcza), Konrad Berkowicz, Stanisław Żółtek, czy ostatnio Przemysław Wipler. Wielu wyborców KNP mówi wręcz, że lepiej byłoby dla partii gdyby Korwin nieco się usunął i nie mówił tylu kontrowersyjnych rzeczy :P . Ja mimo wszystko szanuję Korwin-Mikkego, bo mówi naprawdę mądrze w większości przypadków, choć czasami mógłby być bardziej cierpliwy i nie silić się na bardzo skomplikowane żarty, bo potem 90% osób tego nie zrozumie, a redaktorzy z Tusk-Vision Network etc. mają potem "świeżą amunicję", jak to napisał ostatnio jeden z wyborców KNP.

Z Korwinem i KNP jest tak samo jak wcześniej wspomnianą Samoobroną i Lepperem, niby byli w niej inni politycy, nie tylko Lepper, ale to Lepper był symbolem i twarzą Samoobrony, tak samo jest z KNP i Korwinem. Po śmierci Leppera Samoobrona nie jest już tym czym była kiedyś, brakuje jej czegoś, a tym czymś jest duch Leppera. Tak samo będzie z KNP, bez Korwina KNP nie będzie tym samym czym była. Są zdolni politycy w KNP jak Berkowicz (który ma największą chyba szansę na zastąpienie Korwina) czy Wilk, ale to nie będzie to samo. Pamiętajmy jak skończyła UPR... Cóż, sam Korwin ma często archaiczne poglądy na pewne sprawy, czasami robi niepotrzebne kontrowersje odstraszając potencjalnych wyborców, ale mimo wszystko to on jest głównym motorem napędowym KNP. Należy pamiętać że Berkowicz, Wilk czy Żółtek to osoby młode, ich poglądy polityczne mogą (i pewnie ulegną) ulec zmianie. Tylko Korwin jest ewenementem i ma od dziesięcioleci takie same poglądy (tylko krowa i Korwin poglądów nie zmieniają :lol: ) i dlatego to ciągnie. Co do samej KNP to nie popieram, gdyż mają zbyt idealistyczne, często utopijne, podejście do większości spraw. Brakuje mi tutaj już wcześniej wspomnianego przeze mnie racjonalnego, zdrowego, pragmatycznego podejścia. Czasami rozmawiając z niektórymi zwolennikami KNP poważnie się zastanawiam czy rzeczywiście im chodzi o danie jak największej wolności wszystkim ludziom, bo z ich poglądów wynika coś innego. Ale to może wynikać z tego że jak w każdej partii istnieją zwolennicy, będący zwykłymi debilami, którzy potrafią jedynie powtarzać puste slogany swojej partii, nie umiejąc ich racjonalne uargumentować, a jak się stykają z racjonalnymi argumentami to jedynie reagują agresją (niedawno jakiś debil-korwinista wyzywał a potem chciał pobić moją koleżankę, bo zabrakło mu argumentów), ale są też ludzie naprawdę inteligentni (choć mi się osobiście wydaje że należą oni jednak do elektoratu płynnego, nie mają oni jasno określonych poglądów politycznych).
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 14, 08:01   

Ruch Narodowy? Korzystający z ideologii nacjonalistycznej? Dziękuję bardzo. Nacjonalizm jest odpowiedzialny za większość tragedii, masowych mordów i ludobójstw XX wieku. Rzeczywiście koniecznie potrzebne są nam konflikty z wszystkimi dookoła, bo my jesteśmy tacy wspaniali. Patriotyzm nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 14, 09:43   

Panzer napisał/a:
Zresztą ugrupowania zachodnie odcięły się od Marksa kiedy pełną gębą jego postulaty wprowadzano w ZSRR i Europie Wschodniej, wszyscy wiedzieli jak to wygląda naprawdę, więc ze względu na chęć zdobycia szerszego poparcia społecznego musieli się od tego odciąć.

Wciąż, wielu chętnie odwoływało się np. do polityki Mao, a przecież dzisiaj także zachodni intelektualiści powszechnie stają murem za ideami Marksa("bo tak naprawdę jeszcze ich nigdy nie wypróbowano") - nie można tego lekceważyć, bo ci właśnie ludzie są przez media kreowani na elity. Można oczywiście mówić, że to tylko jakiegoś rodzaju prowokacja czy zwykła inspiracja modelem idealnego społeczeństwa, ale o powszechnej akceptacji czegoś takiego w odniesieniu do, dajmy na to, Hitlera, nie ma mowy(przynajmniej publicznie, bo ostatnio teorie "'lepszych genów" są wyjątkowo popularne, tyle że nikt nie odważy się przypomnieć o ich aplikacjach w przeszłości).

Panzer napisał/a:
Wczoraj u mnie RN organizował demonstrację pod biurem PO. Na pejsbuku zadeklarowało się 130 osób, co jak na moje miasto to dużo. W ostateczności przyszło 30 osób
(http://belchatow.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/antyrzadowa-manifestacja-w-belchatowie-zdjecia,2348538,galeria,t,id,tm.html)
Chciałem iść i poobserwować ale pogoda coś zaczęła się chrzanić, a później z domu mi się wychodzić nie chciało ...

30 to jeszcze nie tragedia. Np. w moim mieście miało być spotkanie "autorskie" z Krzysiem Bęgowskim, które "sterroryzowało" dziesięciu narodowców z MW. Inna sprawa, że faktycznych uczestników było najwidoczniej jeszcze mniej. :D

Panzer napisał/a:
A propo najgorszych zjawisk w polityce... Dla mnie najgorszym zjawiskiem w polityce jest skrajny idealizm, zaślepienie ideologiczne i to zostało najbardziej zweryfikowane przez historię. Przypomnijmy sobie próby wprowadzania w życie różnych, idealnych systemów politycznych (nazizmu, komunizmu i pochodnych itd.). No bo im bardziej idealny miał być (a przez im bardziej utopijny) dany system, im bardziej miał być lepszy dla wszystkich, im bardziej wierzyli w niego zarówno przywódcy jak i zwykli ludzie, tym więcej było pod ziemią "szczęśliwców", którzy zakosztowali uroków idealnego systemu.

Nie wszyscy idealiści dążą do idealnego systemu, przykładem niech będą założenia dystrybucjonizmu u Chestertona.

Siwy napisał/a:
Po prostu w mediach głównego nurtu niewiele o tym mówili, ale RN zorganizował mnóstwo drobnych akcji i kilka większych (w Warszawie "Marsz na Sejm" ściągnał około 8k ludzi [choć media podawały "około 2 tys."]).

Masz jakieś źródło? Moi szpiedzy z MW mówili właśnie o 2, najwyżej 4 tysiącach.

Warlike napisał/a:
Ruch Narodowy? Korzystający z ideologii nacjonalistycznej? Dziękuję bardzo. Nacjonalizm jest odpowiedzialny za większość tragedii, masowych mordów i ludobójstw XX wieku. Rzeczywiście koniecznie potrzebne są nam konflikty z wszystkimi dookoła, bo my jesteśmy tacy wspaniali. Patriotyzm nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem.

Twierdzę, że nastroje narodowo-rewolucyjne są nieodzowną reakcją na dominację demoliberalizmu w przestrzeni publicznej, a siła ich wybuchu w przyszłości będzie proporcjonalna do ilości kapitału zagranicznego zaangażowanego w ich tłumienie. W gruncie rzeczy nacjoli nie ruszysz, bo opierają się na tradycji politycznej, która wcale nie ma tak wiele na sumieniu - a w każdym razie znacznie łatwiej i korzystniej jest ich pchać w prawidłowym kierunku.

Btw, stwierdzenie, że nacjonalizm jest odpowiedzialny za "większość tragedii, masowych mordów i ludobójstw XX wieku" to ostra przesada. Obozy zagłady budowali ci z nich, którzy przyjęli ze... Stanów Zjednoczonych teorie budowy lepszego społeczeństwa przez fizyczną eksterminację nosicieli gorszych genów.
Zapewniam, że sama liczba ofiar aborcji(której przecież nasi nacjonaliści się sprzeciwiają, zaś liberałowie bronią z niebywałą zaciekłością) znacząco przewyższa liczbę ofiar wszystkich nacjonalistycznych ludobójstw, pogromów, masakr, zagład, wojen - czegokolwiek zapragniesz.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 14, 09:16   

@Lord Smerf - PiS jest partią socjalistyczną, przyznał to nawet jeden z posłów, chyba Czarnecki, w jednym z programów w Polsacie. Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce nie ma chyba partii komunistycznej, za to większość jest socjal-demokratyczna, które to chcą tylko "reformować" stary system. Do tego, każda z tych dużych partii była już u władzy (SLD, PiS, PO, PSL) i nie była w stanie niczego zmienić ani rozwiązać podstawowych problemów. Palikot zyskał kapitał wyborczy na anty-systemowości, ale jak się okazało jest kolejnym socjalistą, i to z gatunku "tęczowego". Teraz Korwin zyskuje ten sam kapitał anty-systemowy, ale do tego za nim idzie w miarę zdrowy rozsądek i realne reformy. Dlatego też będzie miał o wiele więcej do powiedzenia jak Palikot i prawdopodobnie zdobędzie stałą pozycję polityczną.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 14, 10:29   

Hunter napisał/a:
PiS jest partią socjalistyczną, przyznał to nawet jeden z posłów, chyba Czarnecki, w jednym z programów w Polsacie.

PiS jest partią chadecką i konserwatywną, przyzna to prawie każdy jej członek, gdy tylko go zapytasz. I co teraz? :)

Hunter napisał/a:
ale jak się okazało jest kolejnym socjalistą, i to z gatunku "tęczowego"

Właśnie na tym zyskał wyborców - powiedziałbym raczej, że PO liczy teraz na ten elektorat.

Hunter napisał/a:
Teraz Korwin zyskuje ten sam kapitał anty-systemowy, ale do tego za nim idzie w miarę zdrowy rozsądek i realne reformy.

Na razie to przede wszystkim mieszanka "znieśmy podatki, a wszystko samo się ułoży" i "jak sprywatyzujemy, to nawet drogi i chodniki będą lepiej działać"(autentyk). Zobaczmy, czy Korwin wymyśli coś ciekawszego niż 2 biliony euro na walkę z globciem i lanie innych posłów po mordzie.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 14 Lipiec 14, 11:52   

Cytat:
Zobaczmy, czy Korwin wymyśli coś ciekawszego niż 2 biliony euro na walkę z globciem i lanie innych posłów po mordzie.


Zaczynasz mówić jak mainstreamowe media i politycy ;].

Boni współpracował z SB za komuny, a gdy Korwin chciał przeforsować ustawę lustracyjną na początku lat 90. (która uzdrowiłaby znacznie życie polityczne i teraz na pewno nie byłoby takich patologij), to ten kategorycznie się temu sprzeciwiał, wyzywał Korwina od oszołomów i idiotów, etc., jednocześnie zaprzeczając, że współpracował z bezpieką. Później oczywiście wydało się, że w rzeczywistości donosił na SB, a teraz jest sobie CEPem i ciśnie grubą kasę w nowym systemie bez żadnych konsekwencyj. Korwin już dawno temu publicznie zadeklarował, że gościa spoliczkuje za to co zrobił i faktycznie dotrzymał słowa i łajdakowi dał z liścia, ale umyślnie przy jak najmniejszej liczbie świadków i niepublicznie.

A teraz wielka afera jakie to zachowanie, ojejej co to jest ! I takie wypowiedzi jak powyżej - uogólnianie, a przez to kłamanie i manipulowanie: "Zobaczymy, czy Korwin wymyśli coś ciekawszego niż (...) i lanie innych posłów po mordzie"...

Cytat:
Na razie to przede wszystkim mieszanka "znieśmy podatki, a wszystko samo się ułoży" i "jak sprywatyzujemy, to nawet drogi i chodniki będą lepiej działać"(autentyk).


Akurat KNP ma chyba najbardziej racjonalny i możliwy do zrealizowania program gospodarczy i naprawy Polski... A obniżenie podatków to pierwszorzędna sprawa, jaką trzeba zrobić - postulat konkretny i nie trudny do wprowadzenia.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 14, 13:20   

Siwy napisał/a:
A teraz wielka afera jakie to zachowanie, ojejej co to jest ! I takie wypowiedzi jak powyżej - uogólnianie, a przez to kłamanie i manipulowanie: "Zobaczymy, czy Korwin wymyśli coś ciekawszego niż (...) i lanie innych posłów po mordzie"...

Nigdzie nie napisałem, że nie popieram bicia polityków. Chociaż może powinienem, skoro ABW już zaczyna wyłapywać takie przypadki nienawiści w Internecie. :)

Siwy napisał/a:
Akurat KNP ma chyba najbardziej racjonalny i możliwy do zrealizowania program gospodarczy i naprawy Polski... A obniżenie podatków to pierwszorzędna sprawa, jaką trzeba zrobić - postulat konkretny i nie trudny do wprowadzenia.

Obniżymy podatki, zlikwidujemy składki na ZUS, a należne emerytury wypłacimy. Potem wystarczy pozbyć się wszystkich świadczeń socjalnych(w końcu volenti non fit iniuria), sprywatyzować drogi oraz przemysł zbrojeniowy(w końcu im coś jest ważniejsze, tym więcej zyskamy na prywatyzacji... prawda?) i już będziemy w stanie przestać się zadłużać, nie drukując przy tym żadnych pieniędzy. Gospodarka zostanie uzdrowiona w dwa tygodnie, a po sześciu latach pierwszy Polak stanie na Marsie(autentyk). Wygląda racjonalnie, brakuje jeszcze wklejonej mimochodem krzywej Laffera.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 19 Lipiec 14, 00:28   

Siwy napisał/a:
(w Warszawie "Marsz na Sejm" ściągnał około 8k ludzi [choć media podawały "około 2 tys."]).


Byłem na tym marszu i mam kiepską wiadomość - naprawdę było 2 tys. ludzi max. Czasem media mówią prawdę. :P

[ Dodano: 19 Lipiec 14, 01:30 ]
Warlike napisał/a:
Nacjonalizm jest odpowiedzialny za większość tragedii, masowych mordów i ludobójstw XX wieku.


Eee... Warlike, Ty tak serio? Bo ja bym powiedział raczej, że niewątpliwe zbrodnie dokonywane pod narodowymi sztandarami to jednak pikuś przy tym, co wyprawiali na całym świecie komuniści.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 21 Lipiec 14, 19:57   

LordSmerf - Konserwatywną obyczajowo, to prawda. Ale, jakakolwiek nazwa na dzisiejszy socjalizm nie była wymyślona, będzie on dalej socjalizmem. Dzisiaj mamy pomieszany socjalizm z kapitalizmem i PiS chce w tym pozostać. A dla ścisłości: http://youtu.be/6TDnWo6UCTs?t=6m47s Chociaż pokrętnie, ale przyznaje się do tego że popiera socjalistyczne rozwiązania.

Palikot zyskał poparcie na elektoracie młodych ludzi, którzy chcieli zbuntować się temu systemowi. Jak widać, kiedy ten elektorat poszedł do Korwina, "tęczowi" nie dają nawet Palikotowi szansy wejścia do parlamentu.

A że wszystko lepiej działa jako prywatne, potwierdza zarówno teoria jak i praktyka. Kiedy w Europie był kapitalizm, rządziliśmy światem, nawet mimo licznych konfliktów. Tym czasem, kiedy w Europie rządzi "socjal-demokracja", gospodarka i kultura upada, państwa są na skraju bankructwa, a Europa kolonizowana jest przez muzułmanów. Do tego biała rasa powoli wymiera - 100 lat temu było nas koło 33% jeśli się nie mylę, teraz jest 9% na świecie.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 00:26   

Hunter napisał/a:
LordSmerf - Konserwatywną obyczajowo, to prawda. Ale, jakakolwiek nazwa na dzisiejszy socjalizm nie była wymyślona, będzie on dalej socjalizmem. Dzisiaj mamy pomieszany socjalizm z kapitalizmem i PiS chce w tym pozostać. A dla ścisłości: http://youtu.be/6TDnWo6UCTs?t=6m47s Chociaż pokrętnie, ale przyznaje się do tego że popiera socjalistyczne rozwiązania.

Powiem tak. Hitler nakładał na dziadka Korwina trzy razy niższe podatki niż te, którymi Ozjasza dręczy Tusk; Korwin też chce niższych podatków. Oto niezbity dowód: KNP jest partią nazistowską!

Hunter napisał/a:
A że wszystko lepiej działa jako prywatne, potwierdza zarówno teoria jak i praktyka. Kiedy w Europie był kapitalizm, rządziliśmy światem, nawet mimo licznych konfliktów.

To znaczy kiedy?
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 10:07   

Cytat:
Powiem tak. Hitler nakładał na dziadka Korwina trzy razy niższe podatki niż te, którymi Ozjasza dręczy Tusk; Korwin też chce niższych podatków. Oto niezbity dowód: KNP jest partią nazistowską!




Tym to dowaliłeś. Korwin ma też wąsy jak Stalin i Hitler... coś jest na rzeczy.

To że PiSowcy nazywają się partią chadecką, to ich sprawa, ale tak czy inaczej popierają rozwiązania socjalistyczne - zabieranie bogatszym, zasiłki, państwowe inwestycje itd. Nie ma co się z tym kłócić. Natomiast w nazistowskich Niemczech panował faszyzm, czyli pomieszanie socjalizmu z częściową wolnością gospodarczą, gdzie kontrolę nad przemysłem miało państwo. Podobieństwo z dzisiejszym systemem jest, nieprawdaż? Korwin chce natomiast uwolnienia całkowicie rynku i pozbycia się socjalu. A btw, faszyzm to ustrój państwa, a nazizm - ideologia "rasy panów". Natomiast KNP jest liberalna gospodarczo i konserwatywna obyczajowo (jak i PiS).

Cytat:
To znaczy kiedy?


Np. XIX wiek. Poza tym, od początku nowożytności opanowaliśmy obie Ameryki i zakładaliśmy kolonie w prawie każdym zaułku świata.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 12:40   

Hunter napisał/a:
Natomiast w nazistowskich Niemczech panował faszyzm


CZYMAJCIE MNIE!!!11

Hunter napisał/a:
To że PiSowcy nazywają się partią chadecką, to ich sprawa, ale tak czy inaczej popierają rozwiązania socjalistyczne - zabieranie bogatszym, zasiłki, państwowe inwestycje itd.


Ale o takich koncepcjach jak solidaryzm społeczny, korporacjonizm, chrześcijańska nauka społeczna i jeszcze kilku innych to Ty sobie poczytaj. Idąc Twoim tokiem myślenia to frankistowska Hiszpania do lat 60. była państwem wręcz lewackim.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 12:44   

Hunter napisał/a:
Np. XIX wiek. Poza tym, od początku nowożytności opanowaliśmy obie Ameryki i zakładaliśmy kolonie w prawie każdym zaułku świata.

Bo w tedy poza Europą było bardzo niewiele mocnych państw, o ile w ogóle jakieś były. To tak jabkby stwierdzić, iż ludzkość jest potęgą w układzie słonecznym :| . Sugerujesz, że Europejczycy skolonizowali Ameryki dzięki kapitalizmowi(?!), w XVI wieku?!


B.
_________________
>>Moje mapy<<
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 22 Lipiec 14, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz