ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Twierdza Krzyżowiec HD - nowy, ukryty dodatek!
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 08:47   Twierdza Krzyżowiec HD - nowy, ukryty dodatek!

Witam serdecznie. Ogólnie rzecz, którą odkryłem, wiąże się z edytorem, jednak opcja ta pojawiła się po zainstalowaniu patcha HD, tak więc temat postanowiłem umieścić w tym dziale. Nie przeciągając - postanowiłem z nudów stworzyć jakąś mapkę do krzyżowca. Chcę postawić siedziby dla graczy, patrzę, a tu pojawia się coś takiego (czego w wersji 1.2 i 1.1 NIE było):



Pierwsza reakcja - WTF?


Zaciekawiła mnie ta opcja, gdyż wyglądało to jak posterunki spawnujące żołnierzy z Crusader Extreme. Tyle że w zwykłym krzyżowcu tej opcji nie było. Czy to jakiś ukryty dodatek od twórców? A może jakiś bug? Tak czy inaczej, postanowiłem sprawdzić działanie tych budynków.


Posterunek w akcji, w roli "obozu szkoleniowego" :)


Jak się okazało, działają one bezproblemowo. Możemy Ustawić częstotliwość pojawiania się żołnierzy, rodzaje jednostek, które będą się pojawiać, jak i opóźnienie, z jakim zaczną atakować. Z moich doświadczeń wynika, że działają one podobnie w trybie scenariusza (czyli zwykłej misji, jak te z kampanii historycznych) jak i w trybie skirmish. Przewaga skirmisha polega jednak na tym, iż bot, weźmy sobie pana Szczura, gdy ustawimy mu, aby obok zamku miał posterunek produkujący pałkarzy, będzie na tyle mądry, iż będzie wykorzystywał ich do ataku. Tak więc, jeden lub dwa posterunki z maksymalną produkcją, a pokonanie szczura nie będzie takim łatwym zadaniem! :)

-------------------------

Na koniec moi mili przygotowałem mapę w trybie scenariusza (odpalamy je wchodząc w edytor map i wciskając "zagraj w misję", jakby ktoś zapomniał :P ) w której naszym celem jest pokonanie Arabów pod przywództwem Salladyna, który dzięki posterunkom nauczył się atakować przy pomocy dużej liczby łuczników konnych :)





Zapraszam do pobrania misji, wrzucenia do swojego folderu z mapami i zagrania. To nic nie kosztuje, a daje tak wiele ;p Pamiętajcie, że to pójdzie tylko na wersji HD, czyli 1.3! Pacth do pobrania jest na stronie głównej stronghold.gry-online.pl

Czy wy też macie taką opcję w zwykłym Crusaderze? Jeżeli nie jestem jakimś outsiderem z bugiem, to znaczy, że w Krzyżowcu pojawiła się nowa, ciekawa opcja, która może nam urozmaicić rozgrywkę w oczekiwaniu na Crusadera 2.

Zapraszam do dyskusji! :D
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 09:32   

Jesteś w 100% procentach pewien, że nie masz na komputerze SHC: Extreme? :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 09:50   

Rzeczywiście, też tak mam. Extreme nie jest zainstalowany na moim kompie.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:09   

Haha, jak to możliwe, że nikt tego wcześniej nie zauważył? :D Teraz powinniśmy oczekiwać wysypu map z tą opcją, bo chyba daje niezłe możliwości.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:19   

Można zrobić zarąbistą inwazję, stawiasz jeden taki obozik, cel: "Brak wroga na mapie" i nie trzeba się męczyć z ustalaniem dat przybywania inwazji itd. :D
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:32   

@Maciek - owszem, mam Crusader Extreme, ale gram na zwykłej wersji krzyżowca. Przed zainstalowaniem patcha 1.3 nie było możliwości stawienia posterunków w zwykłym krzyżowcu, a teraz takowa opcja się pojawiła. Tak więc jest to niezależne od Extreme.

@Lord Smerf - no, już jedna taka mapa jest, zapraszam do przetestowania posterunków w akcji :)

BTW. bzyk będzie musiał zmienić swoją recenzję patcha, bo przeczytałem ją dokładnie i jak byk pisało że ponoć nie ma zmian w edytorze :)
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:34   

Ciekawe czy te mapki będą działać w zwykłym Krzyżowcu (bez patcha HD). Może ktoś sprawdzić?
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:41   

Prawdopodobnie nie, gdyż ta opcja pojawiła się dopiero po patchu. Jednak pobrać za darmo te kilka megabajtów nie będzie chyba problemem dla nikogo. Link dla leniwców (stąd ja pobrałem) -> http://www.atomicgamer.co...sh-patch-240413
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:50   

Proponuję dodać to jako osobny artykuł na stronie.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:57   

Hm, czemu nie. Poczekajmy na opinię moderatorów :) .
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 11:02   

Nie działa w wersji 1.1.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 11:04   

Za to w 1.3, jak najbardziej :D
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 11:06   

Spokojnie, zaraz pobiorę patcha i sprawdzę ;p
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 13, 13:35   

Hmm, ostatnio bawię się trochę więcej w edytorze krzyżowca i planuję zrobić jakiś pakiet mapek do trybu skirmish. Zastanawiam się, czy do map dodać te posterunki, gdyż z jednej strony urozmaicają grę, z drugiej jednak nie wszystkim muszą się podobać. Tak więc, jakie jest wasze zdanie (bo nie zrobię paczki tylko dla siebie), wolicie z posterunkami, bez nich czy "pół na pół' (parę normalnych, parę z posterunkami)?
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 1 Sierpień 13, 14:12   

No nie powiem, ciekawa sprawa, choć mimo wszystko wolę tradycyjną grę ;]. Niemniej może to dawać spore możliwości, gdy takie koszary damy pod pieczę przeciwnika komputerowego.

A opinia moderacji nt. artykułu jest taka, że jeśli ktoś napisze taki artykuł, to z chęcią go umieści na stronie ;) . Można w nim umieścić też krótki opis jak ustawiać różne rzeczy czy coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz