ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Porady
Autor Wiadomość
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 13, 16:52   Porady

Ostatnio wziąłem się za tworzenie własnego scenariusza do gry Stronghold. Na początek próbowałem coś prostego. Mapka 160 X 160. Ekonomiczna. Zabrałem się do pracy. Starałem się wszystko robić dokładnie, starannie, odpowiednio rozmieszczając kamienie, głazy, krzewy, drzewa i ukształtowanie terenu. Kiedy zrobiłem połowę mapki, oddaliłem widok i przyjrzałem jej się. Chwilę popatrzyłem... moja twórczość nie była zbyt ładna, pomimo starań całokształt był beznadziejny. Tutaj za wysoko, tu niedorobione, rzeka do kitu itp. No cóż, nie dokańczałem scenariusza. Po co dokańczać, jak w połowie jest zły. Wywaliłem go. No i teraz zadaje sobie pytanie... Co źle zrobiłem? No ogół tak się starałem, odpowiednio ukształtowałem krajobraz, ale wyszła totalna lipa. Może doświadczeni gracze zajmujący się tworzeniem map odpowiedzą na moje pytania. Jak dobrze dobrać górski krajobraz, porozmieszczać elementy upiększające (kamienie, drzewa, pagórki itp.), odpowiednio obniżać i podwyższać ląd, by uzyskać dobry efekt i jakie są przydatne i dobre triki do wykorzystania w edytorze map? Z góry bardzo dziękuję.
 
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 13, 17:09   

Masz tu poradnik.Przeczytaj ten temat.Musisz dokładnie przyjrzeć się moim mapkom lub innych świetnych graczy.Na głównej stronie jest bardzo dużo wspaniałych map.Trzeba też mieć pomysł na ich wykonanie.
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 13, 17:15   

A masz może pomysł fabuły do scenariusza? Ma to być inwazja, bardziej robiona pod grę ekonomiczną, niż pod atak nieprzyjaciela. Rozmyślałem nad produkcją broni i atakach ze strony szczura.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz