ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Screeny sprzed premiery
Autor Wiadomość
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

  Wysłany: 5 Luty 13, 14:48   Screeny sprzed premiery

Witajcie!
W tym temacie chciałbym wam pokazać ( na podstawie screenów sprzed premiery widniejących na naszej stronie ) czym Crusader, goszczący na naszych półkach różnił się tuż przed premierą.

Niestety w internecie krąży tylko 7 screenów sprzed premiery, więc na nich się będę opierał.

Nr1. "Oasis with knight": http://stronghold.gry-onl...with_knight.jpg

Najzabawniejsza na tym obrazku jest woda; a konkretniej jest szara :P . Gdyby się dobrze przyjrzeć możemy ujrzeć różniące się palmy, oraz w niewielkim stopniu głazy.

Nr.2 "Arabic walled town": http://stronghold.gry-onl...walled_town.jpg

Na pierwszy rzut oka nie widać nic nadzwyczajnego. Lecz można zauważyć różniący się kolor niebieski ( łucznik ma odrobinę głębszą barwę ubioru, różni się także kolor rycerza, oraz pałkarza, w którego przypadku kolor jest odrobinę jaśniejszy ). Spójrzcie na łuczarza niosącego deskę: jego rękawy są pomarańczowe. A teraz pikinier: Jak on stoi? Znowu widać odrobinę różniace się głazy i palmy.

Nr.3 "Ambush canyon": http://stronghold.gry-onl...bush_canyon.jpg

Spójrzcie na ten arabski pomarańczowy: jest taki trochę inny, bardziej zgniły, u łuczników widać gdzieniegdzie zielonkawe kontury, natomiast u arabskich zbrojnych w niektórych pozycjach owy kolor zmienia się w taki lekki brązowy. W prawym górnym rogu da się zauważyć żółtego arabskiego zbrojnego ( co on tam u licha robi? ). Da się zauważyć dwie palmy daktylowe nie rzucające cienia, i odrobinę różniące się od oryginalnych.

Nr.4 "lsc1": http://stronghold.gry-onl...usader/lsc1.jpg

Czerwony kolor arabskich zbrojnych jest odrobinę ciemniejszy niż powinien. Spójrzcie na pozycję niebieskich łuczników stojących na blankach ( oni celują do góry? ). Głazy wyglądają inaczej. Ogólnie na tym screenie nie ma za dużo różnic.

Nr.5 "lsc2": http://stronghold.gry-onl...usader/lsc2.jpg

Tutaj, wbrew pozorom cała masa różnic. Najbardziej rzucają się w oczy inne dachy budynków zbrojeniowych ( przy górnej krawędzi znajduje się mało widoczna chatka drwala, która również ma taki dziwny dach ). Na dole widać dwóch rycerzy żywcem wyciągniętych z Jedynki. Palmy daktylowe wciąż nie rzucają cienia i są trochę inne ( dla tych którzy wciąż nie zauważyli: gwałtownie zwężają się ku górze już przy korzeniach ).

Nr.6 "lsc3": http://stronghold.gry-onl...usader/lsc3.jpg

Znowu inne dachy warsztatów. Pikinierzy na murach dziwnie stoją ( normalnie stają bokiem, natomiast oni centralnie patrzą na ekran ). Czerwona barwa łuczników jest pełniejsza ( ciemniejsza, daje wrażenie głebi ). Głazy się różnią. Spójrzcie na koszary: tracza nad drzwiami ma niebieski wzorek ( taki jakby plus :P ). W oryginalnej wersji ta tarcza jest całkiem biała.

Nr.7 "lsc4" : http://stronghold.gry-onl...usader/lsc4.jpg

Widać sprzymierzone oddziały koloru niebieskiego i żółtego. dokładnie można zobaczyć jak stoi pikinier na murze centralnie zwrócony do ekranu ( prawy górny róg ). Zwróćcie uwagę jak stoi zbrojny europejski stojący przy kuszniku ( prawa krawędź ). Normalnie stoją bokiem, zwróceni w lewo, tutaj natomiast stoi tyłem do ekranu ( co ciekawe w Jedynce wojownicy mogli stać jak chcą ). Na prawo od karczmy stoi pomarańczowy inżynier, w takie pozycji jakby stał przy cechu ( mimo że cechu tam nie ma ).


To by było na tyle :)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Luty 13, 16:29   

No, wreszcie te Twoje opieprzanie się na feriach przyniosło jakiś pozytywny skutek xd. Ciekawa analiza screenów sprzed premiery. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem o ich istnieniu (kojarzyłem tylko ze 2, głównie to z atakiem czerwonych Saracenów na niebieskich krzyżowców, bo jest na pudle mojego wydania). Szczególnie ciekawa dla mnie jest chatka drwala. w sumie myślę, że taka byłaby lepsza od obecnej nawet.

Ogólnie myślę, że poprawki wyszły grze na dobre ;) .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 13, 16:34   

Moim zdaniem ta chatka z bety ( można to chyba tak nazwać ) nie pasowałaby. Wygląda tak jakby tam jakiś Indianin rąbał drewno, a nie Arab/Europejczyk :P . Zresztą te liście na dachu, takie jakieś rozmazane...

[ Dodano: 5 Luty 13, 16:38 ]
Z tego co się jeszcze orientuję w tej "becie" gracz miał kolor niebieski ( tak jak w Jedynce ), bo na większości tych screenów dominuje w/w kolor przy jednostkach ;)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Luty 13, 16:40   

Oczywiście liście trzebaby poprawić tak jak dach warsztatów udoskonalono ;) .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 13, 16:42   

Jeśli to nie zły pomysł, mam zamiar zrobić taką samą analizę, tylko że ze screenami z Jedynki :)

[ Dodano: 5 Luty 13, 16:43 ]
Też się trochę tego znajdzie.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Luty 13, 16:44   

Złym pomysłem bym tego nie nazwał ;) . Do dzieła.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 13, 17:30   

Dobra opisałem narazie tylko 8 screenów z Jedynki :D
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 13, 18:41   

Wow skąd ty masz te screeny?
Kiedy dasz zdjęcia z jedynki?
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 13, 18:53   

Te screeny znajdują się na naszej stronie :P

Zdjęcia z Jedynki już są.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz