ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kampania "mistrzów"
Autor Wiadomość
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 13, 20:38   

Wiem,ale ukształtowanie terenu i skały mam już zrobione.Zostały tylko drzewka itp.

[ Dodano: 2 Luty 13, 11:45 ]
Mam problem z drzewami.Stawiam je i po jakimś czasie wszystkie umierają i nie ma już ani jednego.

PS.Jakie warunki ma spełniać wygrana w misji pierwszej?
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 17:35   

Nidor jak postępy ?
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Luty 13, 17:47   

Co do drzew - znam to ;) . Prawdopodobnie kwestia zbyt wielu drzew, krzewów... i czegoś jeszcze, nie wiem czy użyte głazy też mają na to wpływ, ani co w ogóle ma na to wpływ ;p. Miałem podobny problem, nawet możliwe, że zakładałem o tym temat, poszukaj, czy coś jest.

Ja chciałbym prosić Kupca o komentarz do mojego komentarza ;) .
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 18:52   

Trzeba przydzielić osoby do poszczególnych misji.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 18:55   

Z rysunkami Siwy ciekawy pomysł, aczkolwiek nie wiem czy aż tak dobrze rysować umiem, w każdym bądź razie lepiej mi raczej wychodzą krajobrazy gdzie sporo elementów jest, po prostu rysuje realistycznie co mi nie zawsze wychodzi. Najgorzej jest z postaciami, raczej nie umiałbym narysować jakiejś takiej kozackiej i komiksowej, ale trochę poćwiczę i może mi się uda. Siwy podobają mi się te wszystkie Twoje propozycje więc weź je sam powprowadzaj do tekstów, bo ja już trochę zmęczony tym jestem i jak sam widzisz zaprzestałem chwilowo pisać dalej fabułę. Kozaków nazwijmy jakoś inaczej.

Misja 1 - chyba już Nidor się nią zajął
Misja 2 - Ja!
Misja 3 - Chciałbym żeby Siwy ją wykonał, ale jak on tam chce, to ważna misja, bo będzie atak i obrona.
Wezmę jeszcze jedną misje z zamkiem jakimś kozackim, ale do 4 i 5 nie maa jeszcze jako-takiego celu.
Ostatnio zmieniony przez Kupiec Hrupkuw 3 Luty 13, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Luty 13, 18:57   

Dobra, coś postaram się zrobić z tym tekstem. Zohan - moim zdaniem na razie trzeba doszlifować fabułę, a potem zabierać się za misje, spokojnie, mamy czas ;) . Powiedz mi tylko, Kupcu, co z tymi prawami xd. Bo nie wiem jak to ująć.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 19:02   

Prawa: w kraju mieszkają 2 nacje, jedna na bogatszej ziemi i bardziej rozwinięta, a druga mniej rozwinięta na biedniejszej ziemi, ale w podobnej liczbie. Po prostu jedna ma mniejsze prawa, wymyśl coś xD
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Luty 13, 19:14   

Powiedz mi jeszcze, gdzie na tej mapie będzie stolica i czy przebieg granic województw jest ostateczny? Ułożyłbym to nieco inaczej. Czy masz nazwę dla tego zamku, w którym dzieje się pierwsza misja?
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 19:20   

Niebiańska Twierdza
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Luty 13, 19:21   

Dobra, jakoś przerobiłem ten tekst, Kupcu, dodałem coś od siebie, oceń ;) .

Oglądałeś piękny zachód słońca okalający Twój ukochany kraj, promienie słoneczne odbijały się od bezkresu spokojnych fal morza. Wtem przybiegł do Ciebie posłaniec z nowym wieściami. Wszystko wskazuje na to, że [buntownicy] zdecydowali się jednak wystąpić przeciw władzy królewskiej. Wściekły wróciłeś do swej komnaty i rozkazałeś zwołać naradę w sali spotkań jutro wczesnym rankiem.

Krzyczałeś i obarczałeś winą najdostojnieszych senatorów, którzy nie zgodzili się na Twoje plany nadania [buntownikom] wolności osobistej. Dodatkowo w życie weszła ustawa mówiąca o podwyższeniu podatków od [buntowników], która była głównym ogniwem zapalnym buntu. Wtem na salę wbiegł kolejny posłaniec, był zdyszany i wyglądał jak martwy. Nie mógł wydusić z siebie słowa. Po tym jak powiedziałeś mu, żeby się uspokoił i odpoczął, dał radę wydusić z siebie kilka zdań: "[buntownicy]! [buntownicy]! Są ich setki... tysiące! Idą tutaj i są już na granicy Dzikich Pól z Galencją!" Po tej wiadomości wiedziałeś, że armia przybędzie w ciągu najbliższych dni i trzeba działać natychmiast, a warownia zostanie wystawiona na próbę. Wtedy z oka popłynęła Ci łza wiedząc, że będziesz musiał zabijać swoich braci.

Zarządzono koniec narady i jak najszybsze przygotowania do obrony. Rozesłano posłańców do oddziałów stacjonujących w pobliżu; do pobliskich wsi po zapasy żywności, głównie bydła, a także, by mieszkańcy wrócili schronić się do miasta; wreszcie: do króla, by poinformować go, co zaszło. Twierdza musi zostać utrzymana.



Btw. jak nazywa się nasz monarcha? ;)

________________________________

Niebiańska Twierdza...? Raczej sądziłem o nazwie miejscowości, a o ile mi wiadomo, takowych w Polsce czy Rzeczypospolitej się nie spotyka(ło)...
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 19:24   

Miasto: Sokołów lub Landaroth
Król: Bolesław krzywonogi ;]
_________________
Prawda jest tylko jedna.
Ostatnio zmieniony przez Zohan 3 Luty 13, 19:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 19:38   

Można zmienić granicę województw, ale nie aż tak bardzo. Fajna nazwa Zohan na ten zamek, stolica może się znajdować na środku, ale bliżej północy. Możemy jej bronić w 4 misji (musiałby się ktoś tutaj zgłosić kto lubi i umie bardzo duże miasta budować. Po udanej obronie wycofalibyśmy się dalej, wiedząc, że wróg nie poprzestał na tym ataku i tam zostalibyśmy złapani w kleszcze. O to mi Siwy chodziło. Postaram się do jutro rozpisać kolejne misje.
EIDT: Zohan miałem na myśli tą pierwszą nazwę xD.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 19:45   

Ok to nazwa Landaroth

Kolejna misja może nosić nazwę:

Ostre pustkowia lub Bagno rybaków bitwy


A nazwa króla Lestek waleczny może być ?

[ Dodano: 3 Luty 13, 20:48 ]
Jeżeli chodzi o duże miasta to mogę spróbować potem oceniasz. Tylko zagłębij mnie w szczególy.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Luty 13, 20:08   

Eee tam Landaroth brzmi nie polsko strasznie :P . Sokołów prędzej by się nadawał. Albo Orłów xd. Co do króla to pasowałby bardziej chwalebny przydomek. Może jakiś Władysław bardziej też?
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 13, 20:26   

Władysław II Odważny xD? Nazwa kraju: "Zjednoczona Republika Sarmantów"?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz