ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kampania "mistrzów"
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 11:52   

Fabuła nie może być raczej oparta na faktach historycznych, bo podobnych zdarzeń w historii było wiele i nie będzie to nic szczególnego ani ciekawego. Już bardziej podoba mi się pomysł Nidora, który postaram się bardziej rozwinąć.
EDIT: Zdecydowałem się połączyć fantastykę z historią Polski. Akcja będzie się działa w pięknym kraju sarmantów (który oczywiście będzie pod wieloma względami przypominał RON). Nieokreślony czas i świat (mapa inspirowana na mapie europy środkowej). W kraju wybuchnie rewolucja (coś jak powstanie kozackie), a wróg wykorzystując sytuacje zaatakuje (potop szwedzko-rosyjski). Kiedy sytuacja państwa była krytyczna, jego władzę pójdą na ugodę i sprzymierzą się z rewolucjonistami, żeby pokonać najeźdźców. Oczywiście wszystko będzie bardziej podkoloryzowane i dramatyczne. Postaram się dzisiaj napisać pełny wstęp.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Styczeń 13, 13:28   

O widzisz, własnie miałem coś takiego zaproponować. Czyli świat niehistoryczny, ale też nie fantasy (żadnych smoków, czy orków, bo nie da rady tego zrobić ;p). Coś jak moja mapa Castellum ad Fluminem, gdzie z Anatolii zrobiłem własnie państwo podobne do Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ale trochę bardziej udoskonalone ;) . Pamiętasz moja fabułę do tej mapy, Kupcu? O coś takiego Ci też chodzi?

Może bardziej składnie napisze jak bede w domu ;].
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 13:30   

Mówisz, że realizm nie jest ciekawy ? Chyba w świat fantazji się przeniosłeś kolego. Jak chcesz rób wszystko fantastyczne bo znasz tylko ten świat.

Można dodać ale tylko odrobinę fantastyki. Przykładowo Rzeczpospolita Obojga Narodów staje się cesarstwem, lub też powstaje na ziemiach polskich Imperium Kozackie.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 16:18   

Tak Siwy, coś takiego, tylko trochę brakuje mi pomysłu na nazwy krain. Skąd Wy wszyscy je bierzecie xD? Zapodajcie kilkoma terminami. Zohan, byłem długi czas cierpliwy... najpierw spam coraz bardziej irytującymi pw, a teraz coraz bardziej irytujące posty... nie wiem dlaczego się tak zachowujesz, tylko po tym jak powiedziałem, żebyś pokazał swoje najlepsze mapy do sh1, żebym ocenił czy wystarczająco dobry do tej roboty jesteś.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 16:22   

Kupiec Hrupkuw,
Dostałeś tylko ode mnie 1 pw, a ty napisałeś już w poście: "najpierw spam coraz bardziej irytującymi pw". Posty irytujące nie są, gdyż piszę swoją opinię na ten temat. A ja już nie chcę w tym brać udziału jeżeli mam pracować z osobą, która za krytykę wypisuje bzdury.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 16:59   

W mojej mapie konkursowej też jest napisana podobna fabuła.W kraju wybucha bunt,przez co staje się łatwym celem.Co do nazw to można wziąć nazwy miast z Obliviona .
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 17:04   

lub z Skyrim ;)
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Styczeń 13, 17:47   

Ja swoje nazwy wymyśliłem, ale okazało się potem (na co zwrócił mi uwagę chyba Kacper), że Anatolia to taka kraina w dzisiejszej Turcji xd. Ale nie miałem o tym bladego pojęcia, gdy wymyślałem nazwę. Klemację też z głowy jakoś tak. Ale długo zeszło nim je wymyśliłem. Btw. kiedyś planowałem kampanię w tym świecie z mojej mapki i nawet naszkicowałem obraz kontynentu, gdzie to się dzieje. Hm, to trzeba przemyśleć sprawę. Twoja fabuła wydaje się być niezła. Ale może faktycznie rozwiń etc., ja postaram się też coś wymyślić. Sądzę, że na początek trzeba wymyślić świetną fabułę, a dopiero potem można brać się za mapy, co myślicie?



Zohan - nie chodzi o fantasy tylko o wymyślony kraj (czy też świat), który rządzi się tymi samymi prawami co nasz, ale ma inna strukturę geograficzną, że tak powiem i być może trochę inną historię. Równie dobrze można powiedzieć, że to nasz świat ale np. przed 30 000 lat. Potem był kataklizm i cała cywilizacja upadła i dopiero potem powstała Mezopotamia, Sumerowie, Egipt, czy wreszcie Grecja i Rzym :P . Dzieki temu można wymyśleć ciekawszą fabułę zachowując przy tym realne kryteria jak wojsko itd. Nie trzeba trzymać się historycznych faktów, co jest czasami trudne i jakieś takie... Ogólnie jak patrzę na fabułę Twojego Ostatniego Bastionu (który ocenię najszybciej w weekend, bo zaczeła mi się od wczoraj szkoła) to też jest w takim świecie, bo krainę etc. wymyśliłeś chyba.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 17:51   

Owszem dodałem elementy fantastyczne(postacie) lecz wojna jest prawdziwa. Nie może wszystko być fantastyką bo fabuła dzieje się wtedy taka "dziwna". Pomysł musi być oryginalny. Z Nidorem wymyśliliśmy, że może być coś z Skyrim lub Obliviona ;)
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 18:17   

Dobrze Siwy ująłeś moją myśl. Skyrim i Oblivion to dobry materiał na nazwy. Jak będę na komputerze to wrzucę tutaj wstęp, który wcześniej napisałem, a jak jesteś chętny to napiszesz dalej całą fabułę, bo ja dobrym polonistą nie jestem i jakoś się do tego nie garne. Tylko na końcu ma być wielkie obleżenie, w którym główny bohater ginie. Mogę za to rozrysować jakąś ciekawą mapę tej krainy.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 18:31   

wystarczy poczytać KLIK
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 18:45   

Tylko ze Skyrima lepiej wziąć Angielskie nazwy.
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 18:49   

np. Biała Grań ---> White Run
można wprowadzić do fabuły dziennik bohatera
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 13, 20:23   

Dobre są też nazwy państw z książki "Wiedźmin".
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Styczeń 13, 20:49   

Myślę, że lepiej byłoby samemu coś wymyślić, trochę kreatywności :P . Jeśli ma to być profesjonalnie zrobiona kampania i fabuła to tak będzie poważniej od małpowania nazw z gier/książek ;p.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz