ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Dyplomacja
Autor Wiadomość
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 4 Luty 09, 14:46   

Ja, Władca Modeny i Ferrary wypowiadam otwartą wojnę Hiszpanii i jej sojusznikom.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 09, 14:55   

Księstwo Mediolanu wnosi o Ekskomunikę Królestwa Neapolu w związku z otwartym wypowiedzeniem wojny Północnym państwom Włoskim, w tym Papiestwu, które udziela Mediolanowi wsparcia. Jest to wyraźnie bluźnierczy akt ataku na wiarę Katolicką oraz samą osobę Papieża.

Co więcej sama agresja nie jest czynem bez uzasadnienia.
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 09, 14:56   

Papież nie podejmie pochopnie tak poważnej decyzji.
--------------
Imperium Hiszpańskie informuje, że nie znajduje się w stanie wojny z Papiestwem.
Ostatnio zmieniony przez Graff 4 Luty 09, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Volv 
Wędrowiec


Posty: 22
Skąd: Ratusz ŚZ
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 09, 14:56   

Genua nie ma zamiaru oglądać jak nasi bracia giną w walkach z tymi ... Hiszpanami . Wypowiadam im zatem wojnę jak i im sojusznikom .
_________________
 
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 09, 14:59   

Księstwo Mediolanu wnosi inny postulat do Papiestwa. Prosi o rozważenie ekskomuniki jeśli Neapolitańska Armia wkroczy na tereny morskie bądź lądowe Papiestwa.
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 09, 16:08   

Republika Florencji informuje, że jakiekolwiek pogwałcenie granic Państwa Papieskiego, Republiki Sienny, czy samych granic Republiki Florencji będzie równoważne z wypowiedzeniem agresorowi wojny, niezależnie, kto by nim był.
 
 
 
Ardeth 
Wolny chłop

Wiek: 32
Posty: 62
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 09, 16:19   

Księstwo Sabaudii i Piemontu ogłasza co następuje:

W związku z wojną mediolańsko-hiszpańską Książę Piotr II Sabaudzki ogłasza pełne poparcie dla Mediolanu i zapewnia mu pomoc militarną.
_________________
"Bogu duszę,
władcy ciało,
damie serce."
 
 
 
Kita 
Mieszczanin


Posty: 141
Skąd: Z wykopalisk
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 09, 09:19   

Ja, wielki książę Mantuy i Monferratu ogłaszam, że z chęcią wspomogę swych braci Mediolanczyków. Z tym że proszę, aby władcy Wenecji jak i Modeny podpisali ze mną pakt o nieagresji, bym miał spokojną dup... plecy.

Tym samym proszę o błogosławieństwo Papiestwa, by z moją pomocą, święta ręka ukarała zniewieściałych Hiszpanów.
_________________

Nie rozmawiaj z idiotą, bo pierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 5 Luty 09, 09:31   

Mimo twoich dobrych chęci Władca Modeny i Ferrary nie podpiszę z Tobą paktu o nieagresji.
Lecz Masz pozwolenie na przekroczenie granic mych prowincji w celu pomocy Sycylii.

[ Dodano: 2009-02-05, 10:37 ]
Syn Malborio Ariniego, Władcy Modeny i Ferrary przybywa do stolicy Państwa Kościelnego, aby klęknąć przed Papieżem i prosić o sojusz.

- Witaj Ekscelencjo! Malborio Arini wysłał właśnie mnie, abym na kolanach prosił Cię Ekscelencjo o sojusz między Państwem Kościelnym a Księstwem Modeny i Ferrary. Nasza wspaniała flota i armia będzie zawsze służyć pomocą. Jednocześnie w imieniu Władcy Modeny i Ferrary proszę o błogosławieństwo dla jego armii, która wyruszyła aby zniszczyć armię Hiszpańską.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 09, 14:11   

Wenecja w pełni zgadza się na pakt o nieagresji z Księstwem Mantui i Monferratu.
 
 
 
Kita 
Mieszczanin


Posty: 141
Skąd: Z wykopalisk
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 09, 20:31   

A czy Władca Modeny i Ferrary może mi choć zapewnić że w czasie kiedy moja wojska będą stacjonowały w Mediolanie nie dokona zdradzieckiego ataku na moje słabobronione państwo? Wystarczy mi takie słowo, gdyż uważam że Władca Modeny i Ferrary jest sprawiedliwy i prawdomówny.

Jako Książę Mantuy i Monferratu ciesze się że Wenecja zgadza się na pakt o nieagresji. Tym samym wierzę że w jakichkolwiek problemów będę w stanie wspomóc moich sąsiadów.
_________________

Nie rozmawiaj z idiotą, bo pierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 6 Luty 09, 06:01   

Kita napisał/a:
A czy Władca Modeny i Ferrary może mi choć zapewnić że w czasie kiedy moja wojska będą stacjonowały w Mediolanie nie dokona zdradzieckiego ataku na moje słabobronione państwo? Wystarczy mi takie słowo, gdyż uważam że Władca Modeny i Ferrary jest sprawiedliwy i prawdomówny.


Tak. Sam wysłałem wojsko na pomoc Sycylii.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 6 Luty 09, 20:02   

Papiestwo nie jest aktualnie zainteresowane paktami z innymi państwami włoskimi.
 
 
 
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 9 Marzec 09, 15:30   

Lukka chciałaby wejść w sojusz militarny z Modeną.
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 9 Marzec 09, 15:31   

Modena zgadza się.

[ Dodano: 2009-03-09, 16:50 ]
Ja, władca księstwa Modeny i Ferrary wypowiadam wojnie Florencji i Sienie, oraz każdemu kto spróbuje jej pomagać !!!
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz