ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Stronghold Crusader II
Autor Wiadomość
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 12, 16:56   Stronghold Crusader II

Dosłownie przed chwilą przeglądając Facebooka trafiłem na artykuł fanpage'a SHK dotyczącego gry wymienionej w temacie. Zajrzałem potem na fanpage gry. Było tam coś napisane o teaserze (aktualnie brak). Zajrzałem również na podaną stronę, niestety zostałem uraczony kilkoma grafikami.

Coś konkretniejszego?
Gra zapowiedziana jest na późny 2013.

Oto link do wspomnianego fanpage oraz strony gry:
http://www.facebook.com/StrongholdCrusaderII
http://strongholdcrusader2.com/

Można powiedzieć, że informacja z ostatniej chwili, bo fanpage został założony dzisiaj, wątek na forum GOL również.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 12, 17:50   

Rewelacyjnie, no cieszę się jak dziecko. A teraz na poważnie - śmiesznie się składa, że tego samego dnia, którego po kilku latach nieobecności wracam na forum FireFly wypuszcza nowy produkt. Sęk w tym, że ja już wiem, jak to się skończy - od czasów Crusadera FireFly wypuszcza produkty, które są, przynajmniej dla mnie, nienajlepszej klasy. Nie oszukujmy się, we wszystkich rankingach, w których układa się Strongholdy pod względem jakości, wygrywają Stronghold i Stronghold: Crusader, potem było już tylko gorzej. To, że FireFly zepsuło dwójkę mogę wybaczyć, że wypuścili na rynek Legendsy, w które nawet nie zagrałem, ale ponoć są takie sobie - w porządku, chłopcy Simona B. wybrali robienie gier gorszych, ale efektownych, niech się dzieci cieszą, kogo obchodzą gracze pamiętający stare czasy? Prawdziwym przegięciem było to, co wydarzyło się półtora roku temu - myślę oczywiście o wypuszczeniu SH3, które żerowało na sukcesie jedynki. Różnicę między kampanią jedynki i trójki chyba każdy widział. Co więc sądzę o tym newsie? Ot, FireFly zapewne sprofanuje jeszcze jedno swoje dziecko. Gratuluję.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 30 Sierpień 12, 19:43   

Strasznie słabe to logo, dużo lepsze stare było, a przecież technika idzie do przodu...
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 12, 20:04   

Usiadły stare dziadki i skrzeczą :P Nie bądźmy aż tak negatywnie nastawieni. Myślę, że twórcy wzięli sobie do serca uwagi graczy - którzy przecież na ich forum siedzą - i wzbogacą grę o nowe rzeczy. Może nawet będzie w 2D. Logo itp. nie są wg mnie takie złe.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 12, 20:24   

Polecam obejrzenie newsa na naszej stronie. Są tam linki do oficjalnej zapowiedzi Firefly i wywiadu z Simonem.
Tym razem wygląda na to, że już nie tylko rozumieją co robili do tej pory nie tak, ale także chcą się poprawić. Oczywiście mam na myśli próbę wydania gry na własną rękę, żeby uniknąć nierealnych terminów i dziwnych zmian w grze wprowadzanych na polecenie wydawcy. Jeśli nikt ich nie będzie poganiał i wtykał komercyjnych palców w produkcję, to może uda się im zrobić dobrą grę :)
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 12, 20:38   

Fakt, po lekturze newsa moje nastawienie do tej produkcji z otwarcie wrogiego "zmieniło się" w sceptyczne. Rzeczywiście, to, że FF samo wydaje grę jest bardzo pozytywną wiadomością - może wsłuchają się w głos fanów, a nie dystrybutorów. Może będzie dobrze, ale ja wolę się nie nastawiać hurra-optymistycznie - już się tak parę razy przejechaliśmy. ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 12, 20:58   

Ja czekam póki co aż to wyjdzie. FF powinno zrobić tę grę dobrze, bo nie będzie komercja mieszać ale też za bardzo nie sugerować się graczami gdyż już podaje przykład takie 3DO wydało H4 właśnie opierając się na graczach, wyszedł niewypał.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 01:09   

Xeno, przepraszam Cię, ale HoMM 4 jest jedną z moich ulubionych gier ;)
A co do SC2 to zgadzam się z Curx'em i na wiele nie liczę :)
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 11:33   

Szczerze mówiąc, po wypuszczeniu SH3 spodziewałem się zakończenia zabawy FF z serią Stronghold. Na pewno wydanie gry "samodzielnie" da im większe pole do popisu, ale wciąż nie rozumiem jednej rzeczy - dlaczego tak kurczowo trzymają się tego 3D? Jakby się zastanowić, to jest jeden z najgorszych pomysłów, jakie można wprowadzić w życie w ramach gry takiej, jak SH. Po oprawie graficznej oczekiwałbym przede wszystkim przejrzystości i schludności - 3D zamiast tego daje możliwość obracania obrazu pod kilkoma kątami więcej - i tyle. W zamian rosną wymagania sprzętowe, miejsce zajmowane na dysku i zawodność gry.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 11:44   

Lord Smerf, zauważ jednak, że dzisiejsze czasy wręcz "wymagają" 3D. Gra za słabo by się sprzedawała. Gracze, którzy przedkładają grafikę nad grywalnością lub wręcz patrzą tylko na to pierwsze (są tacy), nawet nie ruszyliby się do sklepu/nie wykonali x kliknięć w sklepie internetowym.

Artxt123, mimo to 3DO po wypuszczeniu tej części upadło i produkcję przejął Ubisoft.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 11:53   

No wiesz Bzyk, Grafika 2D Także może być ładna tylko musi być porządnie wykonana ( m.in. Twierdza 1, Krzyżowiec 1 < teraz będziemy mówić Krzyżowiec 1 i 2? :D > ). Dla mnie np. bez różnicy czy 2D czy 3D ważne żeby było ładnie. Chociaż rzeczywiście są tacy "koneserzy gier" którzy gustują tylko w nowościach w 3D. Co do samego pomysłu: Oby nie było tak jak z trójką. Wyszła podejrzanie szybko i była do dupy :/ . No ale oczywiste że nie będą nad grą pracować po kilka lat ( chociaż zdarzają się tacy producenci ).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 11:53   

Lord Smerf napisał/a:
Na pewno wydanie gry "samodzielnie" da im większe pole do popisu, ale wciąż nie rozumiem jednej rzeczy - dlaczego tak kurczowo trzymają się tego 3D?


To jest rzecz której nie rozumiem od ostatnich 7 lat, czyli od momentu wydania SH2. :P Inna rzecz, że na samych fanach i "weteranach" gier FF nie pojedzie - muszą celować także w młodzież oraz - jak to ładnie ujęto - koneserów gier, którzy chcą, by wszystko było "super-ekstra-kolorowe" (ci pierwsi) lub wykorzystywało najnowsze technologie bo rynek gier musi się rozwijać (ci drudzy). Gardzę trójwymiarem w Strongholdach gdziekolwiek jestem, że sparafrazuję nazwę popularnej facebookowej grupy, heheh, ale na powrót 2D nie ma co liczyć i ja już nie mam złudzeń w tej materii, taka jest szara rzeczywistość.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 12:01   

No w tym problem, że wszyscy nazywają 3D wymaganiem dzisiejszego rynku gier, ale jakoś nie spotkałem jeszcze nikogo, kto nazwałby grę o dobrej grywalności z grafiką 2D niewypałem jedynie z powodu oprawy graficznej. Co więcej, wygląda to do złudzenia jak forma tworzenia monopolu przez większe kompanie dysponujące lepszą technologią tworzenia w 3D(pamiętajmy, że rynek gier można nadal nazwać rozwijającym się, więc manipulacje tego typu nie są wcale trudne do zaaranżowania). Tak wiele osób gra w rzeczy jak Terraria czy Minecraft - można wymieniać bez końca. Z reguły są to gry niezależne, które przedstawiają ciekawe rozwiązania w połączeniu z ubogą szatą graficzną. Dlaczego tak samo nie może być z serią Stronghold?
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 12:05   

Lord Smerf napisał/a:
Dlaczego tak samo nie może być z serią Stronghold?


Może Simon B. zbiera na Ferrari? :D
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 12:38   

3D przeszkadza w strategii, takie moje odczucie. Zauważcie że każda kontynuacja gry po. Zrobieniu jej 3D jest raczej kiepska albo my jużstarej daty.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz