ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Stronghold Crusader II
Autor Wiadomość
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 13:11   

Powiem tak: Majnkrafty i te wszystkie inne, żeby "móc mieć" słabą grafikę, muszą wygrywać czymś innym. I jak widać wygrywają.

A nasz kochany Szymon stawia na prościznę, i trudno mu się dziwić. Współczesny, przeciętny, gracz nie ceni już pomysłowości, dorej fabuły, grywalności. Zwykle wystarczy mu, że krew będzie tryskać malowniczo, a cycki będą idealnie okrągłe. Patrząc na przykład na serię - kto gra - Tomb Raider, z przygodówki zrobiono strzelankę. Bo się więcej dzieje, bo gracz może się bardziej "podniecić". A że fabuła jest banalna, zagadek prawie nie ma itp. jak we wszystkich innych grach? Co z tego...

Nie wiem, co Szymon planuje, ale wielkiego sukcesu się nie spodziewam. Jeżeli uda mu się włączyć w gierkowy mainsteram (czyli uda mu się w miarę niczego nie spieprzyć) to IMO już będzie sukces.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 12, 14:19   

Ano, wiele dzisiejszych gier jest obecnie banalnie łatwa...

Widziałbym to jako odświeżenie starego SHC z poprawionym AI przeciwników, a raczej sposobem ich budowania zamków.
 
 
 
Artok 
Wolny chłop


Gra w: cRPG, RTS, FPS
Wiek: 25
Posty: 50
Skąd: Okolice Warszawy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 1 Wrzesień 12, 10:59   

Mam wielką nadzieję na dystrybucję cyfrową gry w wersji 2D - FF tworzenie gier w 3D zbytnio nie wychodzi.Bądźmy dobrej myśli, może stworzą taki sam hit jak ten sprzed 10 lat
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 12, 12:59   

Artok, nie tylko my chcemy grę w 2D. Na Facebooku również można poczytać o tym komentarze w języku angielskim.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 12, 14:42   

Taaa, wczoraj jak patrzyłem (Michał Szymański, w avku pieczęć Renalda Chattillona) dostałem 18 lajków z przeróżnych dziwnych krajów. :P
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
adi142 
Wolny chłop


Wiek: 25
Posty: 69
Skąd: z nikąd
Medale: Brak

Wysłany: 2 Wrzesień 12, 01:04   

jeśli crusader 2 wyjdzie to na pewno kupię. Twierdzy 3 nie kupiłem ponieważ czytając wszystkie komentarze, recenzje i oglądając filmiki uznałem że nie opłaca się. Mam tylko nadzieję że silnik gry będzie inny niż w sh2, legends lub sh3
(wróciłem na forum :D )
_________________
\m/
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 12, 00:29   

"Skupiamy się na przeniesieniu klasycznej rozgrywki ze starszych gier 2D serii Twierdza do trzeciego wymiaru." - w dechę.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Artok 
Wolny chłop


Gra w: cRPG, RTS, FPS
Wiek: 25
Posty: 50
Skąd: Okolice Warszawy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 5 Wrzesień 12, 16:36   

Crux napisał/a:
"Skupiamy się na przeniesieniu klasycznej rozgrywki ze starszych gier 2D serii Twierdza do trzeciego wymiaru." - w dechę.


BRAVO :lol: ! Jeśli jednak grafika na detalach ultra będzie tak dobra jak średnie detale w Shogunie 2 to i tak będzie dobrze
 
 
 
Wilczek 
Wędrowiec

Posty: 5
Medale: Brak

Wysłany: 8 Wrzesień 12, 13:27   

Napaliłem się jak domowy piec, świetnie będzie wrócić do starej dobrej części tej gry :D Tylko jedno mnie zamartwia, jak zmienią grafikę jaka jest w Twierdzy 3 to się załamie. Grafika niech zostanie i niech pozostałości dodadzą, aby grafiki nie zmieniali ponieważ najnowsze części są słabo kupowane z powodu grafiki itp ale poczekam na fotkę z gry i wszystko się wyjaśni czy warto zagrać ale cóż pod koniec 2013 roku to kawał czasu z 2 lata ale warto poczekać :D



Straszny chaos w wypowiedzi :/ Próbowałem poprawić trochę czytelność, ale jednak proszę o stosowanie przynajmniej kilku kropek oraz przecinków.
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 8 Wrzesień 12, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 22 Wrzesień 12, 18:08   

Po sporej nieobecności na forum także i ja spróbuję się wypowiedzieć na ten temat. Trochę zasugeruję się tutaj inną, dość odmienną grą - Heroesem 6 - co już robiłem przy ocenie Twierdzy 3, albowiem tutaj także przyda się mieć ową grę za przykład.

Gra bowiem dowodzi, że można coś zrobić w 3D, co jest schludne i atrakcyjne, a przy tym i można dobrze "wrócić do korzeni". W przypadku H6 grafika okazała się świetna, nie ma sytuacji, w których 3D utrudnia zrobienie danego ruchu, zasłania jakiś obiekt itp. Także w przypadku smaczków pochodzących z poprzednich gier świetnie się udało, i tutaj twórcy Twierdzy powinni się wzorować, albowiem to dowód na to, że strategia może być w 3D i jednocześnie być schludną, łatwą w obsłudze itp. Jednakowoż, jest druga strona medalu - w przypadku H6 całą tę atrakcyjną grafikę idzie o kant d*py potłuc, gdyż w powodu właśnie zachcianek dystrybutora doszło do podziurawienia gry; wycinania elementów by je później sprzedać, a także "ultra-pro nowoczesnego systemu wirtualnych zapisów, dzięki którym z tych zapisów skorzystasz na każdym komputerze!" (a także dzięki którym włączanie gry trwa 10 minut i czasem z losowych powodów się to nie udaje). Ich decyzje także spowodowały, iż nowe dodatki do tej gry mają tą samą dolegliwość co kampania Twierdzy 3 - żerują na sukcesie poprzednich części.

Ale już dość o tym, wszak to nie opis H6. To jednak - powtórzę - dowód na to, iż 3D niekoniecznie psuje gry strategiczne (a także dowód na to, jak kilka decyzji "tych z góry" może zepsuć potencjalnie doskonałą grę).
I mam nadzieję, iż taka będzie grafika Twierdzy Krzyżowca 2. Jeśli twórcy zwrócą na to uwagę, sądzę, iż strategia będzie miodna. Pozostaje jednak poczekać na pierwsze screeny.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 23 Wrzesień 12, 21:43   

Fakt, że Heroes to gra turowa, a Twierdza nie, chyba też ma jakieś znaczenie jeżeli chodzi o grafikę. ;)
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Lucker906 
Wędrowiec


Gra w: Wszystkie ;)
Posty: 7
Medale: Brak

Wysłany: 8 Styczeń 13, 19:57   

Przecież 2D nie oznacza od razu brzydkiej grafiki... Jest kilka gier z grafiką 2D, które jak to się mówi nadążają za postępem. :)
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 8 Styczeń 13, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mati555 
Wędrowiec

Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 8 Luty 13, 21:32   

Cóż, ja mam nadzieję na grafikę 3D, bo brakuje mi obracania się lub przyglądania się jednostkom albo patrzenie na coś innego :)
W sumie fabuła mogłaby być ciekawa i może się spotykać z fabułą innych części, ale niech nie będzie wszystko przewidywane :/ (Ciekawie by było gdyby byli Lordowie z 2 :P )
Żeby dłużej się wypowiedzieć, czekam na ss
Pozdrawiam
 
 
Freeman 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 13, 12:06   

Witam, zaglądam tu prawie codziennie ale dopiero teraz założyłem konto :)

Chciałem spytać czy wiadomo coś więcej o Stronghold Crusader II?
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 13, 12:11   

Freeman napisał/a:
Chciałem spytać czy wiadomo coś więcej o Stronghold Crusader II?

Jak chcesz być na bieżąco, to śledź Facebooka ( https://www.facebook.com/...saderII?fref=ts ). Jak komuś się nie chce, to mogę przybliżyć parę informacji:
- będzie asasyn znany z pierwszej części SHC
- gra być może będzie w języku polskim, ciekawi mnie, kto odpowiada za tłumaczenie na fanpage i czy spolszczać grę będzie polski dystrybutor, czy może FF.
- praca wre i wiele elementów już mają gotowych.

Przed chwilą "lajknąłem" fanpage SHC2, więc jak pokaże się coś ciekawego to dam znać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz