ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Konto na YouTube jako forma reklamy naszego forum.
Autor Wiadomość
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 6 Listopad 13, 00:18   

Macie Suba. Teraz czekam na filmiki ;) .
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
MrHudson 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 6 Listopad 13, 20:14   

Lutel prosił o opinie na temat kanału i w sumie zdecydowałem się nimi podzielić. Czytałem kilka pierwszych stron tego tematu i niestety muszę przyznać, że wiele osób nie wie o czym mówi. Ja wypowiadam się z perspektywy ponad dwuipółletniego doświadczenia z YouTube i może moje porady wam pomogą. (Mój kanał: yt.mrhudson.yt)

Ktoś tam gdzieś napisał, że najważniejsza jest jakość wideo. Gówno prawda, panowie. Jeśli widzę (a raczej słyszę) kogoś, komu burczy mikrofon albo ma nieuziemiony komputer (za przykład niech posłużą wam pierwsze filmy Bzyka, słychać tam 24/7 upierdliwe buczenie spowodowane przez zbyt duże napięcie w obudowie). Generalnie jeżeli widzę na ekranie co się dzieje, to mogę wytrzymać, jeżeli z kolei widzę osobę, która ma słaby mikrofon i słaby komentarz, to sorry, ale nie. Próbowałem się zmusić, żeby obejrzeć cały poradnik do multiplayera z SHC i odpadłem gdzieś przy ósmej minucie.

Po drugie, jeżeli nagrywacie gry takie jak pierwsze SH czy SHC (konkretniej mówiąc - starsze części Strongholda), zainwestujcie w wersję HD i nagrywajcie gameplaye z wersji HD. Serio. Poprawia to jakość znacznie, ponieważ wiele osób nie potrafi wytrzymać przy rozpikselowanej grze w 640x480 (aha, i to NIE jest rozdzielczość 480p, bo 480p na YT to 853x480). Mówiłem wcześniej, że jeżeli coś widac, to może być, ale w takim wypadku nie widać za wiele, bo większość widzów preferuje nowocześniejsze RTSy w których widać co się robi. A jeżeli mierzycie z poradnikami w prosów SHC, to w sumie po co je robić?

Po trzecie, coś co się odnosi do tego co napisałem w punkcie wyżej, >JAK OGNIA WYSTRZEGAĆ SIĘ SKALOWANIA<. Jeśli nagrywacie załóżmy Frapsem, zawsze w Full-size i zawsze renderujecie to do takiej rozdzielczości, jak plik źródłowy. Nieistotne, że nie będzie HD, jakość mimo tego będzie zdecydowanie lepsza przez procesowanie YT które czasami działa jak działa.

Cytat:
Pod nożyczki idą przede wszystkim "eeee" "yyyyy" i wszelkie inne zacięcia, rzadziej jakieś zdania nie na temat lub inne przerwy bądź wpadki.

Może zamiast tego lepiej spróbować się kontrolować i nie robić przerw na eeee i yyy? Mniej roboty i lepsza jakość.

Cytat:
Nie mam pieniędzy, żeby kupić jakąś ciekawą kartę dźwiękową i pozbyć się tych szumów. Głos nagrywam w postprodukcji. Ale masz rację, pobawię się odszumianiem i może coś zdziałam.

Ale po co? Wystarczy ci lepszy mikrofon na USB. Z naciskiem na USB, bo wtedy nie trzeba uziemiać komputera.

Cytat:
W niektórych filmach(u Lutela nie zaobserwowałem, w reszcie chyba już tak) występuje szum; jest on bardzo małym problemem, ale można się go pozbyć. Tutaj zależnie od tego, jakiego programu używacie - w Camtasii jest bodajże opcja specjalnie do tego przeznaczona, VirtualDub ma chyba jakieś filtry lub coś w rodzaju nakładki. W każdym razie jest to raczej kwestia kilku kliknięć, jeśli już ustawimy wszystko we wcześniejszym terminie.

To zależy od sposobu nagrywania. To znaczy, jeżeli nagrywanie jest w stereo miksie (tzn. gra i komentarz na tej samej ścieżce) to wystrzegać się jak ognia, jeżeli nie to zdecydowanie lepsze są do tego specjalne programy jak Audacity czy GoldWave.

Jeśli chodzi o ostatnie słowo, to polecam odwiedzić takie miejsca jak letsplej.pl żeby uzyskać trochę informacji, że tak powiem, fachowych. I mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako reklama.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 6 Listopad 13, 20:56   

Mam wrażenie, że bierzesz pod uwagę tylko nasze początki, ale i tak odniosę się do twojego posta.

MrHudson napisał/a:
(za przykład niech posłużą wam pierwsze filmy Bzyka, słychać tam 24/7 upierdliwe buczenie spowodowane przez zbyt duże napięcie w obudowie)

Buczenie było spowodowane przeciętnym mikrofonem podłączonym do zintegrowanej karty. Nie diagnozuj pochopnie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

MrHudson napisał/a:
Po drugie, jeżeli nagrywacie gry takie jak pierwsze SH czy SHC (konkretniej mówiąc - starsze części Strongholda), zainwestujcie w wersję HD i nagrywajcie gameplaye z wersji HD

Zapominasz o jednej, ultra ważnej rzeczy... wersja HD została wypuszczona w maju br. zatem filmy nagrane wcześniej zwyczajnie nie mogły być w tej wersji.
Ja nagrywam w HD krótko po wypuszczeniu tejże wersji, jednak renderuję w jakości 720p, bo przy rozdzielczości 1680x1050 (mój monitor nie pozwala na więcej) YT psuje mi cały film.

MrHudson napisał/a:
Może zamiast tego lepiej spróbować się kontrolować i nie robić przerw na eeee i yyy? Mniej roboty i lepsza jakość.

Łatwo powiedzieć... Poza tym w najnowszym podcaście już nie tnę tak drastycznie.

MrHudson napisał/a:
Ale po co? Wystarczy ci lepszy mikrofon na USB. Z naciskiem na USB, bo wtedy nie trzeba uziemiać komputera.

Komputer już jest uziemiony.

MrHudson napisał/a:
Jeśli chodzi o ostatnie słowo, to polecam odwiedzić takie miejsca jak letsplej.pl żeby uzyskać trochę informacji, że tak powiem, fachowych.

Że tak powiem, na fachowców to trzeba trafić.
Przykład: Który mikrofon? A czy B? albo coś X zł? Budżet nie może być przekroczony.
Osoba A: Kup 1.
Osoba B: Przedmówca ma rację, jest dobry.
OK, już mnie na coś kieruje, sprawdziłem, posłuchałem testów i nie było źle, jednak ostatecznie go nie kupiłem.
Osoba C: Kup 2, świetny mikrofon! (to nic, że dostać go to jak dostarczenie przez pocztę przesyłki na czas, to nic, że przekracza mój budżet o 50(!) złotych, kup go!)
Osoba D poleciła mi... kamerę internetową z mikrofonem, którego mam zamiar się pozbyć.

MrHudson napisał/a:
aha, i to NIE jest rozdzielczość 480p, bo 480p na YT to 853x480

Zależy od proporcji ekranu. W 16:9 taka właśnie rozdzielczość to jakość 480p. Jest jednak możliwość wymuszenia tego ręcznie.

MrHudson napisał/a:
Ale po co? Wystarczy ci lepszy mikrofon na USB. Z naciskiem na USB, bo wtedy nie trzeba uziemiać komputera.

A po to, że nie używam jej tylko do nagrywania. A mikrofony na USB drogie. Jak nie będę miał co robić z kasą to na pewno kupię. Kartę już dawno kupiłem i jakość nagrań znacznie się poprawiła.

MrHudson napisał/a:
Czytałem kilka pierwszych stron tego tematu i niestety muszę przyznać, że wiele osób nie wie o czym mówi.

Przytocz zatem te wypowiedzi i je popraw, żeby już się więcej nie mylić.

Podsumowanie: Cały czas krytykowałeś, nie pokazałeś dobrych rzeczy, które powinny zostać i nie powinny zostać usunięte lub lekko poprawione, po czym wyjeżdżasz z reklamą forum gdzie kilka osób zna się na rzeczy? Wiem, że się starałeś, ale do mnie to nie przemawia. Poza tym nie jestem super profesjonalistą z ogromnymi zasobami pieniędzy, żeby to jakoś super wyglądało. Nie mam też ochoty zarabiać na tych filmach, bo nie po to zostały stworzone. No i nie jestem let's playerem... ale wystarczy, bo jeszcze zacznę kłótnię lub flamewar.
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 6 Listopad 13, 21:00   

Dużo napisałeś, ale w sumie mało z tego wynika moim zdaniem ;) .

Nagrywamy wersję HD od momentu kiedy się pojawiła, nie będę robił na nowo poradnika do Twierdzy 1, tylko dlatego, że tamte filmy nie są w HD, bo siłą rzeczy nie mogły być, zostały nagrane ponad rok temu.
 
 
MrHudson 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 13, 19:05   

Cytat:
Mam wrażenie, że bierzesz pod uwagę tylko nasze początki, ale i tak odniosę się do twojego posta.

Przyznam szczerze, że patrzyłem na te filmy, które jakoś mi wpadły w wyszukiwarkę albo byłem nimi w jakiś sposób zainteresowany. Z drugiej strony nie powinieneś oczekiwać, aby przeciętny widz patrzył na datę uploadu, tylko na jakość samą w sobie.

Cytat:
Buczenie było spowodowane przeciętnym mikrofonem podłączonym do zintegrowanej karty. Nie diagnozuj pochopnie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Efekt jest dokładnie taki sam jak przy nieuziemionym komputerze, trust me.

Cytat:
Ja nagrywam w HD krótko po wypuszczeniu tejże wersji, jednak renderuję w jakości 720p, bo przy rozdzielczości 1680x1050 (mój monitor nie pozwala na więcej) YT psuje mi cały film.

Po prostu zmień w opcjach gry rozdzielczość na coś 16:9, co prawda jakość gry jest nieco mniejsza, ale idzie w górę jakość materiału, a te pół godzinki nagrywania w złej rozdzielczości można jeszcze przecierpieć.

Cytat:
Zależy od proporcji ekranu. W 16:9 taka właśnie rozdzielczość to jakość 480p. Jest jednak możliwość wymuszenia tego ręcznie.

YT i tak procesuje wszystko do formatu 19:9 więc moja wypowiedź była prawidłowa. A 480p to nie jakość tylko rozdzielczość, bo na jakość wpływa jeszcze wiele innych czynników, bitrate itd.

Cytat:
Cały czas krytykowałeś, nie pokazałeś dobrych rzeczy, które powinny zostać

Krytyka generalnie na tym polega, żeby pokazać negatywne strony krytykowanej rzeczy aby twórca mógł je poprawić. Nigdzie nie stwierdziłem, że "kanał do zupy, skończ robić filmy albo najlepiej to zrezygnuj z tlenu". Po prostu wytknąłem to, co mi się nie podoba.

Cytat:
po czym wyjeżdżasz z reklamą forum gdzie kilka osób zna się na rzeczy

Beka xD

Na tej samej podstawie mógłbym powiedzieć, że ty wyjeżdżasz z podważaniem mojej krytyki i jak możesz to robić, skoro mam większe doświadczenie i do tego robię to na forum, gdzie tylko kilka osób wie jak robić dobre filmy na YT. Ale tego nie powiem, bo byłoby to po pierwsze niekulturalne, a po drugie głupie.

Cytat:
Poza tym nie jestem super profesjonalistą z ogromnymi zasobami pieniędzy, żeby to jakoś super wyglądało.

Seriously? Dobry mikrofon to wydatek rzędu 90zł który i tak się przydaje, ponieważ wyklucza problemy np. z rozmowami na skype i ts. Z kolei monitor full hd można znaleźć za 300zł a i tak nie jest potrzebny. Jeśli chodzi o soft to możesz używać darmowych programów jak msi Afterburner czy VirtualDub (chyba, że wolisz piracić, ale to jak tam chcesz). I uwierz mi, da się to zrobić, żeby wyglądało dobrze i nie trzeba dysponować ogromnymi zasobami pieniędzy a jedynie odrobiną zacięcia i chęci.

Cytat:
No i nie jestem let's playerem...

...a twoja seria z SHC to wcale nie let's play.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 13, 19:13   

My robimy poradniki podczas których mówimy o tym co dzieje się w grze. Nie gadamy o tym, że zginęli nam koledzy w wypadku motocyklowym (to autentyk).

Czy kolega może powiedzieć jaki cel ma nagonka na nas? Bo nie rozumiem.
 
 
MrHudson 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 13, 19:52   

Cytat:
My robimy poradniki podczas których mówimy o tym co dzieje się w grze. Nie gadamy o tym, że zginęli nam koledzy w wypadku motocyklowym (to autentyk).

Jeśli to był żart, to nie zrozumiałem.

Cytat:
Czy kolega może powiedzieć jaki cel ma nagonka na nas? Bo nie rozumiem.

Jeśli nie umiesz przyjąć krytyki, to sugeruję o nią nie prosić.
 
 
Niedzwiedzibóg 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 13, 21:07   

MrHudson napisał/a:
Lutel prosił o opinie na temat kanału i w sumie zdecydowałem się nimi podzielić. Czytałem kilka pierwszych stron tego tematu i niestety muszę przyznać, że wiele osób nie wie o czym mówi. Ja wypowiadam się z perspektywy ponad dwuipółletniego doświadczenia z YouTube i może moje porady wam pomogą. (Mój kanał: yt.mrhudson.yt)


Czy to ptak? Czy to samolot? Nie. To Hudson i jego 16 wyświetleń pod filmem z Hearthstone.

Polecam obejrzeć ten materiał.

http://www.youtube.com/wa...wz5rc8doz7xxWJY

Pozdrawiam.
 
 
MrHudson 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 13, 21:49   

Cytat:
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie. To Hudson i jego 16 wyświetleń pod filmem z Hearthstone.

Ah dem punz. Niestety chciałbym cię poinformować, że ocenianie youtubera na podstawie ilości wyświetleń jest co najmniej śmieszne i idiotyczne. A filmik słaby, 2/10.
 
 
Niedzwiedzibóg 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 13, 21:59   

MrHudson napisał/a:
Cytat:
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie. To Hudson i jego 16 wyświetleń pod filmem z Hearthstone.

Ah dem punz. Niestety chciałbym cię poinformować, że ocenianie youtubera na podstawie ilości wyświetleń jest co najmniej śmieszne i idiotyczne. A filmik słaby, 2/10.

A co jest ważne? Ilość pustych subów? :O Skoro nikt nie ogląda twoich filmów, to dlaczego sądzisz, że twoje rady są coś warte? Jeżeli nie ma się o czymś pojęcia, to nie powinno się na ten temat wypowiadać. Dzwon jest głośny, bo wewnątrz jest pusty.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 8 Listopad 13, 21:58   

A ja powiem, że bardzo spodobał mi się ostatni film. Widać, że forma jest już lepiej doszlifowana.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 10 Listopad 13, 11:20   

Widzę, że nie do końca się zrozumieliśmy.
Cytat:
Seriously? Dobry mikrofon to wydatek rzędu 90zł który i tak się przydaje, ponieważ wyklucza problemy np. z rozmowami na skype i ts. Z kolei monitor full hd można znaleźć za 300zł a i tak nie jest potrzebny.

Co daje już 400 zł. Mam w planach inne wydatki niż zestaw do kręcenia filmów na YouTube. Jak będę miał pieniądze i uznam, że trzeba kupić coś lepszego, to tak zrobię.

Cytat:
nie powinieneś oczekiwać, aby przeciętny widz patrzył na datę uploadu, tylko na jakość samą w sobie.

Od widza nie, od osoby oceniającej moje filmy - już tak.

Cytat:
Efekt jest dokładnie taki sam jak przy nieuziemionym komputerze, trust me.

Nie mówię, że nie, ale buczenie było spowodowane kombinacją przeciętny mikrofon + integra + kiepskie wtedy umiejętności posługiwania się Audacity. W końcu każdy od czegoś zaczynał, no nie?

Cytat:
Po prostu zmień w opcjach gry rozdzielczość na coś 16:9, co prawda jakość gry jest nieco mniejsza, ale idzie w górę jakość materiału, a te pół godzinki nagrywania w złej rozdzielczości można jeszcze przecierpieć.

Pokombinuję w wolnej chwili, zobaczymy, czy to cokolwiek zmieni.

Cytat:
Krytyka generalnie na tym polega, żeby pokazać negatywne strony krytykowanej rzeczy aby twórca mógł je poprawić.

Błąd. Krytyka to ukazanie dobrych i złych stron, najlepiej, jak jest konstruktywna, czyli sugeruje rozwiązanie problemu, które i owszem, było ukazane, choć nie w sposób, jaki bym oczekiwał.

Cytat:
Na tej samej podstawie mógłbym powiedzieć, że ty wyjeżdżasz z podważaniem mojej krytyki i jak możesz to robić, skoro mam większe doświadczenie i do tego robię to na forum, gdzie tylko kilka osób wie jak robić dobre filmy na YT. 

Na jakiej podstawie oceniasz swoje doświadczenie z YouTube? Czas spędzony na tym portalu nie musi przekładać się na nabyte w tym czasie doświadczenie. No i jak klasyfikujesz osoby, które, jak sam określiłeś, potrafią robić dobre filmy? Twój argument jest inwalidą.

Cytat:
Ale tego nie powiem, bo byłoby to po pierwsze niekulturalne, a po drugie głupie.

Pominę to milczeniem, ale zrozumiałem próbę pociśnięcia mi.

Cytat:
...a twoja seria z SHC to wcale nie let's play.

Tytuł każdego z filmów mówi o tym, że nie. To, że część moich widzów w ten sposób tak traktuję tę serię, to już nie mój problem.

Cytat:
Niestety chciałbym cię poinformować, że ocenianie youtubera na podstawie ilości wyświetleń jest co najmniej śmieszne i idiotyczne.

A niby na jakiej? Co komu po subach, jeśli film krótki czas po wrzuceniu ma dużo mniej wyświetleń w porównaniu do ilości widzów? Drugi raz twój argument jest inwalidą.

Cytat:
Jeśli nie umiesz przyjąć krytyki, to sugeruję o nią nie prosić.

To nie jest krytyka, to szukanie błędów na siłę, które dzisiaj już nie występują lub są mocno zmniejszone, co więcej, jestem zdania, że jest to już na granicy hejtu.

Dopisek 13.11.2013:
Podczas pewnej rozmowy przypomniał mi się ten post, gdzie pan Hudson stwierdził, że na jakość 720p składa się szereg czynników. Z początku uznałem to jako moje niedouczenie, ale postanowiłem to sprawdzić. Moje przypuszczenia się tylko potwierdziły. Jedynym wyznacznikiem jest tutaj rozdzielczość. Reszta to tylko dodatki uprzyjemniające bądź utrudniające odbiór materiału. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia, czy faktycznie zbyt duże napięcia w obudowie powodują buczenie, ponieważ podkręcanie mojego komputera skończyłoby się bliżej nieokreśloną katastrofą.
 
 
 
Artok 
Wolny chłop


Gra w: cRPG, RTS, FPS
Wiek: 25
Posty: 50
Skąd: Okolice Warszawy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 3 Grudzień 13, 20:10   

Moją ulubioną "serią" jest Multiplayerowy Szlak Krzyżowca. Miło jest popatrzeć, jak we 2 nie dajecie rady kilku botom :)
@Lutel - na jakość wideo wpływa rozdzielczość, a w większym stopniu bitrate. Spróbuj zrobić materiał w Full HD, ale z bardzo niskim bitrate 384-512. Jakość spada od razu
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 3 Grudzień 13, 21:02   

Artok napisał/a:
Moją ulubioną "serią" jest Multiplayerowy Szlak Krzyżowca. Miło jest popatrzeć, jak we 2 nie dajecie rady kilku botom

Też bardzo mi się podoba ta seria, chociaż byłoby z pewnością o wiele lepiej, jeślibyście się trochę bardziej wczuwali w scenariusze. Brakuje mi jakichś komentarzy lepiej wpisujących się w klimat krucjat, może fragmentów biografii bohaterów przez Was odgrywanych - na pewno bylibyście w stanie coś wymyślić. :)

Poza tym może powielę schemat wpisywania propozycji dla misji z komentarzy(sam nie komentuję, bo google ssie) i zasugeruję wyzwanie "Nie samym chlebem", w którym główną zasadą byłby zakaz postawienia spichlerza i karczmy - będziecie zmuszeni w dużym stopniu korzystać z religii, czego nie widzi się zbyt często.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 3 Grudzień 13, 22:19   

Weźmiemy to pod uwagę :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz