ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Konto na YouTube jako forma reklamy naszego forum.
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 5 Czerwiec 13, 16:48   

Temat trochę stanął, ale kanał się rozwija. Zaraz stuknie 300 widzów, a ja kończę kampanię historyczną :) [filmik gotowy, poślę go do Lutela na weekend].
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 5 Czerwiec 13, 18:42   

Hunter napisał/a:
Zaraz stuknie 300 widzów

Już stuknęło.
 
 
 
Youngbuck 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold, Crusader,
Wiek: 29
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 13, 23:49   

Przez Youtube właśnie trafiłem tutaj, reklama się sprawdziła ;)
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 13, 00:56   

Oby więcej takich użytkowników! :)

[ Dodano: 30 Lipiec 13, 13:44 ]
Chciałbym uroczyście poinformować, że właśnie został wrzucony na nasz kanał setny filmik! Biorąc pod uwagę również fakt, że 10 sierpnia minie dokładnie rok od wrzucenia pierwszego filmiku, postanowiłem trochę rozruszać ten temat.

Chciałbym, żebyście podzielili się swoimi odczuciami na temat naszego kanału. Co Wam się podoba, co Wam się nie podoba, co byście zmienili, itp. Jest to nasz wspólny kanał, więc każda opinia jest równie ważna :) .

Osobiście nie sądziłem, że znajdziemy, aż tylu widzów, więc jestem mile zaskoczony. Liczę na to, że Krzyżowiec 2 przyniesie nam dodatkowych widzów :) . Biorąc pod uwagę fakt, że pojawiło się na naszym forum kilka osób, które deklarują, że zajrzały do nas dzięki kanałowi YouTube, jest to bardzo budujące i zachęca do dalszego rozwoju.

Chciałbym również spytać, czy jest ktoś chętny do nagrywania Twierdzy: Legendy. Oczywiście osoba ta powinna mieć dosyć dobry głos i mikrofon, komputer pozwalający nagrywać przynajmniej na średnich detalach, a przede wszystkim ta osoba powinna znać się dosyć dobrze na tej grze, aby móc przejść każdą misję w kampanii bez większych problemów. Niestety ja tej gry zupełnie nie trawię i jest ona ostatnią rzeczą, którą chcę nagrywać :) .

Przypominam, że chętnie opublikujemy jakieś potyczki Multiplayer, czy autorskie poradniki edytorskie, itp. Lord Smerf miał fajny pomysł z raportami z SHK, ale jakoś temat ucichł.

Trochę statystyk odnośnie naszego kanału:

Mamy obecnie 509 widzów i ponad 112.000 wyświetleń.
Ostatnie 30 dni (30 cze 2013 – 29 lip 2013) - 26 264 wyświetleń i 140 nowych widzów.

5 najpopularniejszych filmików:

1. Stronghold Kingdoms: Budowanie (dobrego) zamku + kilka porad - 14 161 wyświetleń
2. Stronghold Kingdoms: Skuteczne atakowanie - 7 779 wyświetleń
3. Stronghold Kingdoms: Jak (dobrze) grać (vol.2) - 5 764 wyświetleń
4. Stronghold: Crusader Multiplayer - poradnik - 3 325 wyświetleń
5. Twierdza 2, Rozdział 9: Zamek Lorda Barclaya - 3 071 wyświetleń
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Lipiec 13, 15:10   

Przede wszystkim wielkie gratulacje dla tych, którzy nagrywali filmy dla kanału. To nie jest tak, że poświęca się jedynie tyle czasu, ile trwa film - wszystko może trwać dobrych kilka razy dłużej, nie mówiąc już o tym, jak irytująca może być sytuacja, jeśli gdzieś wkradnie się jakiś dziwny błąd, coś w stylu ścieżki dźwiękowej krótszej o 2 sekundy i trzeba przeszukać cały materiał, żeby znaleźć źródło problemu...

Kilka moich propozycji:
1.W niektórych filmach(u Lutela nie zaobserwowałem, w reszcie chyba już tak) występuje szum; jest on bardzo małym problemem, ale można się go pozbyć. Tutaj zależnie od tego, jakiego programu używacie - w Camtasii jest bodajże opcja specjalnie do tego przeznaczona, VirtualDub ma chyba jakieś filtry lub coś w rodzaju nakładki. W każdym razie jest to raczej kwestia kilku kliknięć, jeśli już ustawimy wszystko we wcześniejszym terminie.
2.Można zrobić jakiś film informacyjny o SHC2, tj. podać kilka informacji z filmów Q&A, w tle wstawić pokaz slajdów z wszystkim, co Firefly już udostępniło na temat tej gry.
3.Więcej multi, jeśli to możliwe.
4.Raporty z SHK - kiedy to proponowałem, mało osób wyraziło swoją opinię. Teraz ja od jakiegoś czasu nie gram, ale jeśli się nie mylę, to H2 mogłoby trochę dostarczyć, jeśliby była potrzeba. Plus jest głównie taki, że to niewiążący projekt, można się bawić w różne zagrania edytorskie(dobrze wyglądałaby np. kompilacja fragmentów kilkunastu kolejnych ataków na ten sam zamek, wszystko leży w gestii edytora). Poza tym polscy gracze w SHK to nadal dość liczna grupa, dla której oficjalne forum, zarządzane przez Firefly, nie wystarczy.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 30 Lipiec 13, 15:16   

Lord Smerf napisał/a:
W niektórych filmach(u Lutela nie zaobserwowałem, w reszcie chyba już tak) występuje szum

Nie mam pieniędzy, żeby kupić jakąś ciekawą kartę dźwiękową i pozbyć się tych szumów. Głos nagrywam w postprodukcji. Ale masz rację, pobawię się odszumianiem i może coś zdziałam.

Lord Smerf napisał/a:
Można zrobić jakiś film informacyjny o SHC2, tj. podać kilka informacji z filmów Q&A, w tle wstawić pokaz slajdów z wszystkim, co Firefly już udostępniło na temat tej gry.

Już tutaj myślałem o audio podcaście.

Lord Smerf napisał/a:
Więcej multi, jeśli to możliwe.

Multiplayer chcemy nagrywać z widzami lub właścicielami innych kanałów grających w SH, sam bym prawie zagrał z Siliasem, niestety miał jakieś problemy z internetem i musieliśmy przełożyć rozgrywkę.
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 4 Sierpień 13, 11:03   

Lord Smerf napisał/a:
Więcej multi, jeśli to możliwe.

Pamiętajcie, że z chęcią wrzucimy potyczki innych graczy (jeżeli oczywiście spełniają podstawowe wymagania, czyli dobra jakość, komentarz, brak lub niewielka ilość przekleństw). Zgłosiło się kilka osób, które chcą, abym nagrał z nimi potyczki multiplayer, ale ja nie mogę wszystkiego robić, mam swoje obowiązki i nie chcę przeznaczać całego wolnego czasu na kanał YT. Poza tym, nie oszukujmy się, większość z tych, którzy się zgłosili to osoby, które chcą się po prostu pokazać na YT. O wiele chętniej nagrałbym potyczki z ludźmi z forum.

Lord Smerf napisał/a:
Raporty z SHK - kiedy to proponowałem, mało osób wyraziło swoją opinię. Teraz ja od jakiegoś czasu nie gram, ale jeśli się nie mylę, to H2 mogłoby trochę dostarczyć, jeśliby była potrzeba. Plus jest głównie taki, że to niewiążący projekt, można się bawić w różne zagrania edytorskie(dobrze wyglądałaby np. kompilacja fragmentów kilkunastu kolejnych ataków na ten sam zamek, wszystko leży w gestii edytora).

Z chęcią pokażemy, postaram się ładnie edytować pozyskany materiał :) .
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 5 Sierpień 13, 20:12   

Heh, jako członek ekipy włożę 3 grosze.

W całokształt prac zespołu włożyłem 6 filmów, co nie umywa się oczywiście co do pracy Byzka i Lutela, chociaż w sumie moje filmy przyniosły 7077 wyświetleń ;) .

Co do Twierdzy Legendy - tak się złożyło, że od niedawna zacząłem w tą grę grać, po woli zaczynam ogarniać mechanikę, może nie przypada mi aż tak do gustu, ale nie odrzuca mnie tak jak Lutela ;) Powoli też zaczynam ogarniać problemy z jakością dźwięku, jakie występowały wcześniej. Tak więc, nagrywanie Stronghold Crusader zostawię Byzkowi, bo robi to lepiej ode mnie, a sam skupię się na Legendach.

Jeżeli chodzi o mój sprzęt, to używam do nagrywania głosu headsetu Sennheiser PC 310, dosyć dobry zestaw.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 26 Wrzesień 13, 21:32   

Nawet jeśli kanał nie przyciąga tak wielu użytkowników, jakbyście sobie tego życzyli to jednak fajnie, że strona posiada takowy, który cały czas się rozwija, może na youtube odniesiecie sukces, a premiera shc2 będzie ku temu wspaniała okazją. Na prawdę podziwiam Waszą prace, bo na kanale jest już na prawdę sporo wartościowego materiału, dlatego chciałbym też Wam trochę pomóc i dołożyć swoje 3 grosze, jeśli oczywiście mogę. Mógłbym zaproponować zrobienie dla Was kilku materiałów. Po pierwsze drugą część poradnika do shc multiplayer zawierającym kwestie których nie omówiłem, a być może prawdziwą walkę 1v1 lub 2v2 z komentarzem i wskazówkami co robię. Mogę także nakręcić poradnik dotyczący robienia map do sh1. Wiem, że brzmi to trochę absurdalnie, ale już kiedyś coś takiego nagrałem i wyszło to całkiem dobrze. Mogłoby to być kilka odcinków, w których tworzę jedną mapę i w tym czasie komentuje. Mam nadzieje, że rozpatrzycie moją propozycje :D
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 26 Wrzesień 13, 21:48   

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Mogę także nakręcić poradnik dotyczący robienia map do sh1.

O, i to jest dobry pomysł. Już sam nie wiem, ilu początkującym mapmakerom musiałem tłumaczyć całe podstawy i jak trudno było przekazać to w atrakcyjnej formie.

Odnośnie kanału na YT, to bardzo sobie cenię możliwość posłuchania kilku zdań o SH, nawet, jeśli obecnie nie gram w żadną z części; dlatego znowu: panowie od kanału odwalają kawał dobrej roboty.

Luźna uwaga dot. shoutcastów: moim zdaniem byłoby lepiej, jakbyście nie wstawiali cięć co 10 sekund, nawet, jeśli to trochę przedłuży materiał. Jeśli już poruszycie jakiś temat, jak np. machiny oblężnicze w SHCII, to możecie przy tym powiedzieć trochę więcej o Waszych preferencjach dot. machin w całej serii, co Waszym zdaniem powinno zostać zmienione, co się dobrze sprawdza itd. itp. 3 osoby mogą o tym mówić przez 3 godziny, co byłoby oczywiście przesadą, ale 5 minut to zdecydowanie za mało, żeby zawrzeć w tym jakieś znaczniejsze wnioski.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 26 Wrzesień 13, 21:55   

Cytat:
byłoby lepiej, jakbyście nie wstawiali cięć co 10 sekund, nawet, jeśli to trochę przedłuży materiał


Pod nożyczki idą przede wszystkim "eeee" "yyyyy" i wszelkie inne zacięcia, rzadziej jakieś zdania nie na temat lub inne przerwy bądź wpadki.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 2 Grudzień 13, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Wrzesień 13, 22:03   

[quote:ce97e5bbdc]Mógłbym zaproponować zrobienie dla Was kilku materiałów. Po pierwsze drugą część poradnika do shc multiplayer zawierającym kwestie których nie omówiłem, a być może prawdziwą walkę 1v1 lub 2v2 z komentarzem i wskazówkami co robię. Mogę także nakręcić poradnik dotyczący robienia map do sh1.[/quote:ce97e5bbdc]

Jak najbardziej! Poradnik edytorski był w planach od początku, ale do tej pory nikt tego nie zrobił. Pojedynki również będą mile widziane. Planujemy nagrać niedługo pojedynki 2v2 z innymi osobami z YouTube, więc to będą walki noob'ów. Przydałaby się miła odmiana ;) .

[quote:ce97e5bbdc]Luźna uwaga dot. shoutcastów: moim zdaniem byłoby lepiej, jakbyście nie wstawiali cięć co 10 sekund, nawet, jeśli to trochę przedłuży materiał.[/quote:ce97e5bbdc]

Bzyk w tym momencie popełnia samobójstwo, bo nikomu nie podoba się jego praca edytorska :D .

Dziękujemy za miłe słowa i przypominamy, że KAŻDY może nam pomóc :) .

[size="9:ce97e5bbdc"][ [i:ce97e5bbdc][b:ce97e5bbdc]Dodano[/b:ce97e5bbdc]: 27 Październik 13, 17:38[/i:ce97e5bbdc] ][/size:ce97e5bbdc]
Witajcie. Mam prośbę do ludzi, którzy nie zawsze sprawdzają nasz kanał, aby w razie możliwości dały "łapkę w górę" przy filmie z Twierdzy 3, gdyż dostał dużo minusów. Bynajmniej nie jest to spowodowane słabym materiałem, tylko faktem, że pewny youtuber uznał, że tylko on może nagrywać filmy z Twierdzy i nasyła swoich widzów do "minusowania" naszego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=XARrGlhKW-E
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 27 Październik 13, 17:40   

Podbijam i zachęcam do przeczytania dopisku wyżej.
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 2 Listopad 13, 18:11   

Witajcie. Chciałbym zachęcić osoby, które nie interesują się poradnikami z Twierdzy do obejrzenia naszego nowego projektu, czyli "serialu" pt. Twierdza: Odrodzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=Toq2IhW8w7A

Mam nadzieje, że Wam się spodoba :) .

Jeżeli ktoś jest dobry w tworzeniu map do Twierdzy 2 to proszę o kontakt!! Potrzebujemy takiej osoby, gdyż jak wiadomo ja nie jestem w tym zbyt dobry :p .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Listopad 13, 15:28   

Serial zapowiada się ciekawie :) . Zwiastun jest ciekawy, mam nadzieję, że odcinki także takie będą.

Ogólnie sam wasz kanał jest wspaniały, co prawda odcinków nie jest dużo ( no dobra 120 to i tak jest coś ), ale mają one rozbudowaną treść i trwają zazwyczaj ponad 15 minut, co jest na plus.

IMHO moglibyście jeszcze dodatkowo zareklamować kilka lepszych map z działu Edytor Map ( np. coś od Threeth'a, albo Ołówka ). Wiem, że widz zawsze może wejść na forum i zajrzeć do działu z mapami, ale zapewne nie wszyscy wiedzą, że na naszym forum są one publikowane przez graczy.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz