ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
ACTA i polski rząd
Autor Wiadomość
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 27 Styczeń 12, 14:51   

Brawa dla tych którzy głosowali na donalda...Estonia i Cypr które są w UE nie podpisały tego ale ten debil rudy musiał podpisac..
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 12, 01:44   

ACTA nie ma żadnej mocy prawnej i do niczego nie zobowiązuje. To jest jak konwencja genewska czyli zwykła umowa dżentelmeńska.

Prawo w Polsce wprowadza się za pomocą standardowych procesów legislacyjnych - ACTA nic nie zmienia i nie zmusza rządu do wprowadzania niczego. A na pewno nie ogranicza wolności słowa.

Zanim skrytykujecie ten dokument to przeczytajcie go w oryginale i z podręcznikiem do prawa przeanalizujcie jaki to będzie miało związek z polskim prawem.

Żaden.

ACTA jest zła tylko dlatego, że nie było konsultacji społecznych. Ale do zjawisko polityczne i to trzeba piętnować a nie samą ACTA'ę, bo ten dokumencik nic nie zmieni.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 12, 13:57   

Chyba nie jest tak prosto do końca jak Ty to ująłeś Don Kamillo. ACTA(dokument) nie jest do końca przejrzysty, więc jest pewna dowolność w jego interpretacji. Nie wiem jak to z tym jest do końca ( bo nie mam na to czasu teraz ), ale jeżeli mają zniknąć tańsze zamienniki leków i inne tego typu rzeczy w różnych kategoriach przemysłu to uważam iż należy się przeciwstawić takiemu obrotowi sprawy.


Poza tym cieszę się, że dzięki ACTA wypłynęła sprawa wszechmocy korporacji. Teraz na pewno o wiele więcej ludzi się tym zainteresuje bo jest to problem tak naprawdę całego świata i dotyczy większości ludzkości.
 
 
 
chudy 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 12, 19:01   

DonKamilo - nie było by tyle szumu, gdyby o "nic" nie chodziło... larum podnieśli głównie "dzieci torrentów" itp. Większość z tych ludzi to pajace, którzy doprowadzili do podpisania ACTA

Mały lifting wystarczy, a możliwości naszych miłosiernie rządzących wzrastają bardzo mocno. Groźnie się robi, bo rudy kaszub w razie czego będzie miał haka praktycznie na każdego obywatela.

Zdziwiony jestem, że media jeszcze nie łagodzą i nie bagatelizują tego co wydarzyło się w Tokio.
Aczkolwiek w tvnie: http://www.youtube.com/watch?v=L7nYWSruFSA robią swoje...

GDZIE BYLIŚCIE MATOŁY GDY BYŁY WYBORY ?
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 12, 21:53   

Powtórze jeszcze raz: ACTA nie ma mocy prawnej. Do niczego nie zobowiązuje rządu polskiego(rząd podpisał ACTA ale nikt go nie zmusi do dostosowania się w 100% a np może to zrobić w 10%). ACTA nie stanowi prawa. Prawo stanowi polski rząd poprzez ściśle określone w konstytucji procesy legislacyjne.

Dlaczego ktoś mówi, że to zamach na wolność internetu? Dlatego bo rzekomo ma ułatwiać walkę z nielegalnymi plikami? To w tym jest coś złego? Nie ma. Tak z piractwem się nie wygra, nie ma na to szans dlatego piractwo ukrócone nie zostanie. Pokazuje to historia koncernów muzycznych z przełomu tysiącleci. (szeroko komentowana przez najlepszych Żydowskich specjalistów od biznesu - piractwu została wypowiedziana otwarta wojna i jak się skończyło? 10 lat później na DW pojawia się dziennie 50 000 postów)

Postanowienia ACTA zostaną wprowadzone wybiórczo, tak jak to będzie wygodne dla rządu polskiego. A rząd wybrany demokratycznie ma do siebie to, że za 4 lata może stracić władzę więc uwierzcie - w Polsce nie wiele się zmieni jeśli będzie to nie oporowo nieprzychylne obywatelom. Tusk to nie jest samobójca polityczny.


Jestem przeciwny nie samemu ACTA a wprowadzeniu czegokolwiek bez konsultacji społecznych. Poczytajcie prawnicze fora dyskusyjne i zobaczcie jak tam śmieją się z populizmu kretynów którzy wyszli manifestować na ulicę przeciwko czemuś co de facto nic nie zmienia.


Poniżej kilka cytatów zawodowych prawników z różnych źródeł.

Cytat:
Jest to jeden z wielu przykładów jak można manipulować tłumami.
Nawet dziennikarze i politycy (zwłaszcza oni) potrafią godzinami debatować o sprawach które znają powierzchownie i posługują się oklepanymi sloganami i stereotypami.
Nikomu nie chce się wgłębiać w szczegóły.


Cytat:

Ciekaw jestem, jaki procent z tych milionów przeczytał to porozumienie, a jaki czerpie całą swoją wiedzę na temat ACTA od innych, równie dobrze poinformowanych internautów.


W odpowiedzi na stwierdzenie, że ACTA zabiera wolność słowa:
Cytat:
A możesz przytoczyć przepis/artykuł z tego porozumienia, który o tym mówi?



To akurat wypowiedzi z forum prawniczego. (prawników, nie zwykłych userów)
Świadomie nie podałem źródła i atuorów i wiecie co? Nikt mnie za to do więzienia nie zamknkie przez podpisanie ACTA'y bo złamałem prawo nie przestrzegając przepisów:

Cytat:
USTAWA

z dnia 4 lutego 1994 r.

o prawie autorskim i prawach pokrewnych
(zm. Dz. U. z 2010 r., Nr 152, poz. 1016; Dz. U. z 2009 r., Nr 157, poz. 1241; Dz. U. z 2007 r., Nr 181, poz. 1293; Dz. U. z 2007 r., Nr 99, poz. 662; Dz. U. z 2006 r., Nr 121, poz. 843; )


I to jest podstawa prawna do ukarania mnie! To jest polskie prawo! A nie ACTA. ACTA to nie jest ustawa, to nie jest akty prawny.
A co do tego łamania prawo i jego egzekwowania - po złamaniu praw autorskich najpierw musiała by przyjść do mnie oficjalna prośba o usunięcie tych wpisów od osób posiadających do nich prawa autorskie. Dopiero jakbym zbagatelizował tą prośbę autorzy mogliby pozwać mnie do sądu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz