ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zestawy
Autor Wiadomość
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 12:07   

Witam! Na obecną chwilę posiadam 30 zł, ale tata powiedział, że da mi 1500 zł na nowego kompa... Myślę, że jeszcze jakaś kaska się znajdzie... Jeśli ktoś b ył by tak miły to mógłby mi złożyć kompa w przystępnej cenie? Mam tylko obudowę od starego kompa... A może lepiej kupić od razu gotowego? Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc...


Edit

Szczerze to nie znam się zbytnio na kompach więc proszę o wyrozumiałość co do dalszych pytań...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 12:37   

UP#

Msi P45 Neo-F
Radeon HD4850
2GB A-data
OCZ SxS 500W
Samsung 502HI 500GB

Nie liczyłem ile to teraz wyjdzie, ale jak będziesz kupował bez obudowy i wszystkiego innego to powinno wyjść około 1500, różne są ceny części, ja kupowałem zarówno w sklepach online i na allegro. Gotowców się nie opłaca kupować bo po 1 mają zawsze słabe zasilacze i płyty główne a po 2 wyjdzie ci taniej jak będziesz składał.
_________________
6023179
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 13:27   

Cytat:
A może lepiej kupić od razu gotowego?

Pamiętaj jedną rzecz - gotowych kompów (czy to markecie czy na Allegro) się nigdy się nie kupuje (no chyba że to Alienware, ale na takie rzeczy Cię nie stać :P )

Cytat:
Mam tylko obudowę od starego kompa...

Która zapewne będzie do wyrzucenia, bo to Codegen czy inny No-Name, czyli szit, który ugotuje Ci twoje nowe zabawki.

Intel Pentium Dual Core E6300 - 279zł
Gigabyte EP31-DS3L - 205zł
GoodRam 2GB (2x1GB) 800MHz CL5 - 110zł
Pentagram 450W Silent Force Value - 199zł
Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI - 379zł
Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 - 175 zł
LG GH22NS50 (black) - 99zł
Tacens Prior - 135zł

Razem: 1581zł, ceny z ESC.

Prescot - spróbuj uruchomić swojego kompa, którego tutaj podałeś, chociaż będzie to w 100% niemożliwe :P ...
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 14:50   

Cytat:
Prescot - spróbuj uruchomić swojego kompa, którego tutaj podałeś, chociaż będzie to w 100% niemożliwe :P ...

Wiem, zapomniałem o procku :D a byłem pewien że wszystko wymieniłem.


Cytat:
Gigabyte EP31-DS3L - 205zł

Właśnie o takich płytach mówiłem kiedy wspominałem o gotowych zestawach.

Cytat:
Tacens Prior - 135zł

Jak już będzie brał obudowę to niech weźnie Cooler Master 331-334

Na ESC.pl jest wszystko droższe, porównywałem je z tymi z allegro.
Cytat:

GoodRam 2GB (2x1GB) 800MHz CL5 - 110zł


Nie bierz Good ramu bo za tą samą cene masz A-data z CL4 a te goodramy będą ci ograniczały podkręcanie.
_________________
6023179
Ostatnio zmieniony przez Odyn 13 Wrzesień 09, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 14:59   

Dzięki Wam bardzo pomogliście mi bardzo... Użyłbym opcji "pomógł" ;)

EDIT

Jak wspomniałem nie znam się na kompach, wiec zapomniałem dodać, że mam myszkę, klawiaturę i monitor... Chodzi mi tylko o części do kompa...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 15:44   

Cytat:
Właśnie o takich płytach mówiłem kiedy wspominałem o gotowych zestawach.

Bzdura, Gigabyte EP31-DSL to porządna płyta, zobacz sobie opinie chociażby na PcLabie czy gdzieś indziej, gdyby był to szit to bym nie polecał, ale wiem że to dobra płyta w tym segmencie cenowym (można poszukać używek na Allegro, ale wtedy chłopak sam będzie musiał złożyć kompa).
Cytat:

Nie bierz Good ramu bo za tą samą cene masz A-data z CL4 a te goodramy będą ci ograniczały podkręcanie.

Tylko czy będzie podkręcał, a jestem na 99% pewny że laik kręcić nie będzie. Zresztą za dyche ma G.Skille, które na pewno lepiej będą się kręcić od A-dat, która z OC zleciała na psy :P ...

Cytat:
Na ESC.pl jest wszystko droższe, porównywałem je z tymi z allegro.

Tylko że jak policzysz koszty przesyłek to bilans cenowy będzie taki sam, poza tym w ESC za free złożą mu kompa. Dlatego trzymam się jednego sklepu.

Cytat:
Jak już będzie brał obudowę to niech weźnie Cooler Master 331-334

Też bym mu polecił, ale trzeba mieć na to kasę :P ...
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 17:46   

Cytat:
Bzdura, Gigabyte EP31-DSL to porządna płyta, zobacz sobie opinie chociażby na PcLabie czy gdzieś indziej, gdyby był to szit to bym nie polecał, ale wiem że to dobra płyta w tym segmencie cenowym (można poszukać używek na Allegro, ale wtedy chłopak sam będzie musiał złożyć kompa).

Gdyby to nie był szit to gotowce na allegro by ich nie miały.

Cytat:

Tylko czy będzie podkręcał, a jestem na 99% pewny że laik kręcić nie będzie. Zresztą za dyche ma G.Skille, które na pewno lepiej będą się kręcić od A-dat, która z OC zleciała na psy :P ...

Nawet jeśli nie będzie to co? A-data i tak jest lepsze.

Cytat:
Tylko że jak policzysz koszty przesyłek to bilans cenowy będzie taki sam, poza tym w ESC za free złożą mu kompa. Dlatego trzymam się jednego sklepu.

I nigdy się nie nauczy złożyć kompa. Jeśli kupi u góra 2-3 sprzedawców te części na allegro to i tak wyjdzie mu taniej niż na esc.

Cytat:
Też bym mu polecił, ale trzeba mieć na to kasę :P ...

Na allegro tyle samo co na esc ty mu polecałeś tą tacens.
_________________
6023179
Ostatnio zmieniony przez Odyn 13 Wrzesień 09, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 18:45   

Cytat:
Gdyby to nie był szit to gotowce na allegro by ich nie miały.

Czyli według Ciebie np. HD4850 też jest szitem, bo można go znaleźć w gotowcach na Allegro. Czy wiele dobrych procesorów też jest szitem, bo jest w zestawie na Allegro ?? Zresztą większość komputerów jest wyposażonych w model GA-G31M-ES2C, sama płyta nie jest zła, ma kilka denerwujących wad, jak 2 sloty RAM-u (w końcu to najniższy low-end :P ) . Pamiętaj, to że coś jest w gotowcach na Allegro nie jest wyznacznikiem jakości! W sumie MSI P45 Neo-F też mogę znaleźć w zestawie z Allegro...
http://www.allegro.pl/ite...dvdrw_450w.html

Też uważasz za szit ??

Cytat:
Nawet jeśli nie będzie to co? A-data i tak jest lepsze.

Różnicy nie odczuje, więc po co ma dopłacać, jak ma ograniczony budżet, zresztą ja bym brał G. Skilla, ten na pewno jest lepszy od A-Daty.

Cytat:
I nigdy się nie nauczy złożyć kompa. Jeśli kupi u góra 2-3 sprzedawców te części na allegro to i tak wyjdzie mu taniej niż na esc.

Jeśli w ogóle nie zna się na sprzęcie to i tak nie złoży kompa. Zresztą nie jest wskazane aby nic nie wiedzący laik składał kompa na nowym sprzęcie! Wystarczy że się pomyli i dana część może pójść na śmieci, a wraz z nim kasa, a przynajmniej czas i nerwy. Jeśli w sklepie mogą złożyć kompa za darmo, z takich części jakie my mu poleciliśmy, to czemu laik ma z tego nie skorzystać ? Kompa się nauczy składać, ale lepiej aby najpierw zaczął od starego kompa niż miałby ryzykować na nowym sprzęcie.

Zresztą masz pewność że to 2-3 sprzedawców. Wielu sprzedawców ma ograniczony asortyment produktów i zamiast 2-3 sklepów zaliczymy 5-6.

Cytat:
Na allegro tyle samo co na esc ty mu polecałeś tą tacens.

+ 20 złotych przesyłki. Wiem że na Allegro przeważnie jest tanie, ale trzymam się jednego sklepu (tłumaczyłem w poprzednim poście), i trzymam się budżetu (1530 złotych), który został przekroczony o 50 złotych. Jak będę wiedział że ma więcej kasy, to zestaw zmodyfikuje i dam CM oraz G. Skille.
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 18:59   

Cytat:
Czyli według Ciebie np. HD4850 też jest szitem, bo można go znaleźć w gotowcach na Allegro. Czy wiele dobrych procesorów też jest szitem, bo jest w zestawie na Allegro ?? Zresztą większość komputerów jest wyposażonych w model GA-G31M-ES2C, sama płyta nie jest zła, ma kilka denerwujących wad, jak 2 sloty RAM-u (w końcu to najniższy low-end :P ) . Pamiętaj, to że coś jest w gotowcach na Allegro nie jest wyznacznikiem jakości! W sumie MSI P45 Neo-F też mogę znaleźć w zestawie z Allegro...

Nie odwracaj kota ogonem bo to nic nie zmieni, już pisałem że w gotowcach to zasilacze i płyty są słabe, nie wspomniałem o cpu ani kartach graf. To proszę znajdz MSI P45 Neo-F w zestawie za 1500-2000 zł.

Cytat:
Jeśli w ogóle nie zna się na sprzęcie to i tak nie złoży kompa. Zresztą nie jest wskazane aby nic nie wiedzący laik składał kompa na nowym sprzęcie! Wystarczy że się pomyli i dana część może pójść na śmieci, a wraz z nim kasa, a przynajmniej czas i nerwy. Jeśli w sklepie mogą złożyć kompa za darmo, z takich części jakie my mu poleciliśmy, to czemu laik ma z tego nie skorzystać ? Kompa się nauczy składać, ale lepiej aby najpierw zaczął od starego kompa niż miałby ryzykować na nowym sprzęcie.

No nie mówię że musi składać, ale wszedzie są poradniki jak to zrobić obejrzy raz i będzie umiał na przyszłość.

Cytat:
Zresztą masz pewność że to 2-3 sprzedawców. Wielu sprzedawców ma ograniczony asortyment produktów i zamiast 2-3 sklepów zaliczymy 5-6.

No tak tylko na allegro nie ma tak małej ilości sprzedawców żeby nie miał wyboru ;)
_________________
6023179
Ostatnio zmieniony przez Odyn 14 Wrzesień 09, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 09, 19:51   

Cytat:
Nie odwracaj kota ogonem bo to nic nie zmieni, już pisałem że w gotowcach to zasilacze i płyty są słabe, nie wspomniałem o cpu ani kartach graf. To proszę znajdz MSI P45 Neo-F w zestawie za 1500-2000 zł.


Masz jeden podany poniżej w moim poście, pewnie bym mógł znaleźć więcej, ale mi się nie chcę. Jak Ci się chce to poszukaj kompa z Gigabytem EP31-DSL (ja jakoś nie znalazłem), pisałem że w zestawach króluje GA-G31M-ES2C, chipset prawie taki sam (G31 ma zintegrowaną grafę), jednak jest wiele różnic w wyposażeniu na płycie na korzyść EP31-DSL. Zresztą okres szitowych płyt głównych się skończył kiedy z magazynów zniknęły płyty z P945 czy jakimś syfem od VIA, jak powiedziałem sam Gigabyte G31M-ES2C to bardzo dobra płyta, tylko że jest dobierany do nieodpowiednich zestawów (czyli Quad + jakaś low-endowa grafa z 1GB RAM-u, bo takie dzieci najczęściej kupują, chociaż już coraz częściej dodają porządne grafiki :E + 4GB RAM-u + dysk 500GB + syfiasty Lite-On + szajska obudowa z szajskim zasilaczem - iBox, Tracer, Mustang czy inny szit, kiedyś mnie rozwaliła aukcja gdzie pod niebiosa zachwalano niezawodność Codegena :D ), ta płyta nadaje się do biurkowych kompów (czyli wtedy kiedy mamy zamiar odpalać tylko Worda, jakoś film itd.), a nie do zestawów z Quadami i w dodatku przeznaczonym w założeniach do gier.

Poza tym pisałem Ci już, abyś nie kierował się w określeniu szitu tym co jest w gotowcach z Allegro, tylko byś wszedł na PcLaba czy inny serwis o tej tematyce i poczytał opinie o (E)P31-DS3L (P31 a EP31 to to samo, różnią się jedynie dodaniem DES-u i nowym BIOS'em), ja jakoś nigdy nie czytałem na poważnych portalach że ta płyta to dziadostwo, baa każdy ją zachwalał za bardzo duże możliwości jak na tą cenę, zresztą pisałem - szitu nigdy nie polecam.

Cytat:
No nie mówię że musi składać, ale wszedzie są poradniki jak to zrobić obejrzy raz i będzie umiał na przyszłość.

Poradniki są pisane na ogół zbyt ogólnikowo, brakuje w nich wielu ważnych szczegółów, a każdy błąd może kosztować jeśli bawimy się nowym sprzętem. Aby nauczyć się składać kompa należy zapoznać z wieloma szczegółami, a to trochę zajmie czasu. No i najlepiej składanie kompa mieć już zaliczone w praktyce, ale nie na nowym ale na starym sprzęcie, i chociaż pomiędzy składaniem starego a nowego kompa jest różnica to praktyka jest zawsze się bardzo przydaje.

Cytat:
No tak tylko na allegro nie ma tak małej ilości sprzedawców żeby nie miał wyboru ;)

Wiem że jest masa sprzedawców, tylko że spora masa z nich ma ubogi asortyment i będziesz musiał bulić kupę kasy za paczki (wiem z własnego doświadczenia jak składałem kompa, to chociaż większość rzeczy zamówiłem w ESC, to kilka kupowałem na Allegro i musiałem kupować każdą część z Allegro u innego sprzedawcy, bo niestety nikt nie miał tylu rzeczy, abym mógł kupić więcej niż tylko jedną rzecz. Za koszty przesyłek zapłaciłem ponad stówę.)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz