ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zestawy
Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Lipiec 09, 19:51   

Wielkie dzięki Panzer, za taką wartościową wypowiedź. Ja na hardware'u się za bardzo nie znam, częściej programuję, niż składam kompy :P Pewnie pójde do gości z Twoim zestawem, ale tak: dołożyłbym jeszcze 2GB ramu. Hm, nie znam tej firmy, pewnie dobra ? ;P A jak bym np. wziął Kingstona, to bardzo bym spieprzył sprawę ? :D Obudowa - przeczytałem jakąś recenzje (pierwsza w Google xD) i widzę, że to bardzo dobra obudowa. Hm, nie będe kupować tego kompa w necie (rodzice ;P), będę kupowac w Zielonej Górze, chyba w Tyldzie. I tak, na ich stronie (http://tylda.pl - dział Konfigurator PC) procek 7zł droższy, płyta główna 3zł, nagrywarka 9zł, obudowy, pamięci, Radka, zasilacza - nie widzę... Jak myślisz, dlaczego nie maja tego ? Już grafikę mogę wziąśc troszkę lepszą np. HD4850, a nie HD4830. Te 3 podzespoły są jakieś nowe ? Może jeszcze zmian nie wprowadzili na stronie...

Dysk twardy Seagate 500GB ST3500418AS SATA II 16MB to chyba ten co proponujesz, tak ? 320GB starczy mi z powodzeniem (teraz mam 160GB i nie zająłem nawet połowy :P ) więc pomyslałem, że mozna zaoszczędzić na twardzielu i pokryje to wyższą cenę procka, płyty głównej i nagrywarki.

Co myślisz o tych małych zmianach w zestawie ? Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź. Jak mógłbym jeszcze trochę zająć Ci czasu to zależałoby mi abyś odpowiedział mi na postawione pytania. Komp ma być na nastepnych parę dobrych lat, może nawet 5, dlatego chcę dokonać dobrego wyboru.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 17:00   

G.Skill wymiata przy tych Kingstona, ogólnie w tej Tyldzie strasznie marny wybór RAM-u, ja bym wybrał najzwyklejsze GoodRAM-y (bo nie będziesz kręcił), albo najlepiej pokręć się po wszystkich sklepach, popytaj się jakie mają pamięci DDR2 i za ile, podasz nam to na forum i Ci poradzę co wybrać (Malcolm pewnie też, o ile nie wygrzewa się pod jakąś palmą na Seszelach :E). Jak masz kasę to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie...

Z tego co pamiętam (bo teraz nie mogę wejść na ich stronę, z powodu awarii ich serwera czy cuś tam) wśród kart mieli zwykłego (referenta) HD4850 od PowerColora za 400 złotych i Gigabyta HD4850 z Zalmanem bo 410zł, tylko musiałbyś się upewnić czy są na stanie i czy po takiej cenie. Z najtańszych mają tam Be-quiet Pure Power L6-350W, ale dopiero za 200 stówy, nawet w Komputroniku chodzi po 175 złotych (a z tego c patrzyłem w Zielonej Górze mają tam swój salon). Z obudowami jest tak samo, CM Elite dopiero RC33* od 200 złotych, w Komputroniku ~150złotych. Moja rada - procesor, płytę główną, napęd, grafikę (najlepiej Gigabyta HD4850 z Zalmanem) możesz już tam kupić , tylko nie daj sobie wcisnąć niczego innego, jak nie ma czegoś, to kupisz w innym sklepie. Co do zasilacza, obudowy, dysku i RAM-u to trzeba pojeździć po wszelkich sklepach, popytać się co mają w ofercie (a najlepiej zajrzeć na strony internetowe sklepów), byś mi napisał ich oferty (albo najlepiej wkleił linki) - co i po ile, i byśmy wybrali najlepsze propozycje :P ...

Fakt, wprowadzimy drobne zmiany i w miejsce HD4830 szukaj HD4850 za ~ 4 stówy.

EDIT:
Dobra, działa mi już ich strona, jeśli chodzi o dysk to możesz u nich wziąć taki - HDD SEAGATE 320GB ST3320418AS SATA II 16MB, w Tyldzie są po 190 złotych, w ESC po 193zł, z drugiej strony w ESC po dopłacie 6 złotych masz 180GB więcej! No to jeszcze buda, zasilacz i RAM, zaraz zobaczę co jest w Komputroniku i Ci napisze, a najlepiej zorientuj się jakie są jeszcze sklepy w Zielonej Górze, podaj mi linki do ich stron i zobaczę gdzie taniej i lepiej :P ...
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Lipiec 09, 18:19   

Dzięki. W Komputroniku nie widzę tych pamięci G.Skill'a, zasilacza, obudowy, więc Komputronik też odpada. Jakie tam jeszcze są sklepy... Hm, a tak btw. bym wolał wszystko w jednym sklepie, żeby mi od razu złożyli, bo sam nie umiem ;P W ZG jest jeszcze jakiś PCT, ale ich strona to porażka - nie ma żadnej listy produktów, ani nic, ale może pójdę do nich z papierkiem (te części co doradzasz tylko jeszcze 2GB RAMu i Radek HD4850 i zobaczę czy mają). Jak nie to do widzenia ;) Jest jeszcze pewnie pare innych, ale ja ZG znam jak Poznań - w ogóle :P Nie mieszkam tam, a jedynie jeżdżę na jakieś zakupy czy coś, bo to najbliższe większe miasto. Zapytam rodziców jakie znają tam jeszcze sklepy, powinni wiedzieć, bo dobrze znają to miasto. Wtedy się wejdzie na stronę tych sklepów i zobaczy. Dam edita (chyba, że coś odpiszesz :D ) bo teraz idę na urodziny do kuzynki. Jutro raczej napiszę Ci listę tych sklepów i linki. Jak dam edita, to wyślę PW, żebyś widział :P

EDIT:

Dobra, mama mówi, że można kupić na necie, więc problem rozwiązany, kupię chyba na esc.pl ;) Tylko mówię - dołożyłbym jeszcze 2GB pamięci. Więc tak, zostawię już tego Radka HD4830, bo i tak wyszło 2k (razem z systemem). Więc coś takiego:

:arrow: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 265 zł
:arrow: Gigabyte EP43-DS3 /intel P43/ - 290 zł
:arrow: G.Skill 4GB (2x2GB) 1000MHz CL5 PI - 259 zł
:arrow: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 180 zł
:arrow: Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI - 349 zł
:arrow: Pioneer DVR-216D SATA (ivory) - 110 zł
:arrow: Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) - 115 zł
:arrow: Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S - 185 zł
:arrow: Microsoft Windows XP Home Edition oem SP3 PL - 315 zł

Razem: 2068 zł
Bez XP'ka - 1753 zł

Myślę, że taki zestaw byłby już ok ? Jeszcze tylko mam wątpliwości co do RAMu, bo sam go wybrałem :P Myślę, że tata już nie poskąpi tych dwóch stów (system mieliśmy i tak kupić). Jak byś miał tyle kasy (załóżmy, że te 1,7k) to kupił byś właśnie taki komputer ? :P

Edit 2: Albo pojadę w poniedziałek do Tyldy i tego PCT i zapytam czy taki zestaw by mi złożyli. Jak tak to zapytam ile on by u nich kosztował - jeśli wyjdzie ok. 100zł więcej to nara, esc.pl czeka. A jeśli zwyczajnie nie będą mieli niektórych części to do widzenia. Chyba nie jest to najgorsze rozwiązanie ?
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 22:49   

Hmm, zaraz dokonamy zmian :D ...

Dzięki. W Komputroniku nie widzę tych pamięci G.Skill'a, zasilacza, obudowy, więc Komputronik też odpada. Jakie tam jeszcze są sklepy... Hm, a tak btw. bym wolał wszystko w jednym sklepie, żeby mi od razu złożyli, bo sam nie umiem ;P W ZG jest jeszcze jakiś PCT, ale ich strona to porażka - nie ma żadnej listy produktów, ani nic, ale może pójdę do nich z papierkiem (te części co doradzasz tylko jeszcze 2GB RAMu i Radek HD4850 i zobaczę czy mają). Jak nie to do widzenia ;) Jest jeszcze pewnie pare innych, ale ja ZG znam jak Poznań - w ogóle :P Nie mieszkam tam, a jedynie jeżdżę na jakieś zakupy czy coś, bo to najbliższe większe miasto. Zapytam rodziców jakie znają tam jeszcze sklepy, powinni wiedzieć, bo dobrze znają to miasto. Wtedy się wejdzie na stronę tych sklepów i zobaczy. Dam edita (chyba, że coś odpiszesz :D ) bo teraz idę na urodziny do kuzynki. Jutro raczej napiszę Ci listę tych sklepów i linki. Jak dam edita, to wyślę PW, żebyś widział :P

EDIT:

Dobra, mama mówi, że można kupić na necie, więc problem rozwiązany, kupię chyba na esc.pl ;) Tylko mówię - dołożyłbym jeszcze 2GB pamięci. Więc tak, zostawię już tego Radka HD4830, bo i tak wyszło 2k (razem z systemem). Więc coś takiego:

:arrow: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 265 zł
:arrow: Gigabyte EP43-DS3 /intel P43/ - 290 zł
:arrow: 2x G.Skill 2GB (2x1GB) 800MHz CL4 PK - 2x 120 = 240zł zł
:arrow: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 - 199 zł (czemu nie 320GB ?? Bo za 6 złotych masz 180GB więcej :P ... A o Barracudzie serii 11 słyszałem złe słowa, dlatego bierz najnowszą rewizję, czyli 12)
:arrow: Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 - 399 zł (przy takiej cenie bardziej opłacalny jest zakup HD4850 niż HD4830)
:arrow: Pioneer DVR-216D SATA (ivory) - 110 zł
:arrow: Cooler Master Elite 331 - 149 zł (lepsza buda od Tacensa :P )
:arrow: Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S - 185 zł
:arrow: Microsoft Windows XP Home Edition oem SP3 PL - 315 zł

Razem: 2152 zł
Bez XP'ka - 1837 zł

Dodatkowo, nie musisz sam składać kompa, możesz skorzystać z konfiguratora ESC za darmo, czyli wybierzesz sobie części, zapłacisz za nie i oni Ci przyślą gotowego kompa.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Lipiec 09, 23:33   

Dzieki za taką szybką odpowiedź. Czy ten Tacens naprawdę taki zły ? :P Już sie zrobiło ponad 1,8k xD Co do pamięci, mam rozumieć, że 4 kości 1Gb będą, tak ? No dobra, pogadam z tatą jutro i dam znać czy by się zgodził dać te 1,8k... W sumie to ładnie sie prezentuje ta obudowa ;) Czyli mielibyśmmy tak:

:arrow: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 265 zł
:arrow: Gigabyte EP43-DS3 /intel P43/ - 290 zł
:arrow: 2x G.Skill 2GB (2x1GB) 800MHz CL4 PK - 2x 120 = 240zł
:arrow: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 - 199 zł
:arrow: Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 - 399 zł
:arrow: Pioneer DVR-216D SATA (ivory) - 110 zł
:arrow: Cooler Master Elite 331 - 149 zł
:arrow: Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S - 185 zł
:arrow: Microsoft Windows XP Home Edition oem SP3 PL - 315 zł

Razem: 2152 zł
Bez XP'ka - 1837 zł

Cytat:
Dodatkowo, nie musisz sam składać kompa, możesz skorzystać z konfiguratora ESC za darmo, czyli wybierzesz sobie części, zapłacisz za nie i oni Ci przyślą gotowego kompa.


Jakby nie było takiej opcji to byłoby cięzko, bo ja sam bym nie złożył... ;) Zakłada się konto -> potem w konfiguratorze ustalam co mam mieć komp -> daję "Do koszyka" i oni wiedzą resztę (to, że mają mi go złożyć, na jaki adres wysłać itp.) czy mam się z nimi jeszcze jakoś kontaktować ? [s]Płaci się przy odbiorze, mam nadzieję ?[/s]

EDIT: Ok:
Kurierem (za pobraniem): Koszt spedycji wynosi 20zł brutto za pierwszą paczkę do 25kg oraz 15zł brutto za każdą następną, jeżeli wystąpi taka potrzeba. (...) Płatność następuje gotówką w momencie odbioru towaru.

I tak jeszcze spytam - kupowałeś u nich coś kiedyś ? :P Jeśli tak, to jaka jakość usług ?
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 00:16   

Nie, ale CM jest lepszy, dlatego Ci go podaję :P ... Jak nie będziesz miał kasy to bierz Tacensa, wiesz dałem go bo myślałem że limit to około 1600 złotych. Natomiast dałem 4 kostki, ze względu na to że taniej wychodzi, zresztą wątpię abyś się porywał na 8GB (i tak na razie tego nie wykorzystasz).

Zakładasz konto, u góry masz opcję "Stwórz Zestaw", wybierasz co ma tam być (jaki procesor, płyta główna itd., oczywiście to wszystko musi się trzymać kupy :P ) i goście automatycznie składają Ci zestaw. Oczywiście można bawić się z koszykiem i później wysłać do maila, ale o wiele bardziej praktyczniejszą opcją jest opcja pierwsza (czyli z pomocą stwórz zestaw). Co do formy zapłaty to wybiera się to w opcjach, przy zakupie, czy chcesz za pobraniem czy przelewem (ja tam wolę przelew internetowy). Adres, telefon itd. podajesz przy tworzeniu konta rzecz jasna.

Kupowałem u nich większość kompa - procesor, cooler, płytę główną, grafikę, dysk i napęd i nie mogę na nich narzekać. Wszystkie informację o transakcji masz na koncie, po wysłaniu paczki dostajesz jej numer i możesz ją śledzić - wchodzisz na stronę firmy kurierskiej, wpisujesz numer przewozowy i wiesz gdzie jest paczka. Ogólnie nie mam nic do zarzucenia.
 
 
 
Forik 
Wędrowiec


Posty: 15
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 10:59   

Wszystko Ok, jednakże ja bym nie proponował Radeona 4850 z Zalmana. Owszem Radek 4850 np: Sapphire rewelacja. Ale Zalmana w życiu! Wymieniają w nich chłodzenie i sprzedają ponownie. To są w zasadzie buble, a nie karty. Często rdzenie dostały tak po dupi*, że usterka szybko wyjdzie bokiem. Karta (rdzeń) bardzo dobry, ba rewelacyjny i grafika starczy do końca dni Twojego komputera. Lecz szukaj innej marki, nie Zalman!
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 11:22   

Sapphire też ma chłodzenie od Zalmana ;) ...
Jeśli twierdzisz że Gigabyty z Zalmanami tu buble, może byś jakoś to udowodnił, zarzucił jakiś link czy coś żeby mnie przekonać. Jakoś nie spotkał się z czymś takim, jedynie co może być ustrojstwem to chłodzenie, a właściwie jego poziom hałasu. Zawsze można wziąć inną (ASUS czy HIS), tylko chodziło mi o nie podnoszenie kosztu już całego zestawu. Fakt, HD4850 od Gigabyta padały, ale to były referenty z uwalonymi pamięciami Quimonda...
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Lipiec 09, 11:41   

To jak z tą grafiką ? Może wziąć Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI, a jak wyjdzie za drogo to wezmę tą Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3. Tak ? Po kościele (12:30) mam gadać z tatą w sprawie kompa to wydrukuję sobie zestaw z Sapphire i Zalmanem... Ofc pokażę najpierw ten z Sapphire. Potem dam znać co w końcu biorę.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 12:01   

Nie bierz Sappirhe bo się nie opłaca. Lepiej ASUS'a albo HIS'a.

http://www.esc.pl/product...oducts_id=12684
http://www.esc.pl/product...oducts_id=15387

Wybrałbym ASUS'a :P ...
 
 
 
Forik 
Wędrowiec


Posty: 15
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 14:34   

No, Asusa tez polecam w takim razie.

Panzer: nie mam linków, lecz gadałem rano ze znajomym informatykiem i polecał Sapphire.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Lipiec 09, 19:13   

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 265 zł
Gigabyte EP43-DS3 /intel P43/ - 290 zł
G.Skill 2GB (2x1GB) 800MHz CL4 PK - 120 zł x 2 = 240zł
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 - 199 zł
Asus Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out - 415 zł
Pioneer DVR-216D SATA (ivory) - 110 zł
Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł
Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S - 185 zł
Microsoft Windows XP Home Edition oem SP3 PL - 315 zł

Razem: 2168 zł
Bez systemu: 1853zł

Ceny z ESC.PL

Biorę tego Asus'a, czyli ogółem to co wyżej podałem, Jutro ok. 16:00 jadę do Tyldy zobaczyć czy by mieli wszystko, jak nie to do PCT, a jak dalej nie będą mieli to do Arche jakiegoś :D A jak w którymś wszystko będą mieli to zapytam o cene :) Jak będzie dużo drożej to do widzenia, ale te np. 20-30zł przeboleję (i tak kurier 20zł).

[ Dodano: 12 Lipiec 09, 20:22 ]
Patrzę na ich stronę czy jest ta obudowa - jest, extra, ale za... 193zl :!: Lol... Powaliło ich chyba xD Jak mi nie spuszczą to nara... A ten Radek za 451zł... Taa... Windows XP Home za 350zł... Myślałem, że aż tak drogo nie mają. Mam nadzieję, ze w tym PCT będzie taniej :P

[ Dodano: 12 Lipiec 09, 23:11 ]
Dobra, znalazłem (a raczej kuzyn mi powiedział ;P) jeszcze jakiś Magic (http://www.magik.com.pl/) w ZG. Taniej niż w Tyldzie (niektóre części dość sporo - 20zł obudowa i grafika), ale znowu nie ma RAMu i zasilacza ;/ Albo np. płyta główna jest tańsza sporo od tej z esc - kosztuje 273zł. Ale większość rzeczy (oprócz płyty głównej) droższa, czasem nawet sporo... Ale chyba wpierw tam pojadę. Mam nadzieję, że mi opuszczą ceny trochę :D

[ Dodano: 13 Lipiec 09, 23:02 ]
Byłem dzisiaj w 3 sklepach - Magik, Tylda i jakieś... Computer Partner. Nigdzie nie mieli RAMu, ani zasilacza. Gościu z Magik'a doradził mi jakieś RAMy Geil. Co o nich myślisz, Panzer ? Znowu w Tyldzie i Computer Partner proponowali mi RAMy Patriota DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048 CL4 EP ELK. Swoją drogą nikt nie znał tych pamięci... Dlaczego ? :D W Magik'u jak i Computer Partner nie mieli tej płyty głównej, doradzili EP43C-DS3. Jaka jest między nimi (tą zaproponowaną przez Ciebie i przez nich) różnica ? Aha, i teraz się skapnąłem, że ten Pioneer jest biały... Jaką czarną nagrywarkę byś doradził ? ;P Gościu z Computer Partner gadał, że zasilacze Pentagram są albo zajebiste, albo do dupy, ten proponowany przez Ciebie jest wariant nr 1. czy 2. ? xD I tak, w Magik'u proponowali zasilacz Xilence Redwing 420W (XP420.(12)R) Pasywne PFC; w Tyldzie Chieftec (GPS-500AB-A) 500W; w Computer Partner I-Box ATX 400W SFAN CE+PFC 24PIN 12cm/FAN. Któryś z nich jest warty uwagi ? Aha, co do RAMu - może jednak lepiej jest wziąć 2x 2GB ? Jednak wolałbym dopłacić te 40zł na szybsze pamięci, w sensie, że 1066MHz np. i, aby były 2 kości, a nie 4 :) Tylko teraz, które wziąć ?

Co do miejsca zakupu, podjąłem decyzję - kupuję w ESC, bo różnice w cenach są... Ogromne. Najmniej to 154 z odliczonym kurierem ;)
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 09, 13:20   

EP43C-DS3 ma obsługę DDR3 - zbędny bajer, który tylko podwyższa koszty płyty (DDR3 na razie nie jest wydajniejsze od DDR2, a w dodatku sporo droższe). Pioneer jest biały, ale koszt czarnej zaślepki do DVD to max 5 złotych :P ... Geil to syf i padaka, kiedyś były to bardzo dobre RAM-y, ale teraz ich nie polecam. Do Patriotów też jestem scpetyczny, ostatnio jest wśród nich bardzo dużo padaków. Nie mam nic przeciwko kościom 2x2GB, tylko że dopłacanie 40 złotych do pamięci o częstotliwości 1066Mhz to głupota. Nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy RAM-em 800Mhz a 1066Mhz, no chyba że grasz notorycznie w SuperPI. Na stronie Magica znalazłem A-DATY EXTREME DUAL 4GB/800 (2*2GB) za 228 złotych (w ESC są po 220 złotych i znów możemy zrobić zmianę w zestawie) i ja bym je wziął.

Popatrzyłem w Magicu zasilacze:

ZASILACZ FORTRON (ATX-400PNF) 12cm - PFC - OEM (czyli bez pudełka i kabla zasilającego - max 5 złotych, zresztą kabel możesz dać ze starego kompa - nic Cię to nie kosztuje, sam mam Fortrona 350PNF i mogę go polecić :P , jedyną wadą to marne okablowanie i musiałbyś się bawić w przejściówki) - 131 złotych
ZASILACZ BEQUIET PURE POWER 350W (BN094) 12CM (80+) - 163 złote (bardzo dobry, cichutki zasilacz, jedna wada to też kable :/ )
ZASILACZ TACENS RADIX III - 420W - 153zł.
ZASILACZ FORTRON (FSP500-60GLN 80+) 500W - 219zł

Osobiście wziąłbym Fortrona FSP500-60GLN 80+, chyba najlepszy wśród tych podanych, no i najbardziej opłacalny (tzn. stosunek ceny do możliwości), nie musisz babrać się z przejściówkami itd.

Zasilacze iBoxa i Xilence sobie daruj, bo to jeden wielki szit i tykająca bomba.
Chieftec to bardzo dobry zasilacz tylko ta cena :/ ...

Najlepiej kup to co podałem w ESC, wyjdzie Cię to z pewnością dużo taniej....

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 265 zł
Gigabyte EP43-DS3 /intel P43/ - 290 zł
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 - 199 zł
Asus Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out - 415 zł
Pioneer DVR-216D SATA (ivory) - 110 zł
Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł
Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S - 185 zł
Microsoft Windows XP Home Edition oem SP3 PL - 315 zł
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 14 Lipiec 09, 14:15   

Wielkie dzięki za odpowiedź. Tak, jak już napisałem, biorę w ESC, bo tanio. Wezmę ten zestaw co teraz podałeś. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za rady i obszerne posty. Wieczorem zakładam z mamą konto i kupuję. Przesyłki mogę się spodziewać na następny dzień czy po 2 dniach ? :D
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 09, 14:23   

Zależy od kuriera i dnia w którym zamówiłeś. W twoim przypadku raczej po 2 dniach - goście w końcu muszą złożyć zestaw, zapakować go itd.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz