ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
18 Styczeń 09, 09:53
Nowa inicjatywa RPGowa kalwina
Autor Wiadomość
kalwin 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 14:37   Nowa inicjatywa RPGowa kalwina

Poprzez stagnacje panującą w aktualnej grze pomyślałem, że wyjdę z własną inicjatywą zorganizowania sesji. W jakiej formie? Początkowo miałem w zamyśle rozegrać ją poprzez czat czyli umawiamy się na konkretny dzień i gramy. Jednak jest też możliwość gry przez forum. Wiadomo na czacie rozegramy w 2-3 godziny to co na forum ciągnęłoby się przez kilka tygodni. To jak zagramy zależy od was. Osobiście nigdy nie prowadziłem gry poprzez czat, a tym bardziej forum, ale dlaczego by nie spróbować? ;)
Sesja prowadzona byłaby w oparciu o system z warhammera, bo ten lepiej znam niż D&D. Jeżeli znajdą się chętni do gry to dopiero wtedy podam szczegóły tworzenia postaci itp. Postaram się przygotować to w takiej formie, aby była możliwość szybkiego przeniesienia statystyk i umiejętności z tych postaci które macie już stworzone. Nie chce nikogo zniechęcać już w przedbiegach, ale wole, żeby w grze uczestniczyło aktywnie max 5 osób niż 6-10, które będą nachodzić sobie na głowę. Powiedzmy, że w ramach eksperymentu nie ma jednak tej granicy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania to piszcie. :]
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 9 Styczeń 09, 15:28   

Nie ten dział ;)
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 16:41   

sesja wróci w ten weekend, nasz GM ma... karę na kompa :P Wpadł mi o tym napisać i musiał zejść z kompa więc przekazuję informację.
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 17:08   

W dodatku lepiej trochę poczekać, porobić zasady i opisać swój projekt gry. Albo poprosić Odyna, by zrobił dział o tym. A nie odrazu mówić, że zamierzasz utworzyc RPGa. W dodatku forum jest młode, i jak na razie 2 gierki poboczne już wystarczą. Spróbowałbym np. za 2 miesiące, dokształcając podstawę gry.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
kalwin 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 18:33   

Kokoju napisał/a:
Spróbowałbym np. za 2 miesiące, dokształcając podstawę gry.
"dokształcając podstawę gry.". Nie wiem co kryje się po tym pojęciem. Rozwiń swoją myśl.
Kokoju napisał/a:
W dodatku lepiej trochę poczekać, porobić zasady i opisać swój projekt gry.
To samo pytanie co wyżej. Spytaj się co chcesz, abym opisał.
Kokoju napisał/a:
Albo poprosić Odyna, by zrobił dział o tym
Nie oczekuje, żeby zrobiono specjalnie na to nowy dział/pod forum/forum. Temat z grą spokojnie mogłyby znajdować się na tym pod forum. Wystarczy odpowiednie oznaczenie tematu, aby jedna sesja nie wchodziła na drugą.
Kokoju napisał/a:
W dodatku forum jest młode, i jak na razie 2 gierki poboczne już wystarczą.
Myślałem, że forum jest otwarte na nowe inicjatywy jego użytkowników. :-?
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 19:10   

chodzi mi o to, żebyś najpierw zrobił artrybuty, co oznaczają, rasy, bronie itp. Robiąc podstawowe rasy, artrybuty i bronie mógłbyś zacząć grę z czasem dodając nowe bronie, rasy, czary itp.

no nie wiem, gra powinna mieć dział, w którym opisałbyś te rasy, bronie itp.

Tak, otwatre, ale najprawdopodobniej niewiele osób się zgłosi, ponieważ RPGa już mamy. Tak jak pisałem,radziłbym poczekać miesiąc, dwa, i dopiero spróbować przedstawić projekt.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
kalwin 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 19:21   

Jakby się czytało to by się wiedziało, że wszystko o czym napisałeś(atrybuty, rasy, bronie) zostanie zrobione wtedy kiedy zgłoszą się chętni. Nie chciałem robić czegoś nie wiedząc czy dojdzie to do skutku zwłaszcza, że jest trochę z tym roboty. Wiesz... robić coś co i tak nie będzie nikomu potrzebne. To jest jednak strata czasu. Jeżeli nie będzie żadnego zainteresowania to sobie to odpuszczę. :[
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Styczeń 09, 19:31   

Tak jak pisałem, radziłbym odczekać trochę czasu, ponieważ niedawno powstał RPG, więc kolejny to (chyba) jest jak na razie niepotrzebny. Napisałeś: robię RPGa, na zasadach warhammera(coś w tym stylu) - i tyle. Przedstwaiłbym trochę, na czym będzie się to opierało. Czy to fantasy RPG z normalnymi, klasycznymi bestiami, jakieś walki gladiatorów, rycerze wędrujący po świecie czy co? +podstawowe rasy. Po prostu. Napisać nazwy ras to niezbyt trudzące zadanie. Teraz się nie zgłaszają chętni, ponieważ ledwo powstał I rozdział RPGa a już proponujesz następny. Jak pisałem odczekaj jakiś czas (możesz np. przedstawić w czasie ferii). No i (dla mnie np.) same wymyślanie jest w pewnym sensie rozrywką kreowania bestii, możesz np. zapisać zasady gry w Microsoft Worldzie. Zawsze jest szansa, że w przyszłości się przyda. Ja np. w ferie przedstawię pomysł swojego RPGa, ponieważ All jest na forum w kratkę... w Worldzie mam już zasady gry, i niektóre przedmioty.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 06:48   

Róbcie jak chcecie sesja już powraca. :P Kara minęła.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
kalwin 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 13:08   

Ta może minęła, a co z kolejnymi? Nie możesz nas zapewnić, że więcej ich nie będzie :P .
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 13:53   

Oj, All, trzeba było nie rozrabiać :p .. Jak Czes napisał, że masz karę na kompa i będziesz w weekend, to pomyślałem: wreszcie. Cholera, nie można tak tyle z tym czekać z drzwiami!

Ps. A dlaczego właściwie byłęś niedawno na forum, równo o 15 i na czas krótszy od minuty?
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Magnatel 
Wolny chłop


Posty: 52
Skąd: Radom
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 14 Styczeń 09, 14:26   

No co może miał wolną chatę xD
_________________
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 14:27   

i wszedł na forum naparę sekund :p
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 14:35   

Bo miałem zamiar coś napisać a tu rodzice wbili. :P Dobra koniec of topu.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 15 Styczeń 09, 11:52   

Co z tymi cholernymi drzwiami?
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz