ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] Własna kampania Twierdza Deluxe
Autor Wiadomość
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 16 Styczeń 13, 17:27   [kampania] Własna kampania Twierdza Deluxe

Od jakiegoś czasu robię własna kampanię w Twierdza Deluxe.Jest jeszcze nieskończona, lecz wrzucam link do poprania pierwszych pięciu misji.Fabuła jest taka sama jak oryginalna kampania, lecz inaczej się gra.Dodałem kilka własnych wątków(np.: Szczur zostaje porwany przez bandytów którzy chcą nam go sprzedać), a będzie nawet możliwość przejścia na stronę Wilka.Każdy przeciwnik nie szkoli tylko tych jednostek które są w oryginalnej kampani(np.: Szczur szkoli małą ilość pikinierów jako gwardię, którą czasem atakuje, Wieprz wysyła czasem 200 włóczników).Opisy map są z dużej litery bo wtedy da się pisać litery takie jak ą,ś,ć.Mam nadzieję że demo złożone z pięciu misji się wam spodoba.Oto link do pobrania:


KLIKNIJ ABY POBRAĆ
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 16 Styczeń 13, 17:45   

Nikt tego nie pobierze jeśli nie wystawisz minimap. To po pierwsze. Po drugie, zamieść to na darmowy hosting ( np. SpeedyShare ) a nie na Chomika, bo z Chomika kłopotliwie się pobiera. To kilka rad na początek. Zaraz postaram się pobrać i ocenić mapy. ;)


Oj, Maćku, Maćku! S

"kłopotliwie"? :lol: M
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 16 Styczeń 13, 18:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 16 Styczeń 13, 18:16   

Dzięki za radę.Wszystkie mapy mają przed liczbą litery po to by alfabetycznie się układały.Wszystkie mapy są pojedynczo dzięki temu można je pobierać za darmo.
PS: Pobierz misje trzecią jeszcze raz bo coś w niej źle zrobiłem.

minimapa misja 1.PNG
Plik ściągnięto 10676 raz(y) 61,94 KB

Ostatnio zmieniony przez Micholon 17 Styczeń 13, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 13, 07:28   

Dobra. Pobrałem wszystkie misje. Nie grałem bo nie miałem czasu wczoraj za bardzo, teraz też nie mam bo do szkoły zaraz idę. Obejrzałem tylko ogólnie krajobraz.

Pierwsze co rzuca się w oczy to wzniesienia robione za pomocą narzędzi "Góra" i "Wzgórze". Staraj się robić wzniesienia za pomocą narzędzia "Płaskowyż". Zdecydowanie lepiej wygląda.

W misji trzeciej nie ma złóż kamienia i żelaza. To źle. Jeśli jest to "Fort w górach", to w górach powinno być sporo kamienia i żelaza. Nigdy nie zostawiaj idealnie wyrównanego terenu! Wolny teren zagospodaruj dodając np. pagórki, czy jakieś małe wzniesienia. Nie inspiruj się mapami twórców, ponieważ powychodziły im fatalnie.

Nigdy nie rób niczego idealnie kwadratowego czy okrągłego. Przecież w przyrodzie nie ma kształtów "od linijki"

Pobierz mapy jakichś dobrych twórców ( np. Threetha, Olowka, Kupca Hrupków. ). Nie rezygnuj z robienia map. Staraj się p;oprawiać i sprawdzać swoje błędy z owymi mapami. Efekty swojej pracy zamieszczaj na forum, aby użytkownicy uznali czy się poprawiłeś. To tyle.

Tutaj dwie mapy:
http://strongholdnet.gry-...opic.php?t=2826 - Kupca Hrupków
http://strongholdnet.gry-...?t=2823&start=0 - Threetha
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 13, 10:13   

Widzę że mam trochę błędów.Dzięki za kilka rad, na pewno będę z nich korzystał.Będę musiał zmienić wiele map bo wszystkie wzniesienia robiłem narzędziem góra.Dobrze że teraz wrzuciłem te pięć misji bo mogę je jeszcze poprawić przed wrzuceniem całej kampani.O co chodzi w tym że na chomiku się kłopotliwie pobiera? Według mnie nie ma żadnych kłopotów.Jak będziesz miał czas to chciałbym żebyś ocenił nazwy misji, trudność itd.

[ Dodano: 17 Styczeń 13, 17:48 ]
Wrzucam jeszcze raz poprawione misje razem z minimapkami:

KLIKNIJ ABY POBRAĆ

Minimapy:

Misja 1 Leczenie ran.PNG
Plik ściągnięto 10632 raz(y) 14,51 KB

Misja 2 Pierwszy atak.PNG
Plik ściągnięto 10632 raz(y) 21,84 KB

Misja 3 Fort w górach.PNG
Plik ściągnięto 10632 raz(y) 20,63 KB

Misja 4 Szczur kontratakuje.PNG
Plik ściągnięto 10632 raz(y) 18,67 KB

Misja 5 Obleganie miasta.PNG
Plik ściągnięto 10633 raz(y) 20,4 KB

 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 13, 18:59   

Widać poprawę! :) Jeszcze jedna taka wskazówka: na linii rozdzielającej morze z lądem używaj narzędzie "plaża".

[ Dodano: 17 Styczeń 13, 19:01 ]
Możesz także używać narzędzia za pomocą którego zmienisz kolor swoich jak i wrogich jednostek. Oto temat w którym jest opisane jak go używać: http://strongholdnet.gry-...p?t=627&start=0
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 13, 19:02   

O plaży akurat zapomniałem.Teraz muszę tylko poprawić tak wszystkie 30 map.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 13, 19:05   

Jeszcze długa droga abyś doszedł do perfekcji ;) Aczkolwiek każdy, nawet najmniejszy postęp może się przydać.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Styczeń 13, 19:49   

A teraz warto zadać sobie takie pytanie: po co robić tyle kiepskich map, zamiast kilka dobrych? ;) Ile czasu robiłeś te 35 map?
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 14:52   

Ta kampanię robię już kilka miesięcy.Zacząłem gdzieś w lecie tamtego roku, i miałem jedną miesięczną przerwę.Myślałem że moje mapy w poprzednim stanie były dobre.
Czy ktoś wie jak zrobić śnieg w Twierdzy? Czytałem poradnik o sztuczkach w edytorze i mi nie działa.Śnieg potrzebny jest mi do zerowej misji.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Styczeń 13, 20:48   

No to patrz, ja się param porządniejszym mapmakerstwem już ładnych parę lat (z 5) i zrobiłem do tej pory dziewięć dobrych map, a Ty w pół roku natrzaskałeś ich 35 :D . Choć w sumie na początku mojej przygody w, zdaje się, 2006r. przez parę miesięcy też zrobiłem dużo w krótkim czasie (z 20 w dwa lata). Od tamtej pory stawiam jednak na jakość. Nie warto robić tak wiele map. Lepiej skupić się, by były naprawdę dobre. Jakość > ilość. Inna sprawa, że wtedy, kiedy zrobiłem te 20 map, robiłem dwie kampanie i miałem kupę wolnego czasu oraz chęci ;p.

Do śniegu załóż osobny temat i nie spamuj na jego temat w każdym wątku ;p.
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 13, 20:45   

Zaczynam wrzucać już resztę kampani.Każdą misję będę dawał co kilka dni.
Jak na razie wstawiam prolog:

Na ratunek królestwu

Rok 1066, Anglia.

Król po odzyskaniu swych ziem, zajętych przez barbarzyńców
wyrusza na północny wschód za morze, by w odwecie podbić ich ziemie.
Razem z nim wyruszają dwaj najlepsi generałowie.Jednym z nich jest twój
ojciec, jeden ze szlachciców, drugim jest magnat, Diuk Volpe, najlepszy
przyjaciel twego ojca.

Król posiadający dużą przewagę liczebną myśli że z
łatwością podbije kraj barbarzyńców.Jednak ziemia jest tam nieurodzajna
i jedynym źródłem żywności jest mięso.W całym kraju jest dużo wielkich stad
wilków.Żołnierze nieprzystosowani do zimnego klimatu, zaczynają ponosić klęski.

Dodatkowo Diuk Volpe zdradza króla sprzymierzając się z barbarzyńcami, i odciągając
od króla jak najwięcej jego ludzi.Jedynym generałem który został wiernym królowi był
twój ojciec.Założył mały zamek na południu kraju barbarzyńców, w nadziei że uda mu się
zebrać jak najwięcej jedzenia, by wesprzeć króla, który posiada potężny zamek, niestety
na najbardziej wysuniętym na północ terenie.Twój ojciec napisał list do swego przyjaciela
który został w kraju, do Sir Długoręki:

Drogi Sir Długoręko
Stacjonuję mym zamku w kraju barbarzyńców już miesiąc.
Prawie codziennie atakują nas małe grupki barbarzyńców.
W okolicy jest bardzo dużo groźnych wilków.Volpe zdradził króla
i sprzymierzył się z barbarzyńcami.Mam u niego na szczęście kilku
szpiegów.Barbarzyńcy mają udzielić mu zbrojnej pomocy, a w zamian
jeden z książąt barbarzyńców, niejaki Wieprz ma dostać w naszym kraju
na własność kilka hrabstw.Volpe wysłał do mnie całą swą armię.Na pewno nie jest ich
wielu, może Volpe posiadał prywatną armię, ale na pewno nie mogła się ona równać
z wojskami króla.Mój zamek jest dobrze ufortyfikowany.Gdy rozbiję jego
armię, natychmiast zaatakuję go.Nawet jeśli powstrzymam Volpe, ten Wieprz dotrze
do kraju, więc będziesz musiał przekonać Diuka Bauergarda (który sprawował rządy
pod nieobecność króla) by przygotował się do obrony kraju.Jeżeli nie wrócę, zajmij się moim synem.


Już ostatecznie wybrałem że w kampani będziemy kierować królem.
Prolog niedługo poprawie, zmienię w nim to że ten generał jednak nie umiera.

Kolory:
Niebieski: Generał (kierujesz nim w prologu)
Zielony: Król (ty, od pierwszej misji.)
Czarny: Wilk
Czerwony: Wieprz (Barbarzyńcy)
Żółty: Wąż
Pomarańczowy: Szczur
Magiczne 09: Najemnicy
Fioletowy: Buntownicy


Zwycięstwo: Zgromadź zasoby: 28 bloków kamienia, 68 drewna, Zabij wszystkie wilki, Zabij wszystkich wrogów.
Porażka: Lord został zabity.


Podpowiedzi:
-Zanim cokolwiek zrobisz wybij rycerzami wilki.
-Zbuduj kamieniołom i broń go rycerzami, pikinierami, i włócznikami.
-Ustaw połowę racji i szczodrą łapówkę.
-Sprzedawaj nadwyżkę kamienia i drewna(Ale tak, żeby została ci odpowiednia ilość do zwycięstwa.)
Download: http://speedy.sh/j4jrM/A-0-Prolog.map

Prolog.PNG
Plik ściągnięto 10604 raz(y) 24,24 KB

Ostatnio zmieniony przez Micholon 23 Styczeń 13, 12:21, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Styczeń 13, 14:01   

Cóż... Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to napisana wielkimi literami odprawa. Fajnie, ja też lubię, gdy są polskie znaki, ale bez przesady ;) . Sądzę, że duzo lepiej wygląda odprawa napisana bez polskich znaków, niż krzyk. Poza tym wkradł się tam rażący błąd ortograficzny dużom, a także stylistyczny (?): Tutejsze ziemie nie sprzyjają rolnictwie i kilka interpunkcyjnych (brak przecinka przed który i więc). Poza tym, po kropkach robimy spację. Sam tekst nie powala formą, ale już nie wnikam bardziej.

Ok, trochę pomarudziłem na początek w sprawie odprawy. Pewnie powiesz, że "się czepiam", ale to co wyżej jest ważne. I nie chodzi mi tu bynajmniej tylko o Twierdzę, ale ogólnie o Twoje umiejętności pisania prostych tekstów, które musisz nieco poprawić. Wszystko przed Tobą jak to się mówi ;p.

Co się tyczy samej misji. Pierwsze oględziny i zapisałem takie uwagi:
- nie rozumiem po co tyle tego "śniegu", który kiepsko wygląda, a poza tym nierealistycznie, podczas gdy cały teren jest zielony
- dobrze byłoby gdyby ludzie już pracowali po rozpoczęciu misji
- brak innych drzew oprócz brzóz (źle to wygląda i nierealistyczne)
- za dużo krzaczków
- za dużo skał (chodzi mi o te skały, które robi się pędzlem, a nie o głazy, których, przeciwnie, jest zbyt mało)

Wrażenia a propo zamku:
- szkoda, że nie można kopać fosy, nie widzę żadnych przeciwwskazań ku temu
- okrągłe wieże średnio wyglądają w takim miejscu względem muru
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 13, 14:31   

Mapy jeszcze nie sprawdziłem, ale mam jedno takie zastrzeżenie: "Wszyscy ludzie odeszli" nie tyczy się tych ludzi przed ogniskiem, natomiast ten cel działa wtedy kiedy wszystkie twoje wojska zostały zabite. Niestety nie działa on wtedy kiedy na mapie znajduje się twój lord...

Trochę zagmatwałem, mam jednak nadzieję że się doczytasz i zrozumiesz o co mi chodzi ;)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 13, 15:13   

Oceniliście krajobraz, i wytknęliście mi wszystkie błędy ortograficzne.
Nic nie napisaliście, co sądzicie o fabule.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz