ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
22 Styczeń 09, 07:25
RPG na forum? ;o
Autor Wiadomość
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 20:24   

Podrasy w sensie potwory spotykane podczas drogi?
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 20:27   

Nie, chodziło Mu raczej o np...
Elfy i rasy wywodzące się z elfów, czyli Mroczne elfy, leśne elfy, Górskie elfy itd...
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 08, 07:14   

Hmmm. Dodam chyba jakąś klasę postaci (cztery to raczej za mało). No dobra więc tak:
-Druid: od zawsze za pan brat z naturą. Natura jest ich częścią, a druidzi częścią natury. Specjalizują się w zaklęciach kapłańskich, lecz posiadają także pewne swoje charakterystyczne czary. Potrafią, zgodnie ze wzrostem poziomu przyjmować zwierzęcą postać.
Zwierzęce postaci :
- Poziom 1 : Szczur: Druid może zmienić się w szczura. W tej formie może np. wejść niezauważonym do pokoju i podsłuchać jakąś ważną rozmowę.
-Poziom 3 : Wilk: Druid potrafi przyjąć formę wilka, dzięki czemu nabiera jego cech. Ma wyczulony węch, szybko chodzi. Zyskuje również atak pazurami oraz atak kłami (ugryzienie)
- Poziom 6: Sibang: Sigangi to wielkie, ohydne stworzenia, które nie cierpią światła. Posiadają wielką siłę, lecz niską inteligencję. Druid w tej postaci przyjmuje wielką siłę, lecz czas jego reakcji zostaje opóźniony.
(Jeśli przekroczycie barierę 8 poziomu, dodam nowe formy :) )
Skorzystam z ras które nadesłał mi Kokoju, dziękuję Ci bardzo oraz dostaniesz jakiś bonusik na start za pomoc GM'owi ;)

Łowca : Połączenie wojownika, oraz łucznika. Specjalizuje się w walce łukami, oraz jedną bronią białą, którą sam wybiera. Doskonale odnajduje się w terenie. Tak jak druid, jest mentalnie powiązany z naturą. Ponadto może wybrać wroga rasowego :
-Goblinoidy
-Humanoidy
- Jaszczuroludzie
- Stwory Podziemi
- Zwierzęta Morskie
-Giganty
(Na początku łowca wybiera rasę stworzeń, przeciwko którym będzie miał większe szanse na trafienie/zranienie.)

ATRYBUTY:
Siła (S) : Fizyczna potęga.
Zręczność (Zr) : Zwinność
Budowa (Bd) : Krzepa
Inteligencja (Int) : Bystrość
Mądrość (Md) : Wgląd
Charyzma (Ch) : Osobowość.
I tak:
Duża siła pomaga wam dźwigać dużo przedmiotów, a także uderzać z wielką siłą.
Zręczność : Odpowiedzialna za uniki i wszelkiego rodzaju akrobacje.
Budowa : Od niej zależy ilość waszych punktów życia.
Inteligencja : Jeśli postać posiada inteligencję mniejszą niż 8 nie może się poprawnie wysławiać. Przydaje się do rozwiązywania zagadek. (Ważna dla zaklinaczy, przy rzucaniu zaklęć)
Mądrość: Człowiek mądry to człowiek wykształcony. Dużo wie o świecie (ważna dla kapłanów do rzucania zaklęć)
Charyzma : Duża charyzma ułatwia kontakt z innymi osobami.
Każdy z Was na początku ma 5 punktów każdego z atrybutów. Do dyspozycji dostajecie po 30 punktów, które możecie dowolnie rozdzielić.

Rasy od Kokoju

Rasy elfickie:

Wysokie Elfy:
Wysokie Elfy mają bardziej „wyszukany” styl od innych elfów. Budynki często są pozłacane, często budują rzeźby i inne przedmioty upiększające ich miasta. Mimo tego stylu życia elfy biegle posługują się łukiem i włócznią. W podsumowaniu elfy nie odeszły zupełnie od życia w lesie, nie żyją jednak wśród drzew. Wysokie Elfy wolą włócznie od mieczy, zaś w boju są mniej wytrzymali od ich leśnych braci. Są smukli, wysocy na ok. 1.75 m, mniej bladzi niż leśne elfy, zaś większość ich czarodziejów, mistyków posługuje się magią światła

Leśne Elfy:
Leśne Elfy w przeciwieństwie do Wysokich Elfów żyją w wielkich lasach w pokoju żyjąc z naturą i szanując jej obyczaje. Elfy mistrzowsko posługują się łukiem i mieczem, a specjalni kapłani natury nazywani druidami mistrzowsko posługują się swą magią natury. Są wysocy na mniej więcej 2 metry, z lekka bladzi i posiadają bystre orle oczy.

Mroczne Elfy:
Najmroczniejszy odłam elfów żyje w podziemiach. Brak słońca spowodował ogromną nawet jak dla elfa bladość. U mrocznych elfów „wyższą płcią” są kobiety, które od wczesnych lat uczą się magii destrukcji, mężczyźni zaś ujeżdżają jaszczury i inne bestie podziemi oraz uczą się skrytobójstwa. Ponieważ mroczne elfy to mało liczny lud, a jego mieszkańcy urodzili się do walki, nie rolnictwa, mroczne elfy szukają niewolników wśród innych ras (głównie ludzie i minotaury). Mroczne Elfy doskonale widzą w ciemnościach, ich oczy długo muszą się przyzwyczajać do światła słonecznego, zaś ich wzrost mierzy ok. 1.75 metra.

[ Dodano: 2008-12-31, 08:45 ]
Atuty: (możecie wybrać na początku 2 atuty, i dostajecie możliwość dobrania 1 atutu co 5 poziomów)
- Bezpośredni strzał - Zwiększa szansę na celny strzał z łuku bądź kuszy.
- Biegłość w broni żołnierskiej - lepiej posługujesz się bronią białą prostą (krótki, długi, dwuręczny miecz, buzdygan, kij, topór)
- Błyskawiczny refleks - obrazu reagujesz na bodźce. Zyskujesz większą szansę na zrobienie uniku.
- Potężny atak - ten atut wybiera tylko wojownik posiadający siłę 13 i więcej. Pozwala mu on na wykonanie potężnego ataku, który przebije praktycznie każdy pancerz.
- Precyzyjny strzał : Dzięki temu atutowi łucznik potrafi oddać precyzyjny strzał w część ciała.
(Strzała zawsze trafia w cel).
Rozszczepienie : ten atut wybiera tylko wojownik posiadający siłę 13 i więcej, oraz należy posiadać atut Potężny atak. Raz w rundzie po zabiciu potwora wojownik może od razu zaatakować i być może ranić kolejnego przeciwnika.
Skupienie na broni : ten atut wybiera tylko wojownik. Wybiera on broń, którą będzie się wyjątkowo specjalizował (większe szanse na trafienie wybraną bronią)
Twardość - Zyskujesz dodatkowe 3 punkty wytrzymałości. Ten atut można wybrać więcej niż raz.

Umiejętności :
Ciche poruszanie się - dzięki tej umiejętności możesz podkradać się do potworów.
Dyplomacja : Używając tej umiejętności zaprzyjaźniasz się z dobrymi i neutralnymi postaciami które spotykasz. Mogą Ci one nawet pomóc.
Nasłuchiwanie : Pozwala podsłuchać co znajduje się po 2 stronie drzwi.
Otwieranie zamków : Dzięki tej umiejętności można otworzyć zamek w drzwiach lub w skrzyni.
Przeszukiwanie : pozwala znaleźć jakieś ukryte drzwi, zapiski lub coś podobnego.
Spostrzegawczość : Dzięki tej umiejętności można zauważyć ukryte w cieniu potwory, kradzież lub kłamstwo.
Ukrywanie się : pozwala ukryć się w cieniu i podejść cicho do wroga.
Unieszkodliwianie zamków : pozwala unieszkodliwić pułapkę na drodze lub ww skrzyni.

[ Dodano: 2008-12-31, 08:52 ]
Charakter :
Nie będzie jakiś dużych przedziałów. Postać może być:
Dobra - dobre postacie i potwory walczą ze złymi stworzeniami i pomagają innym.
Neutralna : Neutralne postacie i potwory nie opowiadają się po żadnej ze stron. Zwykle nie zbaczają z wytyczonej ścieżki i nie pomagają nikomu oprócz przyjaciół i swoich, chyba że pomoc ta przyniesie im jakieś korzyści.
Zły : Złe otwory i postacie zabijają i okradają kogo się da, gdy to odpowiada im i ich celom. Często służą też złym bóstwom.
BÓSTWA :
Pelor Jaśniejący, bóg słońca. Czar atutowy : leczenie lekkich ran.
Moradin, Kowal Dusz, bóg krasnoludów Czar atutowy : ochrona przed złem.
Kord Zabijaka, bóg siły Czar atutowy : ochrona przed złem.
Corellon Larethian, obrońca elfów Czar atutowy : magiczna broń.
Yondalla Błogosławiona, bogini niziołków Czar atutowy : ochrona przed złem.
Heironeous Niezwyciężony, bóg męstwa Czar atutowy : magiczna broń.

[ Dodano: 2008-12-31, 09:02 ]
UZBROJENIE :

Zbroje :

Lekkie zbroje :
Skórznia : cena 10szt., pancerz 5
Ćwiekowana skórznia 25szt/pancerz 6
koszulka kolcza 100szt/pancerz 7

Średnie zbroje :
Łuskowa : 50szt/pancerz 6
Kolczuga : 150szt, pancerz 8

Ciężkie zbroje
Kryta : 250szt/ pancerz 8
Półpłytowa 600szt/pancerz 10
Pełna Płytowa : 1500szt/pancerz 12

Tarcze :
Puklerz : 15szt / pancerz 3
Mała tarcza : 30szt/ pancerz 4
Wielka Tarcza 50szt/pancerz 5

Broń :
Nazwa / Ilu ręczna / Koszt / Obrażenia
Maczuga / Jednoręczna / 0 szt / 6
Buzdygan / Jednoręczna / 12 / 8
Morgensztern / Jednoręczna / 8szt/ 8
Włócznia / Dwuręczna / 2 szt / 4
Długi miecz / Jednoręczna / 15szt / 8
Rapier / Jednoręczna /20szt/ 9
Sejmitar / Jednoręczna / 20 szt/ 8
Młot bojowy / Jednoręczna / 12 szt / 8
Bułat / Dwuręczna / 75szt / 12
Topór dwuręczny / Dwuręczna / 20 szt / 10
Miecz Dwuręczny / Dwuręczna / 30szt/ 12
Krasnoludzki topór bojowy / Jednoręczna /50szt / 10

[ Dodano: 2008-12-31, 09:15 ]
CZARY :

Kapłan i druid:
Poziom 0
Leczenie Drobnych Ran : leczy jedno obrażenie
Odczytanie magii : Pozwala odczytać zwoje i magiczne zapiski.
Światło : Przedmiot świeci niczym pochodnia.
Wykrycie magii : Pozwala wykryć magię w danym pomieszczeniu / promieniu 12 metrów.

Poziom 1
Błogosławieństwo : Sprzymierzeńcy zyskują +1 do ataków.
Leczenie lekkich ran : leczy 4 punkty obrażeń.
Ochrona przed złem : +2 do klasy pancerza przeciw złym istotom.
Magiczna broń : Broń zyskuje +1 do ataku
Rozkaz : jedno żywe stworzenie pomija swoją kolejkę w walce.
Poziom 2:
Leczenie lekkich ran : Leczy 10 punktów obrażeń.
Siła Byka : +4 do siły na 3 tury
Unieruchomienie osoby : Na 5 tur paraliżuje humanoida.

Zaklinacz :
Poziom 0
Odczytanie magii : Pozwala odczytać zwoje i magiczne zapiski.
Wykrycie magii : Pozwala wykryć magię w danym pomieszczeniu / promieniu 12 metrów.
Otumanienie : humanoid traci jedną turę.
Raca : Oślepia jedną istotę, zadaje ona mniejsze obrażenia.
Światło : Przedmiot świeci niczym pochodnia.

Poziom 1
Magiczny pocisk : zadaje obrażenia od energii.
Zbroja maga : rzucający dostaje premię +4 do pancerza.
Ochrona przed złem : +2 do klasy pancerza przeciw złym istotom.
Magiczna broń : Broń zyskuje +1 do ataku

Poziom 2
Kołatka : pozwala otworzyć zamknięty zamek.
Niewidzialność : stajesz się niewidzialny na 2 tury lub do czasu ataku.
Siła byka : +3 do siły na 2 tury.

(Jeśli osiągniecie 2 poziom dodam Wam kolejne czary. Na 1 poziomie macie 2 czary z 0 poziomu i jeden czar z 1 poziomu. Pamiętajcie, wybierać czary mogą tylko Zaklinacze, druidzi i kapłani. Co 2 poziomy dostajecie jeden czar z poziomu który osiągnęliście {będę pisać za każdym awansem co możecie wziąć}

Na początek macie 250sztuk złota za które możecie kupić uzbrojenie, racje żywnościowe i ekwipunek.
 
 
 
Kita 
Mieszczanin


Posty: 141
Skąd: Z wykopalisk
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 09, 01:03   

To ten, można się jeszcze zalogować? Bardzo chętnie bym sobie pograł w takie cosik, a że nakompie jestem min 2 razy dziennie, to chyba nie stanowi problemu :)
_________________

Nie rozmawiaj z idiotą, bo pierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 09, 10:30   

Ta sesja już się rozpoczęła - nowi nie są przyjmowani. Mój RPG jednak ma jedynie 2 graczy. Może dołączysz? No i inni modzi mogliby zamknąć temat
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 09, 10:30   

Nie wiem jak z sesją Alla bo cosik stanęła w miejscu :P Zawsze jest jeszcze Historia Grattandu
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 09, 10:41   

Właśnie, zauważ. Miał być raz w weekend, przszedl pare dni poźniej. Miał być na weekend na weselu - dupa :/
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 30 Czerwiec 09, 10:44   

Ja bym chętnie pograł w takie coś.
Opis postaci trzeba Ci na PW przesłać?
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 30 Czerwiec 09, 10:49   

PW or
Kod:
http://strongholdnet.gry-online.pl/viewtopic.php?t=192&start=15
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz