ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką kartę graficzną warto kupic ?
Autor Wiadomość
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 5 Styczeń 09, 13:48   

Damcio95 napisał/a:
dobra pisze juz co chcieliscie. Zasilacz mam ModeCom

Feel-350 ATX 350W i płytę główną ASUS P5VD2X


Zasilacz do wymiany. Jaki masz procesor? Wstępnie sugeruję 9600GT + zasilacz.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Styczeń 09, 17:51   

Jeszcze procesor.... Stawiam na Pentiuma D, więc pewnie do wymiany :/ , ale niech autor dopisze... No i płyta do dupy, bo syf na VIA, więc 0 OC.
 
 
 
Damcio95 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 37
Skąd: z Filipowic
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 09, 16:22   

Procesor Intel Dual Core 2,8GHZ Dwurdzeniowy
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 7 Styczeń 09, 13:30   

Nie wśród rodziny Pentium Dual Core nie ma procesora o taktowaniu 2,8GHz. Najniższy model - E2140 (ale chyba najbardziej podatny na OC) ma "jedynie" 1,6GHz (przy odpowiedniej płycie, RAM-ie i zasilaczu taktowanie może szybko wynieść 3,2GHz, a nawet więcej) , natomiast najwyższy - E2220 ma taktowanie na poziomie 2,4GHz.

Dlatego masz Pentiuma D (czyli dobrze stawiałem :E) 820/915 (za mało infa, żeby wiedzieć jaki masz konkretnie model). Fakt, łatwo go pomylić z Pentiumem E (Dual Core), gdyż obie rodziny są 2-rdzeniowe (jednak przykładowo E2140 na stocku z łatwością gniecie każdego Pentiuma D pod względem wydajności, nie mówiąc już co z nimi robi po OC). Pentium D jest sklejką dwóch procesorów Pentium 4, opartych na przestarzałej i słabej architekturze Netburst. Ogólnie procesor będzie mocnym ograniczeniem dla karty, jego podkręcanie niewiele da, zresztą płyta tego nie oferuje, gdyż jest to syf na VIA.

Po tym co napisałeś wnioskuje że twój komputer to typowy szrot z marketu sprzed 3-4 lat, na którego moim zdaniem nie warto ładować pieniędzy. Wymiana karty graficznej niewiele da, jakiegoś większego kopa w grach nie odczujesz, gdyż karta będzie mocno ograniczona przez resztę podzespołów. Najlepiej zbieraj kasę, przynajmniej gdzieś do 1200-1300 złotych (najlepiej gdzieś tak 1500 i więcej) i złożymy (ja i pewnie Malcolm :E) Ci najlepszy zestaw do gier za określoną kwotę. I PAMIĘTAJ: NIGDY NIE KUPUJ GOTOWYCH ZESTAWÓW W MARKETACH/ALLEGRO itd., GDYŻ JEST TO SYF, KIŁA I MOGIŁA.
 
 
 
Damcio95 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 37
Skąd: z Filipowic
Medale: Brak

Wysłany: 7 Styczeń 09, 14:05   

Na wiek kompa zes trawił idealnie bo ma 4 lata
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 7 Styczeń 09, 15:17   

Panzer napisał/a:
Nie wśród rodziny Pentium Dual Core nie ma procesora o taktowaniu 2,8GHz. Najniższy model - E2140 (...) natomiast najwyższy - E2220 ma taktowanie na poziomie 2,4GHz.


A E5200, E5300 to co? ;)


Jaką masz teraz kartę? Jak coś bardzo słabego to można się zastanowić nad wymianą na coś taniego, jak masz tam coś w miarę mocnego to zbieraj na nowy komputer :/ .
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 7 Styczeń 09, 15:48   

Cytat:
A E5200, E5300 to co? ;)


Skleroza nie boli :E... Jakoś za pierwszym razem nie skojarzyłem :P ... Ale E5300 nie ma 2,8GHz i nie będzie pasować pod syfiastą VIA. Jeśli marketowy komputer ma idealnie 4 lata to obstawiam na GF6200 albo X300... Czyli straszny syf. Można się zastanowić nad max 7300GT/6600GT 256Mb, oczywiście wyłącznie na DDR3 (bo DDR2 to syf), jednak ten komputer to trup i najlepiej dozbierać pieniądze do nowego (oczywiście nie kupionego w żadnym markecie czy na Alledrogo :E).
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 09, 17:18   

W najbliższym czasie zamierzam zrobić mały upgrade kompa. Krótko mówiąc chciałbym zmienić mojego GeForca 7600GT na coś nowszego i właśnie tutaj pojawia się mój problem, ponieważ nie orientuję się za bardzo w tej tematyce ;) Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś dobra kartę w granicy 500-600 zł ? Na razie przeglądałem karty Invidi z serii 9xxx i powiem szczerze, że nie wiem co wybrać :/
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Luty 09, 06:45   

Podaj sprzęt (procesor, płyta główna, zasilacz i monitor) i dopiero wtedy będziemy się mogli zastanowić co do karty...
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 21 Luty 09, 07:44   

Ok ;)
Procesor - Core2Duo E6600 2,4 Ghz
Zasilacz - Tacens Valeo 460
Płyta - Gigabyte GA-965P-DS4
Monitor - LG FLATRON W1942T 19”
Karta wspomniany - GF7600GT
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Luty 09, 08:38   

Sprzęt dobry. W sumie albo możesz poszukać i ewentualnie dołożyć do jakiegoś dobrego HD4850, albo kupić 9800GT... Napisz jeszcze ile możesz dać max kasy.

Polecam chociażby coś takiego...
http://techmarket.pl/produkt-a-38073_16,0.html
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 21 Luty 09, 09:01   

Nie chciałbym przekroczyć kwoty 700zł max to z 750 zł. W sumie, to nie wiem co wybrać radeona czy GeForca.. :/
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 21 Luty 09, 12:18   

Kalimach napisał/a:
Nie chciałbym przekroczyć kwoty 700zł max to z 750 zł. W sumie, to nie wiem co wybrać radeona czy GeForca.. :/

Jeżeli to coś byłoby dostępne:
http://shift.sklep.pl/ind...35&skad=skapiec
W każdym razie szukałbym referencyjnego 9800GTX+/porządnego 4850.
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 22 Luty 09, 15:40   

Dzięki za pomoc :) W najbliższym czasie przejadę się kiedy do sklepu i popytam o tego GF9800. Zobaczymy co w sklepie powiedzą :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz