ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką kartę graficzną warto kupic ?
Autor Wiadomość
Damcio95 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 37
Skąd: z Filipowic
Medale: Brak

  Wysłany: 28 Grudzień 08, 07:38   Jaką kartę graficzną warto kupic ?

W moim kompie przydała by mi się nowa karta graficzna. Niewiem tylko jaką kupic dobrą a niezbyt drogą.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 07:47   

Najpierw powiedz jaką kwotę możesz przeznaczyć. :P Ja mam
Kod:
http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigabyte-radeon-hd-4870-512mb-ddr5-pci-e-box.2054.333215.html
i nie narzekam, chociaż do tej karty musiałbyś zmieniać całego kompa chyba. :P Powiedz co masz i ile kasy chcesz wydać.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Damcio95 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 37
Skąd: z Filipowic
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 10:08   

No myślę że tak do 500zł
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 11:48   

Jaki procesor, rozdzielczość, zasilacz?
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 12:22   

Cytat:
Jaki procesor, rozdzielczość, zasilacz?


I najważniejsze - jaka płyta główna - czy ma gniazdo AGP czy PCI-E. Bo nie da sie wepchnąć karty pod PCI-E do slotu AGP lub na odwrót :P . Aha, podaj koniecznie markę zasilacza, chociaż sadzę że siedzi tam jakiś wynalazek typu Tracer, ale podaj (odkręć obudowę i zobacz :P ).
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 12:30   

Panzer napisał/a:
Cytat:
Jaki procesor, rozdzielczość, zasilacz?


I najważniejsze - jaka płyta główna - czy ma gniazdo AGP czy PCI-E. Bo nie da sie wepchnąć karty pod PCI-E do slotu AGP lub na odwrót :P . Aha, podaj koniecznie markę zasilacza, chociaż sadzę że siedzi tam jakiś wynalazek typu Tracer, ale podaj (odkręć obudowę i zobacz :P ).


Uznałem, że nikt nie będzie kupował karty za 500 zł do dziadka z AGP :E.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 13:05   

Cytat:
Uznałem, że nikt nie będzie kupował karty za 500 zł do dziadka z AGP :E.


Nie wiadomo czy autor wie co to jest PCI-E czy AGP, a sądzę że wie że jedynie jest coś takiego jak karta graficzna, poza tym lepiej sie upewnić, bo zdarzają sie takie przypadki (chociaż 2 lata temu widziałem na Allegro), gdzie dobry wujek z USA :E czy bogata z Kanady :E fundowała swojemu siostrzeńcowi 8600GTS :E, tylko klops sie okazywał gdy karta nie pasowała do slotu, gdyż karta była pod PCI-E, a slot AGP, i biedny 8600GTS lądował na Allegro (może ciocia lub wujek przyślą w przyszłości z Ameryki nowy procesor, płytę, RAM i grafikę :E) i frajerzy kupowali ja po 600 złotych :E.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 19:04   

Znajdź pudełeczko z płyty głównej albo poproś mamę o rachunek gdzie jest napisana nazwa i nam podaj. :P
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 20:36   

Cytat:
Znajdź pudełeczko z płyty głównej albo poproś mamę o rachunek gdzie jest napisana nazwa i nam podaj. :P


Nie prościej ściągnąć CPU-Z czy Everesta i zobaczyć ?? Jedynie w przypadku zasilacza trzeba się pofatygować, ale odkręcenie 2 śrubek to nie problem, nawet dla osoby z 2 lewymi rękami.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 07:20   

Niby tak ale może nie umie obsługiwać "aż tak skomplikowanych programów"? xd
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Damcio95 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 37
Skąd: z Filipowic
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 07:27   

Bardao śmieszne. Na razie jestem u kuzyna to zasilacza nie sprawde ani płyty. Jak przyjade to nanpisze
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 08:15   

Daj screena z pierwszych zakładek CPU-Z i GPU-Z.
 
 
D-star 
Wolny chłop

Posty: 71
Skąd: Jerozolima
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 14:14   

Panzer napisał/a:
Jedynie w przypadku zasilacza trzeba się pofatygować, ale odkręcenie 2 śrubek to nie problem, nawet dla osoby z 2 lewymi rękami.



Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo ;-P że nazwa firmy znajduję się na części zasilacza widocznej bez rozkręcania go.
_________________


 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 15:05   

D-star napisał/a:
Panzer napisał/a:
Jedynie w przypadku zasilacza trzeba się pofatygować, ale odkręcenie 2 śrubek to nie problem, nawet dla osoby z 2 lewymi rękami.



Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo ;-P że nazwa firmy znajduję się na części zasilacza widocznej bez rozkręcania go.


Mowa o otwieraniu obudowy ;) .
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 15:40   

D-star napisał/a:
Panzer napisał/a:
Jedynie w przypadku zasilacza trzeba się pofatygować, ale odkręcenie 2 śrubek to nie problem, nawet dla osoby z 2 lewymi rękami.



Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo ;-P że nazwa firmy znajduję się na części zasilacza widocznej bez rozkręcania go.


Jak dostaniesz się do zasilacza bez odkręcania obudowy (są pewne osoby, które nie maja obudowy :E, ale to wyjątek) ?? Poza tym żeby odkręcić zasilacz należy rozkręcić 4 śrubki, w przypadku ściany obudowy dwie :P . Zawsze na nalepce, znajdującej się na zewnętrznej ściance zasilacza jest podana nazwa podana firmy, moc i model , no chyba że zasilacz to prawdziwy No-Name :E to więc nie ma firmy i modelu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz