ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Polska polityka wschodnia
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 11, 19:52   

Temat jakis nieżywy, więc coś tu napiszemy.
Po raporcie MAK-u zrobiła się nieciekawa sytuacja, szczególnie dla Tuska. Raport ów krytykuje polskich pilotów. W większości tam dobrze napisali, ale nie podoba mi się jedna kwestia, tj. wydanie przez ruskich operatorów komendy "horyzont", gdy Tupolew był 10 metrów nad lotniskiem - komenda taka powinna być wydana samolotowi na wysokości 100 metrów. Czyżby pomyłka o 90m? Rząd teraz chce nieco skorektować raport MAK-u, ale ten opinii zmieniać nie chce - tu zaczyna się taki cichy konflikt. Ciekawe, jak ta sprawa się zakończy. Teraz pan premier traci dużo poparcia.


Drobne poprawki.
- Bordinio
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 15 Styczeń 11, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 08:11   

Ja nie przyjmuję tej ruskiej wersji. Piszą, że wina leży tylko po stronie polskiej, że był szalony pilot pijany generał <---( nie pamiętam za bardzo czy to generał czy ktoś inny.) Ja bym nie gadał z tymi ruskimi. Wg mnie to kłamcy. Trzeba bronić naszej wersji.

Takie jest moje zdanie... Możliwe, że źle usłyszałem.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Styczeń 11, 16:44   

A jaka jest "nasza wersja" ? Bo moim zdaniem wersja pana Tuska niewiele różni się od wersji Rosjan. Poza tym ile można odczytywać materiały z czarnych skrzynek? W tydzień idzie to zrobić bo chyba nie rozszyfrowują tych rozmów z np. systemu binarnego czy jak. Ostatnio jadąc w busie śmiać mi się chciało bo radio donosiło o "wielkim sukcesie", czyli rozszyfrowaniu słów "nic nie widać".

Moim zdaniem to był zaplanowany zamach. A wersji dotyczących tego co się stało jest wiele, za niedługo powiedzą, że to Kaczyński przejął stery. Pytań jest wiele, a ten kto nie udziela odpowiedzi to znaczy że ma coś na sumieniu.

Największą głupotą było powierzenie śledztwa Rosjanom. Jeśli to był zamach to jak to teraz udowodnimy? Pewnie Ruscy (oczywiście jeśli to był zamach, do czego nie mamy 100% pewności) podmienili już materiały z czarnych skrzynek. Oprócz tego Rosjanie bardzo pięknie się zachowali, że nie zabezpieczyli Tupolewa, tylko zostawili go tak na wolnym powietrzu.

Nawiasem mówiąc dziwne, że pan Tusk i reszta lewicy jechali autami.
Tak samo Jarosław Kaczyński mówił, że ich kierowca specjalnie jechał bardzo wolno, tak aby pan Tusk wyprzedził pana Kaczyńskiego w drodze na miejsce katastrofy ( http://www.fakt.pl/Byl-ro...ly,70482,1.html ).

Tyle ode mnie.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
krzysiu1505 
Wędrowiec

Gra w: stronghold v1.2 z exalibur pack, Crusader 1.2
Posty: 22
Skąd: z Odległej Galaktyki
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 17:40   

Ruskie śledztwo to kompletne nieporozumienie. Zresztą powierzenie im śledztwa przez D. Tuska można by podciągnąć pod zdradę stanu. Samolot też schodził z kursu i dopiero jak zboczył 70m w dół i 110m na bok wieża się odezwała.
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 19:20   

Nasza wersja jest lepsza od ruskiej. Nie chodzi tam o winę pilotów tylko np. że na lotnisku nie było zainstalowanych specjalnych programów, aby np. auto pilot działał. Teraz właśnie mają zrobić doświadczenie. I zgadzam się z Tobą Tay, to totalna głupota powierzenie tego śledztwa Rosjanom. Oni ośmieszają Nasz NARÓD.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 21:11   

Po pierwsze to nie wydaje mi się, aby to była tylko wina Rosjan. Myślę, że teza mówiąca o błędach popełnionych przez obie strony jest najprawdziwsza.
Po drugie to zastanówcie się. Samolot rozbił się gdzie ? Pod Smoleńskiem, który jest w granicach Rosji. Wyobrażacie sobie, żeby jakikolwiek kraj prowadził śledztwo na terenie innego ? Niestety jest tak, że śledztwo prowadzi to państwo, na którego terenie takie zdarzenie miało miejsce. Oczywiście mogliśmy próbować przejąć dochodzenie, ale i tak ktoś od nas tam pojechał.
Rosjanie to jednak Rosjanie. Historia wielokrotnie pokazała jakie rzecz potrafi ich władza i to się raczej nie zmieni. Nie zmienia to jednak faktu, że Rosja kłamie non stop. Wcale nie jest tak prosto przyznać się do błędu. Póki co, należy rozmawiać z Rosją, ale inteligentnie. Nie można wszystkiego przyjmować za kłamstwo.

Możemy też stwierdzić, że Rosjanie stworzyli mgłę, sfabrykowali dowody, zatarli ślady, a w między czasie sprowadzili samolot na ziemię jakąś bronią. Pamiętam, że zaraz po katastrofie słychać było strzały. Najprawdopodobniej były to strzały z broni BOR'u, które reagowały na temperaturę, ale niektórzy ludzie krzyczeli, że dobijali rannych.

Cała ta sprawa jest skomplikowana i dziwię się, że nie poprosiliśmy od razu o wsparcie innych organizacji.

P.S. Krótko bo muszę kończyć.
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 21:22   

Śmieszą mnie poprzednie posty. "To był zamach", "nasza wersja jest lepsza od ruskiej". Taa - lepsza, czyli jaka ? Że w polskich siłach zbrojnych panuje wielki bajzel, że WP wraz z wchodzącymi w jego skład siłami lotniczymi jest kierowane przez niekompetentnych generałów (często kwintesencje postkomunistycznego betonu) ulegających zbyt często naciskowi polityków, którzy nie mają zielonego pokroju o wojskowości. To że polska armia ma pieniądze, tylko są fatalnie zarządzane (większość z nich jest zjadana przez wojskową biurokrację, chociaż te pieniądze mogłyby być wydane w lepszy sposób - na szkolenie, sprzęt). To że wojsko często łamie procedury (wynika to z braków w szkoleniu)? To że polskim siłom powietrznym brakuje sprzętu, bo pieniądze na jego cel są przejadane (w przypadku TU-154M brakowało symulatora, a załoga feralnego TU-154M 101 nie miała zbyt dużego doświadczenia w lataniu na tego typie maszyn)? Tak naprawdę, już przed wylotem Tupolewa 10 kwietnia wiedziano jakie warunki pogodowe panują w okolicach Smoleńska, znano też (kiepski) stan lotniska. Wiele osób zdawało sobie wtedy sprawę że lądowanie w takich warunkach, na takim lotnisku, takim samolotem to samobójstwo. Ale cóż, może się uda - mawiają... Nie udało się. Podczas lądowania wielokrotnie złamano procedury lotnicze i źle posługiwano się z przyrządami pokładowymi, chociaż tak naprawdę jeszcze przed wylotem sama wyprawa była źle zorganizowana - nie wiedziano kto za co odpowiada, nie brano też pod uwagę że będzie istniała konieczność lądowania na zapasowym lotnisku (przez co te lotniska nie były przygotowane na lądowanie delegacji RP).

Tak naprawdę 95% raportu MAK-u to dla Polski gorzka prawda, to Polacy w największym stopniu przyczynili się do tragedii. Rosjanie też mieli jakoś udział, jednak zrzucanie na nich całkowitej winny, albo większościowej winy to głupota. W raporcie Rosjanie się wybieli, nie ze względu na to żeby ukryć "prawdę o zamachu", tylko dlatego że pewnie chcą ukryć bajzel (może nawet większy niż w Polsce) jaki panuje w Rosji dotyczący ich lotnictwa - tragiczny stan wielu lotnisk, niekompetencje osób powiązanych z lotnictwem, chaos organizacyjny itd. Gdyby ta prawda ujrzała światło dzienne to najprawdopodobniej wiele osób straciłoby swoje posady.

Błąd polskiego rządu w stosunku do Rosjan polegał na tym, że raczej w wyniku emocji, a nie zdrowego rozsądku całe śledztwo przekazał Rosji, chociaż Rosja to "specyficzne państwo". Lepszym pomysłem byłoby przekazanie sprawy międzynarodowej komisji, która może i dłużej pracowała, ale przedstawiłaby obiektywniejszy raport od rosyjskiego, choć nie należy się łudzić że w jakiś drastyczny sposób oba raporty się różniły (zdecydowana większość wniosków byłaby taka sama, czyli niekorzystna dla Polski).

Co do zamachu - to najgłupsza teoria jaką słyszałem :D .
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 11, 22:03   

Panzer napisał/a:
Co do zamachu - to najgłupsza teoria jaką słyszałem .

Ja też tak uważam.


Cytat:
Największą głupotą było powierzenie śledztwa Rosjanom. Jeśli to był zamach to jak to teraz udowodnimy? Pewnie Ruscy (oczywiście jeśli to był zamach, do czego nie mamy 100% pewności) podmienili już materiały z czarnych skrzynek. Oprócz tego Rosjanie bardzo pięknie się zachowali, że nie zabezpieczyli Tupolewa, tylko zostawili go tak na wolnym powietrzu.


Dlaczego według Ciebie ktoś miałby planować zamach Tupolewa? Odnoszę wrażenie, że część osób uważa, że Rosja uknuła spisek, którego efektem była katastrofa pod Smoleńskiem, a taka teoria to według mnie jest całkowicie bzdurna. Nie mówię, że Rosjanie są całkowicie bez winy, ale obarczanie ich w całości winą i uniewinnianie Polaków również jest bez sensu. W tej sytuacji, żadna z stron nie jest bez winy. Ta afera z raportem MAKu, jest według mnie próbą zmieniania niewygodnej dla Polski prawdy.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 11, 13:32   

Ja także nie [s]uwarzam[/s] uważam, jak moi przedmówcy, aby katastrofa ta była zamachem. Wg mnie to wina obu stron, z jednej złych decyzji polskich pilotów, z drugiej ruskich operatorów. Nie ma co się bawić w "teorię spisku". Trzeba patrzeć na fakty.

Threeth napisał/a:
Ta afera z raportem MAKu, jest według mnie próbą zmieniania niewygodnej dla Polski prawdy.


Tak, a szczególnie dla polskiej władzy ;) Nie ma się więc co dziwić, że rząd chce przedstawić Polskę, a szczególnie siebie, w lepszym świetle.

Edycja: Kacper
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Kacper 19 Styczeń 11, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 19 Styczeń 11, 13:57   

Threeth napisał/a:
Dlaczego według Ciebie ktoś miałby planować zamach Tupolewa?


Bo Kaczyński był dla nich niewygodny i blokował dużo rzeczy. Każdy może mieć własne zdanie, a jak było na prawdę to najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 11, 15:19   

Cytat:
Bo Kaczyński był dla nich niewygodny i blokował dużo rzeczy.

Oczywiście najzwyklejsza śpiewka - Kaczyński był dla Rosjan niewygodny i ble ble ... Tak naprawdę władze Federacji Rosyjskiej mają znacznie więcej groźniejszych wrogów w samej Rosji jak i poza nią, którzy jeszcze żyją (niektórzy mają się bardzo dobrze), więc nadal nie widzę powodu dlaczego Rosja miała mordować biednego Kaczyńskiego, a nie innych, groźniejszych dla ich władz ludzi. Prawda jest taka że Kaczyński dla Rosjan był jedynie małym rusofobem, z błyskawicznie traconym poparciem społecznym w Polsce i z małym wpływem na polską politykę. Przeprowadzanie zamachu na prezydenta obcego państwa, pół roku przed wyborami, których raczej nie miał szans wygrać jest totalnym debilizmem. Zwłaszcza że ryzyko wpadki jest zbyt duże, a konsekwencje wynikające z odkrycia prawdy o zamachu mogą doprowadzić nawet do rozpadu państwa, albo przynajmniej usunięcia jego dotychczasowych władz. Przeprowadzanie zamachu na głowę państwa przez inne państwo nigdy nie będzie tolerowane na arenie międzynarodowej i po prostu doprowadzi do nałożenia ogromnych sankcji na państwo, które przeprowadziło zamach, a te z kolei doprowadzą do głębokiej izolacji na arenie międzynarodowej (a co z kolei, w dobie globalizacji i coraz ściślejszym powiązaniu gospodarek różnych państw ze sobą, oznacza całkowity upadek systemu gospodarczego, politycznego, administracyjnego itd. - co dla tak dużego i niejednolitego pod rożnymi względami, scalonego jedynie dzięki silnej władzy, państwa jak Rosja oznacza tylko jedno - rozpad i totalny upadek na arenie międzynarodowej podmiotów, które powstały z rozpadu Rosji). Mówiąc krótko - ewentualne korzyści płynące z potencjalnego zamachu na Kaczyńskiego są nijakie i jedynie krótkotrwałe i są w stanie zrekompensować w żadnym stopniu potencjalnych strat, jakie Rosja może ponieść w wyniku odkrycia prawdy o zamachu.

Także sposób przeprowadzenia ewentualnego zamachu na samolot jest kretyństwem. Rodzi po prostu zbyt wiele pytań i jest trudne, o ile niemożliwe do zrealizowania (tu odsyłam do prawdziwych ekspertów lotniczych). Putin był przez wiele lat agentem KGB, został przeszkolony przez tą organizację, i wie zapewne że potencjalny zamach ma wyglądać jak najbardziej naturalnie (KGB często uciekało się do bardzo wyrafinowanych metod), ma pociągać jak najmniej ofiar (mniej ofiar - mniej niewygodnych pytań), ma rodzić jak najmniej pytań i nie może pod żadnym pozorem doprowadzić do wpadki (co niestety Sowietom się zdarzało). Jednak ani KGB, ani FSB nigdy nie przeprowadziły zamachu na głowę państwa! Mówiąc krótko, gdyby Rosjanie byliby na tyle szaleni aby przeprowadzić zamach (co jak wyżej wspomniałem jest absurdem) to najprawdopodobniej L. Kaczyński zmarłby z "przyczyn naturalnych" (zwłaszcza w dobie dzisiejszej techniki jest to łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek wcześniej), a my byśmy nic nie wspominali o zamachu.

Każdy może mieć swoje zdanie, ale uważam że najbardziej kretyńskie poglądy (a takim poglądem jest to że Rosjanie przeprowadzili zamach) należy zwalczać za pomocą stosownych argumentów.
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 19 Styczeń 11, 16:15   

Przekonałeś mnie, ale nadal nie twierdzę, że Rosjanie są bez winy.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 11, 16:17   

Nikt tak nie twierdzi.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 19 Styczeń 11, 16:28   

Nie napisałem, że ktoś tak twierdzi.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 11, 19:37   

Teraz ostatnio w wiadomościach mówili, że ktoś nie chcę się przyznać do winy i dlatego są też luki w raporcie Mak-u. Rosjanie mówią, że oni wspaniali, że na wieży kontrolnej nie popełniono żadnych błedów itd i ,że tylko Polacy wszystko zepsuli ładniej mówiąc. ;-)
To najbardziej mnie denerwuję. ;/
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz