ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Kacper
3 Październik 11, 10:48
Wybory na Prezydenta RP

Na kogo zagłosowałbyś/zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2010?
1. Jarosław Kaczyński [PiS]
23%
 23%  [ 6 ]
2. Bronisław Komoroski [PO]
42%
 42%  [ 11 ]
3. Grzegorz Napieralski [SLD]
3%
 3%  [ 1 ]
4. Waldemar Pawlak [PSL]
0%
 0%  [ 0 ]
5. Andrzej Lepper [Samoobrona]
11%
 11%  [ 3 ]
6. Andrzej Olechowski [bezpartyjny, popierany przez SD]
3%
 3%  [ 1 ]
7. Marek Jurek [Prawica RP]
3%
 3%  [ 1 ]
8. Janusz Korwin-Mikke [WiP]
11%
 11%  [ 3 ]
9. Bogusław Ziętek [Sierpień '80]
0%
 0%  [ 0 ]
10. Kornel Morawiecki
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 19 Czerwiec 10, 20:04   

Uważam tak samo jak Odyn. Kaczyńscy mieli swój czas i za wiele nie zdziałali. Trzeba teraz dać wolną rękę Platformie. Dzięki temu potem będzie można w razie kichy powiedzieć z czystym sumieniem, że mieli możliwości, ale woleli nic nie robić. Muszę powiedzieć, że dowiedziałem się ciekawych rzeczy z postu Fryzjera ;p Nie wiem na ile to jest prawda, ale potrafi zmienić stosunek do kandydatów ;)

Korwin Mikke, kolega chciał mnie do niego przekonać bo ma dozbroić armię, polepszyć służbę zdrowia, zlikwidować maturę itd. On rozpirzy Polskę prędzej niż zdążymy mrugnąć. Za bardzo nie orientuję się w poglądach paru kandydatów, ale jeżeli to co pisze o nim Fryzjer jest prawdą to nie zagłosowałbym na niego tym bardziej. Ma kasę, więc o emeryturę się nie boi. Problem w tym, że jeszcze nie nadszedł czas na takie kroki. Społeczeństwo musi w pełni wkroczyć w XXI wiek oraz nabrać odpowiedniego stosunku do rzeczywistości.

Pawlak ? Ta jego kamienna twarz mnie rozbraja :P Jestem na nie. Dlaczego ? Ano dlatego, że podczas koalicji z PO nie pozwolił rozwiązać KRUS'u. ( Dla mnie to taki trochę złodziej ) Tam idą takie przekręty, że głowa mała. Sam program PSL z tego co niedawno czytałem to taki zły nie jest.

Reszta nie zasługuje na wzmiankę o nich ;p


Najbardziej boli mnie w naszej polityce to, że młodzi w ogóle się do niej nie garną. Przecież czas zamienić te świnie przy korycie na naprawdę wykształconych, sprawiedliwych, światłych, oczytanych, rozsądnych i inteligentnych ludzi, emanujących świeżością i energią do działania. Przecież tak naprawdę Polska nie musi być taka jaka jest. Dobrze, że nie jest gorsza, ale może być o wiele lepsza... wystarczy kilka trafnych reform. Byłbym również za tym, aby bardzo zmniejszyć diety poselskie itp. Dobre pomysły, idee itp. powinny być gratyfikowane pieniężnie. Za nic nie robienie należy się minimum.
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 20 Czerwiec 10, 09:18   

Ja zagłosowałem na Leppera w drugiej turze (bo raczej napewno do niej dojdzie) zagłosowałbym na J.Kaczyńskiego
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 20 Czerwiec 10, 10:16   

Z racji ciszy wyborczej nie powiem, na kogo oddałem głos. Prawdę powiedziawszy cały czas kibicowałem innemu kandydatowi, który jednak w jednej, ale naprawdę kluczowej dla mnie kwestii okazał się zbyt miękki i z lekką niechęcią, ale zagłosowałem tu na tego człowieka właśnie. I na jego rzecz teraz lobbuję w rodzinie (no co? w rodzinie można, hehehe). ;)

Edit: przypominam zresztą, że trwa cisza wyborcza i jej złamanie grozi odpowiedzialnością karną (do bodajże 1 mln złotych :D ). Więc wstrzymajcie się jeszcze na te kilka godzin, bo myślę, że Odynowi i naszej wesołej kompanii modków nie chce się dzwonić na policję, że złamano prawo (a mielibyśmy pewnie taki obowiązek... :/ ) itd. Po kij nam wszystkim to? ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 20 Czerwiec 10, 18:20   

No i już wiadomo - będzie druga tura.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 20 Czerwiec 10, 18:23   

Ano będzie. Gwoli teraz formalności - od dawien dawna kibicuję JKM'owi, nie mniej jednak ostatnio zadeklarował się, iż nie ruszy porozumienia aborcyjnego, co jest dla mnie jako chrześcijanina jednak nie do przyjęcia, więc dałem głos Jurkowi.

Ale bardzo mnie cieszy 4. miejsce Korwina - kto wie, może za rok UPR dostanie się do Sejmu? Miło by było... ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 20 Czerwiec 10, 21:03   

Ja się wstrzymałem od głosu. Dopisałem Pudzianowski i wrzuciłem, ale to tylko tak dla jaj. Tak to ogólnie kibicowalem Komorowskiemu albo Napieralskiemu. Nie chcę obrazić czyich poglądów, ale strach bierze, że taki Kretyn jak JKM miał 4 miejsce, no ale to tylko było poand 2% głosu.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 12:40   

Strach bierze, że dopisałeś Pudziana i że kibicowałeś Napieralskiemu.

Wiwat JKM! ;) Za rok ko-liberałowie do Sejmu! :)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 13:15   

Gdyby JKM objął rządy w Polsce to by cała gospodarka upadla, skończyła się demokracja i wyszli byśmy z UE, co sam chce zrobić. Dla mnie to jest dopiero starch, ale mamy wolność słowa. Ośmelilbym się powiedzieć, że mielibyśmy bardziej rozwinięty Irak, jak za czasów Saddama.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:03   

1. Gospodarka upada teraz, bo jest państwowa i niewydajna - tylko wolny rynek może ją uratować, a nie panujący w Polsce socjalizm. Podobna sytuacja była Wielka Brytania i jak widać, rządy Thatcher pozytywnie wpłynęły na państwo i kieszeń obywateli. Korwin chce zrobić po prostu to samo.
2. Niestety, demokracja nie upadnie, bez obaw, acz dla mnie to akurat żaden problem. Monarchia lub prawicowy autorytaryzm - proszę bardzo. ;) Inna sprawa, że to niemożliwe w obecnej sytuacji. Poza tym, demokracja lub jej brak i wolność słowa wcale się ze sobą nie wiążą.
3. Wyście z UE? A po co? To i tak się już wkrótce rozwali - szybciej od ZSRR. :D
4. Powiedziałbym, że mielibyśmy Polaków bogatych jak mieszkańców Beneluxu z konserwatywnymi obyczajami i dodatnim przyrostem naturalnym oraz bezpiecznymi ulicami.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:05   

JKM też mnie nie przekuje, bo gościu jest nieco pokręcony. Likwidacja matur, legalizacja marihuany? On chciał zrobić z Polski kraj wesołych rastamanów? :mrgreen: Wydaje mi się, że on takie bajki gada, żeby podniecić młodzież, bo u niej ma największe poparcie. Jeszcze słyszałem, że była akcja, jak pokazał "Heil Hitler" w TV? To plotka, ale one też nie biorą się znikąd. Nie, koleś nie powinien objąć urzędu prezydenta. To chyba jest Unia Polityki (nie)Realnej.

Oczywiście, nie urażając niczyich poglądów.

Crux napisał/a:
kibicowałeś Napieralskiemu.


Ja nie mam zaufania do Napierdalskiego, koleś wyskoczył jak nie wiem kto z kandydowaniem na prezydenta. Myślał, że jak wybory przyszły to wykorzysta okazję i sobie zostanie prezydentem. I figa :P Doigrał się spryciarz. Już po twarzy widać, że to jakiś dwulicowy cwaniaczek i nie można wierzyć w to, co mówi. Nie oddałbym na kogoś takiego głosu, choćby był jedynym kandydatem.

Oczywiście, nie urażając niczyich poglądów.

A Jaro już mnie trochę wnerwia. Niech już cała saga Kaczyńskich odczepi się od władzy, mieli 5 lat pola na popis i nic nie zrobili. Teraz ma być tak znowu? Całe życie nie będzie jechał na Smoleńsku.

Oczywiście, nie urażając niczyich poglądów.

P.S. - to moje zdanie i nie chcę mieć odpowiedzi ani podważania go w postaci 50 miliardów stron tekstu, linków i argumentów, bo i tak nie przeczytam. Po prostu wyrażam swoją opinię.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:13   

Własnie w TVN24 będą analizowali program gospodarczy Korwina. Fakty, ludzie, pieniądze, szybko włączać i oglądać :)

Edit: "heil Hitler" to był protest przeciw wprowadzeniu euro w Polsce. Korwin porównywał to do narzucania marki niemieckiej krajom podbitym przez III Rzeszę. Nazwał to "ein Volk, ein Reich, ein Euro" (parafraza nazistowskiego motta). To ironia, moi drodzy. Korwin nienawidzi socjalizmu kazdego, narodowego także. :)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:24   

A ja uważam że Jarosław Kaczyński jest kosmitą przybyłym z zaświatów żeby zniszczyć ludzką cywilizację. I nie życzę obie czytać 40 stron postów o tym, że jestem psychiczny, a kosmici nie istnieją. Wyrażam swoją opinię. Nie urażając niczyich poglądów.

Cytat:
Własnie w TVN24 będą analizowali program gospodarczy Korwina. Fakty, ludzie, pieniądze, szybko włączać i oglądać :)
Kurka, może będzie gdzieś na YouTubie? Crux, nagrywaj dźwięk na komórkę :) Będzie do przesłuchania.

Cóż, teraz mamy już druga turę, bez Jurków, Korwinów i Lepperów - no i kogo teraz byście wybrali?
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
Ostatnio zmieniony przez Kacper 21 Czerwiec 10, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:28   

Nagrywałem, ale nie ma co wrzucać. Tandeta totalna. Najpierw zdziwienie "salonu", że prześcignął Pawlaka. Później krótkie omówienie jego ultraliberalnego programu (zakaz finansowania szkolnictwa, prywatyzacja szpitali, kategoryczny sprzeciw wobec uchwalania budżetu z deficytem), wypowiedź prezesa Instytutu im. Adama Smitha, p. Gwiazdowskiego, a także jakiegoś tam politologa (że niby część to świadomi wyborcy, a niektórzy to młodzi buntownicy, którzy chcieli zrobić na złość PiS i PO), no i 2 czy 3 wypowiedzi Korwina - o tym, kogo poprze w 2 turze oraz o stanie polskiej gospodarki. Ciekawe porównanie - dlaczego polscy przedsiębiorcy wolą zakładać firmy na (tutaj jakiś egzotyczny kraj, nie pamiętam, nie będę zmyślał), gdzie są wulkany? Bo jego erupcja jest mniej nieobliczalna niż polski parlament. ;)

No, i tyle. Tragedia. Żadnej analizy, tylko to, co znamy. Chałtura, panowie dziennikarze. ;)

Edit: Thomson, nie cierpię PiS-u i Kaczyńskiego i życzę tej bandzie oszustów (tak, oszukali mnie i wielu innych prawicowców pozując na konserwatystów, podczas gdy to banda lewaków - z drobnymi wyjątkami, które nic nie znaczą w partii, 70 szereg) politycznej emerytury. Nie mniej jednak nie masz racji, gdyż PO też miało swoją szansę - takie nazwy jak UD, KLD czy AWS kojarzymy? :)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
Ostatnio zmieniony przez Crux 21 Czerwiec 10, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:42   

Trochę po czasie, ale nie szkodzi. Właśnie znalazłem na kompie takie "małe" porównanie:

http://img687.imageshack.us/img687/4613/v16y.jpg

(jeśli już gdzieś na forum było to mówić :) )
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 17:58   

Crux napisał/a:

3. Wyście z UE? A po co? To i tak się już wkrótce rozwali - szybciej od ZSRR. :D


Wiele razy już to słyszałem, ale powiedzcie dlaczego UE musi się rozpaść i to w bardzo krótkim czasie?

W II turze nie poszedłbym głosować, bo to wybór między złym a gorszym... Naprawdę nie wiem na kogo miałbym zagłosować...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz