ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kim chcielibyście zostać w przyszłości
Autor Wiadomość
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 10, 19:20   

Bądźmy realistami - mało prawdopodobne, że zostaniesz tak poczytnym pisarzem jak Sapkowski ;) . A co do sztuki - żeby dobrze sprzedawać swoje obrazy trzeba mieć nazwisko. Zajęcie w pisarstwie i sztuce jest strasznie niepewne, więc osobiście za Chiny ludowe nie zamierzam szukać pracy w tych kierunkach.

Co do IPN-u - no cóż, wiadomo, że to nie jest dobry wybór. Z archeologią tak samo - roboty w tym zawodzie to ze świecą szukać.

No i klops dla humanistów... Dwa hektary i do roboty :P ...
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 10, 19:22   

mi się widziała medycyna - ale żeby się tam dostać, trzeba zdać maturę rozszerzoną z chemii i biologii oraz podstawową z fizyki. Biologię może bym napisał, ale reszta? Nie sądzę. Wybiorę kierunek, w którym będzie wymagany tylko jeden z tych przedmiotów, np. na biochemię wymagana jest albo rozszerzona biologia albo chemia. Poza tym - biotechnologia i inżynieria to przyszłość. Rozpatrywałem dziennikarstwo, bo lubię popisać, ale dziennikarze dzisiaj to hieny szukające sensacji i nie dający żyć ludziom, na których się uwzięli, a gdy nagrają cokolwiek, to zmodyfikują to na własną korzyść. W ostatnim przypadku - otworzę własny biznes (restauracja, klub), niezależnie od zawodu, mogę też wypuścić parę książek, na których też można co nieco zarobić.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 1 Lipiec 10, 20:44   

A ja nie wiem ale cóż juz za rok matura i będzie trzeba na coś się zdecydować. :)
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 10, 20:51   

No cóż, Warlike, bądź co bądź temat to "Kim chciałbyś zostać w przyszłości" ;p. Więc można neico pofantazjować. Fakt faktem, każdy pisarz, malarz czy ktokolwiek aby daleko zajść musi mieć dobrze wypromowane nazwisko, a z malarstwem jest tak, iż sprzedaje się swoje prace za grosze by po swojej śmierci ludzi handlowali nimi za miliony ;p. Jednakże cóż... Tutaj piszę, iż skończę studia humanistyczne, coś napiszę itp, choć zapewne może i studia skończę, ale później raczej nie będzie tak jak w planach. Chociaż, kto wie, przykładowo autorka Harrego Pottera z tego co pamiętam była odrzucona przed osiem wydawnictw, dopóki jedno nie zgodziło się wydać jej książki.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 10, 09:49   

Droga do sławy w pisarstwie wiedzie przez ciernie... ;) Pasowałoby się w końcu zastanowić, gdzie się wybierać na studia... Co do matury, wiem tylko, że będę zdawać rozszerzoną historię :p .
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 10, 09:54   

Ja tam mam dopiero za 5 lat mature (No, chyba że w którejś klasie nie zdam, choć to bardzo mało prawdopodobne), choć też już jestem na 99% pewny, że będę się koncentrował na historii, polskim i angielskim.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
olowek 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1
Wiek: 29
Posty: 217
Skąd: Przeworsk
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 10, 09:56   

Ja też jestem bardziej humanistą, ale z przedmiotów ścisłych bardzo lubię geografię, z matmą też nie mam problemów. Właśnie dowiedziałem się, że dostałem się do technikum geodezyjnego, więc zawód jako taki będzie :) . Jeśli będę miał chęć, być może po tej szkole pójdę na studia w tym właśnie kierunku.
_________________
Moje mapy:
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 2 Lipiec 10, 11:41   

Na razie kończę gimnazjum, idę do ogólniaka na profil matematyka/informatyka ewentualnie jeszcze do tego angielski, potem studia informatyczne w Krakowie/Wrocławiu.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 10, 08:21   

Zdałem maturę, idę na studia i mogę wybierać : D! Idę na Inżyniera produkcji ;>, [OPOLE]
_________________
|M|pr0
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 10, 19:38   

Cytat:
Informatykiem, ale nie wiem, czy się dostanę :D .

Hihi, udało się :P .
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 10, 11:46   

Malcolm napisał/a:
Cytat:
Informatykiem, ale nie wiem, czy się dostanę :D .

Hihi, udało się :P .


Dostałeś się? Gratulacje ;>
_________________
|M|pr0
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 10, 14:40   

Marori napisał/a:
Malcolm napisał/a:
Cytat:
Informatykiem, ale nie wiem, czy się dostanę :D .

Hihi, udało się :P .


Dostałeś się?


Gratulacje ;>

Tak, dostałem się na politechnikę poznańską, chociaż będę jeszcze czekał na wyniki rekrutacji na uniwersytecie, i jak się uda, to tam pójdę, więc jeszcze mam się czym stresować :D .

Dzięki i nawzajem :) .

Edit: Są wyniki, dostałem się! :D
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 10, 15:52   

Dostałem się na trzy kierunki:

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Rolnictwo i Leśnictwo
Inżynieria Środowiskowa

Ciekawe co teraz wybrać. Poszedłbym na Środowiskowa ale kurcze nie wiem czy dam sobie rady. :P

PS: Malcolm, gratuluje po raz drugi :D !
_________________
|M|pr0
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 10, 17:21   

Marori napisał/a:
Dostałem się na trzy kierunki

Gratuluję :) .

Marori napisał/a:
Poszedłbym na Środowiskowa ale kurcze nie wiem czy dam sobie rady.

Idź :D . Jak sobie nie poradzisz, to najwyżej za rok zmienisz kierunek, to nie takie straszne :D . Zawsze się czegoś nauczysz :) .

Marori napisał/a:
Malcolm, gratuluje po raz drugi

Thx :) .
 
 
Sardyna 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold, Crusader, Stronghold 2
Wiek: 33
Posty: 18
Skąd: Włocławek/Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 11, 07:43   

O, odświeżę temacik ;) Mam dla was jedną, cenną uwagę - życie weryfikuje plany.

Ja np już w gimnazjum wiedziałem, co chcę robić - albo studiować historię, która po dziś dzień jest moim ukochanym przedmiotem, albo prawo. Po gimnazjum utwierdziłem się w przekonaniu, że historia nie jest przyszłościowa, więc zdecydowałem się na prawo, całe liceum byłem utwierdzony w tym postanowieniu. I jak się skończyło? Zdałem maturę i nawet nie złożyłem podania na ten kierunek, jako że matura poszła mi niezbyt dobrze, nie dostałem się ani na UG, ani na UWM, ani też na UMK. Koniec końców w drugiej turze rekrutacji poszedłem na Uniwersytet Łódzki na filologię klasyczną (błagam, niech nikt nie idzie na ten kierunek!) i to tylko dlatego, żeby wyrwać się z Włocławka. Chciałem pociągnąć ten kierunek przez 3 lata, zrobić licencjat i iść na drugim roku na archeologię, ciekawe połączenie. Ale po roku zmieniłem kierunek i teraz studiuję zarządzanie w administracji publicznej. Zarządzaniem jako kierunkiem jestem zachwycony, odnajduję się tam jak mało kto, specjalność tylko słabą wybrałem, ale nie ma żadnego problemu żeby ją zmienić i chcę wziąć marketing. Co dalej, po studiach? Zobaczymy, teraz zaczynam pracę w Centrum Biznesowym jako doradca finansowo - ubezpieczeniowy ale nie sądzę, żeby to było coś, co chciałbym robić w przyszłości, nie widzę siebie w finansach ;) Bardziej mnie ciągnie do reklamy, chciałbym otworzyć po studiach własną agencję reklamową, ewentualnie, jeśli nie wyjdzie z własnym biznesem, praca w dziale marketingowym w jakimś prywatnym przedsiębiorstwie (państwowych się nie tykam ;p ).
_________________
Qui non est mecum, contra me est
Per aspera ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz