ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Śmierć prezydenta!
Autor Wiadomość
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 10, 21:14   

To nie byl żaden wypadek tylko wedlug mnie zamach ! ;s , to sie stało na terenie Rosji a nasze stosunki z nimi nigdy nie byly dobre , w poblizu tamtego miejsca też zgineli niektorzy przedstawiciele III RP (ale to bylo w czasach prześladowań) to nie byl zaden wypadek jak dla mnie . . . chyba że Dusze pochowane w Katyniu spowodowały to tragedie aby ich zostawic w spokoju i tyle , a nie po tylu latach o Katyniu sie przypomniało , o tym ludobójstwie . . .
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 17 Kwiecień 10, 16:08   

zamach nie miałby sensu. Po co Rosja miałaby robić takie rzeczy?
Tak dodam off-topowo - że nie powinno się czcić pamięci zmarłych. Z tego, co wiem wspominanie, tęsknota i czczenie zmarłych wzmacnia ich więź energetyczną z osobami żywymi i przez to zmarli nie mogą zmienić stopnia wibracji i przejść na drugą stronę. I myślę, że odkąd zaczęliśmy tak czcić ten Katyń to tylko rozdrapaliśmy stare rany i nie pozwalamy duchom iść tam, gdzie powinny. Dla mnie - stało się i im bardziej o tym gadamy, tym pogarszamy sytuację.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 17 Kwiecień 10, 17:16   

Stosunek do życia pozagrobowego uzależniony jest od wiary. Jeżeli ktoś nie wierzy w takie rzeczy to raczej nie przekonasz go by zaprzestał wspominek itd. Lekko offtopując :
Uważasz, że duchy 'elity II RP' są odpowiedzialne za katastrofę ? Tylko w sumie chyba myśl o uwolnieniu się nie spełni. Sprowadzając katastrofę tylko wzbudziły żal, myśli o Katyniu. [ Otworzyły starą ranę, która jeszcze do końca się nie zagoiła ]
Aczkolwiek personalnie mogę przypuszczać na podstawie operacji fantomowych, że istnieje coś takiego jak energia związana z człowiekiem.

Wracając do tematu. Co gdyby katastrofa była zaaranżowana przez tajne służby Polski i Rosji ? Najtajniejsze służby mają przecież wielką samowolę, więc mogłyby mieć chęć 'pisać' historię. [ Państwo w państwie ] Pamiętajmy, że Rosjanie jako ( Putin, normalni ludzie itp. )nie chcieli pogarszać obiecujących relacji z Polską, modlili się, żeby wszystko było dobrze. Zezwolili na lądowanie, żeby nie było, że utrudniają prezydentowi Polski stawienie się na obchody.

Teorii spiskowych jest bardzo dużo. Zobaczymy co pokaże czas lub czego nigdy się nie dowiemy.
 
 
 
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 17 Kwiecień 10, 20:32   

mi Zamach nie przyszedł sam z siebie , nie wiem czy to plotka czy prawda ale podobno niedługo po wypadku słyszano tam strzały , i nie uważam że duchy elity II RP tylko III RP :P , a tak wogule gdyby to był spisek nie zdziwiłbym sie . . . bo jak to sie mówi Życie jest okrutne
_________________
Ale Urwał!!!

chcesz mi pomóc ? Wejdz, to cie nic nie kosztuje :P
http://s1.battleknight.pl...ef=MTQzNTQ2NA==
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 17 Kwiecień 10, 20:55   

Jeżeli chodzi o mnie to nie wykluczam próbe zamachu :].
_________________
|M|pr0
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 07:49   

Co do strzelania to najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem będzie to iż pod wpływem temperatury wystrzeliwała po prostu broń BOR'owców. Aczkolwiek słyszałem, że podobno wieniec prezydenta nie ucierpiał w katastrofie. Ktoś mówił, że jakieś żarówki wkręcali po katastrofie.
 
 
 
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 10:32   

też coś mi sie obiło o uszy , ale co do samej katastrofy to tyle wersji krąży ze szok O.o , jedna mówi ze pilot nie wykonywał rozkazów gdyz nie znal j.rosyjskiego , druga mówi ze prezydent siedzial za sterami , Najlepiej gdyby odtworzyli to co jest na tych skrzynkach
_________________
Ale Urwał!!!

chcesz mi pomóc ? Wejdz, to cie nic nie kosztuje :P
http://s1.battleknight.pl...ef=MTQzNTQ2NA==
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 13:49   

No wiesz, wszyscy mówią, że ten pilot znał j. rosyjski biegle.
Mgła nie jest trudna do zrobienia.
Pilot mógł być naciskany lub dostał fałszywy rozkaz od prezydenta poprzez podstawionego członka załogi. Ciekawe kiedy będzie coś wiadomo w sprawie treści jaką zawierają skrzynki.
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 14:01   

gign2 napisał/a:
wedlug mnie zamach

Według mnie powinno się tą możliwość zupełnie wykluczyć. Nie wierzę, żeby Rosja mająca tyle wewnątrz państwowych problemów decydowała się na kolejne zamieszanie, które i tak prędzej, czy później wyszło na jaw.

Nie zanurzam się z okazji katastrofy w wiadomości, ale na samej górze Gazety.pl była wielką czcionką napisana wiadomość, że pilot znał doskonale język rosyjski i nie zważał na zalecenia Smoleńskiej wieży kontrolnej.
Bordinio napisał/a:
fałszywy rozkaz od prezydenta poprzez podstawionego członka załogi

Niby po co mógłby ktoś z tego samolotu (w którym byli sami najważniejsi urzędnicy, a nie samobójcy) wydać rozkaz o nie rozsądnym lądowaniu? Według mnie to wina tylko pilota.
_________________
Good night white pride
 
 
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 14:50   

Bordinio napisał/a:
Ciekawe kiedy będzie coś wiadomo w sprawie treści jaką zawierają skrzynki.


nie wiadomo czy wogule bedzie odtworzona tresc tych skrzynek , ludzie sie tego domagają ale jakos nie chetnie sie biora do odtworzenia tego.
_________________
Ale Urwał!!!

chcesz mi pomóc ? Wejdz, to cie nic nie kosztuje :P
http://s1.battleknight.pl...ef=MTQzNTQ2NA==
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 17:44   

Treść skrzynek odczytują Rosjanie "we współpracy z polskimi śledczymi", więc moim zdaniem wyniki analizy mogą nie być rzetelne.

Co do samego wypadku...
1)Żarówki wkręcano z powodu obawy o to, czy wina nie zrzucona na obsługę lotniska.
2)Jeśli polski pilot nie znał j. rosyjskiego, z pewnością mógłby porozumieć się z wieżą kontrolną w j. angielskim, którego znajomością powinna się odznaczać zarówno załoga samolotu, jak i lotniska.
3)Czytałem ostatnio opinię pewnego pilota, który twierdził, że wskazania przyrządów i doświadczenie pilotów było wystarczającą podstawą do niepopełnienia błędu lotu na wysokości drzew. Wyjątkiem byłby wypadek uszkodzenia jakiejś części samolotu, którą można było łatwo wymontować. Twierdził on, że ogólnie taka sytuacja mogłaby najłatwiej zostać spowodowana ostrzałem z broni naziemnej.
4)Jeśli rzeczywiście ktoś z zewnątrz w jakikolwiek za to odpowiada, zbyt prędko się o tym nie dowiemy, o ile w ogóle to nastąpi.
 
 
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 10, 20:52   

mogło to byc też zaplanowane, czytałem gdzieś ze przed wylotem samolotu w ktorym byla nasza elita , samolot byl wczesniej naprawiany przez Rosjanow a wiadomo jaki jest stosunek od zawsze polakow i rosjanow , zobaczymy co czas przyniesie
_________________
Ale Urwał!!!

chcesz mi pomóc ? Wejdz, to cie nic nie kosztuje :P
http://s1.battleknight.pl...ef=MTQzNTQ2NA==
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 19 Kwiecień 10, 18:57   

Tak czy siak sprawa cuchnie...
_________________
|M|pr0
 
 
Mulcyn 
Wędrowiec


Gra w: Gram w SHC mp / single SHL SH2
Wiek: 28
Posty: 15
Skąd: Niedaleko Krakowa
Medale: Brak

Wysłany: 22 Sierpień 11, 10:20   

W tej katastrofie zginął mój wujek . Był w BORrze .
_________________
Gram na GameRanger . Jeśli chcesz zagrać ze mną napisz na pw lub gadu gadu :15648572 (niewidoczny) . Prawie codziennie gram nawet do 2 w nocy
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 27 Sierpień 11, 12:25   

Według mnie to wina wszystkich. Rosjanie podawali złe współrzędne, Polacy nie słuchali ostrzeżeń i pilot lub kapitan był pijany. I zgadzam się gign2. Rosjanie mogli coś tam pokręcić.
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz